Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2011 o 15:52, Astropath napisał:

W Twoim mod packu jest mod, który zmienia noc w kompletną czerń. Ciekawy pomysł, ale
równie nierzeczywisty jak oryginał (noc=dzień z nałożonym szarym filtrem). Da się to
jakoś zmienić, trochę rozjaśnić? Gdy świecą gwiazdy a księżyc jest w pełni, naprawdę
nie widzę powodu, by obraz był smoliście czarny.

To nie jest moduł, ale moje autorskie ustawienia, owszem, zbliżone do modu o którym myślisz, ale to nie to (generalnie delikatnie jaśniejsze niż tamten).
I wbrew pozorom wcale nie jest nierzeczywiste, jeśli byłeś kiedyś na terenach pustynnych, (nawet z dala od oświetlenia miejskiego) to z pewnością zauważyłeś, że jest po prostu ciemno, nie mniej niż w module. Ma to dodatkowo motywować również do używania latarek (pipboy) oraz sprzętu z nokto- i termowizją, która też wygląda realniej przy takich ustawieniach. Ale jeśli cię to dręczy, masz w opcjach gry korektę gamma albo odpal Nevada Skies (załączone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:20, Aurelinus napisał:

I wbrew pozorom wcale nie jest nierzeczywiste, jeśli byłeś kiedyś na terenach pustynnych,
(nawet z dala od oświetlenia miejskiego) to z pewnością zauważyłeś, że jest po prostu
ciemno, nie mniej niż w module.


Chodzi mi o to, że w gwieździstą noc, bez jakiegokolwiek innego oświetlenia, wcale nie jest tak ciemno. Mając do tego księżyc w pełni, jest tak jasno, że da się czytać książkę (ze szkodą dla wzroku oczywiście).

Dnia 03.08.2011 o 18:20, Aurelinus napisał:

Ma to dodatkowo motywować również do używania latarek
(pipboy) oraz sprzętu z nokto- i termowizją, która też wygląda realniej przy takich ustawieniach.


A to akurat odpowiedź na pytanie, którego zapomniałem zadać. Latarka do tej pory była tak zbędna, że kompletnie o niej zapomniałem a o nokto i termowizji pierwsze słyszę. Ale skoro coś takiego jest dostępne, gram po ciemku.

Jeszcze pytanie odnośnie zmiany skalowania czasu w grze. Jak wejść do opcji by cokolwiek zmienić? Korzystam z FOMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:37, Astropath napisał:

> do używania latarek (pipboy) oraz sprzętu z nokto- i termowizją,
> która też wygląda realniej przy takich ustawieniach.
A to akurat odpowiedź na pytanie, którego zapomniałem zadać. Latarka do tej pory była
tak zbędna, że kompletnie o niej zapomniałem a o nokto i termowizji pierwsze słyszę.

Do termowizji musisz zrobić sobie przedmiocik z submodułu "Wspomaganie Bojowe Wizji", w module bezpośrednio masz kilka hełmów (opisane w readme), w których można włączać/wyłączać noktowizję TABem (jak latarkę). Możesz też zamontrować latarki na sporej ilości broni (przy zakładaniu pojawi się menu, jeśli masz zainstalowaną, tak samo jak przy tłumikach itp.).

Dnia 03.08.2011 o 18:37, Astropath napisał:

Jeszcze pytanie odnośnie zmiany skalowania czasu w grze. Jak wejść do opcji by cokolwiek
zmienić? Korzystam z FOMM.

Zainstalować submoduł, ustawić go w FoMM i kliknąć przedmiocik, który pojawi się z nim w ekwipunku (a dokładniej w zakładce z pancerzami - chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w RPG''i lubie pobawić się kodami. Czy istnieją kody do NV? Jeśli są to mam nadzieje że nie nabijają się wtedy achievementy bo je chce zdobyć normalnie. I czy używając kodów w NV nie dostane bana na moje konto steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 11:28, Jedimax napisał:

Grając w RPG''i lubie pobawić się kodami. Czy istnieją kody do NV?

Są - http://kody.info.pl/Kody-do-Fallout_-_New_vegas.html

Dnia 09.08.2011 o 11:28, Jedimax napisał:

Jeśli są to mam nadzieje że nie nabijają się wtedy achievementy bo je chce zdobyć normalnie.

Nawet używając zwykłej komendy "save" nie możesz zdobyć achievementów :)

Dnia 09.08.2011 o 11:28, Jedimax napisał:

I czy używając kodów w NV nie dostane bana na moje konto steam?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 11:28, Jedimax napisał:

Grając w RPG''i lubie pobawić się kodami. Czy istnieją kody do NV? Jeśli są to mam nadzieje
że nie nabijają się wtedy achievementy bo je chce zdobyć normalnie. I czy używając kodów
w NV nie dostane bana na moje konto steam?


Co do kodów. Ja używałem troszkę w F3 jak mi się znudził i zaczęły się notoryczne crashe. Więc szczerze? Odradzam. Choć może nie zawsze tak jest, ale wydaję mi się, że na ogół we wszystkich grach kody powodują psucie się gry i to nie tylko już na podanym przeze mnie wcześniejszym przykładzie. To samo spotykało mnie np. w GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś wyskoczył praktycznie na samym początku zmutowany pająk? Wyszedłem tylko z tej wioski na G i mnie zaskoczył ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:14, Isildur napisał:

Czy komuś wyskoczył praktycznie na samym początku zmutowany pająk? Wyszedłem tylko z
tej wioski na G i mnie zaskoczył ;/

Szczerze mówiąc to w całej grze nie spotkałem żadnego pająka (nie mówiąc już o zmutowanym). Może to był Kazador? Albo modliszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:16, Abi_Dalzim napisał:

Szczerze mówiąc to w całej grze nie spotkałem żadnego pająka (nie mówiąc już o zmutowanym).
Może to był Kazador? Albo modliszka?


To był pająk a wyglądał jak ptasznik, najpierw gonił jaszczura ja go minąłem bokiem a za chwilę leżałem martwy, od tyłu mnie zaskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:18, Isildur napisał:

To był pająk a wyglądał jak ptasznik, najpierw gonił jaszczura ja go minąłem bokiem a za chwilę leżałem
martwy, od tyłu mnie zaskoczył.

Hmm, są trzy możliwości:
1. rozmawiamy o całkiem innych grach ;)
2. grasz z jakimiś modami, w których występują pająki i jaszczury (może chodzi Ci o gekony lub szpony śmierci, jak tak to spoko, są takowe, ale pająków cały czas brak w FNV),
3. piłeś ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:21, Abi_Dalzim napisał:

Hmm, są trzy możliwości:
1. rozmawiamy o całkiem innych grach ;)


Nie, bo o Fallout New Vegas

Dnia 20.08.2011 o 23:21, Abi_Dalzim napisał:

2. grasz z jakimiś modami, w których występują pająki i jaszczury (może chodzi Ci o gekony,
jak tak to spoko, są takowe, ale pająków cały czas brak w FNV),


Tak chodzi mi o gekony :D A co do moda to gram w tego co jest w przypiętym poście.

Dnia 20.08.2011 o 23:21, Abi_Dalzim napisał:

3. piłeś ;D


Nie piłem :]

Ps. Następnym razem robię screena ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:22, Isildur napisał:

Tak chodzi mi o gekony :D A co do moda to gram w tego co jest w przypiętym poście.

No to może o to chodzi. Ja grałem bez jakichkolwiek modów i pająków nie uświadczyłem w grze ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku gry zrob wszystkie questy dostepne w Goodsprings, zeby jakkowilek rozwinac postac. Nastepnie staraj sie kierowac do najblizszej wioski i tam uczyn podobnie.

Podpowiedz - na poczatku gry olej glowny watek, rozwiazuj zadania poboczne. Glowny watek zostaw sobie na koniec.

Podpowiedz 2 - na poczatku gry skieruj sie raczej na poludnie niz na polnoc (na polnocy po drodze spotkasz m.in kazadory i szpony smierci, ktorych nie masz opcji pokonac)

Podpowiedz 3 - na poczatku gry trzymaj sie glownych drog i z nich nie schodz az do momentu zgarniecia lepszej broni i podpakowania postaci.

Podpowiedz 4 - bedac nowicjuszem mogles darowac sobie mody, poniewaz sa one czesto trudniejsze od podstawki, a widac, ze New Vegas to jest twoj pierwszy fallout :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:38, nekr napisał:

To nie jest pajak, tylko skorpion. Dokladniej - radscorpion.

Za skorpionem łazi pająk przyjrzyj się na filmiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:39, Isildur napisał:

> To nie jest pajak, tylko skorpion. Dokladniej - radscorpion.
>
Za skorpionem łazi pająk przyjrzyj się na filmiku ;)

Tak, tak, nadziałeś się na zmutowaną tarantulę :)
Hmmm... nigdzie nie napisałem, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie (jak w wersji Obsidianu/Bethesdy). Ale bez przesady, unikaj na początku obszaru poniżej cmentarza. tam roi sie od XP-ków za ubicie tego tałatajstwa, ale nie z Varmintem w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 02:10, Aurelinus napisał:

Hmmm... nigdzie nie napisałem, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie (jak w wersji Obsidianu/Bethesdy).
Ale bez przesady, unikaj na początku obszaru poniżej cmentarza. tam roi sie od XP-ków
za ubicie tego tałatajstwa, ale nie z Varmintem w ręku.


Ja się kierowałem do Prim i tam mnie ona zaskoczyła, zaraz po wyjściu z miasteczka, jak zatwierdziłem wybór wszystkiego ;)
Po wczytaniu zapisu gry już pająka tam ie było drugi raz, tylko gekony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 10:05, Isildur napisał:

Ja się kierowałem do Prim i tam mnie ona zaskoczyła, zaraz po wyjściu z miasteczka, jak
zatwierdziłem wybór wszystkiego ;)
Po wczytaniu zapisu gry już pająka tam ie było drugi raz, tylko gekony ;)

To normalne, po reloadzie resetowana jest większość świata i stworki są losowane ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować