Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie kolejny Fallout! Robiony przez ekipę Black Isle!

237 postów w tym temacie

Obsidian??? pfff. Żaden z projektantów oryginalnego Fallouta nie jest członkiem tej grupy. Chris Taylor, Tim Cain, Leonard Boyarsky - to są ojcowie legendy. Co mnie obchodzi paru grafików i programistów, którzy tylko zajmowali się technikaliami nie mając wpływu na kształt samej gry? Szkoda, że w dzisiejszych czasach nie ma się szacunku dla przeszłości i z najlepszych gier cRPG robi się tandetnego FPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w fallout 3 fajnie się gra ale na konsoli, bo to już nie jest fallout, tylko FPS z elementami RPG osadzony w post nuklearnym świecie, żałuje że kupiłem tą grę na PC. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm Obsidian będzie pomagało Bethesdzie nad FO4 co? Moim zdaniem nawet to zbyt dużo nie zmieni i nie zrobi Fallouta mniej Oblivionowatego, ale mam nadzieje, że FO4 będzie lepsze niż FO3, w którego da się grać tylko z modami ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"FNV ma być utrzymane w tym samym stylu co Fallout 3, czyli będzie RPG-iem z widokiem FPP" czyli znowu FPS z doklejonymi na siłę cyferkami. Super, nie mogę się już doczekać.
Premiera 2010, jak widać doświadczenie z KOTOR2 i NWN2 nic Obsydian nie nauczyło. Zanosi się na następną grę, którą "zapomnieli" dokończyć. Póki co tylko "Maska Zdrajcy" prezentuje jakiś poziom w dorobku tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się boję, po tym co Obsidian zrobiło z KotOR2 i NWN2... Obawiam się, że dostaniemy cholernie zabugowanego Fallouta, do którego patche będą musieli robić gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Beth dopilnuje odpowiedniej "jakości" gry. No to znowu sobie postrzelamy do orków. Wolałbym cRPG, ale jak widać ciężko dzisiaj o ten gatunek, wszyscy lubią FPSy to zrobimy FPSa i z pac mana, a co! I pomyśleć, że kiedyś powstawały prawdziwe rpgi także w fpp... A teraz wszyscy do f3, porozwalajmy zombi z atomówek i LOOK AT THE SHINY SHINY, LOOK AT THE SHINY!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 14:09, Azvar napisał:

Już się boję, po tym co Obsidian zrobiło z KotOR2 i NWN2... Obawiam się, że dostaniemy
cholernie zabugowanego Fallouta, do którego patche będą musieli robić gracze.

Czyli brak roznic w stosunku do Fallouta bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokładam wszelkie nadzieję, że współpraca z OE wyjdzie na dobre, że mimo zmienionego chociażby widoku, gra ponownie wniesie swój oryginalny, niepowtarzalny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:04, Oleksander napisał:

I bardzo dobrze, że będzie robiony przez starą ekipę. W końcu fanatycy poprzednich Falloutów
przestaną drzeć japę, że im wszystko nie pasuje.

Nie ma to jak znajomość tematu - w Obsidian nie pracuje żaden z designerów Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:20, hallas napisał:

> I bardzo dobrze, że będzie robiony przez starą ekipę. W końcu fanatycy poprzednich
Falloutów
> przestaną drzeć japę, że im wszystko nie pasuje.
Nie ma to jak znajomość tematu - w Obsidian nie pracuje żaden z designerów Fallout.


Lul. Prawda, nie jestem otrzaskany w temacie. Ale uznaję, że gram jest dość wiarygodnym źródłem. A z newsa można spokojnie wywnioskować wniosek, że ktoś tam pracuje. Ale i tak przepraszam za moją pomyłkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:20, hallas napisał:

> I bardzo dobrze, że będzie robiony przez starą ekipę. W końcu fanatycy poprzednich
Falloutów
> przestaną drzeć japę, że im wszystko nie pasuje.
Nie ma to jak znajomość tematu - w Obsidian nie pracuje żaden z designerów Fallout.

Za to są z dwójki. I jeszcze parę(naście) innych osób z BI które przy Falloutach pracowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:38, Grey_Wolf napisał:

Za to są z dwójki. I jeszcze parę(naście) innych osób z BI które przy Falloutach pracowały.

Prawda. Zrobili doby użytek z tego ci mieli do dyspozycji i stworzyli wiele świetnych rozwiązań fabularnych. Wielu nawet uważa, że drugi Fallout jest lepszy od pierwszego. Wszystko widać będzie zależało od tego jakie dyrektywy wyda b. Jeśli będą one bardzo szczegółowe, w co nie wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 11:32, michal_w napisał:

"FNV ma być utrzymane w tym samym stylu co Fallout 3, czyli będzie RPG-iem z widokiem
FPP" czyli znowu FPS z doklejonymi na siłę cyferkami. Super, nie mogę się już doczekać.
Premiera 2010, jak widać doświadczenie z KOTOR2 i NWN2 nic Obsydian nie nauczyło. Zanosi
się na następną grę, którą "zapomnieli" dokończyć. Póki co tylko "Maska Zdrajcy" prezentuje
jakiś poziom w dorobku tej firmy.


Et tu Brute? Nie wiem czy wiesz, ale Obsydian nie ma nic do gadania (i w przypaku Kotora2 i NWN 2 było tak samo) nic do gadania. To wydawcy (Atari i LucasArts) dało im praktycznie niemożliwe terminy. Co sprowadza nas do tego, że Beth równie nie będzie łaskawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 chociaż podobał mi się, to widzę tam za dużo błędów, nie podoba mi się świat i wiele różnych rzeczy. Może następna część jest dobrym pomysłem, ale nie mam zbyt wielkich oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:33, Principes napisał:

Familiarize yourself with the concept of having fairly pathetic taste in games, will
you?
Wiesz, ktoś może zachwycać się dziełami Uwe Bolla, ale ludzie w pełni władz umysłowych
określą go stosownym mianem.


Te osoby w pełni władz umysłowych oceniły F3 na średnią ok. 92% na Metacritic. I nie przez pryzmat serii tylko osobną grę. I czasami trzeba się z tym pogodzić że seria nie wróci na stare tory tak samo jak Polska reprezentacja nie powtórzy dokonania na Wembley [choć nigdy nie wiadomo]. Z tym Bollem to słaby strzał, żeby nie powiedzieć żałosny. Ktoś woli bardziej Interpol od Editors''ów to od razu jest bezguściem. Tu raczej chodzi o to czego oczekujesz od gry, muzyki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypominam szanownemu koledze że 91/100 to ocena "znafcuf i utczifych recensentuff" grace już nie tak łaskawie patrzą na tą grę, bo dostaje tylko 7.9/10, wszystko zależy od punktu patrzenia, prawda jest zaś taka, że gry już od dawien dawna przestały być przyjemnąrozrywką, i nie ma już ostrych krytyk tak jak to było w połowie lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 20:01, Nervous napisał:

>

Te osoby w pełni władz umysłowych oceniły F3 na średnią ok. 92% na Metacritic. I nie
przez pryzmat serii tylko osobną grę.


ciekawostki z metacritics:
Planescape torment- 91%
Arcanum - 81%
Baldur''s Gate - 91%
BG II - 95%
BGII - Throne of Bhaal - 88%
Icewind Dale - 87%
Fallout 1 - 89%
Fallout 2 - 86%
Morrowind - 89%
Neverwinter Nights - 91%
KOTOR - 93%
Oblivion- 94%
itd. bo sequele i dodatki ww. tytułów nie przekraczają 91%

och, czyli że zabugowany Oblivion z tymi kilometrowymi dialogami na dwie linijki tekstu, questami polegającymi na zamykaniu bram i ruinach w grze czystszych niż pałac cesarski jest lepszy niż każdy mniej lub bardziej klasyczny cRPG (pozostałe sequele/dodatki/serie utrzymywały się poniżej 91%), za wyjątkiem Baldur''s Gate II?
Tak samo F3, powielający wady Obliviona i dodający kilka własnych pokonany jest jeszcze tylko przez pierwszego KOTOR''a, ale miałby bić Tormenta, poprzednie Fallouty, Baldura czy nawet NWN?

jak więc widać tymi statystykami to się można najwyżej podetrzeć w łazience przed spłukaniem wody w toalecie, no chyba że zechcesz zaprezentowac w czym obydwie gry niby biją te wymienione, będące po prostu klasykami gatunku.


Co do newsa.. już F3 powinien mieć podtytuł zamiast cyfry, to raz. Dwa, to co wszyscy wspomnieli - to ci sami ludzie tylko w teorii, a w dodatku kto wie czy cała akcja nie jest obliczona na efekt ''patrzcie, nawet obsidian nie zrobił lepszego F3, co znaczy że macie się zamknąć i kupować nasz'' nie wspominając jednocześnie o tym, że developer będzie na krótkim sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować