Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Sports żegna się z fizycznymi nośnikami dla wersji pecetowych

173 postów w tym temacie

Ehh wieczni malkotenci... To sie poprostu nazywa postep. Takie samo zgrzytanie zebami bylo przy przechodzeniu z dyskietek na CD i z CD na DVD. To jest normalna kolej rzeczy. Gdy komputery od Apple byly pierwszymi bez stacji dyskietek wszyscy pukali sie w czolo a dzisiaj to standart. I co ? Rok temu Apple zaczelo tworzyc Mac''i bez napedu DVD i po raz kolejny okazalo sie jak przemyslane sa ich akcje ;] Jedyne na co mozecie poplakac to to, ze Polska jest krajem trzeciego swiata gdzie terabajtowe HDD malo kto widzial na oczy a internet 20Mbps dla zwyklego domowego usera to marzenie nie do spelnienia. Na zachodze to juz normalka i po co tam ludzie mieliby biegac do skelpow po gry, trzymac (w wiekszosci przypadkow) badziewne plastikowe pudelka na polkach. Dla nich sciagniecie najnowszego hitu to bedzie godzina... Ciemnogrod sie klania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peter Moore: "[Na pecetach] musimy znaleźć odpowiedni model sprzedaży abyśmy mogli postąpić krok dalej. Naprawdę chcemy utrzymać gry sportowe jako ważną część gatunków gier dostępnych dla graczy na PC, ale obecny model sprzedawania płyt po prostu się nam nie opłaca."

Lol. Gdyby nie olewali gier na pieca (np. Fifa na PC a Fifa na X360, albo NHL z grafą z 2002r.), a cene ustaliliby na normalnym pecetowym poziomie, to i przychód mieliby większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowi tradycjonaliści, starzejemy się, niestety. Mając do dyspozycji Steam i tego typu wynalazki ja nadal wolę przejść się do Empiku i kupić fizyczny produkt, który mam, kurzy mi się a stracić go mogę w pożarze, a nie awarii zasilania. Przywykłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że EA Sports bedzie pierwszym i ostatnim producentem, który robi cos takiego. Ja jednak wole kupić grę w ładnym pudełkowym opakowaniu, które będzie leżało na półeczce :) Już nie wspominając o wersjach kolekcjonerskich . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE!!!

skonczy sie bycie na lasce kurierow czy bezczelnych sklepow: "towar nie wyslany" "kuriej juz byl i nie zastal" "paczka sie zapodziala - oddzwonimy" - place, klikam i mam gre - do tego zapewne wsparcie z patchami (cos jak steam) - nic tylko grac.

mam nadzieje ze inni producenci tez wybiora ta drogre dystrybucji. brawo EA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula to bardzo ciekawe. . . W jakich sklepach kupowałeś?
Kupuję przez internet dosyć często od co najmniej 8 lat
i nigdy mi się nie przydarzyło żeby coś nie doszło czy żebym musiał bardzo długo czekać.
Co do kuriera to zawsze jak mnie nie ma to zostawi u kogoś komu mogę zaufać.
A poczta polska ma po prostu swój urok.

Jak kupujesz w Mango a nie porządnych sklepach to mnie coś takiego nie dziwi.


Murith popieram. Też wole tradycyjne opakowanie z instrukcją.
Wersji kolekcjonerskich to już nie wspomne!
Co mi z głupiego pliku który można przez przypadek skasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największymi przeciwnikami tego pomysłu są ci, którzy mają torrent zapuszczony 24/7... Czy nikt nie zwrócił uwagi na specyfikę tego gatunku? W grach sportowych liczy się walka z żywym przeciwnikiem, więc połączenie internetowe i tak jest wymagane. Powinniście się cieszyć, miast zrzędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że gry sportowe obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Źle że w ogóle coś takiego się dzieje. Te wszystkie "zmiany na lepsze" stają się coraz bardziej nienormalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA Sports już od jakiegoś czasu olewa PCtowców (FIFA, NHL i inne w wersjach z PS2), a teraz to już można powiedzieć, że spisali ich na straty. Dla mnie to niewielka strata, bo raczej w gry sportowe nie gram, a już na pewno nie od EA Sports. Jeśli piłka to tylko i wyłącznie PES. FIFA może się schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest najgłupsza rzecz w życiu. A co jak ktoś nie ma internetu? Nie każdego stać. Ja jestem kolekcjonerem gier. Gry miałem ( i mam) zawsze w edycji kolekcjonerskiej. Ja jestem temu sprzeciw. W cale mi się to nie podoba. Mam nadzieję że, inne wielkie firmy nie wpadną na ten sam pomysł. Dla mnie EA to nawet może splajtować i tak mnie to nic nie będzie obchodziło, bo Ea ostatnio wydało strasznie niedopracowane gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast gadać takie pierdoły, odwalicie w końcu porządną robotę z PC-owymi, a nie od 4 lat dostajemy ten sam produkt z zmienionym numerkiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ekstra, tyle że jakbym kupił przez sieć od EA to jedna gra pobierała mi się około 1 tygodnia. Nie wszyscy mają net po 2mb. A co do wyparcia pudełek to też jestem przeciw lubię mieć gry na półce. A poza tym przez ten pomysł piractwo na pewno wzrośnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do EA Sports to dobrze się stało. Bo po co kupować ciągle nowe FIFY czy NHL''a po to aby mieć nowe składy i lepszą grafikę. A co do mikro płatności to zaje pomysł, ponieważ w przypadku gier sportowych jest to lepsze. Wiem na swoim przykładzie, że niektórzy kupują gry gdy cena zejdzie do 50zł, ale w przypadku FIFY czy NHL itd. to się nie opłaci bo połowa sezony za nami (albo i lepiej) więc w tym przypadku POPIERAM EA Sports.

PS. Taki sposób działania mógłby być bardziej dochodowy, ponieważ mogliby wydawać Patche, rostery itp. Za niewielką opłatą można by ściągnąć je ze stronki producenta.

Za Uwagę dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 17:27, PolandGamer napisał:

Co do EA Sports to dobrze się stało. Bo po co kupować ciągle nowe FIFY czy NHL''a po
to aby mieć nowe składy i lepszą grafikę. A co do mikro płatności to zaje pomysł, ponieważ
w przypadku gier sportowych jest to lepsze. Wiem na swoim przykładzie, że niektórzy kupują
gry gdy cena zejdzie do 50zł, ale w przypadku FIFY czy NHL itd. to się nie opłaci bo
połowa sezony za nami (albo i lepiej) więc w tym przypadku POPIERAM EA Sports.

PS. Taki sposób działania mógłby być bardziej dochodowy, ponieważ mogliby wydawać Patche,
rostery itp. Za niewielką opłatą można by ściągnąć je ze stronki producenta.

Za Uwagę dziękuję :D


Tobie ten pomysł mógł się spodobać, ale to w takim kraju jak Polska nie wypali. Masz dobry net, to się nie dziwię.
Niektórzy sobie pewnie powiedzą po co ściągać FIFE i płacić jak można ściągnąć pirata za darmo. A poza tym jak już inni powiedzieli pudełka mają swój urok. Dobrze że to tylko EA Sports narazie zdecydowało się na takie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem neutralny co do pomysłu.

Ale to cios poniżej pasa dla tych co nie mają internetu, nie będą mogli kupować normalnie. Chociaż nawet teraz pudełkowe wersje gier wymagają aktywację przez internet.

Bez internetu ani rusz. Ciężko mają ci bez internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neta mam 1 MB/s więc nie narzekam, urok pudełka, tak zgodzę się z tobą. Ale po co ma ściągać pirata za darmo, jeśli nie ma pełnego dostępu do zasobów gierki?? Lepiej zapłacić i mieć wszyściutko dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:23, PolandGamer napisał:

Neta mam 1 MB/s więc nie narzekam, urok pudełka, tak zgodzę się z tobą. Ale po co ma
ściągać pirata za darmo, jeśli nie ma pełnego dostępu do zasobów gierki?? Lepiej zapłacić
i mieć wszyściutko dostępne


Jeżeli chciałeś mi odpowiedzieć na mojego posta to wystarczy nacisnąć na przycisk odpowiedź w prawym górnym rogu danego posta. Rozumiem że jesteś nowy i nie miałeś o tym pojęcia. Chyba że mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:31, SongoX napisał:

Jeżeli chciałeś mi odpowiedzieć na mojego posta to wystarczy nacisnąć na przycisk odpowiedź
w prawym górnym rogu danego posta. Rozumiem że jesteś nowy i nie miałeś o tym pojęcia.
Chyba że mylę się?

A czemu ty pleciesz pierdoły zamiast odpowiedzieć na jego wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:36, Vaako1902 napisał:

> Jeżeli chciałeś mi odpowiedzieć na mojego posta to wystarczy nacisnąć na przycisk
odpowiedź
> w prawym górnym rogu danego posta. Rozumiem że jesteś nowy i nie miałeś o tym pojęcia.

> Chyba że mylę się?
A czemu ty pleciesz pierdoły zamiast odpowiedzieć na jego wypowiedź?


Już raz odpowiedziałem i nie zamierzam nadal drążyć tego tematu. A tak w ogóle czego się czepiasz, chciałem tylko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Jak się cieszę, że gry sportowe mnie nie kręcą, a szczególnie te od EA, inaczej nie mógłbym wytrzymać braku pudełka na półce. Z drugiej strony - jeżeli nowe gry od EA Sports mają być darmowe, chętnie którąś wypróbuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować