Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

4 miliony The Sims 3 jeszcze w tym roku?

30 postów w tym temacie

Jak nie będzie bzdurnych DRM to i nie będzie takiego piracenia jak w przypadku Spore.

1.2 miliona dla Dragon Age? Brzmi śmiesznie, skoro ma być równoczesna premiera na 3 platformy (chociaż wersja PC już gotowa i mogła by iść do sklepów). Chyba tutaj pan analityk niedocenia tytułu, bo sami pecetowcy mocno na nowe dziecko Bioware liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 17:31, Bambusek napisał:

1.2 miliona dla Dragon Age? Brzmi śmiesznie, skoro ma być równoczesna premiera na 3 platformy
(chociaż wersja PC już gotowa i mogła by iść do sklepów). Chyba tutaj pan analityk niedocenia
tytułu, bo sami pecetowcy mocno na nowe dziecko Bioware liczą.


Zgadzam się całkowicie, przyglądając się rynkowi fanów RPGów (jakby nie patrzeć - jednemu z największych w społeczności pecetowców) nie trudno dojść do wniosku, że premiera DA będzie wydarzeniem sezonu... Więc tekst "Nie jesteśmy aż tak podekscytowani premierą Dragon Age''a. Przewidujemy, że gra może się sprzedaż w liczbie 1,2 miliona sztuk" wydaje się przynajmniej ciut nie na miejscu =P

Co do sprzedaży Simsów (co by się off topic nie zrobił) - wszyscy wiedzą, że od tej gry sprzedaje się lepiej tylko tania wódka w akademikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić Simsy mają to coś czego nie mają inne gry. I jeśli ktoś mówi mi że Simy to jego ulubiona gra to się nie dziwię. Ja piękne chwile spędziłem na pierwszej części. :]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powinnam się wypowiadać o moim stosunku do Simsów publicznie - co tu dużo mówić, kobietą jestem... i nie mogę się powstrzymać przed kolejnym wirtualnym domkiem dla lalek =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sesja sesja, ale czas na S3 sie znajdzie :)

co do 4milionow to chyba troche przesadza - taki pulap napewno zostanie osiagniety, ale raczej nie w pol roku, za duzo by chcieli ;) poprawke kryzysowa musza wprowadzic do szacunkow ;)

Dragon Age ? jakos mnie nie ruszyl gameplay na trailerach - spodziewam sie sredniaka - ale fajnie bedzie jak sie rozczaruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że sukces Simsów, to sprawa tego samego co sukces gier MMO. tam też gracz może stworzyć nową osobowość, rozwijać ją wg. swoich upodobań, tylko że w przeciwieństwie do prawdziwego życi jak coś pójdzie nie tak możemy zrobic nową postać i nie martwić się konsekwencjami. Wszystko się na psychologii opiera. Chociaż w moim przekonaniu The Sims to zabawa lalkami przeniesiona na wyższy poziom technologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simsy to jednak simsy. Dlatego ja stawiam że 4 miliony to się rozejdzie w 3 miechy. A do końca roku zejdzie kolejne 4 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Hickey jest ignorantem (albo oszustem), skoro nawet nie zająknął się nt. związku piractwa i DRM-u - gościu zwyczajnie sugeruje, że klapa to wina wyłącznie publiczności, a nie wydawcy. Kolejny korporacyjny służbista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:25, grzebien95 napisał:

Chociaż w moim przekonaniu The Sims
to zabawa lalkami przeniesiona na wyższy poziom technologiczny.


tak samo jak gry komputerowe - wirualne laleczki dla ktorymi czesto bawia sie chlopcy - tyle samo z tego pozytku co z zabawy lalkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 miliony Simsów i 1,2 miliona Dragon Age? Bardzo pesymistyczne założenia według mnie. Zwłaszcza w przypadku drugiego z wymienionych tytułów. Świetny RPG (najprawdopodobniej), do tego wydany na wszystkie liczące się platformy i tylko nieco ponad milion egzemplarzy? Nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.2 mln Dragon Age? hmmm.. ja bym powiedział. że w tym roku 1.5 maxymalnie, a Simsy? Jak 3 milliony to będzie porażka EA, bo liczą na 5-6 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 17:56, booba napisał:

Zgadzam się całkowicie, przyglądając się rynkowi fanów RPGów (jakby nie patrzeć - jednemu
z największych w społeczności pecetowców) nie trudno dojść do wniosku, że premiera DA
będzie wydarzeniem sezonu...

No - ale jeszcze nie wiadomo czy będzie to okrzyk zachwytu nad wielkim powrotem cRPG czy jęk zawodu nad kolejną grą akcji. Osobiście stawiam na to drugie - strzeszny ze mnie pesymista i realista niestety - widzę jadący pociąg w ciemnym tunelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupią dużo tego , nawet wysoka cena ich nie zrazi . Nie wiem w czym tkwi ten fenomen simsów , że co to niby lepsze niż normalne życie? :) I na koniec żarcik (source:bash.org.pl)

<michal>TY, dlaczego w Sims:na studiach trzeba karmić simsów
<wojtek>nie wiem, chyba błąd gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA dalej jest bardziej przywiązana do starych i dochodowych marek, mając na 2 planie potencjalne hity. To smutne, że celem nadrzędnym jest zarobienie jak największej ilości kabzy zamiast wypuszczenia nowych marek, wprowadzających liczne innowacje i "coś twórczego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:16, Vojtas napisał:

Pan Hickey jest ignorantem (albo oszustem), skoro nawet nie zająknął się nt. związku
piractwa i DRM-u - gościu zwyczajnie sugeruje, że klapa to wina wyłącznie publiczności,
a nie wydawcy. Kolejny korporacyjny służbista.

Odwołuje się do inteligencji słuchacza który wie, że DRM służy m.in. do walki z piractwem. Po co pisać to za każdym razem skoro wszyscy to wiedzą? Ale nie powiesz mi chyba, że to pracownicy EA ściągali z netu pirackie wersje? Tak za piractwo to akurat ponosi winę wyłącznie publiczność.
A co do klapy, to piractwo zdeterminowało sprzedaż spore, choć na pewno nie był to jedyny czynnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować