Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powrót Białego Wilka wstrzymany!

125 postów w tym temacie

Witam wszyscy znamy angielski można nie tłumaczyć list jest dostępny i w wielu serwisach publikowany w oryginale - więc nie jest to tajemnicą więc wklejam.

"It is sad that we cannot talk with WSG in normal business way, but communicate through media. It is absolutely not our style of making business, and we answer here as we feel forced to do this to clarify the unclear information:
1. All payments were done on time according to milestone plan.
2. Truth is that payments were later than originally planned but this was solely due to delays in production. The delays were growing in the project due to WSG continued to miss the deadlines.
3. Delays and risks of further development by WSG were unacceptable by CD Projekt (this happened even though CDProjekt RED was constantly increasing main team involvement to help in the production). The most important fact is that development process didn?t make planned release date possible and moreover propositions of the new release date were changing few times. Besides the schedule, technical incapability created a risk of missing planned quality which is absolutely unacceptable. And this brought an end in our cooperation with WSG.
4. Currently the works are on hold. We are evaluating all possible options to continue the production.
Making this decision was extremely difficult and sad as we know that many people are waiting for this project. We do our best to find a way out of this situation. But final decision must guarantee high quality of the product, otherwise we won?t continue the production no matter what consequences it will bring. We are committed to the highest quality of all our games, and this is unnegotiable for us.
So no matter what the final decision or solution we will find, please be sure that it will be the best for the game quality, and satisfaction of gamers, which is the most important for us!
Michal Kicinski
Joint CEO
CD Projekt Group"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A szkoda :( No cóż miałem nadzieje na konsolowego Wiedźmina.

Niezbyt słuszna decyzja wg mnie. Wydanie Wiedźmina na konsole pomogło by wypłynąć CDP Red na szerokie wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 21:00, Slappy napisał:

A szkoda :( No cóż miałem nadzieje na konsolowego Wiedźmina.

Niezbyt słuszna decyzja wg mnie. Wydanie Wiedźmina na konsole pomogło by wypłynąć CDP
Red na szerokie wody.

Czekaj - prace są "tylko" wstrzymane, projekt jeszcze nie zginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje PC miała obsuwę, konsolowa też będzie miała obsuwę. Mam tylko nadzieje, ze jakoś niebotycznie długo na wersje konsolowa czekać nie będziemy (i oczywiście, że w końcu wyjdzie) i to taka już dopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 21:03, Zaitsev napisał:

> A szkoda :( No cóż miałem nadzieje na konsolowego Wiedźmina.
>
> Niezbyt słuszna decyzja wg mnie. Wydanie Wiedźmina na konsole pomogło by wypłynąć
CDP
> Red na szerokie wody.
Czekaj - prace są "tylko" wstrzymane, projekt jeszcze nie zginął.

Faktycznie zapędziłem się :D

No ale raczej już w tym roku Wiedźmina konsolowego nie ujrzymy. Na szczęście nie jest absolutnie NIE. Chciałbym zobaczyć Wiedźmina na konsole przynajmniej do końca przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wina leży po stronie CDP? Ostatnio jak widać (wPLNomania, cofnięcie gwarancji, brak wPLNów) CeDe ma duże problemy finansowe i nie może się z nich chyba wygrzebać.
Ale to tylko takie moje domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka porażka...

Pozwolę sobie zacytować fragment artykułu: Gram pytań: przepytujemy Adama Badowskiego i Karola Zajączkowskiego ( http://www.gram.pl/art_9wvjGO1_Gram_pytan_przepytujemy_Adama_Badowskiego_i_Karola_Zajaczkowskiego.html ):

"Do współpracy przy Powrocie Białego Wilka zaprosiliście francuskie studio WideScreen Games, które nie może pochwalić się niczym wyjątkowym w swoim portfolio. Skąd zatem taki, wydawać by się mogło, ryzykowny pomysł?

Adam Badowski, szef projektu: - Faktycznie, podejmowanie współpracy z mało znanym francuskim studiem może uchodzić za przedsięwzięcie ryzykowne, żeby nie powiedzieć szalone; my jednak czuliśmy, że w tym wypadku intuicja nas nie zawiedzie. Co więcej, mieliśmy na uwadze fakt, że WideScreen Games funkcjonuje w trudnej branży rozrywki komputerowej już od 10 lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości mieli odejść na emeryturę. Ostatecznie wszystkie nasze wątpliwości odnośnie decyzji o połączeniu sił z Francuzami zostały jednoznacznie rozwiane w momencie, w którym naszym oczom ukazały się pierwsze efekty ich pracy. To, jak w tej chwili prezentuje się nasz bohater oraz świat, w którym się porusza robi ogromne wrażenie - szczerze mówiąc nie możemy się już doczekać dnia, w którym będziemy mogli zobaczyć miny oniemiałych graczy, którzy po raz pierwszy ujrzą konsolowego Geralta i Wyzimę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News troszkę późno, zacząłem już troszkę narzekać na "cenzurę", ale przyznaję się do błędu i przepraszam ;) Chyba rzeczywiście lepiej było poczekać do oświadczeń obu firm.

Cóż, sytuacja wygląda nieciekawie. Wypowiadałem już się w tej sprawie i nie chce się powtarzać. Interesuje mnie jednak jeszcze jedna kwestia. W niedawno publikowanym wywiadzie z pracownikami CDPR, chwalili oni współpracę z WSG. Jak widać, nie układała się ona jednak zbyt różowo i doszło wręcz do kłótni i obustronnych oskarżeń. No ale w sumie nie ma się co dziwić, przecież nikt nie powie złego słowa o własnej grze i procesie jej tworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wPLN mają wrócić akurat, to, że zniknęły wynika z czego innego.

Jeżeli CDP się z obecnymi programistami nie dogada to czarno to widzę. Najpierw trzeba będzie nowego developera poszukać, co zajmuje czas. Potem nowi programiści będą musieli zapoznać się z obecnym kodem gry, co też potrwa. A wciąż trzeba będzie projekt dokończyć. W tym czasie gra będzie generować koszta bez żadnych przychodów, a nadal nie ma żadnej gwarancji, że jak wyjdzie (o ile w ogóle) to będą jakieś zyski. Już nie wspominając o kosztach ciągłej kampanii reklamowej, bo obecnie żeby produkt się sprzedał to potencjalny klient nie może nawet na chwilę przestać o nim słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zaitsev za rzetelnego newsa. Przedstawiłeś racje obu stron, sprawdziłeś źródła, dobra robota. Szkoda, że podajecie tę informację z takim opóźnieniem, ale z drugiej strony trudno wymagać, byście publikowali plotki jak Polygamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2009 o 21:03, Zaitsev napisał:

Czekaj - prace są "tylko" wstrzymane, projekt jeszcze nie zginął.


Taki stan rzeczy działa na niekorzyść obu stron. Prace są wstrzymane, to fakt. Ale projekt nie zginie, jestem tego pewien w 100% ponieważ ma zbyt duzy potencjal by zmarnowac go z takiego powodu jak niedotrzymanie terminu czy drobne opoznienia płac. Problem moze byc wiekszy jesli prawda lezy po stronie CD-Projekt (w co osobiscie nie wierze ponieważ CDP to solidna firma), ale mimo to pokladam nadzieje w tym wielkim przedsiewzieciu ktore przyniesie obopolne korzysci.

Pozdrawiam wszystkich fanów Wiedzmina i szanownego Zaitseva ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzę, że wszystko dobrze się skończy :) Nie takie już sytuacje przetrwały różne marki oraz firmy. Cóż, bywało, że przy mniejszych problemach upadło to i owo, no ale CDP i upadek dobrze zapowiadającej się marki? Kłopoty tak, ale w upadek nie uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć? Wielka szkoda. Choć ukończyłem Wiedźmina zaraz po premierze, a następnie raz jeszcze, kiedy pojawiła się Edycja Rozszerzona, z wielką chęcią zagrałbym sobie w Wiedźmina na konsoli. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni i prace nad Powrotem Białego Wilka ruszą z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować