Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może zabić, i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się boje, brr...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:11, Viitrik napisał:

Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może zabić,
i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się boje,
brr...)

A ja się nie boje. Będzie tak jak z ptasią. Umarło 20 osób a mówiono że choroba zabije miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:11, Viitrik napisał:

Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może zabić,
i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się boje,
brr...)

Jak się do świnki nie zbliżysz a jeśli nawet to później umyjesz łapki, nie martw się przeżyjesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:11, Viitrik napisał:

Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może zabić,
i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się boje,
brr...)



Po prostu koniec z jedzeniem prosiaków.

I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:11, Viitrik napisał:

Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może zabić,
i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się boje,
brr...)

ho ho zaraz będziemy mieć tu epidemie :P nie ma co się bać , tak samo było z ptaśią grypaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupota. Wirusy takie z pewnością istniały wcześniej, tylko dopiero teraz ludzie na nie natrafili. Tak samo z ptasią grypą, nie wierzę w to żeby ona się tak wzięła nagle, znikąd. Takie rzeczy muszą krążyć w przyrodzie, i zbierają swoje żniwo. A że teraz ludzie je sobie odkryli i nazwali, to sieją popłoch bo odkryli coś wcześniej nieznanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:13, Falkoner napisał:

> Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może
zabić,
> i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się
boje,
> brr...)


Po prostu koniec z jedzeniem prosiaków.

I tyle.


bez przesady.. Przecież nie dadzą Ci zawirusowanego prosiaka.. Najgorzej mają kraje, w których epidemia się rozwija. A Polskę tylko straszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:18, Kineq116 napisał:

> > Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która
może
> zabić,
> > i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę
się
> boje,
> > brr...)
>
>
> Po prostu koniec z jedzeniem prosiaków.
>
> I tyle.

bez przesady.. Przecież nie dadzą Ci zawirusowanego prosiaka.. Najgorzej mają kraje,
w których epidemia się rozwija. A Polskę tylko straszą.


Jak była choroba wściekłych krów to radzili aby po prostu ich nie jeść...Myślę, że w tej sytuacji będzie się trzeba podobnie zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... pomyśl, ile chorób było np. 500 lat temu a ile jest teraz. Musimy się do tych coraz to nowych przyzwyczaić, bo na świńskiej grypie chyba się nie skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się... oby nie po raz ostatni...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918-1919

Pomimo że na razie sprawa jest sztucznie nagłaśniana przez media, które jak zwykle szukają sensacji, ale ryzyko jest ogromne jeśli choroba zostanie rozprzestrzeniona po krajach Trzeciego Świata, gdzie zapobieganie ofiarom w takich przypadkach jest nadal bardzo utrudnione (co widać po Meksyku).
Jeśli wirus rozprzestrzeni się, to może zmutować do takiego stopnia, że nawet i u nas nie będzie można jej wyleczyć, tak więc WHO bardzo dobrze robi "bijąc w dzwon" już tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:27, meryphillia napisał:

Śmiejcie się... oby nie po raz ostatni...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918-1919

Pomimo że na razie sprawa jest sztucznie nagłaśniana przez media, które jak zwykle szukają
sensacji, ale ryzyko jest ogromne jeśli choroba zostanie rozprzestrzeniona po krajach
Trzeciego Świata, gdzie zapobieganie ofiarom w takich przypadkach jest nadal bardzo utrudnione
(co widać po Meksyku).
Jeśli wirus rozprzestrzeni się, to może zmutować do takiego stopnia, że nawet i u nas
nie będzie można jej wyleczyć, tak więc WHO bardzo dobrze robi "bijąc w dzwon" już tak
wcześnie.

co od razu dojdzie do Polski wrius i popadamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwić się będę gdy przyjdzie na to czas.
Na dzień dzisiejszy z mojego martwienia się czy strachu nic nie przyjdzie = więc czekamy, zobaczymy.
Póki co sprawą niech się zajmie WHO, epidemiolodzy, weterynarze itd.. Bo to oni mogą coś zrobić - ja osobiście, raczej niewiele..
Zwłaszcza, że moja wiedza w temacie ogranicza się właściwie jedynie do info z TV które zawsze jest przesadzone, rozdmuchane i niedokładne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:20, Falkoner napisał:

> > > Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa,
która
> może
> > zabić,
> > > i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja
troszkę
> się
> > boje,
> > > brr...)
> >
> >
> > Po prostu koniec z jedzeniem prosiaków.
> >
> > I tyle.
>
> bez przesady.. Przecież nie dadzą Ci zawirusowanego prosiaka.. Najgorzej mają kraje,

> w których epidemia się rozwija. A Polskę tylko straszą.
>

Jak była choroba wściekłych krów to radzili aby po prostu ich nie jeść...Myślę, że w
tej sytuacji będzie się trzeba podobnie zachować.


No racja, racja. Ale wirus ten raczej nie dojdzie do Polski w takiej postaci w jakiej jest teraz. Rządy państw na pewno podejmą jakieś radykalne środki, aby wirusa do swojego państwa "nie wspuścić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedzenia nie ma co się bać... chyba, że jemy surowe mięsiwo.. Ale przy gotowaniu/smażeniu/itp każdy wirus pada..

A ludzi zmarło już chyba 80... w tym chyba 10 w USA... coś więc jest..
Myślę, że powinni zamknąć granice.. Przy dzisiejszej technologi to biznesu nie sparaliżuje.. Będzie za to testem osiągnięć techniki.. A ruch ludności jest największym obecnym zagrożeniem powodującym rozszerzeniem epidemii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:28, RyderxDD napisał:

co od razu dojdzie do Polski wrius i popadamy ?


A przy obecnej wydolności naszych organizacji zdrowotnych wyobrażasz sobie skuteczne działanie w przypadku gdy zaczynają chorować tysiące osób?

A do pojawienia się choroby w Polsce wystarczy jedna osoba, która przykładowo wróciła kilka dni temu z wczasów w Meksyku z wirusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście wcześniejsza pandemia była straszna. Teraz ryzyko jest o tyle duże, że ten wirus ( w przeciwieństwie do ptasie grypy) przenosi się z człowieka na człowieka, więc jeden człowiek może zarazić każdego z otoczenia (zupełnie jak ta, którą podałeś).
Jednak w dzisiejszych czasach poziom higieny, dostępność do leków i leczenia, możliwość opracowania szczepionki jest o wiele wyższa niż kiedys. Dlatego tak dużo ofiar jest w Meksyku, gdzie nie ma odpowiednich warunków sanitarnych. W przypadku USA i Nowej Zelandii jest lepsza skuteczność leczenia i poziom higieny - są tam przypadki zachorowań, jednak nikt nie umarł, a stan pacjentów się poprawia. WIęc media wszystko wyolbrzymiają, jednak WHO stosuje odpowiednie środki.
I jakoś media zapominają, że każdego roku na zwykłą grypę i jej powikłania umiera 2 miliony ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować