Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Siemka, czy po zainstalowaniu DLC muszę zaczynać przygodę z grą od nowa, czy mogę kontynuować od miejsca, w którym skończyłem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 11:32, Mikex napisał:

Siemka, czy po zainstalowaniu DLC muszę zaczynać przygodę z grą od nowa, czy mogę kontynuować
od miejsca, w którym skończyłem? ;)


Od miejsca w którym skończyłeś.
DLC daje nowy punkt na mapie, z którego przechodzisz do innego miejsca. Dodatkowo dostajesz +5 do limitu poziomów.

@Budo
może dobił do 50lvl i nie ma motywacji? Miałem identycznie. Po zdobyciu 50lvl (wszystkie DLC + szwendanie się po podziemiach) przeszła mi ochota na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 12:25, SpecShadow napisał:

@Budo
może dobił do 50lvl i nie ma motywacji? Miałem identycznie. Po zdobyciu 50lvl (wszystkie
DLC + szwendanie się po podziemiach) przeszła mi ochota na grę.


Co przecież nie znaczy, żeby skreślać grę! Gry się przechodzi, wiesz... mi też w pewnym momencie odeszła ochota na grę, ale zakończyłem główny wątek, zrobiłem od cholery questów, nazbierałem sporo gratów i świetnie się bawiłem, nigdy bym nie powiedział, że fallout:nv to słaba gra bez klimatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:45, Budo napisał:

nigdy bym nie powiedział, że fallout:nv to słaba gra bez klimatu...


A czy ja tak mówię? New Vegas to gra co najmniej dobra i tego nie neguję. Po prostu jakoś nie trafiłem w klimat opowieści. Na początku wkurzały mnie głupie błędy i niedoróbki a potem juz to jakoś straciło to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie kupno F3 NV. Bardzo mi się podobał F3. Czy są jakieś duże różnice w jakimkolwiek aspekcie tych gier ?? Coś jest lepiej zrobione w F3 NV, czy może coś popsuli w porównaniu do F3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:10, Kerigun napisał:


nirektórzy twierdzą, że gra jest gówniana, bo spodziewają się, ze 200 lat po upadku bomb i 150 po odrodzinach cywilizacji dalej wszyscy będą żyć w lepiankach z gówna brahminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:10, Kerigun napisał:

Chodzi mi po głowie kupno F3 NV. Bardzo mi się podobał F3. Czy są jakieś duże różnice
w jakimkolwiek aspekcie tych gier ?? Coś jest lepiej zrobione w F3 NV, czy może coś popsuli
w porównaniu do F3 ??


Nie licząc fanboy''ów Bethesdy i im podobnych to znamienita większość twierdzi, że gra jest lepsza od Fallouta 3. Jeśli będziesz miał możliwość to kup grę, oczywiście w wydaniu kompletnym.

Dość powiedzieć, że dla mnie F3 bez modów jest niemal niegrywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 20:56, SpecShadow napisał:

Nie licząc fanboy''ów Bethesdy i im podobnych to znamienita większość twierdzi, że gra
jest lepsza od Fallouta 3. Jeśli będziesz miał możliwość to kup grę, oczywiście w wydaniu
kompletnym.

Dlatego czekałem tak długo, gdzieś tam przeczytałem że będzie wydanie z wszystkimi DLC. A nie że kupiłem najpierw F3 edycja kolekcjonerska a potem F3 wraz z dodatkami :D

Dnia 30.03.2012 o 20:56, SpecShadow napisał:

Dość powiedzieć, że dla mnie F3 bez modów jest niemal niegrywalny.

Grałem na gołym F3, tylko DLC zainstalowane i grało mi się naprawdę dobrze :D Czyli w F NV będzie mi się grało zarąbiście :D

@dark_master - twoja odpowiedz mi poprawiła humor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie HumanGhost. Gra ma wszystko, co miała Fallout 3 i więcej, wiele nawiązań do poprzednich części, perfekcja pełną gębą, ale wciąż czegoś brakuje. Początkowo byłem zafascynowany każdym aspektem tej gry, wraz z fabułą wszystko zaczeło mijać. Zrobiłem masę questów, poboczne i główne, nie wiele ominąłem. Gra jednak znużyła mnie tuż przed wejściem do New Vegas. Wykonałem tam pare zadań i kompletnie mnie odrzuciło. Fallout 3 przeszedłem w zaledwie kilka dni, mimo, że patrząc racjonalnie był gorszy. Nie wiem czym był miazmat Fallotuta najnowszego, jednak skutecznie mnie odrzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 17:57, HumanGhost napisał:

Lol. Grałem w trybie "Jestem hardcorem". Cokolwiek to znaczy. ;]
Ale powaznie - zapora i koniec gry? Zupełnie?


Tak po ostatnim queście głównym nie ma możliwości gry, musisz pobrać moda, który pozwala na dalszą rozgrywkę. Niestety nie wiem jak mod się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Kretyństwo zupełne. Kolejna wada, tym razem potężna. Czyli właściwie pozostaje prawie zupełnie olać główny wątek przy przechodzeniu gry i skupić się na questach pobocznych. Ehhh... Pytanie tylko czy będzie mi się chciało zaczynać od nowa. Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie gra po ostatnim queście zapytała, czy chcę wrócić do zapisu sprzed decydującej walki. Niby to nie to samo, ale można grać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zainstaluję Fallout New Vegas. Jakiś porady dla początkującego, co robić i czego nie robić ?? Chodzi mi też o coś na tej zasadzie, w co inwestować i tym podobne. Np w Fallout 3 nie opłacało się ładować w skilla powyżej 80% bo dodatkowe 10% miało się z Pipboy''owych figurek a pozostałe 10% można było spokojnie uzyskać z książek.

Aha, czy da się wybrać sposób polonizacji ?? Chodzi mi o angielskie "dźwięki" i polskie napisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 17:50, Kerigun napisał:

Aha, czy da się wybrać sposób polonizacji ?? Chodzi mi o angielskie "dźwięki" i polskie napisy :D

Tylko taka polska wersja istnieje. Nie ma pełnej polonizacji jak w F3.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 17:50, Kerigun napisał:

Zaraz zainstaluję Fallout New Vegas. Jakiś porady dla początkującego, co robić i czego
nie robić ?? Chodzi mi też o coś na tej zasadzie, w co inwestować i tym podobne. Np w
Fallout 3 nie opłacało się ładować w skilla powyżej 80% bo dodatkowe 10% miało się z
Pipboy''owych figurek a pozostałe 10% można było spokojnie uzyskać z książek.


Jak w Gothicu - chodź tylko drogami. Jak zboczysz możesz nie mieć jak uciec. Bieganie jest tylko w modach.
Co do skilli - figurek nie ma i książek jest trochę więcej więc te 20 chyba z książek da się wyciągnąć. Oczywiście po wykupieniu perka dającego +1 po przeczytaniu książek.
Zbieraj magazyny.
Zbieraj składniki potrzebne do zestawów naprawczych - klucz francuski, taśma klejąca itp.
Zbieraj zioła. Tryb Hardcore nie jest trudny, tylko trochę uciążliwy choć bez przesady. Mięcha jest pod dostatkiem. Tylko o wodę trzeba dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 18:37, SpecShadow napisał:

Jak w Gothicu - chodź tylko drogami. Jak zboczysz możesz nie mieć jak uciec. Bieganie
jest tylko w modach.
Co do skilli - figurek nie ma i książek jest trochę więcej więc te 20 chyba z książek
da się wyciągnąć. Oczywiście po wykupieniu perka dającego +1 po przeczytaniu książek.

A coś tam widziałem/czytałem ze śnieżnymi kulami, na co one są ?? :D

Dnia 04.04.2012 o 18:37, SpecShadow napisał:

Zbieraj zioła. Tryb Hardcore nie jest trudny, tylko trochę uciążliwy choć bez przesady.
Mięcha jest pod dostatkiem. Tylko o wodę trzeba dbać.

Narazie pogram mniej hardcorowo, potem się pewnie skusze ale nie teraz :D

I czy jest gdzieś taka fajna interaktywna mapa z całym obszarem gry jak była do F3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować