Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2012 o 11:03, Lotarius napisał:

New Vegas ma wiecej misji pobocznych niż F3?


Tak, chociaż część z nich jest bardzo krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 11:10, piecia997 napisał:

Tak, chociaż część z nich jest bardzo krótka.

To raczej nie jest kwestia ilości, bo nie dałbym głowy, że jest więcej, za to na pewno są podane na tacy i nie wymagają od gracza niczego poza śledzeniem głównego wątku. Skutek łatwości w dostępie potęguje co najwyżej wrażenie "ilości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z fabułą.

Spoiler

Po pierwsze w jakiś nieznany dla mnie sposób czymś naraziłem się RNK. Wykonuję zadania dla Pana TAK aczkolwiek nie zauważyłem, aby to miało jakikolwiek wpływ na RNK.
Drugi problem z Bractwem STali. Zdecydowałem się pomóc Ramosowi obalić Strszego, więc dałem paladynowi holodyski. Wszystko ładnie, pięknie, ale po wykonaniu zadań nie ma opcji odnośnie pomocy Bractwa przy zaporze. Jest tylko opis, że mogę powiedzieć Panu TAK, że można zignorować Bractwo. O co biega?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 18:40, HumanGhost napisał:

Spoiler

Drugi problem z Bractwem STali. Zdecydowałem się pomóc Ramosowi obalić Strszego, więc dałem paladynowi holodyski. Wszystko ładnie, pięknie, ale po wykonaniu zadań nie ma opcji odnośnie pomocy Bractwa przy zaporze. Jest tylko opis, że mogę powiedzieć Panu TAK, że można zignorować Bractwo. O co biega?!


Spoiler

Nie jestem pewien czy można załatwić pomoc Bractwa dla Pana Tak, całkiem możliwe że jedyne wybory jakie będziesz miał to zignorowanie ich lub wysadzenie ich bunkra w powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z reputacją u RNK?

Spoiler

Okazało sie, że linia fabularna Pana TAK wkurzyła RNK. A wolałbym mieć pozytywna reputację u tej nacji. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RNK nie lubią się z Legionem Cezara, więc chyba najlepiej byłoby po prostu zorganizować rajdy na placówki Legionu, ewentualnie oczyścić jego siedzibę główną, jeśli w placówkach już nie ma żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pewien problem. Ja juz jestem nielubiany przez Legion a w statystykach w Pipboyu nie mam w ogóle wskazanej nacji RNK. Skopana ta reputacja w tej grze kompletnie. Teraz mnie nawet w Sloan atakują, choć im wytłukłem Szpony. Dlaczego to robie? Nie mam bladego pojęcia. Ogólnie robie coś i nie wiem skąd wynikają konsekwencje, bo logiki w tym brak. Psuje to zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję kody. Najpierw na ustawienie reputacji, a potem na dodanie sobie do którejś z nich dodatnich punktów.Sam miałem problem z paroma questami i niestety kody były jedynym rozwązaniem, żeby NPC mógł ze mną pogadać np. o nagrodzie.

setreputation <base_id> <variable> <amount>

lub

removereputation <base_id> <variable> <amount>

addreputation <base_id> <variable> <amount>

" Examples:

addreputation 000ffae8 1 8 - adds 8 fame to the Boomers faction.
removereputation 000ffae8 0 8 - removes 8 infamy from the Boomers faction.
setreputation 000ffae8 1 8 - sets player''s fame with the Boomers faction to 8.
Note: If a player wishes to obtain a idolized reputation with any faction, they must both increase fame value to above 15 and reduce infamy value to below 4."

Factions
Name ID
Boomers 000ffae8
Brotherhood of Steel 0011e662
Caesar''s Legion 000f43dd
Followers (of the Apocalypse) 00124ad1
Great Khans 0011989b
Powder Gangers 001558e6
NCR 000f43de
White Glove Society 00116f16

Towns

Name ID
Freeside 00129a7a
Goodsprings 00104c22
Novac 00129a79
Primm 000f2406
The Strip 00118f61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 20:59, Heartbreaker napisał:

No to proponuję kody.


Kurde, coś nie działają te kody. Nic się nie zmienia. Co dziwne w Pipboyu nie mam zaznaczonych niektórych frakcji, np. NCR. A kiedyś to miałem. Znikło jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za trzeci post z rzędu, ale już doszedłem o co chodzi z tą reputacją. Nadal twierdzę, że jest skopana, ale już rozumiem na jakiej zasadzie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam mały problem, mianowicie chciałbym unicestwić

Spoiler

bractwo stali

można to zrobić na 2 sposoby chyba... Ponieważ nie mam wystarczająco science muszę skorzystać z drugiego... Muszę ukraść 3 karty dostępu, a bez stealth''a nie dam rady (to ten od niewidzialności) Za nic nie moge go znaleźć, nie wiem już nawet gdzie szukać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 23:10, Azeix napisał:

Chłopaki, mam mały problem, mianowicie chciałbym unicestwić

Spoiler

bractwo stali

można to zrobić na 2 sposoby chyba... Ponieważ nie mam wystarczająco science muszę skorzystać z drugiego... Muszę ukraść 3 karty dostępu, a bez stealth''a nie dam rady (to ten od niewidzialności) Za nic nie moge go znaleźć, nie wiem już nawet gdzie szukać :(

Tu masz wymienione parę lokacji w których możesz go znaleźć ->
http://fallout.wikia.com/wiki/Stealth_Boy_%28Fallout:_New_Vegas%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 21:45, HumanGhost napisał:

Sorki za trzeci post z rzędu, ale już doszedłem o co chodzi z tą reputacją. Nadal twierdzę,
że jest skopana, ale już rozumiem na jakiej zasadzie. ;]


Jest coś bardziej bezsensownego w systemie reputacji w FNV :)

Niby logiczne, że stroje frakcji mogą "zbierać" reputacje jak dla innej osoby, ale po wykonaniu 3/4 zadań dla NCR zacząłem nosić ich pancerz- w którym, mimo dostania go za zasługi oraz samej jego elitarności, wszyscy z NCR znów traktują mnie jak kogoś obcego.

Zadań jest zbyt mało by zdobyć wysoką reputację w tym pancerzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 10:12, Boguslav4 napisał:

Niby logiczne, że stroje frakcji mogą "zbierać" reputacje jak dla innej osoby, ale po wykonaniu 3/4 zadań dla NCR zacząłem nosić ich pancerz- w którym, mimo dostania go za zasługi oraz samej jego elitarności, wszyscy z NCR znów traktują mnie jak kogoś obcego.

Nie masz szans na zdobycie reputacji w tym pancerzu i nie dlatego że zadań jest mało - założenie go powoduje że wszyscy traktują Cię jak nowego członka frakcji o neutralnej reputacji i będzie tak się działo zawsze tak długo jak będziesz go nosił.
Pancerz frakcyjny służy jedynie jako przebranie i jako cokolwiek innego jest bezwartościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 18:05, Karharot napisał:

> Niby logiczne, że stroje frakcji mogą "zbierać" reputacje jak dla innej osoby, ale
po wykonaniu 3/4 zadań dla NCR zacząłem nosić ich pancerz- w którym, mimo dostania go
za zasługi oraz samej jego elitarności, wszyscy z NCR znów traktują mnie jak kogoś obcego.

Nie masz szans na zdobycie reputacji w tym pancerzu i nie dlatego że zadań jest mało
- założenie go powoduje że wszyscy traktują Cię jak nowego członka frakcji o neutralnej
reputacji i będzie tak się działo zawsze tak długo jak będziesz go nosił.
Pancerz frakcyjny służy jedynie jako przebranie i jako cokolwiek innego jest bezwartościowy.


Podejrzewałem, że nic się nie da zrobić, ale to nielogiczne że pancerz NCR Ranger combat armor dawany tylko elitarnym jednostką sprawia, że nawet żołnierz traktuje mnie jak szeregowca. Szczególnie, że to dobry pancerz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A napisz mi czy jest w ogóle jakaś gra gdzie "ranga" kierowanej przez nas postaci działa bo ze takowe są w grach to ja wiem.

Właśnie zawsze mnie to drażniło ze już mamy "range mega kizior na galaktyce" a każdy mob nawet z gołymi rekami i tak będzie do nas startował jak tylko zostaniemy spostrzeżeni.

Oczywiście pomijam kwestie ze jak masz dobra karmę to możesz "dobrego" pomocnika przyłączyć a "zły" nie będzie chciał... oraz ze tam ludki w miastach mówią ci cześć jak im pomagałeś. Bo to raczej nie zaliczam do "rangi" postaci a jest to wymuszone przez grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 00:22, DawidsonPRO napisał:

Właśnie zawsze mnie to drażniło ze już mamy "range mega kizior na galaktyce" a każdy mob nawet z gołymi rekami i tak będzie do nas startował jak tylko zostaniemy spostrzeżeni.

Może uważa że jak pobije kogoś takiego to sam stanie się sławny? ;P
Na poważne - Arcanum stosowało sympatyczny system dzięki któremu różne agresywne elementy stawały się znacznie mniej skore do szukania starcia z naszą drużyną w miarę zdobywania poziomów i lepszego wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować