Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powrót Białego Wilka wstrzymany!

125 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2009 o 22:34, Furr napisał:

Za to jak ładnie wygląda teraz mój folder ze screenami z ichniego forum ;).


Wrzucisz to gdzieś? Chętnie poczytam.

Dnia 29.04.2009 o 22:34, Furr napisał:

Edit: A właśnie, zapomniałem się pochwalić - oczywiście ja też zostałem zbanowany :D.


Banują też ludzi z wykupionym abonamentem?


A cała "rozmowa poprzez media" przypomina mi idiotyczne przeciąganie liny między rządem a prezydentem. Każdy stara się udowodnić, że to on ma rację, ale przy okazji nie zwraca uwagi, że kompromituje coś więcej niż tylko siebie i oponenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 01:09, Vojtas napisał:

> Za to jak ładnie wygląda teraz mój folder ze screenami z ichniego forum ;).
Wrzucisz to gdzieś? Chętnie poczytam.


Było w sumie kilka ciekawszych wypowiedzi, później dużo spamu (który akurat powinien był być usunięty, więc o to akurat pretensji nie mam). Przesieję screeny szukając tych wnoszących coś do dyskusji.

Dnia 30.04.2009 o 01:09, Vojtas napisał:

Banują też ludzi z wykupionym abonamentem?


Ban na forum != ban na serwis.

Dnia 30.04.2009 o 01:09, Vojtas napisał:

A cała "rozmowa poprzez media" przypomina mi idiotyczne przeciąganie liny między rządem
a prezydentem. Każdy stara się udowodnić, że to on ma rację, ale przy okazji nie zwraca
uwagi, że kompromituje coś więcej niż tylko siebie i oponenta.


O to to. Aczkolwiek w takiej sytuacji, kiedy jedna strona już oskarżyła drugą, co ta druga może zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Za to jak ładnie wygląda teraz mój folder ze screenami z ichniego forum ;).

Dnia 30.04.2009 o 01:09, Vojtas napisał:


Wrzucisz to gdzieś? Chętnie poczytam.


Vojtas, zajrzyj na "zagraconych" (www.zagraceni.pl) - jest tam tekst Massci o tej "masakrze" na Gol-u, w tekście masz odnośniki do słynnych już (i szybko skasowanych) postów Soulcatchera. Dodam, że jako userowi Gola (od ładnych kilku lat) jest mi przykro, że taka sytuacja ma miejsce - Soul nie potrafił się zachować honorowo, zamiast tego po prostu: pokasowano niewygodne posty (nie łamiące regulaminu) co jest skandalem. Pobanowano też kilku (nastu) Bogu ducha winnych ludzi. Wprowadzono coś w rodzaju cenzury.

Na "gramie" zresztą nie lepiej - info o wstrzymaniu konsolowego Wiedźmina pojawia się dopiero kiedy piszą już o tym wszystkie inne portale. Za to informacji o skasowaniu dożywotniej gwarancji, o magicznym zniknięciu WPLnów , o podwyżce cen na gry CD-PROJEKTu, o zwolnieniach w firmie (prace stracił m.in. Adam "Scorpic" Skorupa) ani słowa. Istna cenzura prewencyjna. Widać newsmani gramu sądzą, że jak o czymś nie napiszą, to znaczy że tego nie ma.

Co do sytuacji konsolowego "Wieśka" to naprawdę szkoda. Na 90% gra jest już pogrzebana - jak żyję nie przypominam sobie wstrzymanego projektu, który by odwieszono. A szkoda - z pecetową wersją wyszli na malutki plus (poszło 1,2 mln, a musiał się sprzedać milion żeby wyszli na zero), konsolowa wersja mogła zrobić furorę na Zachodzie.

A kto jest winny ? Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku: WDS to średnie francuskie studio, ten kto w CDP podjął decyzję żeby im powierzyć konwersje powinien wisieć.

A CDP, ostatnimi czasy "cienko przędzie". Ewidentnie przeinwestowano - po wydaniu blaszakowego "Wiedźmina" zabrano się od razu za trzy projekty (jeden już poszedł do piachu, konsolowego "Wieśka" właśnie wstrzymano). Studio pracuje ponoć teraz tylko nad drugą częścią Wiedźmina (ta ma już być multiplatformowa) - tyle że zwolnienia w firmie nie wróżą dobrze co do jakości gry. IMO błędem było też przejęcie słynącego ze średniaków studia Metropolis. Źle zainwestowana kasa. A za błędy się płaci.

Szkoda. Naprawdę szkoda tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy zapewne odbywały się na najwyższym szczeblu więc jakie tu głowy mogą polecieć? ;) Panowie się na siebie obrazili i tyle. Strzelam.

A ta historia z GOLem wygląda ciekawie, sam bym chętnie poczytał, bo miałem ich za serwis dość solidny.

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee to raczej nie poczytasz bo z około 200 postów zostalo około 115 no cóż bywa ... a właśnie komuś też się wydaje że zmienili regulamin, albo mi się wydaje.

a co do Wiedzmiaka czyli jest szansa na to że powstanie ? bo to mogło by im powiększyć budżet i mieli by kase na inne gry wielkiego pokroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 09:48, dudek17 napisał:

a co do Wiedzmiaka czyli jest szansa na to że powstanie ? bo to mogło by im powiększyć
budżet i mieli by kase na inne gry wielkiego pokroju.


Szansa zawsze jest, ale nie wiadomo jak duża. Miejmy nadzieję, że CDP mówił prawdę bo jeśli druga strona miała rację to kiepsko będzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie będę. Konsoli stacjonarnej i tak nie mam. Ale jeśli dzięki temu prace nad pełnoprawną kontynuacją Wiedźmina nabiorą większego tępa (w co wątpię, ale pomarzyć zawsze wolno), to można to nawet uznać za dobrą wiadomość (zwłaszcza dla pecetowców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podążyć "śladem śliskiego węża" ;) rozpoczynającym się na serwisie podanym przez Lordpilota, zeby dowiedzieć się czegoś więcej. Niezłe bagno czasem się trafi.

Wstrzymanie konsolowej wersji jakoś mnie nie przeraża, ale druga wersja Witchera pewnie pojawi się już na obie platformy i dobrze, dla każdego coś miłego. Mam nadzieję jednak, że będą to wersje równoważne a nie w stylu, który widać ostatnio wśród wydawców, czyli w prostej linii faworyzowanie jednych platform. Inna tendencja to coraz powszechniejsze płatne DLC. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 10:19, lastvegas napisał:

Wystarczy podążyć "śladem śliskiego węża" ;) rozpoczynającym się na serwisie podanym
przez Lordpilota, zeby dowiedzieć się czegoś więcej. Niezłe bagno czasem się trafi.


Nie wspominając o tym, że można się dowiedzieć, jak "usprawniony" miał zostać konsolowy Wiedźmin. Tym lepiej, że prace wstrzymano (inna sprawa, w jakim stylu).

Patrz: http://crpgnef.blox.pl/2009/04/Konsolowy-wiedzmin-czyli-przypadek-Dennisa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jasna. WSG zawalało sprawę, więc CDP słusznie im nie płaciło. Niektórzy sądzą, że jak "coś" robią to im się należy.
Kolejną dobrą decyzją było zapłacenia ostatecznie wszystkiego i zerwanie współpracy, bo inaczej sprawa ciągnęłaby się w nieskończoność albo dostalibyśmy jakiegoś gniota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że panowie nie dostali pieniędzy łatwo udowodnić. Więc wątpię by rzucali takie oskarżenia bez pokrycia. Co do terminów to ciężko powiedzieć co i jak od tego są umowy. Też nie ukrywam że czekam na wieśka z zainteresowaniem. i mam nadzieję że go trochę rozbudują ;p bo ogólnie to prosta gra była, za prosta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać na polygamia.pl tam jest szczegółowy wywiad, bo gram przecież musi wszystko podawać przez różowe okulary bo to przecież część CDP. Kurde nie życzę wam źle, wręcz przeciwnie. Bardzo liczę na kontynuację Wiedźmina.
P.S. They nie nazywa się już They :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW - na Polygamii pojawił się wywiad z Michałem Kicińskim: typowy korporacyjny bełkot. Facet powiedział dużo, ale tak żeby nic nie powiedzieć. Brawo :) !


Fomorian,

Przebrnąłem przez ten tekst - krótko: musiał to pisać jakiś złośliwy imbecyl. Kłamliwe jest już choćby stwierdzenie, że na "Zachodzie gracze nie znają Sapkowskiego". Jako gracz muszę też dodać, że w wersji pecetowej alchemia była prosta jak konstrukcja cepa, a jeszcze prostsza była walka (IMO największy mankament ). Dodam też że wersją konsolową nie byłem zainteresowany (bo grę kupiłem na PC), jednak bzdury trzeba prostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, wystarczy spojrzeć na portfolio WSG - jeden średniak i same crapy. CDPR chyba na głowę upadło skoro powierzyło pracę nad Wiedźminem takiej ekipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2009 o 11:30, Lordpilot napisał:

Przebrnąłem przez ten tekst - krótko: musiał to pisać jakiś złośliwy imbecyl. Kłamliwe
jest już choćby stwierdzenie, że na "Zachodzie gracze nie znają Sapkowskiego"


A mi się wydaje, że ten człowiek zwyczajnie napisał swoje zdanie. Chociaż dość złośliwie to jednak nie jako imbecyl.

Poza tym ze znajomością Wiedźmina pewnie różnie bywa no i przesadził tutaj, ale z drugiej strony jak pisał Mr. Zadura - niektórzy obcokrajowcy, odbiorcy jego wierszy czytają być może zupełnie inne teksty niż w Polsce. :) Z przekładami różnie bywa.

Poza tym powieści Sapka są jednak bardziej znane u nas, na wschodzie i południu Europy. Autor tamtego tekstu odnosi się do graczy a nie czytelników ogółem wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 11:24, dulak napisał:

Polecam poczytać na polygamia.pl tam jest szczegółowy wywiad, bo gram przecież musi wszystko
podawać przez różowe okulary bo to przecież część CDP. Kurde nie życzę wam źle, wręcz
przeciwnie. Bardzo liczę na kontynuację Wiedźmina.
P.S. They nie nazywa się już They :P

Pokaż mi proszę, gdzie w moim newsie widać te "różowe okulary"? Czy może napisałeś to "tak dla zasady", bo "tak pewnie jest"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować