Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare blokuje na forum wzmianki o gejach i lesbijkach

70 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2009 o 16:06, Lamb3rt napisał:

Chciałeś powiedzieć kontrowersyjnych... Nie ma to jak sobie nabijać licznik oceny i komentarzy
newsów przez poruszanie kontrowersyjnych tematów ;) Kiedyś Zaitsev był znany z powalających
obrazków, teraz z zupełnie czego innego...


Nic dodać, nic ująć. Ale z drugiej strony i tak dobrze, że nie propaguje homoseksualizmu i nie zachęca do zakładania osobnych tematów na forum gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem skąd zdziwienie stanowiskiem Biowaru. Przecież to nie "gieje" i lesby napędzają sprzedaż tylko rodzice którzy chcą chronić swoje dzieci przed tą zarazą. Wydaje się że wyciągnięto wnioski z zamieszania wokół Mass Effect. Szkoda tylko że to księgowi muszą nas chronić przed "zabawiającymi się inaczej"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to że w świecie Starwarsa nie ma gejów ani lesbijek. Tak jak w świecie Warcrafta nie ma statków kosmicznych.. Tak jak w świecie mass effecta są homo/bi seksualiści, tak w świecie pieprzonego Starwarsa nie ma, nie istnieje, tak zaprojektowane to zostało przez Georga i takie są jego postanowienia... Trudne? Chociaż za ostro pojechali z cenzurą, nadal jedni myślą że to przez tą scenkę z mass effectu ale nie dostrzegają że to pieprzone realia inne ;/ ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 17:08, FranTheMan napisał:

Tak jak w świecie Warcrafta
nie ma statków kosmicznych...


Jedno słowo: the Exodar. ;)

Co do tematu: bardzo daleko mi od lobbowania na rzecz homoseksualistów a na myśl o zabawach dwóch radosnych panów robi mi się, delikatnie rzecz ujmując, słabo. Może i jestem zgredziałym czcicielem starego porządku (co przy dwóch dekadach na karku nie wróży mi zbyt dobrze), ale z pewnością nie mam ochoty oglądać w moim - póki co hipotetycznie - MMO scen z udziałem Tęczowych Mniejszości. Z drugiej zaś strony stanowczo popieram wolność wypowiedzi, wobec czego filtrowanie postów pod kątem niektórych słów zdaje mi się być pewną przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 16:06, Lamb3rt napisał:

Chciałeś powiedzieć kontrowersyjnych... Nie ma to jak sobie nabijać licznik oceny i komentarzy
newsów przez poruszanie kontrowersyjnych tematów ;) Kiedyś Zaitsev był znany z powalających
obrazków, teraz z zupełnie czego innego...


zdecydowanie wole takie kontrowersyjne newsy zwiazane z grami/konsolami niz newsy o kolejnych wersjach sterownikow (wielka mi rzecz) czy o kolejnych laptopach w produkcji (tego jest zdecydowanie za duzo, gram podnieca sie prawie kazdym nowym modelem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geleralnie rzecz biorąć , to myśle że niema tu specjalnie o czym dyskutować. Poza tym, przecież jeśli BioWare wprowadził taką cenzure, zablokował temat, czy nawet go usuną z forum, to nikomu nic do tego. Niezapominajmy przecież ,że to ICH forum i to oni tam rządzą.
Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się łączć zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema.

p.s. forum o grach niepowinno być zaśmiacane takimi tematami(! nic niemówiłem o postach!)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 18:37, SERGYO napisał:

Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari
- Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest
podział na płci, tak?


I teraz pytanie co jest gorsze. Homoseksualizm, czy heterogatunkizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 18:37, SERGYO napisał:

Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari
- Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest
podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet
ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się łączć
zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema.


Pewnie, przemalować kobietę na niebiesko i już nie jest kobietą, gdzie ty masz oczy? Proponuję przyjrzeć się dokładnie Liarze, posiada wszystkie cechy ludzkiej samiczki i na pewno jest ssakiem z rzędu naczelnych (minus kolor i macki na głowie) ;-)
Budowa fizyczna Assari i wyraźny dymorfizm płciowy wskazuje, że kiedyś musieli istnieć "panowie" Assari a ten dziwny sposób rozmnażania został nabyty, naturalnie lub sztucznie. Albo po prostu Bioware walnął babola wymyślając tą rasę ;-D

ps: w Jade Empire (Bioware) można hetero, homo, lesbo a nawet był trójkąt!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:39, Bezimek napisał:

Z tego co wiem to pierwszym tytułem Bioware, w którym były obecne treści homoseksualizmu
był KOTOR 1
(vide Juhani) :)



Z tego co ja wiem to pierwszym tytułem Bio Ware który był blisko tego tematu był Balbur''s Gate, był tam mianowicie Pas Zmiany Płci :-) (oczywiście to nie to samo ale...)
__________

Dobrze zrobili. Niedługo nie będzie można odmówić bo wyjdziesz na homofoba.
Być tolerancyjnym to za mało - MUUUSISZ ICH KOCHAĆ.
Jeśli w ME były tamie motywy (jeszcze nie grałem ale jak widzę chodzi tu o Interracial :-P) to w GW też muszą być? A jeśli ja sobie nie życzę?
Jeśli na forum były tematy "domagające się", może to były pokręcone dyskusje w stylu: Czy skoro Obi-Wan mówi do Anakina Skywalkera po pojedynku pod koniec Zemsty Sithów, że go "kochał" to oznacza, że był gejem? i BW nie chce takich dyskusji to je zamknął.
Filtrowanie słów: skoro nie ma dyskusji na ten temat to pozostaje użycie w formie "epitetu" a to już...
Jak w universum nie ma, to nie ma - na forum też :-)
Taki rozgłos GW nie jest potrzebny.
Zobaczcie że to w Ameryce a tam "strach kichnąć w obecności..." :-)

@Lamb3rt
...Miłość nie musi oznaczać tylko tej między kobietą, a mężczyzną
Chodziło chyba Ci o kontekst seksualny a zabrzmiało jak walka o równouprawnienie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co gusta to gusta, wybacz ale nie dotknąłbym kobiety w niebieskiej karnacji z mackami na głowie.
@SERGYO
Po to jest forum by na nim dyskutować, ot o na przykład innych forach -.-'''' Jak nie ma o czym dyskutować? Jak dla mnie to jest swojski debilizm. Mogli wrzucać warny na forum za gejuchów ale że ingame i filter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ludzie się oburzają, że sex homoseksualistów jest niezgodny z biblią i ją obraża, ale nie zauważyłem, aby to samo mówili o:
-masturbacji
-używaniu kondomów
-wszelkich innych środkach antykoncepcji
Bo moi mili, grzech popularnie zwany sodomskim (który tak naprawdę był grzechem niegościnności, ale to już inna bajka...) to uprawianie sexu w każdej formie, który nie kończy się prokreacją, w tym masturbacja. De facto oznacza to, że te wszystkie czynności są równoznaczne, bo to jeden i ten sam grzech sodomski :-P Co stawia w oczach Boga na takiej samej pozycji facetów, którzy się masturbują, itp i aktywnych homoseksualistów :D

Opal, co według ciebie to tolerancyjność? Brak równych praw, wytykanie palcami, brak możliwości trzymania się za rękę na ulicy z obawy, że zostaniesz pobity? To może zabronić używania słowa "kobieta" na tamtym forum, w końcu one też walczyły o równość, urządzały parady, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 19:33, michal_w napisał:

> Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli
Asari
> - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie
jest
> podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet

> ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się
łączć
> zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema.

Proponuję przyjrzeć się dokładnie Liarze, posiada wszystkie cechy ludzkiej samiczki i
na pewno jest ssakiem z rzędu naczelnych (minus kolor i macki na głowie) ;-)
Budowa fizyczna Assari i wyraźny dymorfizm płciowy wskazuje, że kiedyś musieli istnieć
"panowie" Assari a ten dziwny sposób rozmnażania został nabyty, naturalnie lub sztucznie.
Albo po prostu Bioware walnął babola wymyślając tą rasę ;-D

ps: w Jade Empire (Bioware) można hetero, homo, lesbo a nawet był trójkąt!!!

Jaki dymorfizm płciowy skoro nie wiemy jak wygląda teoretyczny samiec Asari, gdyż są to organizmy prawdopodobnie obojnacze, a rozmnażają się poprzez wymianę materiału genetycznego czy jakiegoś tam innego (nie pamiętam specyfikacji fantasy co do tej rasy :P - wymiana kwiecistych członków czy fal mózgowych :P). Możesz o człowieku powiedzieć, że występuje dymorfizm płciowy bo wiesz, że pani różni sięe w kilku kwestiach znacząco od pana, a u Asari nie jesteś w stanie tego z niczym porównać. Twierdzenie, że istnieje dymorfizm, ponieważ Asari jest podobna do ludzkiej kobiety jest z biologicznego punktu widzenia kategorycznie błędne.
PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje oaza homo-free :D STAR WARS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze
nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje
oaza homo-free :D STAR WARS!!!


Chciałbyś... nawet tam już trafili i co najlepsze, maczało w tym palce BioWare ;|. Co prawda, nie zawsze jest to powiedziane wprost, ale można się domyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować