Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2010 o 20:19, Kaucz napisał:

Zadam tu pytanie, czy lepiej kupić Fallouta 3 czy od razu New Vegas? Z tego co widzę
gry się zbytnio nie różnią.

Powiem tak: jak jesteś fanem F1 i F2, to z takiego punktu siedzenia New Vegas jest całkiem niezłe i np. ja, jako przedstawiciel tej grupy, nie żałuję zakupu. Natomiast jeśli to ma być pierwszy RPG w życiu, to... chyba i tak zostałbym przy New Vegas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 20:19, Kaucz napisał:

Zadam tu pytanie, czy lepiej kupić Fallouta 3 czy od razu New Vegas? Z tego co widzę
gry się zbytnio nie różnią.

Powinieneś kupić obydwie, każda ma swój specyficzny klimat, a z kilkoma modami zamienia się w wysokiej klasy zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu ukończyłem Fallout: New Vegas. Poziom Hard, Hardcore Mode włączony. Na liczniku prawie 110 godzin, ze zwiedzeniem absolutnie wszystkich lokacji, zebraniem chyba niemal wszystkiego, co warte zebrania, unikatowe bronie i zbroje oraz snowglobes i zrobieniem wszystkich sidequestów dostępnych w wybranej przeze mnie linii fabularnej (nie wykonałem tylko jednego questa kompana, ghula, bo nienawidzę ghuli i strzelam do nich gdy tylko mogę).
Osobiście wybrałem drogę Niepodległego Vegas i jestem w pełni usatysfakcjonowany konsekwencjami w relacji między tym, czego mogłem oczekiwać, a co się ostatecznie wydarzyło.

Spoiler

Pan House, Cezar, Lanius i Oliver - wszystkich można zapakować do jednego worka jak dla mnie. Obsidian dał nam tutaj zarozumialców w najgorszej formie. Co im po odmiennej filozofii, jak wszystko prowadzi do tego samego końca? Zakończyłem te bezsensowne spory i zlikwidowałem wszystkich, mimo tego, że tak naprawdę mogłem ich wszystkich oszczędzić.


Po ukończeniu mam już pełny obraz i stwierdzam z całą świadomością, że ten Fallout jest słabszy od F3, mimo całego rozbudowania mechaniki, ograniczenia rozwoju i lepszego głównego wątku. Po prostu klimat zbyt lekki, świat za mały, lokacje jeszcze bardziej powtarzalne, questy zbyt liniowe i proste, skopana totalnie karma i reputacja. I po raz kolejny bulid oparty o walkę wręcz, stealth i snajperkę jest wymiatający, choć pewnie nie tylko taki. Ostatecznie zaczyna brakować zagrożenia.
Mimo to jest dobrze. Podziękowania dla developerów. Z pewnością jeszcze wrócę do gry, bo nie widziałem wszystkiego, ale nie teraz, kiedy nowe AC za drzwiami. Poczekam na więcej ciekawych modów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera, latam jak głupi 3/4 lokacji zaliczone Boone i E-de pomagają jak mogą, level 20-y i niech ktoś powie: GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ SNAJPERKĘ?!
żaden handlarz nie ma, w żadnej dziurze nie znalazłem....
przyznaję, że samo Vegas ledwie ruszyłem jak na razie bo lubię się szlajać po bezdrożach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 12:30, castlerock napisał:

cholera, latam jak głupi 3/4 lokacji zaliczone Boone i E-de pomagają jak mogą, level
20-y i niech ktoś powie: GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ SNAJPERKĘ?!
żaden handlarz nie ma, w żadnej dziurze nie znalazłem....
przyznaję, że samo Vegas ledwie ruszyłem jak na razie bo lubię się szlajać po bezdrożach
;)

o ile dobrze pamiętam to właśnie w Vegas w jednym z hoteli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 12:40, Karharot napisał:

> niech ktoś powie: GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ SNAJPERKĘ?!
http://fallout.wikia.com/wiki/Sniper_rifle_%28Fallout:_New_Vegas%29


Dodam ze do wyboru jeszcze jedna jest http://fallout.wikia.com/wiki/Anti-Materiel_rifle
(nie polecam jak grasz w trybie Hardcore - ten karabin jest super ciezki, a jak dodać do tego ammo, to okaże się że niewiele więcej uniesiesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik: Zainstalowałem grę, wszystko się (chyba) zaktualizowało, ale gdy chcę ją uruchomić, to cała gra zaczyna się ściągać na nowo. Miał ktoś coś takiego? Help...
@e: Chyba, że wyszła właśnie jakaś aktualizacja, która ma ponad 6 GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 12:30, castlerock napisał:

(...)


To coś marnie szukasz, skoro do tej pory nic nie dorwałeś. :P

Ogólnie, to polecam dorwać w swoje łapska Ratslayer''a - broń niepozorna, ale to właśnie z niej wykosiłem już całe zastępy zmutowanych robali, psów, Fiendów itp. Świetna broń - do tego od razu zaopatrzona w tłumik, powiększony magazynek i niezawodną lunetę noktowizyjną ( która równie dobrze sprawdza się za dnia ).
http://fallout.wikia.com/wiki/Ratslayer

Właśnie przy okazji wspomnianego włóczenia się po bezdrożach natknąłem się na Sniper''s Nest, a w nim: http://fallout.wikia.com/wiki/Gobi_Campaign_scout_rifle
Cudo. Chociaż jak dla mnie to broń na specjalne okazje i grubego zwierza typu Deathclaw czy Giant Radscorpion. Przy tym wszystkie Hunting Rifle idą w odstawkę, biorąc pod uwagę, że korzystają z tej samej amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 20:39, xDeuSx napisał:

Właśnie przy okazji wspomnianego włóczenia się po bezdrożach natknąłem się na Sniper''s
Nest

Ja natrafiłem na sniper''s nest zaraz na początku gry i od tamtego czasu wszystkie punkty umiejętności pakuję w lockpicka, bo strasznie jestem napalony na skradanie się na tyłach wroga pod osłona nocy, zdejmowanie pojedynczych przeciwników na boku i ogólnie walkę z dystansu za pomocą snajperki. A intuicja już od samego początku podpowiadała mi, że w owej skrzyni (cholernie dobrze zamkniętej) znajduje się warta zachodu broń snajperska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta złota snajperka to totalne zero. Postrzelałem z niej moment, na początku było fajnie, ale nie mogłem ścierpieć zmniejszonego DMG i huku. Co mi szybkostrzelności i DPS? Nic. Snajperka jest do zabijania jednym czy dwoma strzałami, a nie pakowania serii. Zwykła snajperka plus tłumik to absolutny wymiatacz na linii całej gry, absolutnie całej.

Co do Ratslayera, to prawda, świetny sprzęt w swojej kategorii, warto zatrzymać do czasu zdobycia "prawdziwej" snajperki. IMO bije nawet Hunting Rifle ze scopem. Ja niestety zdobyłem tę broń bardzo późno w grze, ale kiedy będę grał drugi raz, wiem już, gdzie mam lecieć od razu po wyjściu z domu Mitchella ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Fallouta i jak zawsze dowiedziałem się , że

Spoiler

(War, war never changes)

;) Oceniam go na 9 na 10 , byłaby pełna 10 , gdyby gra była zrobiona na innym silniku i ogólnie cała mechanika była inna , ale dla mnie i tak najważniejsza jest fabuła i jestem w stanie przeboleć nawet te tragiczne animacje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ukoczeniu gry muszę przyznąć że Obsidian się wywiązał z obietnic.Gra fajnie zrobiona ma częściowo klimat starych Falloutów,fabuła jest tylko dobra ,muzyka żywcem wzięta ze strcych Falloutów (ale to dobrze bo jest bardzo dobra),grafika jest taka sobie niestety.Rozczarowało mnie to że Obsidian nie pokusił o bardzie j głępsze relacje między bohaterem a członkami jego drużyny,ma się wrażenie że zamiastz człowiekiem gracz podróżuje z robotem,zkoda że nie ma właśnie tak głębokich relacji jak w grach od Bioware.7/10 z bugi,8/10 bez bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do unikatowej snajperki to podzielam opinię że jest słaba w porównaniu do normalnej (po dodaniu modyfikacji), największą siłą snajperki jest zabójczy sneak critical który można dzięki tłumikowi wykonać wielokrotnie a nie tylko na pierwszym celu.
Co do Ratslayera to przy drugim podejściu do gry specjalnie udałem się po niego na bardzo wczesnym etapie gry i mam dość mieszane uczucia - co prawda broń jest doskonała (przyzwoity damage, niezwykle potężny critical a do tego broń jest tania w utrzymaniu i używa łatwej do zdobycia amunicji) tyle że jak już się wie co gdzie jest to łatwiej zdobyć normalną snajperkę... Do tego Ratslayer ma nieprawdopodobnie wysokie zużycie punktów akcji (wyższe od normalnego karabinu snajperskiego) co właściwie wyklucza jego użycie w VATSie (zwłaszcza dla niskolewelowej postaci która jeszcze nie ma 2 poziomów Action Boy/Girl), niby w przypadku broni snajperskiej nie jest to aż takie ważne ale mimo wszystko dziwi tak wielka (ponad dwukrotna) różnica w porównaniu do normalnego Varmint Rifle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 23:56, Tyrax99 napisał:

Po ukoczeniu gry muszę przyznąć że Obsidian się wywiązał z obietnic.Gra fajnie zrobiona
ma częściowo klimat starych Falloutów,fabuła jest tylko dobra ,muzyka żywcem wzięta
ze strcych Falloutów (ale to dobrze bo jest bardzo dobra),grafika jest taka sobie niestety.Rozczarowało
mnie to że Obsidian nie pokusił o bardzie j głępsze relacje między bohaterem a członkami
jego drużyny,ma się wrażenie że zamiastz człowiekiem gracz podróżuje z robotem,zkoda
że nie ma właśnie tak głębokich relacji jak w grach od Bioware.7/10 z bugi,8/10 bez bugów.


A grałeś w F3? Tam to dopiero były relacje z drużyną, dwa zdania przy rekrutowaniu kolesia i to tyle ;] Po prostu na tym silniku nie da się sprawić, by towarzysze wtrącali się do rozmów jak choćby w Mass Effect, jak dla mnie i tak Cass albo Boone są wystarczająco ciekawymi postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na samym początku gry, odwiedziłem już miasto z kolejką górską, tę bazę ncr z ''pomnikiem'' oraz miasto spalone przez legion. Gram tak, by robić pod górkę NCR, robiłem misje dla więzienia, ogólnie pomagałem Kajdaniarzom. Na samym początku gry był motyw z tym murzynkiem na ''C'', który się odłączył od Kajdaniarzy, który chce zabić kupca ze stacji benzynowej w Goodspring, wiem, że można go łatwo rozwinąć, będąc dobrym, aczkolwiek ja chcę być dupkiem i chcę żeby źli przejęli miasteczko. Szukałem gościa na ''C'' i szukałem, i znaleźć nie mogłem. Wie ktoś gdzie on dokładnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować