Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #68: Co sądzisz o kontynuacjach gier sprzed lat?

25 postów w tym temacie

Ja jestem raczej na nie, takie gry nigdy nie dorównują swoim poprzednikom (tzn. zdaniem starszych graczy i tych którzy grali w stare części serii) bo teraz twórcy z reguły zapominają za co ludzie kochali dana serię i po prosu wykorzystują starą markę bo ludzie "i tak to kupią, w końcu to ich ukochana seria nie?".

Nie uważam że wszystkie nowe gry są do niczego, ale prawda jest taka że po optymistycznych zapowiedziach często dostajemy cos czego grą nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za pod warunkiem ze to będzie to samo co przed laty a nie robienie ze strategii wyścigów etc. Jeżeli dostanę to samo co kiedyś w nowej szacie i na dobrym poziomie to biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontynuacja nie przyniesie hańby starszym częściom, to czemu nie? Spoglądam na te kontynuacje niektóre i aż żal duszę ściska, że twórcy mieli czelność porwać się na legendarne tytuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.. jeśli pokochałem daną grę to nie pokocham bardziej jej następczyni (lubię grę za jej obecne elementy. Remake/kontynuacja - zmiana tych elementów sprawi, że to nie będzie gra, którą lubię). Podobnie ze współczesnymi miksami starych przebojów muzycznych (a fuj! ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tak pod warunkiem, że zostanie zachowany balans gry a jedncześnie wejdą nowe opcje przez co gra zyskuje a nie traci:D
po co mam szukać nowego tytułu skoro byłby sprawdzony i odświerzony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...
wydanie starszego tytułu nie jest złe, pod warunkiem że nie ogranicza się tylko do poprawienia grafy i wydania takiego tytułu. bo wtedy to tylko żerowania na znanym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja hitów sprzed lat to dobry pomysł pod warunkiem, że nie będzie to "profanacją" poprzednich gier. Dobry przykład to Doom 3. Jednak tak naprawdę chodzi tu o przyciągniecie dawnych fanów, aby zakupili kontynuację - niektórzy kupują przez to grę na ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa gry ktorych nie powinno sie wskrzeszac, a jedynie odnowic graficznie co by szlo oko nacieszyc starym dobrym tytulem i moc w niego pograc na nowym sprzecie. Jest pare tytulow co sa bardzo dobre ale nidy nie mialy nawet drugiej odslony a szkoda np warzone 2100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To zwykłe żerowanie na nostalgii starszych graczy" - najbardziej trafna odpowiedź, a pierwsza kontynuacja jaka przyszła mi do głowy to Fallout 3. Stare Infinitowe RPGi są nie do pobicia/wskrzeszenia. To tak jakby ktoś chciał napisać lepszego "Władce Pierścieni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpowiedź. Tyle, że z pewnymi zastrzeżeniami. Jestem jako tako przeciwny remake''om, ale jestem zwolennikiem gier, luźno nawiązujących do fabuły pierwowzoru, ale za to wykorzystującej wszystko co najlepsze ze starego tytułu i jego setting. Dlatego też z chęcią zobaczyłbym jakąś nową odsłonę Wizardy albo Eye of the Beholder. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować