Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Sports żegna się z fizycznymi nośnikami dla wersji pecetowych

173 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2009 o 18:58, tomas92 napisał:

Ufff... Jak się cieszę, że gry sportowe mnie nie kręcą, a szczególnie te od EA, inaczej
nie mógłbym wytrzymać braku pudełka na półce. Z drugiej strony - jeżeli nowe gry od EA
Sports mają być darmowe, chętnie którąś wypróbuje ;)

To się przygotuj mentalnie, bo prawdopodobnie to będzie totyczyć wszystkich gier w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:59, Vaako1902 napisał:

> Ufff... Jak się cieszę, że gry sportowe mnie nie kręcą, a szczególnie te od EA,
inaczej
> nie mógłbym wytrzymać braku pudełka na półce. Z drugiej strony - jeżeli nowe gry
od EA
> Sports mają być darmowe, chętnie którąś wypróbuje ;)
To się przygotuj mentalnie, bo prawdopodobnie to będzie totyczyć wszystkich gier w przyszłości.



Jakby tego było mało, EA Sports planuje zmienić swój model biznesowy i chce udostępniać swoje gry... za darmo. Firma będzie zarabiała na mikropłatnościach.

EA może zarabiać na mikropłatnościach, a na mikropłatnościach można wycisnąć niezłe dochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:06, PolandGamer napisał:

Jakby tego było mało, EA Sports planuje zmienić swój model biznesowy i chce udostępniać
swoje gry... za darmo. Firma będzie zarabiała na mikropłatnościach.


EA może zarabiać na mikropłatnościach, a na mikropłatnościach można wycisnąć niezłe dochody

A jaki to ma związek do tego co powiedziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że cyfrowa dystrybucja jest tańsza, ale na rynku polskim o wiele wiecej ludzi kupuje wersje pudełkowe niż płaci przez Internet. Zresztą pudełko na półce zawsze wzbudza respekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z przejściem na cyfrową dystrybucję mnie nie jest zbyt dobry (nawet nie chodzi o ludzi bez neta, ale o wolne łącza), lecz mikrotransakcje to wg. mnie już totalna porażka. Najlepszym przykładem jest beta Battlefield Heroes. Na początku dali każdemu jakąś pulę cyfrowej waluty wykorzystywanej głównie do zakupu ubrań dla postaci, dzięki czemu na mapie nigdy nie było dwóch takich samych postaci. Później gra została zrestartowana, usunięto wszystkie postacie i pieniądze, i wprowadzono konieczność kupowania waluty, po czym tylko nieliczne postacie miały coś na sobie innego niż podstawowy strój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-PROJEKT, CENEGA - ŻEGNAJCIE - panowie zacznijcie już szukać nowej pracy. Będziecie niepotrzebni. Widmo plajty tuż, tuż....

Osobiście nie kupuje niczego co wymaga dostępu do neta. Olewam EA, olewam gry na Steamie, DRM a i tak co miesiąc wydaje parę stówek na gry. Jeśli już nie będzie wersji pudełkowych, to przerzucę się na torrenty. Prawdę mówiąc na dzień dzisiejszy mam już takie zapasy gier,że wystarczy mi na wiele, wiele lat a i nie będę musiał co chwile unowocześniać sprzętu. Ile kasy zaoszczędzę, może nawet kupię auto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 11:59, Jester napisał:

> Btw. Jeszcze ze dwa takie manewry i EA zostanie przejęte przez Square-Enix, a wtedy
może
> wszystko wróci do "normalności" :)

Chyba do "sredniowiecza". Normalnosc to powoli wlasnie dystrybucja internetowa. Fetyszystow
pudelkowych, bo inaczej chyba nie mozna nazwac checi posiadania pulki tandetnych pudelek,
jest garstka. To relikt minionej epoki. Rozumiem ze znajdzie sie paru Kolekcjonerow bo
kazdy cos kolekcjonuje ale nie uwierze ze prawie wszyscy na tym forum maja takie hobby.
Gre powinno sie kupowac dla gry. Nie dla pudelka.


Ta, nawet się mówi że małżeństwa homoseksualne są przyszłościa, nie, podziękuję ;) Jakoś muzyka od dawien dawna jest w takiej formie jaką Ty chcesz, a winyle (WINYLE! rozumiesz!?) nadal się dobrze sprzedają (ostatnio nawet lepiej). A co do Twojej niewiary, ja widze tu grubo 80% przeciwników tego pomysłu, więc? Zobaczysz jeszcze kiedyś wrócisz do naszego grona jak Cię wydymają na elektronicznej ;] Rentware nadchodzi Panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 10:08, loczyn napisał:

Ta, nawet się mówi że małżeństwa homoseksualne są przyszłościa, nie, podziękuję ;) Jakoś
muzyka od dawien dawna jest w takiej formie jaką Ty chcesz, a winyle (WINYLE! rozumiesz!?)
nadal się dobrze sprzedają (ostatnio nawet lepiej). A co do Twojej niewiary, ja widze
tu grubo 80% przeciwników tego pomysłu, więc? Zobaczysz jeszcze kiedyś wrócisz do naszego
grona jak Cię wydymają na elektronicznej ;] Rentware nadchodzi Panowie...


Nic dodać, nic ująć. Dodam tylko, że z tego, co widziałem w komentarzach na zagranicznych serwisach, za wielu cieszących się z tej zmiany nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 10:08, loczyn napisał:

Ta, nawet się mówi że małżeństwa homoseksualne są przyszłościa, nie, podziękuję ;)

Ale czyją? Bo moją na pewno nie (bo jestem zdeklarowanym hetero), a twoją? Naprawdę wiedzę u Ciebie kolego poważną fobię maniakalną na punkcie homo. Powinieneś odwiedzić chyba jakiegoś specjalistę, nikt tu o gejach nie wspomina, a tu "pach". Wiedzę, że styl homo to najbardziej promują hetero wszędzie o nim wspominając. Sam w wątku o cenzurze na forum BW piszesz, że a forum o grach nie ma miejsca na takie tematy, a sam je w każdym wątku poruszasz.
Tak, taki jest internet- raj dla nietolerancji i wszelkich szaleństw i odchyłów. Ale najzabawniejsza doprawdy jest moda na bycie na "nie" względem wszystkich norm społecznych normalnego świata, a wszystko to po to aby pokazać jakim się jest wolnomyślicielem i inteligentem. Wspaniałe! ;)

Dnia 02.05.2009 o 10:08, loczyn napisał:

Jakoś
muzyka od dawien dawna jest w takiej formie jaką Ty chcesz, a winyle (WINYLE! rozumiesz!?)
nadal się dobrze sprzedają (ostatnio nawet lepiej).

O tak. Tylko winyle to analogowa forma przechowywania dźwięku, a co za tym idzie inna jego jakość. Druga sprawa to wykorzystywanie winyli przez DJów. A trzecia, to to że rynek winyli to i tak jakiś śmieszny margines, który pełni raczej formę promocyjną niż przynosi jakieś zyski.
A swoją drogą: Czemu mieli by zlikwidować wszystkie pudełka? EK (a nawet zwykłe pudełka) mogą zostawić właśnie w celach promocyjnych. Będą one miały wszystko tylko, że zamiast CD będzie klucz. Et viola! Wtedy pudełkowi fetyszyści będą zadowoleni, tak?

Dnia 02.05.2009 o 10:08, loczyn napisał:

A co do Twojej niewiary, ja widze tu grubo 80% przeciwników tego pomysłu, więc?

Ot internet i moda na antykonformizm. Zresztą z drugiej strony wiadomo, że to przeciwnicy będą najgłośniej krzyczeć, a zwolennicy najwyżej bronić swojego stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Powinieneś odwiedzić
chyba jakiegoś specjalistę, nikt tu o gejach nie wspomina, a tu "pach". Wiedzę, że styl
homo to najbardziej promują hetero wszędzie o nim wspominając. Sam w wątku o cenzurze
na forum BW piszesz, że a forum o grach nie ma miejsca na takie tematy, a sam je w każdym
wątku poruszasz.


Przeginasz, zacznij czytać ze zrozumieniem. Chodziło przedmówcy o modę, tzw poprawność. Niedoszła miss ameryki na pytanie o małżeństwa "homo" odpowiedziała że uważa małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny. Zniszczyli dziewczynę. Wypowiedź przedmówcy powinno się odebrać jako ironię a ty od razu przedmówcę zaatakowałeś.

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Tak, taki jest internet- raj dla nietolerancji i wszelkich szaleństw i odchyłów. Ale
najzabawniejsza doprawdy jest moda na bycie na "nie" względem wszystkich norm społecznych
normalnego świata, a wszystko to po to aby pokazać jakim się jest wolnomyślicielem i
inteligentem. Wspaniałe! ;)


Kompletnie się pogubiłeś, o co ci w ogóle chodziło? Po tym kawałku stwierdzam że dla ciebie normą jest homoseksualizm a hetero to bycie na "nie".

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

A swoją drogą: Czemu mieli by zlikwidować wszystkie pudełka? EK (a nawet zwykłe pudełka)
mogą zostawić właśnie w celach promocyjnych. Będą one miały wszystko tylko, że zamiast
CD będzie klucz. Et viola! Wtedy pudełkowi fetyszyści będą zadowoleni, tak?


I znowu ludziom ubliżasz od fetyszystów (brzydko się kojarzy). Masz internet korzystaj ale odczep się od tych którym taki sposób kupowania gier nie odpowiada. Osobiście nie zamierzam kupować żadnej gry której nie ma w pudełku a taką promocję mogą sobie wsadzić w ... Przemawiają przeze mnie względy praktyczne. Chętnie wracam do starych tytułów i nie wyobrażam sobie abym za każdym razem gdy chcę sobie odkurzyć jakąś grę musiał za nią płacić. (tak wynika z artykułu - do pięciu lat a potem płać). Nie zamierzam też za każdym razem męczyć się ze ściąganiem przecież na dysku w nieskończoność trzymać nie będę.

>> A co do Twojej niewiary, ja widze tu grubo 80% przeciwników tego pomysłu, więc?

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Ot internet i moda na antykonformizm. Zresztą z drugiej strony wiadomo, że to przeciwnicy
będą najgłośniej krzyczeć, a zwolennicy najwyżej bronić swojego stanowiska.


No tu mnie wkurzyłeś "dziecię neostrady" szkoda gadać. Jak ci wprowadzą płatne naliczanie minutowe za granie to też będziesz całował po rękach wydawcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj Namaru lubię Cię i choć już 24 to Ci odpiszę...

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Ale czyją? Bo moją na pewno nie (bo jestem zdeklarowanym hetero), a twoją? Naprawdę
wiedzę u Ciebie kolego poważną fobię maniakalną na punkcie homo.

Mam, przejrzałeś mnie ;) Jestem zadeklarowanym homofobem w czasach gdy tolerancja jest w modzie. Już mnie nie lubisz?

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Powinieneś odwiedzić chyba jakiegoś specjalistę, nikt tu o gejach nie wspomina, a tu "pach". Wiedzę, że styl
homo to najbardziej promują hetero wszędzie o nim wspominając. Sam w wątku o cenzurze
na forum BW piszesz, że a forum o grach nie ma miejsca na takie tematy, a sam je w każdym
wątku poruszasz.

Oj nie tak w każdym, tak tylko chciałem bardziej zobrazować bezsens "postępu" w niektórych dziedzinach.

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Tak, taki jest internet- raj dla nietolerancji i wszelkich szaleństw i odchyłów. Ale
najzabawniejsza doprawdy jest moda na bycie na "nie" względem wszystkich norm społecznych
normalnego świata, a wszystko to po to aby pokazać jakim się jest wolnomyślicielem i
inteligentem. Wspaniałe! ;)

Nie nie, kolego przestań! Coś Ci się ewidentnie pokiełbasiło! Nietolerancyjni są tylko Polacy i to tylko my jesteśmy na "nie" (bo w gruncie rzeczy każdy Polak jest konserwatystą, może z małymi wyjątkami). Ogólnie na świecie w modzie jest właśnie pełna tolerancja, do wszystkiego i dla wszystkich. Chwilkę jeszcze poczekamy, a będziemy jeszcze tolerować pedofilów i nekrofilów, W IMIĘ POSTĘPU! Prawda ;)? Widze masz ciągoty w te strony :)

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

O tak. Tylko winyle to analogowa forma przechowywania dźwięku, a co za tym idzie inna
jego jakość. Druga sprawa to wykorzystywanie winyli przez DJów. A trzecia, to to że rynek
winyli to i tak jakiś śmieszny margines, który pełni raczej formę promocyjną niż przynosi
jakieś zyski.

Ale to samo można powiedzieć o grach. Są ludzie którzy wolą pudełka i są też tacy co te pudełka również potrzebują (bo brak internetu, bo brak karty kredytowej, bo... itd itd) Btw. ciekaw jestem jak wygląda u nas kupowanie muzyki. Ja obstawiam że jednak serwisy typu AppleStore przegrywają w dużym stosunku do zwykłych CD. Pamiętaj, że świat to nie tylko "jułesej".

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

A swoją drogą: Czemu mieli by zlikwidować wszystkie pudełka? EK (a nawet zwykłe pudełka)
mogą zostawić właśnie w celach promocyjnych. Będą one miały wszystko tylko, że zamiast
CD będzie klucz. Et viola! Wtedy pudełkowi fetyszyści będą zadowoleni, tak?

Nie będą. Po kiego wała mi pudełko z samym kluczem? Gdzie ta piękna cieplutka płyteczka? Hmm? Z resztą Ty widzisz że EA zaczyna wydawać tak swoje sportówki? Dobre dobre.. ;)

Dnia 02.05.2009 o 17:45, Namaru napisał:

Ot internet i moda na antykonformizm. Zresztą z drugiej strony wiadomo, że to przeciwnicy
będą najgłośniej krzyczeć, a zwolennicy najwyżej bronić swojego stanowiska.

Antykonformizm? Dobre sobie. Czyli 80% tego forum to idioci, a tylko ludzie tacy jak Ty i inni którzy sie z tym pomysłem zgadzają to oświeceni ludzie, ya? Przestań, widać że boli Cię to że większość się z tym niezgadza. To właśnie w Tobie widzę antykonformiste w pełnej krasie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Mam, przejrzałeś mnie ;) Jestem zadeklarowanym homofobem w czasach gdy tolerancja jest
w modzie. Już mnie nie lubisz?

To nie ma związku z lubieniem ;) Ale będę starał się przekonać Cię do zmiany zdania w tej kwestii ponieważ uważam, że nietolerancja i podziały między ludźmi są przyczyną cierpień, prześladowań. Tylko tyle.

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Nie nie, kolego przestań! Coś Ci się ewidentnie pokiełbasiło! Nietolerancyjni są tylko
Polacy i to tylko my jesteśmy na "nie" (bo w gruncie rzeczy każdy Polak jest konserwatystą,
może z małymi wyjątkami).

Nie powiedział bym. Największy przemysł "spiskowy" kwitnie w USA i tam też nietolerancja jest na całkiem wysokim poziomie. Poza tym nie obstawiał bym, że ludzie piszący w internecie nie są reprezentatywną grupą, raczej schodzą się tutaj wszyscy których nikt w normalnym świecie nie słucha. A wiadomo baza danych zniesie wszystko ;)

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Ogólnie na świecie w modzie jest właśnie pełna tolerancja,
do wszystkiego i dla wszystkich. Chwilkę jeszcze poczekamy, a będziemy jeszcze tolerować
pedofilów i nekrofilów, W IMIĘ POSTĘPU! Prawda ;)? Widze masz ciągoty w te strony :)

O nie w żadnym razie. Nie można tolerować przemocy i przestępstw, a chorych ludzi trzeba leczyć. Zresztą ja mogę tolerować pedofilów tak długo jak nikogo nie krzywdzą (nie gwałcą dzieci), bo uważam, że pedofilia sprawia najwięcej cierpień samemu pedofilowi. Jak ktoś jest pedofilem to trzeba mu pomóc i tyle.
Jeśli postępem nazywamy empatię i humanizm to jestem na tak ;)

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Ale to samo można powiedzieć o grach. Są ludzie którzy wolą pudełka i są też tacy co
te pudełka również potrzebują (bo brak internetu, bo brak karty kredytowej, bo... itd
itd)

Brak karty kredytowej i internetu to raczej nie problem. Tzn. jak ktoś chce grać to obie rzeczy zdobędzie. Zresztą już wkrótce wszyscy będą je mieć, tak jak konta w banku. Tak, wiem, że niektórzy nie mają, ale to wyłącznie dlatego, że nie chcą. Tak więc w mojej opinii to głównie "wolenie".

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Btw. ciekaw jestem jak wygląda u nas kupowanie muzyki. Ja obstawiam że jednak serwisy
typu AppleStore przegrywają w dużym stosunku do zwykłych CD. Pamiętaj, że świat to nie
tylko "jułesej".

U nas to chyba nawet AppleStora nie ma i w ogóle ta dystrybucja jest słabo rozwinięta. Ale powiedz mi ile twoich znajomych używa discmana? Bo domyślam się, że wszyscy i tak ripują kupione płyty do mp3. Ale zgadzam się, że w polsce większość muzyki to zapewne fizyczne CD, ale myślę, że głównie z braku sensownej alternatywy.

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Nie będą. Po kiego wała mi pudełko z samym kluczem? Gdzie ta piękna cieplutka płyteczka?
Hmm? Z resztą Ty widzisz że EA zaczyna wydawać tak swoje sportówki? Dobre dobre.. ;)

Żeby ładnie stało na półce. Był tutaj taki argument w dyskusji o ile się nie mylę. Sportówki to właściwie produkcja seryjna i tu faktycznie ta cyfrowa dyst. ma chyba największy sens z wszystkich typów gier.

Dnia 03.05.2009 o 00:10, loczyn napisał:

> Ot internet i moda na antykonformizm. Zresztą z drugiej strony wiadomo, że to przeciwnicy
> będą najgłośniej krzyczeć, a zwolennicy najwyżej bronić swojego stanowiska.
Antykonformizm? Dobre sobie. Czyli 80% tego forum to idioci, a tylko ludzie tacy jak
Ty i inni którzy sie z tym pomysłem zgadzają to oświeceni ludzie, ya? Przestań, widać
że boli Cię to że większość się z tym niezgadza. To właśnie w Tobie widzę antykonformiste
w pełnej krasie ;)

O, tylko nie idioci! Ludzie ulegają modom i tyle. Zresztą niech będzie, że jestem małym antykonformistą, jaki sens by miała dyskusja jakby wszyscy mieli te same poglądy ? ;)

To małe podsumowanie moich poglądów pudełkowych:
Osobiście ich nie potrzebuję (choć w niektórych przypadkach chciałbym mieć np. WoW bo są ładne ;) ) bo zajmują dużo miejsca i niewiele z nich pożytku. W przypadku gier wydawanych seryjnie jak sportówki uważam, że wyłączna dystrybucja cyfrowa to niezły pomysł, bo takie serie produkując tylko 1 dodatkowy kartonik rocznie. A co do rynku wtórnego to nie przeszkadza mi jego likwidacja (bo używanych gier osobiście nie kupuję), ale w zamian gierki mogły być trochę tańsze ;)
Ale bez względu na to wszystko cyfrowa dystrybucja to przyszłość i raczej nie widzę możliwości walki o przeciw temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 19:29, Zbyniek1064 napisał:

Przeginasz, zacznij czytać ze zrozumieniem. Chodziło przedmówcy o modę, tzw poprawność.
Niedoszła miss ameryki na pytanie o małżeństwa "homo" odpowiedziała że uważa małżeństwo
za związek kobiety i mężczyzny. Zniszczyli dziewczynę. Wypowiedź przedmówcy powinno się
odebrać jako ironię a ty od razu przedmówcę zaatakowałeś.

Zrozumiałem. Ale przyczepiłem się do tego dosłownie ze względu na poglądy przedmowcy, który deklaruję, że nie znosi gdy ludzie propagują homoseksualizm.

Dnia 02.05.2009 o 19:29, Zbyniek1064 napisał:

> Tak, taki jest internet- raj dla nietolerancji i wszelkich szaleństw i odchyłów. Ale
> najzabawniejsza doprawdy jest moda na bycie na "nie" względem wszystkich norm społecznych
> normalnego świata, a wszystko to po to aby pokazać jakim się jest wolnomyślicielem i
> inteligentem. Wspaniałe! ;)
Kompletnie się pogubiłeś, o co ci w ogóle chodziło? Po tym kawałku stwierdzam że dla
ciebie normą jest homoseksualizm a hetero to bycie na "nie".

Normą jest tolerancja homoseksualistów (w tym konkretnym przypadku).

Dnia 02.05.2009 o 19:29, Zbyniek1064 napisał:

I znowu ludziom ubliżasz od fetyszystów (brzydko się kojarzy). Masz internet korzystaj
ale odczep się od tych którym taki sposób kupowania gier nie odpowiada. Osobiście nie
zamierzam kupować żadnej gry której nie ma w pudełku a taką promocję mogą sobie wsadzić
w ... Przemawiają przeze mnie względy praktyczne. Chętnie wracam do starych tytułów i
nie wyobrażam sobie abym za każdym razem gdy chcę sobie odkurzyć jakąś grę musiał za
nią płacić. (tak wynika z artykułu - do pięciu lat a potem płać). Nie zamierzam też
za każdym razem męczyć się ze ściąganiem przecież na dysku w nieskończoność trzymać nie
będę.

To nie ubliżanie, no może mała złośliwość ;) Cóż twój wybór jak kupujesz gry, ale przed dystrybucją cyfrową raczej nie ma ucieczki. Z drugiej strony stare gry często kosztują grosze więc i tak ewentualny powrót byłby dość tani, no ale rozumiem, że nie chcesz płacić.

Dnia 02.05.2009 o 19:29, Zbyniek1064 napisał:

>> A co do Twojej niewiary, ja widze tu grubo 80% przeciwników tego pomysłu, więc?
> Ot internet i moda na antykonformizm. Zresztą z drugiej strony wiadomo, że to przeciwnicy
> będą najgłośniej krzyczeć, a zwolennicy najwyżej bronić swojego stanowiska.
No tu mnie wkurzyłeś "dziecię neostrady" szkoda gadać. Jak ci wprowadzą płatne naliczanie
minutowe za granie to też będziesz całował po rękach wydawcę?

Nie, ale będę marnował mniej czasu przed kompem ;) Tak z drugiej strony jeśli nie będą musiał płacić za pudło to taki system może nie był by taki zły. Wszystko to kwestia ceny minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

To nie ma związku z lubieniem ;) Ale będę starał się przekonać Cię do zmiany zdania w
tej kwestii ponieważ uważam, że nietolerancja i podziały między ludźmi są przyczyną cierpień,
prześladowań. Tylko tyle.

Ołkej, próbuj. Zabronić Ci nie mogę :)

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

Nie powiedział bym. Największy przemysł "spiskowy" kwitnie w USA i tam też nietolerancja
jest na całkiem wysokim poziomie. Poza tym nie obstawiał bym, że ludzie piszący w internecie
nie są reprezentatywną grupą, raczej schodzą się tutaj wszyscy których nikt w normalnym
świecie nie słucha. A wiadomo baza danych zniesie wszystko ;)

Co do pierwszej części nie powiedziałbym. USA teraz dopiero zauważa że chyba przeginają i nie jest to tolerancja tylko nadtolerancja, do której ja bym nie chciał dopuścić w Polsce. Ogólnie nie jest to tak że homoseksualistów nie lubię, tylko nie widzę sensu w trzech sprawach które mnie strasznie irytują, a są to:
-parady
-walka o legalizacje małżenstw homo
-adopcja
W morde na ulicy gejowi nie dam, nie jestem z tych, spokojnie ;)

Co do drugiej części. Tak internet zdzierży wszystko jednak uważam, że bywa tu mnóstwo inteligentnych ludzi których tak jak mówisz "nikt nie chce słuchać", bo nieukrywajmy mądrego społeczeństwa nie mamy. Statystyczny polak częściej ogląda You Can Dance niż jakikolwiek program na Discovery. Wyobrażasz sobie kolesia gadającego o fizyce kwantowej w "Dzień dobry TVN"? Nieee tam to mogą np gadać o wycieczka Muchy do jułesej, to jest dopiero temat nie!? ;)

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

O nie w żadnym razie. Nie można tolerować przemocy i przestępstw, a chorych ludzi trzeba
leczyć. Zresztą ja mogę tolerować pedofilów tak długo jak nikogo nie krzywdzą (nie gwałcą
dzieci), bo uważam, że pedofilia sprawia najwięcej cierpień samemu pedofilowi. Jak ktoś
jest pedofilem to trzeba mu pomóc i tyle.
Jeśli postępem nazywamy empatię i humanizm to jestem na tak ;)

Mądre rzeczy prawisz, tylko wydaje mi się że zdrowego społeczeństwa na tym nie wyhodujemy. Ja jestem zwolennikiem twardej ręki. Tych co trzeba, to izolować i koniec kropka! Zaostrzyć kary i trzymać za tak zwane "ryje", wtedy będzie łąd i porządek :)
Pedofili osobiście bym nie leczył tylko izolował i zatrudniał do jakiś robót. (z resztą jak każdego kryminaliste ;)) W końcu na to wszystko łożymy z naszych kieszeni.

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

Brak karty kredytowej i internetu to raczej nie problem. Tzn. jak ktoś chce grać to obie
rzeczy zdobędzie. Zresztą już wkrótce wszyscy będą je mieć, tak jak konta w banku. Tak,
wiem, że niektórzy nie mają, ale to wyłącznie dlatego, że nie chcą. Tak więc w mojej
opinii to głównie "wolenie".

Mogłeś to powiedzieć naszemu prezydentowi jakiś czas temu ;) Ja twierdzę jednak, że taką alternatywe można wprowadzać ale tylko i wyłącznie równolegle. Bo naprawdę bywają różne problemy. Mam np znajomego który gra sporo i nie ma internetu bo jest u niego czarna strefa (chodzi o kable) i łączy się przez GSM''a. Wyobrażasz sobie tak ściągać najnowszą FIFE? Ja nie :)

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

U nas to chyba nawet AppleStora nie ma i w ogóle ta dystrybucja jest słabo rozwinięta.
Ale powiedz mi ile twoich znajomych używa discmana? Bo domyślam się, że wszyscy i tak
ripują kupione płyty do mp3. Ale zgadzam się, że w polsce większość muzyki to zapewne
fizyczne CD, ale myślę, że głównie z braku sensownej alternatywy.

Ja z Maciejem jestem na bakier więc nie wiem. To że wszyscy zgrywają to fakt, bo tak jest praktyczniej. Znam różnych ludzi. Duża część mogłaby ściągać (piracić) z internetu, ale kupują jednak te płyty dla samego faktu - "jestem fanem XXX i YYY więc ich płyty kupię!" i tyle. Myślę, że to nie są wyjątki, wielu tak robi. Osobiście nie widzę tego typu sprzedaży u nas, bo większość zada sobie pytanie "czym się różni ta mp3 ściągnieta z AplleStore(tak dla przykładu) od tej z PirateBay? Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?"
Płyta jednak to jest płyta i tyle o! :)

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

Żeby ładnie stało na półce. Był tutaj taki argument w dyskusji o ile się nie mylę. Sportówki
to właściwie produkcja seryjna i tu faktycznie ta cyfrowa dyst. ma chyba największy sens
z wszystkich typów gier.

Tylko i wyłącznie sportówki (bo te FIFY to jedno i to samo od kiedy pamiętam...), ale reszta zdecydowanie nie. Płyta to płyta, łatwy dostęp, szybka instalacja, wygląd, bez zbędnych kombinacji typu konto w banku, przelewy, 10 autoryzacji etc etc.

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

O, tylko nie idioci! Ludzie ulegają modom i tyle. Zresztą niech będzie, że jestem małym
antykonformistą, jaki sens by miała dyskusja jakby wszyscy mieli te same poglądy ? ;)

Przez grzecznośc nie zaprzeczę, owszem jesteś małym antykonformistą ;)
Poglądy zgadzam się, fajnie jak są różne. Można wtedy prowadzić bardzo ożywione dyskusje, które dobrze wpływają na samych rozmówców.
Co do ulegania modom, to i też tak bywa, ale! Jeśli istnieją tylko dwie strony sporu, tak jak tu, czyli: zwolennicy i przeciwnicy, to zarówno jednych jak i drugich możesz pod to podpiąć, więc ja bym tego argumentu nie używał.

>...gierki mogły być trochę tańsze ;)
Najlepszy fragment postu! :D Zgadzam się wyjątkowo w 100%!

Dnia 03.05.2009 o 11:37, Namaru napisał:

Ale bez względu na to wszystko cyfrowa dystrybucja to przyszłość i raczej nie widzę możliwości
walki o przeciw temu.

Może są, może nie. Na takie dywagacje jeszcze nie czas moim zdaniem. Nasze dzieci może będą już grać OnLive lub coś w tym stylu, ale to jeszcze długa droga przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA chce jeszcze więcej zarabiać niż do tej pory - tym razem chcą zaoszczędzić na ksoztach tłoczenia i pudełkach. Całe szczęście życie szybko zweryfikuje ten pomysł, kilku idiotów odpowiadajaćych za tę ideę poleci, a tradycyjna dystrybucja zostanie przywrócona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować