Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Sports żegna się z fizycznymi nośnikami dla wersji pecetowych

173 postów w tym temacie

Ciekawe co będą oznaczać te mikropłatności ;] A co do samej idei to jestem za. To po prostu bardziej praktyczne i ogólnie lepsze. A np. dodatki do gier takie jak figurki zawsze będzie można kupić w sklepie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, FIFĘ dostaniesz za darmo, ale jak będziesz chciał pograć drużyną z polskiej ekstraklasy będziesz musiał zapłacić 50zł... W Polsce to nie przejdzie... Szkoda, że EA się nami i tak nie przejmuje. Na Zachodzie, gdzie każdy ma internet 10mb/s - może być. Ale nie u nas. Jak dla mnie - epic fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwić się mogą ci, którzy mają słabego neta (czyli także ja niestety). Jestem tylko ciekaw jakie będą ceny tych gier. Mam nadzieję, że jeszcze będę mógł przeżywać mile chwile z FIFĄ i innymi świetnymi grami z serii EA Sports.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem przeciw - bo mam neta 1mb neo - to gry będą mi się wolno ściągać. A pozatym pudełko, okładka i płyta mają swój urok. Ja tam za 5 lat bym był za - bo wtedy będzie 10x szybszy internet, ale chyba też 10x większe objętościowo gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA potrafi ludzi do siebie zniechęcić. Z moim łączem podziękuję za taką dystrybucję. Tak swoją drogą to zdecydowanie wolę swoją kolekcję rozszerzać nowymi produktami namacalnymi a nie tymi zawartymi na HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zła wiadomość, bardzo zły pomysł. Mam nadzieje, że przynajmniej inni zrezygnują z tego pomysłu...po kupieniu gry przecież trzeba ściągać mase plików...nieee...wole pudełkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zły pomysł w kontekście rynku polskiego - nie każdy ma tu dostęp do porządnego szerokopasmowego łącza. Przykład? Wydanie dodatku do RA3 TYLKO jako downloadu (pudełko z kodem na półce było - ale w TEJ SAMEJ cenie co kiedyś dodatki z nośnikiem).

Sporo osób powie - "mam płacić i jeszcze musieć ściągać? Pobierając pirata mam to samo, tylko bez płacenia!". Obawiam się, że taka polityka może być dla EA strzałem w kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawału dostałem, ale na własne życzenie. Nie doczytałem tytułu newsa i myślałem, że nie dane mi będzie postawić pudełka z Dragon Age na półce. Na szczęście dotyczy to gier sportowych, które mnie nie interesują (poza PESem oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że gry sportowe interesują mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Istnieje jednak ryzyko, że to rozwiązanie podchwyci więcej wydawców. Może to pewna tendencja zachowawcza (anty-postępowa), ale jakoś trudno by mi było rozstać się z tym uczuciem zdejmowania pudełka z półki sklepowej i wrzucania krążka do napędu. Moja kolekcja gier istnieje nawet bardziej na półce niż na dysku i wolałbym raczej kupować nową, większą półkę niż ściągać grę godzinami, a potem szukać niefizycznych danych na twardzielu.

Już pierwszy przypadek miał miejsce przy Red Alert 3: Uprising. Właściwie gdyby nie to, że muszę to ściągać z internetu już dawno bym miał ten dodatek. Na razie jest to jeszcze wydawane w wersji przyjaznej dla klienta polskiego, ale może dojść do sytuacji, gdy coraz więcej gier będzie wydawanych tylko przez Sieć, a wówczas zainteresowanie polskich wydawców może się osłabić. Wtedy cena takiej gry będzie zależała od kursu dolara czy euro i wymagała karty kredytowej...

Czekam na wydanie w porządnej, płytowej wersji The Path. Premiera była niedawno i gra za nie tak dużą cenę jest do pobrania, ale w ramach takiego "konserwatyzmu" i zwyczajnego lenistwa nie zamierzam babrać się w transfery sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu tak narzekacie na ceny gier EA. Na rynku konsolowym (przed kryzysem) jako pierwsi chyba wprowadzili rozsądniejsze ceny. Niestety podczas tego mitycznego kryzysu ceny u wszystkich wzrosły.

Choć teraz rzeczywiście jest czego się obawiać - prawdopodobnie dostaniemy europejskie ceny na gry (pewnie 30-50 Euro). No, ale taka najwidoczniej jest przyszłość gier PCtowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Nie kupiłem nigdy żadnej gry ea "sport" i nie planuje w przyszłości, ale w związku z nowym sposobem sprzedaży ich gier nie kupię już na pewno.
Pudełko musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować