Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2009 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > Jak była choroba wściekłych krów to radzili aby po prostu ich nie
jeść...Myślę, że w
> tej sytuacji będzie się trzeba podobnie zachować.
>
Jadłem cały czas wołowinę i jeszcze się nie wściekłem. Najwyraźniej z tą chorobą wściekłych
krów nie było tak źle. Z ptasią grypą (nawet na forum był wątek) było różnie - część
ludzi się bała. Teraz boją się świńskiej grypy. No dobrze, tylko dlaczego nie boją się
"zwykłej" grypy?
Przecież na "zwykłą" grypę umiera więcej ludzi, niż na swińską czy ptasią. Ba! mało tego!
Na "zwykłą" grypę zmarło więcej ludzi, niż zgineło w całej pierwszej wojnie światowej,
zaraz po której była światowa epidemia grypy.
Media lubią straszyć ludzi, a ludzie lubią się bać. Co widać, nawet na forum.


Buahahahah mądry się odezwał. To dopiero odkryłeś amerykę. Grypa jest już od bardzo dawna a świńska grypa pojawiła się teraz więc to chyba normalne że na świńską umarło mniej ludzi.
A mediom w takich przypadkach i tak nie należy za bardzo ufać bo nie będą siać paniki , jak byś miał szanse np. 50/50 że przeżyjesz po zarażeniu to by tego pewnie nie powiedzieli bo by wtedy rozpętało się niezłe piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czasem czy to jest tak jak z Ptasią grypą - zarazki giną w danej temperaturze ? Jak giną, to nie ma żadnych obaw ;p. Jeśli nie giną, wniosek jest jeden - nie jeść wieprzowiny ;). Damy rade !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 20:26, ev1l_on3 napisał:

> > >/.../ > Jak była choroba wściekłych krów to radzili aby po prostu ich
nie
> jeść...Myślę, że w
> > tej sytuacji będzie się trzeba podobnie zachować.
> >
> Jadłem cały czas wołowinę i jeszcze się nie wściekłem. Najwyraźniej z tą chorobą
wściekłych
> krów nie było tak źle. Z ptasią grypą (nawet na forum był wątek) było różnie - część

> ludzi się bała. Teraz boją się świńskiej grypy. No dobrze, tylko dlaczego nie boją
się
> "zwykłej" grypy?
> Przecież na "zwykłą" grypę umiera więcej ludzi, niż na swińską czy ptasią. Ba! mało
tego!
> Na "zwykłą" grypę zmarło więcej ludzi, niż zgineło w całej pierwszej wojnie światowej,

> zaraz po której była światowa epidemia grypy.
> Media lubią straszyć ludzi, a ludzie lubią się bać. Co widać, nawet na forum.

Buahahahah mądry się odezwał. To dopiero odkryłeś amerykę. Grypa jest już od bardzo dawna
a świńska grypa pojawiła się teraz więc to chyba normalne że na świńską umarło mniej
ludzi.
A mediom w takich przypadkach i tak nie należy za bardzo ufać bo nie będą siać paniki
, jak byś miał szanse np. 50/50 że przeżyjesz po zarażeniu to by tego pewnie nie powiedzieli
bo by wtedy rozpętało się niezłe piekło.

i z czego się smiejesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 20:39, Dzikq napisał:

W Kanadzie rowniez pokazaly sie jakies przypadki.

szczerze to powiem ze miałem z tego ubaw z tej grypy ale teraz widzę co się dzieje i nie wiem jak dojdzie do Europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 20:26, ev1l_on3 napisał:

Buahahahah mądry się odezwał. To dopiero odkryłeś amerykę. Grypa jest już od bardzo dawna
a świńska grypa pojawiła się teraz więc to chyba normalne że na świńską umarło mniej
ludzi.

Czytaj posty ! On podał definicję grypy, i jak ludzie się jej bali parenaście-set lat temu.

Dnia 26.04.2009 o 20:26, ev1l_on3 napisał:

A mediom w takich przypadkach i tak nie należy za bardzo ufać bo nie będą siać paniki
, jak byś miał szanse np. 50/50 że przeżyjesz po zarażeniu to by tego pewnie nie powiedzieli
bo by wtedy rozpętało się niezłe piekło.

Za dużo się filmów naoglądałeś, media właśnie szukają każdego powodu żeby się rozsławić, oj nie ... media nie współdziałają z rządem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chłopcze mniej spamował, a więcej czytał, dowiedziałbyś się że ,,świńska grypa" ma w sobie elementy wirusa ptasiej grypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 20:48, Cirno napisał:

Jakbyś chłopcze mniej spamował, a więcej czytał, dowiedziałbyś się że ,,świńska grypa"
ma w sobie elementy wirusa ptasiej grypy.

jakoś nie wiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że wirusa świńskiej grypy wykryto na granicy polski z niemcami, nie wiem na ile to prawda, ale jeśli tak to może zrobić się nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:00, Cirno napisał:

Słyszałem że wirusa świńskiej grypy wykryto na granicy polski z niemcami, nie wiem na
ile to prawda, ale jeśli tak to może zrobić się nieprzyjemnie.

Heh ale jak wykryli? Miało nogi i świński ryj? Zostawia ślady radioaktywnego kału?
Chyba ktoś tu popada w lekką paranoje:P Zarazić się można jak w przypadku zwykłej grypy, a zapobiec tak samo. Skoro w usa odnotowano 20 zachorowań to naprawdę śmiać się chce, że mówią o epidemii w naszym krają bądź w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wykryli, od tego są badania, teraz gdy ta grypa została ujawniona pewnie większość ludzi zgłaszających się z objawami grypy, jest poddawana testów na obecność szczepów wirusa tzw. świńskiej grypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:00, Cirno napisał:

Słyszałem że wirusa świńskiej grypy wykryto na granicy polski z niemcami, nie wiem na
ile to prawda, ale jeśli tak to może zrobić się nieprzyjemnie.

a ja słyszałem że na Atlantyku na dno poszedł Rosyjski atomowy okręt podwodny
no ludzie chyba nie wierzycie ze w Europie już jest grypa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka jest różnica, że grypa zwykła to wirusy przenoszone przez samych ludzi z których można się wyleczyć, sam na pewno chorowałeś nie raz na grypę i żyjesz, natomiast wirusy grypy przenoszone z innych gatunków na ludzi są o wiele groźniejsze stąd ten cały popłoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować