Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie kolejny Fallout! Robiony przez ekipę Black Isle!

237 postów w tym temacie

o cholerka, F3 mi się wprawdzie podobało, ale Fallout 4 robiony przez Obsidian. Hohoho, będzie się działo. Teraz tylko czekac na informacje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 20:32, Nervous napisał:

> Dla mnie Fallout 3 to jedna z najlepszych gier, w które grałem,
>
> Od razu widać, że w wiele nie grałeś...

"It''s called an opinion dumbfuck, google it"


Familiarize yourself with the concept of having fairly pathetic taste in games, will you?
Wiesz, ktoś może zachwycać się dziełami Uwe Bolla, ale ludzie w pełni władz umysłowych określą go stosownym mianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 20:58, Quessiro napisał:

Zajebiście...


Ojoj... to się elokwencją popisałeś. :P A co takiego masz do NWN 2? Jak dla mnie gra znacznie lepsza od swojej poprzedniczki, której tryb single player był stanowczo zbyt nijaki. Gra idealnie nadawała się do prowadzenia sesji on-line i to wszystkie jej wielkie zalety. Dwójka za to miała kapitalny storyline, a tryb multi w niczym nie ustępował temu z jedynki.

@Arkads -> To nie będzie "czwórka". Pełnoprawny sequel powstanie w studiu Bethesdy, zapewne zaraz po tym jak skończą pracę nad The Elder Scrolls V (nad którym na pewno pracują). New Vegas będzie spin-offem. Grą osadzoną w tym samym uniwersum, ale nie będącą aż tak mocno związaną z historią cyklu (pewnie podobnie jak to było z Fallout Tactics).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam powyższe wypowiedzi i jedno przychodzi mi na myśl: fanom Fallouta nie można dogodzić. Bethesda zrobiła "trójkę" (osobiście nie traktuje go jako numeru 3 tylko jako osobny, nowy, rozdział w serii) - źle. Obsidian, czyli pozostałości po Black Isle/Troika Games - prawnie na pewno źle (patrz niżej)...

Śmieszą mnie także posty w stylu "Obsidian spartolił KOTOR 2/NWN2 to nowy Fallout też będzie do kitu". Skąd to możecie wiedzieć? Poza informacją kto będzie tworzył sequel, nie ujawniono żadnych szczegółów. Jak powiedział Revanchist - poczekajmy na szczegóły + pierwsze filmiki. I tak na marginesie - to co Wy uważacie za spartoloną produkcję, dla innych taką nie jest. KOTOR 2, NWN2 - miały swoje błędy, ale nie uważam ich za gnioty nie wartych uwagi, a wręcz, gdy czas jest bardziej łaskawy, wracam do nich z wielką przyjemnością.

Mi osobiście F3 bardzo się podobał. Nie był to hit na miarę F1 czy F2, lecz miał to specyficzne "coś", co mnie przyciągnęło. Szkoda, że z DLC są takie wielkie problemy, ale może Cenega je kiedyś wyda, ale chyba prędzej Games for Windows będzie dostępne dla Polaków ;)

Jest jednak światełko w tunelu. Z tego co wiem, do Komisji Europejskiej trafiła petycja o dyskryminacji (tak to można nazwać?) Polaków przez Apple''owski iTunes Store (chodzi o odrzucanie polskich kart płatniczych przy zakupach - Polska nie jest traktowana na równi z innymi państwami UE). Później pewnie na wokandę trafi YouTube z blokowaniem dostępu do niektórych filmów, a kto wie czy lada moment nie trafi także GfW czy inne tego typu platformy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi...bethesda tylko gada, że prawdziwi ojcowie Fallouta wezmą się za ten tytuł, aby nie dostać kolejnej ogromnej (i słusznej) fali krytyki i antyreklamy. A tak naprawdę dostaniemy znów to samo, tyle tylko będzie więcej grzybów atomowych, krwi i...a dopiszcie sobie coś, co jest na poziomie Howarda. Myślałbym pozytywnie gdyby dali im wolną rękę odnośnie systemu i silnika graficznego...ale wiem, że to będzie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dadzą Obsidianowi wolną rękę - choć trochę krótką, skoro już wiadomo, iż to będzie FPP - to pozostaje zacierać rączki :) Jak dla mnie świetne posunięcie Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"Zeszłoroczna premiera Fallouta 3 okazała się, wbrew oczekiwaniom fanów serii, sukcesem."

To zdanie się kupy nie trzyma- jak fani serii mogą oczekiwać, że ich ukochana grą będzie klapą? Wbrew obawom by pasowało lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:25, Budo napisał:


"Zeszłoroczna premiera Fallouta 3 okazała się, wbrew oczekiwaniom fanów serii, sukcesem."

To zdanie się kupy nie trzyma- jak fani serii mogą oczekiwać, że ich ukochana grą będzie
klapą? Wbrew obawom by pasowało lepiej.


Nie do końca to zdanie jest błędne - chodzi tu o prawdziwych fanatyków serii, choć nie chce mi się wierzyć, by nie wierzyli w sukces komercyjny F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja się dziwię, czemu niektórzy już spisują ten tytuł na straty, jak info praktycznie nie ma... Zresztą KOTOR na pewno nie był spartolony, co to, to nie. Gracze i prasa oraz serwisy internetowe wystawiły mu bardzo wysokie oceny, gra ma naprawdę niezłą średnią jak na niedopracowany produkt. Zresztą jest doskonałym przykładem na tytuł, który pomimo tego, że ma trochę niedokończonych elementów, sporo wyciętych, a także mrowie bugów, nadal trzyma się kupy, wciąga jak diabli i jest wyśmienitym tytułem. W końcu nie bez przyczyny ukończyłem go ze cztery razy w przeciągu kilku miesięcy (gram od listopada 2008), lubię go od czasu do czasu sobie włączyć, czasami spędzam przy nim wiele minut na zwyczajnej zabawie. To jest dobra giera i przyznam, że miałbym zagwozdkę nielichą, jeśli chodzi o wybranie lepszej części. W dwójce jest parę świetnych elementów, które umilały zabawę. To tyle, jeśli chodzi o The Sith Lords.
W każdym razie - ufam Obsidianowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne jasne, Obsidian bedzie robilo kolejnego F. Tyle ze ja bym byl bardzo ostrozny z hurraoptymizmem z tego powodu. Najlepszy przyklad w jakim kierunku ida gry komp. daje nam chociazby pan Peter Molyneux ktory po zrobieniu z Bullfrogiem takich gier jak Syndicate, Populous czy Dungeon Keeper teraz robi słitaśne odmożdzone Fable gdzie wsrod cukierkowej graficzki mozna sobie tak na niby pozabijac jakies smieszne ludziki naszym wielkim ubermieczem. A pamieta ktos jak fajnie bylo jak sie pociagnelo z miotacza ognia po niewinnych przechodniach w Syndicate? Jak biedni biegali krzyczac? Naprawde mialo sie ochote ich dobic zeby tak nie piszczeli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:42, Revanchist napisał:

W każdym razie - ufam Obsidianowi.


Ja narazie nie nastawiam się w żaden sposób, chociaż gry Obsidianu nigdy mnie nie zawiodły (drugim takim producentem jest Blizzard), ale to wszystko jest zależne od gustu. Niektórym nie podoba się to i tamto, i od razu spisują tytuł na straty. Inni zaś gracze w gąszczu błędów pewną iskierkę i się jej trzymają. Wszystko jest zależne od podejścia. W każdym razie czekam na obszerniejsze informacje.

Terrorite - z racji braku konsoli, grałem tylko w Fable I. Miał ciekawe rozwiązania i z czystą przyjemnością przeszedłem go kilka razy. Moim zdaniem lepszym przykładem na poparcie Twojej tezy byłyby The Settlers. Pierwsze dwie części (z naciskiem na drugą) to prawdziwe perełki. Od trzeciej części wszystko zaczęło się psuć (upraszczać), aż dotarło do swoistego dna. Wiem, że mi się nowe części nie podobały, ale jest rzesza fanów, którzy z wypiekami na twarzy przechodzą kolejne misje. Jednak podkreślam, że wszystko zależy od osobistego podejścia do tematu, dlatego też wielu graczy narzeka na m.in. na Fallout 3 (patrząc przez pryzmat F1 i F2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zeszłoroczna premiera Fallouta 3 okazała się, wbrew oczekiwaniom fanów serii, sukcesem."
Coz znowu za brednie? Wszyscy wiedzieli, ze FO3 bedzie komercyjnym sukcsesem. Czy to ci zli fanatycy, czy zwykli fani czy anty-fani.
No nic, widac, ze news pisany przez zaitseva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 00:14, SoundWave napisał:

"Zeszłoroczna premiera Fallouta 3 okazała się, wbrew oczekiwaniom fanów serii, sukcesem."


Można by się zastanawiać, jakim sukcesem - czy finansowym czy ...jakościowym? Bo ten pierwszy to jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Chyba czas włączyć kontrolę rodzicielską w przeglądarce i zablokować wszystkie strony ze słowem "fallout"... Człowiek się nie będzie denerwował. Przynajmniej mniej.

No dobra - wiemy, że FPS, wiemy, że płacić będzie b. Wniosek jest prosty - wątpić należy w to, że gra będzie odbiegała od "standardów" ostatnich dwóch odcinków serii TES (Oblivion i Fallout).

Zobaczcie też co za paskudny los - ludzie pracujący przy absolutnym dziele sztuki dostają szansę by pracować przy nim raz jeszcze tylko niestety w roli dłuta a nie artysty. Tfu, zaraza.
Poprawka. Żaden z ludzi, którzy decodowali o kształcie Fallout, czyli Tim Cain, Leonard Boyarsky lub Christopher Taylor, nie są pracownikami Obsidian Entertainment. Los nie jest jednak tak złośliwy jak myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze nie ma póki co narzekać. Zobaczymy, jak się sprawa rozwinie. Swoją drogą, za Bethesdą niespecjalnie przepadam, The Elder Scrolls od Morrowinda nie lubię (a we wcześniejsze nie grałem :P), ale jakoś Fallout 3 nawet przypadł mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo bardzo dobra wiadomość! Mam nadzieje, że wróci ten stary dobry Fallout, ale... Ja bym chyba jednak bardziej chciał go zobaczyć w rzucie izometrycznym. Skoro Diablo może, to czemu Fallout ma być gorszy? Swoją drogą chyba tylko w tym rzucie cała mechanika Fallouta ma sens, ale mogę się mylić.
F3 jako gra nie był zły, nawet mi się podobał. Czasami klimat szwankował, ale były też mocne miejsca. Niestety, jako Fallout mi nie przypadł do gustu.

Pozdrawiam wyjadaczy Fallouta 1&2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:37, metiu napisał:

Nie do końca to zdanie jest błędne - chodzi tu o prawdziwych fanatyków serii, choć nie
chce mi się wierzyć, by nie wierzyli w sukces komercyjny F3.


Ja wiem o co chodziło, ale nie zostało to przekazane. Poza tym było o fanach serii, a nie fanatykach, czy fanbojach. Ja też jestem fanem Fallouta, a wcale nie oczekiwałem porażki. Oczekujesz czegoś, jeśli chcesz żeby się to stało, obawiasz się- gdy przeczuwasz że coś się stanie, ale nie chcesz tego. Jak fan serii może oczekiwać jej porażki?

co do tematu- kolejny Fallout shooter? Fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować