Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Sports żegna się z fizycznymi nośnikami dla wersji pecetowych

173 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2009 o 15:16, TermoCT napisał:

EA chce jeszcze więcej zarabiać niż do tej pory - tym razem chcą zaoszczędzić na ksoztach
tłoczenia i pudełkach. Całe szczęście życie szybko zweryfikuje ten pomysł, kilku idiotów
odpowiadajaćych za tę ideę poleci, a tradycyjna dystrybucja zostanie przywrócona.


*- tak by było w każdej normalnej firmie, niestety Twój scenariusz nie sprawdzi się u EA. Tam Ci Panowie zostaną pochwaleni za "wynalazek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooooch, to straszne, nowa Fifa za (prawdopodobnie) darmo, chyba tego nie przeżyję [hahahahahah]!

Ludziska, opanujcie się! Jak ktoś chce być innowacyjny to złodziej?! Jakoś łącza na torrenty to za wolne nie są... dziwne. Ale moja nie rozumić tej (anty)logiki. EA próbuje jakoś inaczej walczyć z piratami, niż wywalając w błoto 200k $ na bzdurne SECU-Romy! To źle?! Tym bardziej, że prawdopodobnie nowe sportówki będą utrzymywane z reklam i mikrotransakcji, co oznacza, że będą w dużej mierze darmowe (chyba to będzie wyglądać tak, że np. 5 lig wybierasz za darmo, a za pozostałe [jeśli chcesz, rzecz jasna] musisz zapłacić). A nawet jeśli nadal będą płatne - no cóż, przynajmniej jest to jakaś sensowna walka z piractwem niż wrzeszczenie, jacy to ludzie są źli i tylko kradną.

LUDZISKA, LUDZISKA, LUDZISKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>EA próbuje jakoś

Dnia 03.05.2009 o 22:41, QandQ napisał:

inaczej walczyć z piratami, niż wywalając w błoto 200k $ na bzdurne SECU-Romy! To źle?!


Rozumiem, że to żart? ;)
Podać ci przykłady gier EA, które były/są mocniej zabezpieczone niż magazyny Pentagonu?
Obecnie gry, których dystrybutotorem jest EA to najbardziej uciążliwe pozycje dla legalnych odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2009 o 16:22, TermoCT napisał:

Rozumiem, że to żart? ;)
Podać ci przykłady gier EA, które były/są mocniej zabezpieczone niż magazyny Pentagonu?
Obecnie gry, których dystrybutotorem jest EA to najbardziej uciążliwe pozycje dla legalnych
odbiorców.


Obecnie EA wycofuje się z zabezpieczeń DRM.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=45863

Poza tym coraz więcej gier od nich jest darmowych (BF Heroes, BF online czy NFS World online).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:30, QandQ napisał:

Poza tym coraz więcej gier od nich jest darmowych (BF Heroes, BF online czy NFS World
online).


Tak tylko jeszcze ich jakość pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 09:36, Zbyniek1064 napisał:

Osobiście nie kupuje niczego co wymaga dostępu do neta. Olewam EA, olewam gry na Steamie,
DRM a i tak co miesiąc wydaje parę stówek na gry. Jeśli już nie będzie wersji pudełkowych,
to przerzucę się na torrenty. Prawdę mówiąc na dzień dzisiejszy mam już takie zapasy
gier,że wystarczy mi na wiele, wiele lat a i nie będę musiał co chwile unowocześniać
sprzętu. Ile kasy zaoszczędzę, może nawet kupię auto....


Calkowicie sie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pare dni nie czytalem artkułów na gram.pl więc jak zobaczyłem ten i aż 166 komentarzy to myślę, sobie : burza na całęgo i zgadzam sie z przedmówcami, że ten pomysł nie wypali
i na dodatek dlaczego to pecetowcy mają być królikami doświadczalnymi EA Sports, bo te zdania o rynku azjatyckim itd. ble ble ble, gów... prawda eksperymentują na nas, a jak sie nie uda to od PC sie odetną i będą wydawać na konsole
chociaż mi osobiście wiszą gry sportowe a w szczególności od EA, które tylko odcina kupony od jednej gry i nie tworzy nic nowego, to i tak uważam, że ten pomysł jest chory, poniża PC-towców oraz życzę szczęścia lepszej ale niedocenianej konkurencji (np.PES)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2009 o 20:43, loczyn napisał:

Tak tylko jeszcze ich jakość pozostawia wiele do życzenia...


Grałem w BF Heroes i mi się podoba - kwestia gustu. O co do dwóch pozostałych gier to nie powinieneś się wypowiadać, bo na bank w nie nie grałeś - dopiero co było skromne ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:56, QandQ napisał:

Grałem w BF Heroes i mi się podoba - kwestia gustu. O co do dwóch pozostałych gier to
nie powinieneś się wypowiadać, bo na bank w nie nie grałeś - dopiero co było skromne
ogłoszenie.


No to zobaczymy po premierze. Osobiście sobie wyobrażasz BFH sprzedawane na nośniku w pudełkach na 99zł? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak...Kupuje orginalne gry ...dlaczego?A no dlatego ze nie zamierzam cala dobe sciagac jakiejs gry ..ide do sklepu 15 min i mam gierke Ja tak to widze.No ale EA chce dystrybucji cyfrowej ....wniosek jaki mozna wyciagnac?Skoro mam sciagac od EA jakies gowno cala dobe i jeszcze im placic TO JA SRAM NA TYCH PAJACOW i se sciagne to z "innego" zrodla ( wszyscy wiedza ocb ) w koncu i tak sciagam tylko ze jakby to powiedziec od INNNEGO DYSTRYBUTORA :) czyz nie mam racji ? spojzcie na to w ten sposob. Ci z EA sami sobie krzywde robia.
"zobaczycie, że będziemy korzystali z doświadczeń zdobytych na rynku azjatyckim" HALLO ? to nie Azja HELLO to Europa my nie mamy Swiatlowodow (z wyjatkami) a o internecie w Polsce to juz wogole lepiej nie mowic =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 18:08, bolovyn napisał:

A ja powiem tak...Kupuje orginalne gry ...dlaczego?A no dlatego ze nie zamierzam cala
dobe sciagac jakiejs gry ..ide do sklepu 15 min i mam gierke Ja tak to widze.No ale EA
chce dystrybucji cyfrowej ....wniosek jaki mozna wyciagnac?Skoro mam sciagac od EA jakies
gowno cala dobe i jeszcze im placic TO JA SRAM NA TYCH PAJACOW i se sciagne to z "innego"
zrodla ( wszyscy wiedza ocb ) w koncu i tak sciagam tylko ze jakby to powiedziec od INNNEGO
DYSTRYBUTORA :) czyz nie mam racji ? spojzcie na to w ten sposob. Ci z EA sami sobie
krzywde robia.
"zobaczycie, że będziemy korzystali z doświadczeń zdobytych na rynku azjatyckim" HALLO
? to nie Azja HELLO to Europa my nie mamy Swiatlowodow (z wyjatkami) a o internecie w
Polsce to juz wogole lepiej nie mowic =/

Jeśli ściągasz grę za którą się płaci to są tak dobre warunki od EA że gra się ściąga w bardzo szybkim tempie. Więc nie masz co narzekać na ściąganie. Gorzej na pudełko i instrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

> Nie powiedział bym. Największy przemysł "spiskowy" kwitnie w USA i tam też nietolerancja
> jest na całkiem wysokim poziomie. Poza tym nie obstawiał bym, że ludzie piszący w internecie
> nie są reprezentatywną grupą, raczej schodzą się tutaj wszyscy których nikt w normalnym
> świecie nie słucha. A wiadomo baza danych zniesie wszystko ;)
tylko nie widzę sensu
w trzech sprawach które mnie strasznie irytują, a są to:
-parady
-walka o legalizacje małżenstw homo
-adopcja

To demokracja, każdy ma prawo walczyć o swoje prawa jeśli czuje się dyskryminowany. Mnie też irytują przedstawienia stoczniowców i co? Fakt, że ten przypadek jest inspirowany politycznie co czyni go jednak mniej demokratycznym no ale...

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

W morde na ulicy gejowi nie dam, nie jestem z tych, spokojnie ;)

Całe szczęście ;)

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

Co do drugiej części. Tak internet zdzierży wszystko jednak uważam, że bywa tu mnóstwo
inteligentnych ludzi których tak jak mówisz "nikt nie chce słuchać", bo nieukrywajmy
mądrego społeczeństwa nie mamy. Statystyczny polak częściej ogląda You Can Dance niż
jakikolwiek program na Discovery. Wyobrażasz sobie kolesia gadającego o fizyce kwantowej
w "Dzień dobry TVN"? Nieee tam to mogą np gadać o wycieczka Muchy do jułesej, to jest
dopiero temat nie!? ;)

Elo, elo web 2.0 To nie polacy są mniej bystrzy to większości ludzi na świecie brakuje podstawowego wykształcenia i umiejętności wybierania z internetu informacji wiarygodnych i rzetelnych. Dlatego internetowi deletanci kształcą kolejne pokolenia internetowych dyletantów, ale może jednak trochę przesadzam ;) Swoją drogą fizyka kwantowa nie jest potrzebna do życia, lepiej jakby trochę tej klasycznej "sprzedali" dorosłym. Ale telewizja publiczna jest od rozrywki, nie edukacji... pffff.

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

> O nie w żadnym razie. Nie można tolerować przemocy i przestępstw, a chorych ludzi trzeba
> leczyć. Zresztą ja mogę tolerować pedofilów tak długo jak nikogo nie krzywdzą (nie gwałcą
> dzieci), bo uważam, że pedofilia sprawia najwięcej cierpień samemu pedofilowi. Jak ktoś
> jest pedofilem to trzeba mu pomóc i tyle.
> Jeśli postępem nazywamy empatię i humanizm to jestem na tak ;)
Mądre rzeczy prawisz, tylko wydaje mi się że zdrowego społeczeństwa na tym nie wyhodujemy.
Ja jestem zwolennikiem twardej ręki. Tych co trzeba, to izolować i koniec kropka! Zaostrzyć
kary i trzymać za tak zwane "ryje", wtedy będzie łąd i porządek :)

Izolować, ale totalnie i sprawić by kara była tak dotkliwa, aby drugi raz już nikt do pierdla nie chciał trafić. I oczywiście robota dla skazanych, albo śmierć z głodu ich wybór.

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

Pedofili osobiście bym nie leczył tylko izolował i zatrudniał do jakiś robót. (z resztą
jak każdego kryminaliste ;)) W końcu na to wszystko łożymy z naszych kieszeni.

Tak nie można. Pedofilia to choroba, takiej osobie trzeba pomóc. Bycie pedofilem nie oznacza, że ktoś jest kryminalistą, oznacza to jedynie, że jego pociąg seksualny jest źle ukierunkowany (np. w kutek traumatycznych przeżyć w dzieciństwie). Oczywiście gwałciciel dzieci to co innego i ten powinien być karany z odpowiednią surowością.

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

Ja twierdzę jednak, że taką
alternatywe można wprowadzać ale tylko i wyłącznie równolegle. Bo naprawdę bywają różne
problemy. Mam np znajomego który gra sporo i nie ma internetu bo jest u niego czarna
strefa (chodzi o kable) i łączy się przez GSM''a. Wyobrażasz sobie tak ściągać najnowszą
FIFE? Ja nie :)

No ok, w tej chwili faktycznie odcinanie pudełkowej sprzedaży grubą kreską to nonsens. Ale w perspektywie 5-10 lat myślę, że dystrybucja online będzie możliwa i bezproblemowa prawie w każdym miejscu kraju.

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

Ja z Maciejem jestem na bakier więc nie wiem. To że wszyscy zgrywają to fakt, bo tak
jest praktyczniej. Znam różnych ludzi. Duża część mogłaby ściągać (piracić) z internetu,
ale kupują jednak te płyty dla samego faktu - "jestem fanem XXX i YYY więc ich płyty
kupię!" i tyle. Myślę, że to nie są wyjątki, wielu tak robi. Osobiście nie widzę tego
typu sprzedaży u nas, bo większość zada sobie pytanie "czym się różni ta mp3 ściągnieta
z AplleStore(tak dla przykładu) od tej z PirateBay? Skoro nie widać różnicy to po co
przepłacać?"
Płyta jednak to jest płyta i tyle o! :)

No płyta to płyta. Ale właśnie problem polega na tym aby ludziom wytłumaczyć, że nie kupują płyty tylko prawo do słuchania jej zawartości. Bo własność intelektualna do której prawo wykorzystana się nabywa nie jest materialna. Musimy wyzbyć się tego powiązania "produkt materialny" = oryginał.

Dnia 03.05.2009 o 15:08, loczyn napisał:

> O, tylko nie idioci! Ludzie ulegają modom i tyle. Zresztą niech będzie, że jestem małym
> antykonformistą, jaki sens by miała dyskusja jakby wszyscy mieli te same poglądy ? ;)
Co do ulegania modom, to i też tak bywa, ale! Jeśli istnieją tylko dwie strony sporu,
tak jak tu, czyli: zwolennicy i przeciwnicy, to zarówno jednych jak i drugich możesz
pod to podpiąć, więc ja bym tego argumentu nie używał.

No właściwie tak, zależy trochę w jakim środowisku się dany przypadek rozpatruje, a że społeczność growa jest mocno podzielona na sekty to faktycznie trudno stwierdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować