Zaloguj się, aby obserwować  
kindziukxxx

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń [M]

1691 postów w tym temacie

Temat ten jest kontynuacją ze starego forum , oraz tego forum.
Temat ten nie jest w quizach i zabawach, gdyż w nim można podyskutować na każdy temat, poprzedni temat nie zostałby zamknięty ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88&pid=32189) gdyby nie prośba założycielki, i sami moderatorzy złożyli propozycje założenia drugiego takiego tematu, więc mam nadzieję że i ten nie zostanie zamknięty.

A i FAQ Loży, napisany przez Matteosa ale zapewne obowiązujący i tutaj:


Hmmm kolejne pytanie o to samo. Trzeba coś z tym zrobić. Może by tak… A czemu nie? Nadszedł ten czas! Oto niestrudzony Matteos próbuje stworzyć jedyny, niepowtarzalny FAQ Damskiej Szowinistycznej Loży Szyderczyń! (fanfary).

Q: Nie wiem, o co tu chodzi.
A: My też nie. Witaj w klubie!

Q: O czym jest ten temat?
A: Jest jedna metoda na poznanie w miarę przybliżonego sensu istnienia Loży: przeczytanie całego tematu. Jeśli szkoda ci czasu, polecamy następującą metodę:
1. Bierzemy duuuuużą kartkę papieru, ewentualnie otwieramy komputerowy edytor tekstu.
2. Wypisujemy w punktach wszystkie możliwe treści mogące stanowić główny temat topicu.
3. Skreślamy te punkty, o których możemy powiedzieć, że nie są tematem Loży.
4. Czytamy na głos ostatni punkt i cieszymy się z odkrycia (jeśli wszystkie punkty zostały skreślone oznacza to, że w kroku drugim wypisaliśmy za mało tematów – przechodzimy zatem ponownie do kroku pierwszego).

Q: Szukam sensu życia.
A: Niestety, skończyły się nam. Będące na składzie zostały już rozdane. Prosimy spróbować później.

Q: Kto to jest TYHE?
A: TYHE to tajemniczy byt nieznanego pochodzenia o nadnaturalnych zdolnościach. Niewiele o nim wiadomo – w naszym wymiarze przebywa w formie istoty płci żeńskiej. Liczne legendy przypisują Jej takie cechy jak sprawiedliwość, łaskawość i nieomylność. Jej cele i motywy działań pozostają okryte tajemnicą i prawdopodobnie znacznie przekraczają pojmowanie człowieka. Bliżej nieokreślone zjawiska kosmiczne nie pozwalają Jej na rozwinięcie pełnej mocy - byt ten ukazuje swoje prawdziwe oblicze tylko w zakrzywieniu przestrzeni znanym jako Kącik Tortur TYHE. Ze względu na specyficzny sposób postrzegania rzeczywistości pełni na forum Gram.pl funkcję moderatora. Rozwinięte na tym forum grupy prymitywnych istot zwracają się do niej „Miłościwie Nam Patronująca i Dobrze Wisząca”, co wskazuje na pewien rodzaj kultu.

Q: Dlaczego nie ma tu sensownych dyskusji między dwoma płciami?
A: Tak finezyjny temat, jakim są poważne rozmowy damsko-męskie okazał się być zupełnie nieprzystosowany do obecnego stadium ewolucji homo sapiens. Liczne próby sztucznej stymulacji rozmowy kończyły się niepowodzeniem. Aby lepiej zrozumieć powód klęski, sprowadźmy do niezbędnego minimum system zaawansowanej merytorycznie dyskusji dwóch mężczyzn:
- Moja grzechotka jest większa od twojej!
- Nieprawda! Moja jest większa!
Teraz dwóch kobiet:
- Moja grzechotka jest ładniejsza od twojej!
- Nieprawda! Moja jest ładniejsza!
Teraz zaobserwujmy dyskusję kobiety i mężczyzny:
- Moja grzechotka jest większa od twojej!
- Nieprawda! Moja jest ładniejsza!
Jak widać, niemożliwe jest uchwycenie sensu rozmowy. Nie trzeba dodawać, że nie ma tu mowy o konstruktywnych wnioskach. Skoro z założenia nic nie wyniknie z takiej rozmowy, to po co ją zaczynać?

Q: Dlaczego są tu sami faceci?
A: Tego typu perfidne insynuację będą karane z cała mocą przez nadal obecne w temacie przedstawicielki płci pięknej.

Q: Czy są tu panie?
A: Tak.

Q: Dlaczego tu wszyscy spamują?
A: Prosimy zweryfikować swój światopogląd tak, by pasował do ogólnie przyjętych norm łączenia schematów myślowych z nomenklaturą. Tak szlachetny temat jak Loża w żaden sposób nie toleruje spamu ani innych przejawów internetowego barbarzyństwa. Jeśli jakaś wypowiedź choć trochę przypomina wypowiedź nie na temat, autor odpowiada za swoje przewinienie niewyobrażalnymi katuszami fizycznymi i psychicznymi. A jak widać, my jesteśmy cali i zdrowi.

Q: Dlaczego piszecie w tym temacie?
A: Bo jest.

Q: Gdzie się podziały szowinistki?
A: Prawdziwe szowinistki, niczym uczciwi politycy, stanowią wyjątkową rzadkość w dzisiejszym świecie. Dlatego też nie mogą zaszczycić nas dłuższą obecnością. Dla podtrzymania szowinistycznych nurtów ideowych, Ostatnie Prawdziwe Szowinistki są przerzucane z kraju do kraju. Gdy ponownie trafią do nas, z pewnością nie ujdzie to naszej uwadze.

Q: Jak się stąd wychodzi?
A: Doskonale zorganizowana i samowystarczalna społeczność Loży nie wymaga od przebywających tutaj męki powrotu do okrutnej rzeczywistości. Dla naszego dobra i wiecznego szczęścia, opcja wyjścia została całkowicie usunięta jako niepotrzebna.

Q: Kto napisał tak durny FAQ?!
A: Jego autor, to chyba oczywiste?

Tak więc mam nadzieję że temat odżyje.

PS. Męska Loża Szyderców nie ma racji bytu, przynajmniej dla prawdziwych Lożowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że trzeba także wprowadzić pewne uzupełnienia, na przykład zakaz pisania postów mających mniej, niż trzy zdania. To powinno częściowo wyeliminować mało przemyślane posty. Dawna Miłościwie Nam Patronujaca przestała być Miłościwie Nam Patronujacą i trzeba będzie poszukać Nowej Miłościwie Nam Patronującej. Może Wodzasty poszuka w swoim Plemieniu? Może Plemienny Szaman ma wykształconą w czarach córkę? Jak by co, to przypominam, ze piwniczka ocalała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:19, KrzysztofMarek napisał:

Mam wrażenie, że trzeba także wprowadzić pewne uzupełnienia, na przykład zakaz pisania
postów mających mniej, niż trzy zdania. To powinno częściowo wyeliminować mało przemyślane
posty. Dawna Miłościwie Nam Patronujaca przestała być Miłościwie Nam Patronujacą i trzeba
będzie poszukać Nowej Miłościwie Nam Patronującej. Może Wodzasty poszuka w swoim Plemieniu?
Może Plemienny Szaman ma wykształconą w czarach córkę? Jak by co, to przypominam, ze
piwniczka ocalała...

Fakt, posty dwu zdaniowe już powinny w zupełności wystarczyć. Na chwilę obecna panuje bezkrólewie, wszelkie portrety TYHE zostały już zdjęte i właśnie zostaje zaprowadzany nowy porządek. Jakby Wódz znalazł kogoś kto naprawdę nadaję się na naszego/naszą panującą/ego to niech go przyśle, bo teraz to taka mini anarchia się wytworzy, ale powinniśmy dać rade. Piwniczka ocalała, to już wiadomo co będzie się robić na wieczór.

A tak to nad morzem chmur tyle że tylko je widać, wieje niemiłosiernie a ja muszę jeszcze do sklepu pojechać, nic jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loża nie ma patrona? Mistrza zakonu? Znam kogoś, kto się nada... mistrz nad mistrze, odznacza się wysoką kulturą osobistą i jest piękny ;)

Ciekawe co powiedzą "źli czerwoni" na reaktywację. Zanim się skapują minie parę dni, bo oni bardzo nieaktywni są jak wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:22, rob006 napisał:

Ten "sowinizm" to literówka, czy napisałeś to z premedytacją? :P

Wnioskuję z tego, ze nie zapoznałeś się dokładnie z FAQ Loży, który napisał sam Matteos. W Loży nic nie dzieje sie przypadkiem. Oczywiście, dla Ciebie zapewne przypadek to "uświadomiona konieczność", jak głosi przodujaca nauka marksistowska, ale marksistowskie podejście w Loży nie obowiązuje. Tytuł odzwierciedla pewną subtelna róznicę w podejściu do zagadnień płci i mentalności w stosunku do starej Loży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:22, rob006 napisał:

Ten "sowinizm" to literówka, czy napisałeś to z premedytacją? :P

Skłamałbym gdybym powiedział o premedytacyj., sprawdzałem trzy razy i nie widziałem błędu, a tu w temacie musiał się jeden ostać, kurcze. Ale pewnie i tak nie można byłoby założyć tematu o dokładnie takiej samej nazwie. Mimo wszystko wyślę maila z prośbą do moderatora o poprawienie :)

Edit: albo jednak nie, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:30, Kakarotto napisał:

Loża nie ma patrona? Mistrza zakonu? Znam kogoś, kto się nada... mistrz nad mistrze,
odznacza się wysoką kulturą osobistą i jest piękny ;)

Zapewne masz na myśli Matteosa? To faktycznie mistrz nad mistrze. Odznacza się wysoką inteligencją i wysoką kulturą osobistą. Niestety, nie wiem tylko, czy jest piekny. Nie wątpię jednak, ze Jego portret powinien wisieć na honorowym miejscu w Loży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:34, KrzysztofMarek napisał:

Zapewne masz na myśli Matteosa? To faktycznie mistrz nad mistrze. Odznacza się wysoką
inteligencją i wysoką kulturą osobistą. Niestety, nie wiem tylko, czy jest piekny. Nie
wątpię jednak, ze Jego portret powinien wisieć na honorowym miejscu w Loży.


Źle myślisz misiek. Jest ktoś posiadający te cechy i jest piękny... nic ci lista tych cech nie podpowiedziała?

Lepszego kandydata nie znajdziecie
a go zauważyć nie chcecie

;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:30, Kakarotto napisał:

Loża nie ma patrona? Mistrza zakonu? Znam kogoś, kto się nada... mistrz nad mistrze,
odznacza się wysoką kulturą osobistą i jest piękny ;)

Mistrz nad mistrze pierwsza wskazówka niewiele nam mówi, wysoka kultura osobista no zaczyna coś świtać. Jest piękny, ale wiesz że ty się nie nadajesz na osobę której można się kłaniać :)

Dnia 05.05.2009 o 12:30, Kakarotto napisał:

Ciekawe co powiedzą "źli czerwoni" na reaktywację. Zanim się skapują minie parę dni,
bo oni bardzo nieaktywni są jak wiadomo.

nic nie powiedzą, mogą jedynie mieć problem ze nie w quizach, sam miałem przyzwolenie w mailu o założenie nowego tematu, ale nie przeniosą jeżeli będziemy trzymali limity 2-3 zdań na posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:40, kindziukxxx napisał:

Mistrz nad mistrze pierwsza wskazówka niewiele nam mówi, wysoka kultura osobista no zaczyna
coś świtać. Jest piękny, ale wiesz że ty się nie nadajesz na osobę której można się kłaniać
:)


Proszę pana, proszę się zastanowić... mąż stanu to super kandydat na patrona zacnej lożowej społeczności ;)

Dnia 05.05.2009 o 12:40, kindziukxxx napisał:

nic nie powiedzą, mogą jedynie mieć problem ze nie w quizach, sam miałem przyzwolenie
w mailu o założenie nowego tematu, ale nie przeniosą jeżeli będziemy trzymali limity
2-3 zdań na posta :)


Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Wiadomo, że coś przyniesie, bo zawsze przynosi przyszłość coś. Coś przyszłosć nam przyniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:22, rob006 napisał:

Ten "sowinizm" to literówka, czy napisałeś to z premedytacją? :P


No i znalazł się maruda, chyba pierwszy w tym wątku :P

Co do faktu założenia tematu to bardzo fajnie byleby nie doprowadzić do tego, by znów został zamknięty.
Zgadzam się z Krzysztofem, że trzeba wprowadzić pewne zasady, iż zdania bardzo krótkie nie maja prawa bytu, co może wyjść tylko na plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2009 o 12:45, Kakarotto napisał:

Proszę pana, proszę się zastanowić... mąż stanu to super kandydat na patrona zacnej lożowej
społeczności ;)

męża stanu rozumiem, ale co się stało z kojotem, masz mu przypomnieć o powrocie z emerytury, robota czeka, szczury są jeszcze gorsze niż ostatnio, ale damy radę,

Dnia 05.05.2009 o 12:45, Kakarotto napisał:

Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Wiadomo, że coś przyniesie, bo zawsze przynosi przyszłość
coś. Coś przyszłość nam przyniesie ;)

Przyszłość przyniesie nam to co w przyszłości będzie, ale loża będzie nadal istnieć dopóki my w tej przyszłości będziemy, ale nawet jak nas już nie będzie to loża ma przed sobą przyszłość :) Modkowie raczej tematu nie zamkną, już prędzej nasz wyrzucą z forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:49, kindziukxxx napisał:

męża stanu rozumiem, ale co się stało z kojotem, masz mu przypomnieć o powrocie z emerytury,
robota czeka, szczury są jeszcze gorsze niż ostatnio, ale damy radę,


Kojot se odpoczywa na Karaibach. Dodatkowo wkręcił się do czwartej części Piratów... wywalił Deepa z roli Jacka ;)

Dnia 05.05.2009 o 12:49, kindziukxxx napisał:

Przyszłość przyniesie nam to co w przyszłości będzie, ale loża będzie nadal istnieć dopóki
my w tej przyszłości będziemy, ale nawet jak nas już nie będzie to loża ma przed sobą
przyszłość :) Modkowie raczej tematu nie zamkną, już prędzej nasz wyrzucą z forum :P


Modowie to nieprzewidywalne plemię... cyk i Wojman zamyka na stałe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

> Ten "sowinizm" to literówka, czy napisałeś to z premedytacją? :P
Wnioskuję z tego, ze nie zapoznałeś się dokładnie z FAQ Loży, który napisał sam Matteos.


FAQ dotyczyło szowinistycznej loży, a nie sowinistycznej. :P Może ten sowininizm to dlatego, aby mógł sobie nabić posta? Naprawdę, zacny cel :D

@kindziukxxx

Dnia 05.05.2009 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

Ale pewnie i tak nie można byłoby założyć tematu o dokładnie takiej samej nazwie.

Da się, wystarczy poszukać tematów o Gothicu :P

@Isildur
Nie maruda, ja tylko ciekawski byłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2009 o 12:54, Kakarotto napisał:

Kojot se odpoczywa na Karaibach. Dodatkowo wkręcił się do czwartej części Piratów...
wywalił Deepa z roli Jacka ;)

Interes Loży ponad wszystko trzeba będzie go ściągnąć :P

Dnia 05.05.2009 o 12:54, Kakarotto napisał:

Modowie to nieprzewidywalne plemię... cyk i Wojman zamyka na stałe :(

akurat wojman teraz siedzi na maturach (oby?) i nie będzie miał za dużo czasu , ale zawsze pozostaje Wodzu który jak się da to przychyli się do naszej loży :P

@rob006

No to jednak da się ale raczej już nazwy nie zmienimy, a tej loży wróże lepsze powodzenie niż Męskiej Loży Szyderców, co będzie paradoksem, gdyż tamta jest teoretycznie skierowana do większego grona użytkowników, no bo jakby nie patrzeć większość to mężczyźni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 13:02, Outlander-pro napisał:

Heh, skoro stary temat został zamknięty z powodu spamu (trzeba spojrzeć prawdzie w oczy)
to ten też długo nie pożyje.

Prorok Outlander tak oto rzecze :F

nie z powodu spamu ale na prośbę założycielki i to był jedyny główny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:59, kindziukxxx napisał:

No to jednak da się ale raczej już nazwy nie zmienimy, a tej loży wróże lepsze powodzenie
niż Męskiej Loży Szyderców, co będzie paradoksem, gdyż tamta jest teoretycznie skierowana
do większego grona użytkowników, no bo jakby nie patrzeć większość to mężczyźni :P


Bo ludzie chętniej pchają się tam gdzie ich nie chcą, niż tam gdzie ich chcą. :D

Swoją drogą jesteś teraz władcą tematu jak... Tyhe... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Nowa Loża? :o
Hmm.. Trzeba pozwiedzać i zobaczyć czego tu brakuje.... Hmm... Gdzie jest jest Portret Miłościwie Nam Patronującej Arcyksiężnej TYHE? Nie ma go przy drzwiach...

@kindziukxxx
Ciekawy jestem czy sobie zdajesz sprawę z odpowiedzialności jaką na siebie wziąłeś otwierając Lożę.

@KrzysztofMarek
Twój portret też powinien się znaleźć na honorowym miejscu. Jako Lożowy Alchemik i Mędrzec wiele wprowadziłeś do nauk Lozowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować