Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare blokuje na forum wzmianki o gejach i lesbijkach

70 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

Jaki dymorfizm płciowy skoro nie wiemy jak wygląda teoretyczny samiec Asari, gdyż są
to organizmy prawdopodobnie obojnacze, a rozmnażają się poprzez wymianę materiału genetycznego
czy jakiegoś tam innego (nie pamiętam specyfikacji fantasy co do tej rasy :P - wymiana
kwiecistych członków czy fal mózgowych :P). Możesz o człowieku powiedzieć, że występuje
dymorfizm płciowy bo wiesz, że pani różni sięe w kilku kwestiach znacząco od pana, a
u Asari nie jesteś w stanie tego z niczym porównać. Twierdzenie, że istnieje dymorfizm,
ponieważ Asari jest podobna do ludzkiej kobiety jest z biologicznego punktu widzenia
kategorycznie błędne.

Asari to bez wątpienia ssaki i naczelne, czyli praktycznie 100% rozdzielnopłciowość na pewnym etapie ewolucji. Jeżeli określone różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną podyktowane są dymorfizmem płciowym, to może posiadające identyczne cechy Asari musiały podlegać podobnej jak homo sapiens presji ewolucyjnej? Np. podział pracy, panie zbierają jagódki i wychowują dzieci a panowie biegają za mięsem. W innym wypadku, niektóre detale ich anatomii nie miały by większego sensu np. mniejsza siła mięśni, wąskie barki, zaokrąglone kształty itp. Wg messeffect.wikia.com nie są organizmami obojnaczymi tylko samicami a rozmnażanie ma mieć coś wspólnego z połączeniem się układów nerwowych partnerów dowolnej płci i gatunku O_o

Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze
nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje
oaza homo-free :D STAR WARS!!!

Problem polega na tym, że to właśnie Bioware upycha te elementy do swoich gier (ME, JE i na upartego KOTOR). Pachnie mi tu hipokryzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:07, Qumi napisał:

Opal, co według ciebie to tolerancyjność? Brak równych praw, wytykanie palcami, brak
możliwości trzymania się za rękę na ulicy z obawy, że zostaniesz pobity? To może zabronić
używania słowa "kobieta" na tamtym forum, w końcu one też walczyły o równość, urządzały
parady, itp.


Ale tolerancja musi mieć swoje granice. Musimy akceptować każde zboczenie, bo jest ono w modzie na zachodzie? Przestań... Jeszcze to porównywanie gejów do kobiet, aj nie wiesz jak bluźnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja czy akceptacja? Bo dzieci często mylą te pojęcia. Homoseksualizm po części na pewno jest chorobą umysłową, ale czy to powód by nienawidzić? Nawet nie chodzi o to że trzeba im współczuć, wystarczy się nie czepiać. Jak nie umiesz czegoś zrozumieć to powiedz że to moda i trzeba tępić. Ciekawe podejście, z takimi to się nawet na frondzie nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, jaka to krótka droga od zwykłego newsa do kolejnej bezsensownej dyskusji o tym, że homoseksualiści są "be i w ogóle". A gdzie wolność słowa? Każdy ma prawo do wyboru i to jest wyłącznie JEGO prywatna sprawa. Dajcie im żyć, zostawcie w spokoju.

BioWare z kolei przesadziło. Skoro obrali taką właśnie drogę cenzury, to niech pójdą o krok dalej. "Hetero" lub "straight" również nawiązują do - o zgrozo! - seksualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 14:58, Ardreth napisał:

A gdzie wolność słowa?


Tam, gdzie jest też resentyment moralny i dewaluacja pojęcia tolerancji.

Dnia 29.04.2009 o 14:58, Ardreth napisał:

"Hetero" lub "straight" również nawiązują do - o zgrozo! - seksualności.


Ale nikt najwyraźniej nie czuje potrzeby ich nadużywania. Kolejny raz widać, że homoseksualiści zbierają wokół siebie więcej medialnej uwagi, niż na nią zasługują. Całe szczęście, że ktoś jeszcze to dostrzega i temu przeciwdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:07, Furr napisał:

Ale nikt najwyraźniej nie czuje potrzeby ich nadużywania. Kolejny raz widać, że homoseksualiści
zbierają wokół siebie więcej medialnej uwagi, niż na nią zasługują. Całe szczęście, że
ktoś jeszcze to dostrzega i temu przeciwdziała.


Dlatego też nadużyciom powinno się zapobiegać, odpowiednio karać za głupotę oraz wulgarność. Nie widzę nic "demoralizującego" w pojęciach takich jak "gej" czy "lesbijka" (oczywiście pod warunkiem, że nie są użyte obraźliwie).
Całkowita cenzura nie ma najmniejszego sensu. Od początku powinni wiedzieć, że to wywoła jedynie niepotrzebną burzę i falę obustronnej krytyki. Ogień krzyżowy, brak nici porozumienia. Dajmy już temu lepiej spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:28, Ardreth napisał:

Dlatego też nadużyciom powinno się zapobiegać, odpowiednio karać za głupotę oraz wulgarność.


I tak też się prawdopodobnie stało w tym przypadku.
Nie sądzę, żeby mieli blokować te słowa bez żadnego ważniejszego powodu :).
Tak samo, jak zapewne zablokowaliby słowa typu ''blow-job'' (akurat zły przykład, pewnie to jest zablokowane od samego początku ;)), gdyby dyskusje zeszły na ten temat, niezależnie od orientacji seksualnej wypowiadających się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

Nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć, domyślam się że były to tematy w takim stylu jak
napisał MadeinHell czyli "geje łączcie się" lub "petycja o preferencje seksualne, homo
do boju!", bo jak świat pokazuje, homoseksualiści zwłaszcza Ci zza oceanu cechują się
coraz większym tupeciarstwem. Wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby opowiadali o swoich
preferencjach na forum SW :/

Nie wiem osobiście, o czym był ten temat, ale obrażanie ludzi z powodu tego co się domyślasz jest dość słabe. Ale co tam, napisz to: Antykonformizm FTW!

Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

A co do samych homo, może Ciebie nie, ale mnie oburza i
mam do tego prawo, zwłaszcza gdy takie bzdety wypisuje się na forach do tego nieprzeznaczonych.

Mnie nie oburza, że ktoś ma krzywe nogi czy jest garbaty. Szczypta tolerancji codziennie a będziesz szczęśliwszym człowiekiem, a na pewno mniej "oburzonym" ;) Swoją drogą to forum gram jest przeznaczone do zwalczania homoseksualistów?

Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

Nie mówie na Polskich, bo u nas bycie homo jeszcze nie jest "w modzie", natomiast na
zachodnich serwisach takie wypadki się przytrafiają. Btw. przypomne całkiem niedawną
sytuacje z PS Home (czy gdzieś tam już nie pamiętam) gdzie homoseksualiści domagali się
rubryczki "orientacja seksualna", to jest chore! :/

Pytanie po co ta orientacja w zasadzie? Albo jakie inne rubryki jeszcze: rozmiar buta? obwód głowy? Jeśli usługodawca nie widzi potrzeby takiej opcji to jej nie wprowadzi i już, ale z drugiej strony nie można zabraniać ludziom zgłaszać takich propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować