Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #66: Z jakiej karty graficznej korzystasz?

100 postów w tym temacie

Moim pierwszym akceleratorem był Voodoo 3 2000 16MB:) Po roku czy dwóch denerwował mnie brak 32-bitowego koloru w grach 3D (i nie tylko, ta karta już w momencie premiery była przestarzała, ale wydajna), więc załatwiłem sobie teoretycznie słabszego ATI Rage :), który nie miał tyle ograniczeń. Wydajność tej karty była jednak nędzna, więc kupiłem sobie GeForce 3 Ti 200. Miałem go kilka dni, bo zachwyciłem się grafiką w 3DMark 2003 i razem z nowym kompem kupiłem Radeona 9600 PRO, do starego trafił GeForce 4 MX. W 2006r. Radeon już nie domagał, a najwydajniejszą kartą na AGP był GeForce 7600 GT, którego mam do dzisiaj:). A w dwóch laptopach siedzą grafiki Intela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą kartką graficzną, na jakiej grałem to była GeForce 2 mx 64 mb ;) Dobra to była karta graficzna, moh:as działał na średnich detalach przy 800x640. Potem miałem Radeona 9250 i dośc szybko (miesiąc, dwa) zmiana na radeona 9550. Skok wydajności był wyraźny (z GeForce na Radeona). Następnie kupiłem sobie laptopa z GeForce 7300, przyznam, karta mnie zaskoczyła i też ładnie sprawowała się ;) A na dzień dzisiejszy pracuje/gram przy GeForce 9600 GT ;) Ogólnie ze wszystkich kart graficznych jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta karta graficzna Nvidia xD najlepszy na świecie Nvidia był TNT 16 MB, GeForce 4 440 MX 64 MB, teraz mam GeForce 7900 GS 256 MB, a potem kiedy kupię nowe GeForce 9600 GT lub GeForce 9800 GT lub GTX 512 mb/1 GB :D Po prostu świetnie grafika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza karta graficzna to było S3-Virge 2MB... Potem dolożyłem Voodoo 2 bodajże 18MB... Oj to były czasy :D aktualnie GeForce 9800 GTX+ 512MB i w planach dokupienie drugiej takiej samej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem geforce 295 gtx . Przed zakupem zastanawiałem się nad Ati HD4870 ale doszedłem do wniosku , że jednak jakoś łatwiej o sterowniki dla Nvidii a i gry są jakby zoptymalizowane właśnie pod nią ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ot sobie tak kiedyś S3 ViRGE później przyszła zmiana na kompa z GeForce 256 :D -> GeForce 2 MX400 (jak dobrze pamiętam :d)-> Radeon 9200 (w pierwszej padły kostki ram w kolejnej bylo to samo :D)-> Geforce Fx5700Ultra :D po tym jak sie spalił (dosłownie :d) zamieniłem na Radeona 9600XT dużo lepszy był :D -> 2600XT agp (nietrafiony zakup :D)-> no i HD4850 za taką cenę jaka był w lipcu to byłoby grzech nie wziąć :D taka sama wydajnośc jak 9800GTX a cena? tanszy niż 88GT którego miałem zamiar kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja historia: Trident :) -> S3 -> 3dfx -> Radeon 9000 -> GeForce 6600GT -> GeForce 7800GS -> Radeon X1950 -> Radeon 4870 :) Jak widać nie faworyzuję żadnej firmy, biorę to co dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S3 Trio 3D 4 MB + co jakiś czas Voodoo 2 12MB -> nVidia Riva 128ZX 8MB -> nVidia Riva TNT 2 M64 32MB czasem ATI Radeon 9200SE (jak brat przywoził ze swojego kompa) 64MB -> SiS Mirage™ Graphic (zintegrowana na ASRocku KK7S41(GX)) wydajnością zbliżona do Geforca 2 MX-> ATI Radeon 9550 128MB -> nVidia GeForce 6100 (zintegrowana na ASRocku ALiveNF4G-DVI) -> ATI Radeon X1600 256MB -> AMD/ATI Radeon HD2600 256MB -> AMD/ATI Radeon HD3850 512MB
Uff sporo tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Nvidia, i żadna inna, nie to żebym nienawidził Ati czy po niej jeździł, bo firma jest spoko produkuje naprawdę (szczególnie w ostatnim czasie) bardzo dobre karty, ale pomijając to, że kiedyś bardzo się na nich zawiodłem, to po prostu moje konfiguracje komputerów najlepiej się sprawdzają z kartami Nvidia, wtedy mam najlepszą wydajność, gdybym robił konfiguracje pod Ati to bym korzystał z Ati, ale od lat robiłem pod Nvidia i teraz już tego nie zmienie.

Bardzo przypadło mi do gustu Nvidia, nigdy się na nich nie zawiodłem, a efekt jakie daje mi Nvidia zawsze przerasta moje oczekiwania i to w znaczącym stopniu.

(cena nie gra roli, dlatego mogę obiektywnie spojrzeć na techniczne sprawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować