Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2010 o 10:15, jarek2045 napisał:

Witam.

Mam problem z Sprzętem, ale nie wiem dokładanie co jest uszkodzone.

Ponieważ:

Pewnego Dnia przyszedł do Mnie kumpel z MP4 i podłączyliśmy ją do Mojego Komputera, no
cóż odpaliła normalnie, wrzuciliśmy dane i ... po wyciągnięciu MP4 wyskakuje komunikat
,,USB przekroczyło limity zasilania swojego portu koncentratora " .

Skoro komputer działał normalnie, to się nie przejąłem, lecz gdy podłączyłem Moją MP3
wyskoczył komunikat ,,High-Speed To urządzenie może działać szybciej , jeżeli podłączysz
je do portu USB 2.0 " (pomyślałem Sobie że Urządzenie nie jest zgodne z standardem USB
2.0)

Po pewnym czasie zaczął mi się komputer długo włączać, Po ładowaniu Systemu Operacyjnego
czekałem nieraz 30 minut, aż wyjdzie z tzw.: "czarnego ekranu".

Więc spróbowałem odłączyć ,,Czytnik Kart Pamięci" i System zaczął ładować się normalnie.
(no cóż wina czytnika... pomyślałem).

Lecz teraz gdy podłączę czytnik to system ładuje się normalnie.. .

Nie wiem ,czy może tu odpowiadać tylko Konsul,ale może Ci pomogę.Ja miałem to samo z czytnikiem ,rozkręciłem kompa i okazało się ,że kabelek odpadł od wtyki.Może masz tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 14:09, beniu15 napisał:

> > A dziękuję. Choć juz dawno dawno wysłałem odpowiedzi. Nagrody bardzo ciekawe.

> >
> > Pozdrawiam.
>
> Życzę szczęścia w losowaniu :)

Dziękuję
Czyli to losowanie będzie? Więc są jakieś szanse heh. ;]


Żeby wygrać..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 12:50, jarek2045 napisał:

> > Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc , oraz przepraszam że się tak rozpisałem
;)
>
>
> Sugeruję sprawdzić mocniejszy zasilacz.
>
A czy zasilacz mógłby być także przyczyną nagłego uszkodzenia Karty Sieciowej (jest Ona
wbudowana w płytę główną) ?
Prędzej zdarzało się że internet zanikał, ale karta była aktywna, a teraz ot tak nagle
karta sieciowa ,,Padła" .
Ani nie pali się ,,Kontrolka" odpowiadająca za pracę Karty, ani za "Przesył Danych".

I Drugie pytanie, czy w związku z uszkodzoną Kartą Sieciową zaleca się wymianę płyty
głównej , czy wystarczy wyłączyć ją tylko w Bios''ie ? (pytam, bo nie chcę żeby jak w
przysłowiu ,,Po nitce do kłębka", a w tym przypadku ,,Od Karty Sieciowej do reszty sprzętu"
)



Przede wszystkim jeśli przyczyną problemów był zasilacz to należałoby w pierwszej kolejności ten podzespół wymienić. Tak wyłączenie w biosie karty sieciowej może przyczynić się do poprawy stabilności kiedy sieciówka jest uszkodzona, ale jeśli jest mówiąc dosłownie spalona, istnieje ryzyko zwarcia i tutaj wyłączenie w biosie nic nie da i faktycznie może to doprowadzić do całkowitego uszkodzenia. Zatem najbezpieczniej jest zgłosić płytę do naprawy niż czekać aż będzie jeszcze gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Nie wiem ,czy może tu odpowiadać tylko Konsul,ale może Ci pomogę.Ja miałem to samo z czytnikiem ,rozkręciłem kompa i okazało się ,że kabelek odpadł od wtyki.Może masz tak samo..."

Forum jest dla wszystkich, jeśli masz wiedzę, pomysł, chęci proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:16, beniu15 napisał:

No i nie wygrałem ;] heh

I ta nadzieja: "Może tym razem" :)

Ale niestety life is brutal ;/ :(


I tak masz większe szanse zawsze niż ja :) Będą następne konkursy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Pan pocieszył ;)

I tak nie jestem za AMD więc dobrze się stało... ;) A tak w ogóle to nie ograniczajcie prac objętościowo bo taką pracę walnąłem na to otwarte i może mi nie uznało nawet heh. Choć praca się wysłała... chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za takie offtopy.

A teraz coś na temat. Która z płyt głownych według "Pana Konsula" :P Gigabyte jest najwydajniesza.

MSI BIG BANG FUZION/TRINERGY
GIGABYTE P55A-UD6
ASUS MAXIMUS III FORMULA

Wiem że pojęcie najwydajnieszja moze byc roznie interpretowana ale proszę o uogólnienie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 17:06, beniu15 napisał:

Przepraszam za takie offtopy.

A teraz coś na temat. Która z płyt głownych według "Pana Konsula" :P Gigabyte jest najwydajniesza.

MSI BIG BANG FUZION/TRINERGY
GIGABYTE P55A-UD6
ASUS MAXIMUS III FORMULA

Wiem że pojęcie najwydajnieszja moze byc roznie interpretowana ale proszę o uogólnienie.

Pozdrawiam.


Trafiłeś w sedno to pojęcie jest różnie interpretowane a i z wiadomych względów moja odpowiedź nie byłaby obiektywna. Jeśli szukasz najwydajniejszej platformy na P55, zastanów się co Ci jest potrzebne jakie technologie, ilość portów etc., poszukaj testów, porównań których jest sporo w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie mam do Pana.

Otóż czy 24fazowa sekcja zasilania tak na prawdę coś daje. 16 to już są stadiony świata. Chciałbym jakieś konkretne testy zobaczyć ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 13:39, beniu15 napisał:

Takie nietypowe pytanie mam do Pana.

Otóż czy 24fazowa sekcja zasilania tak na prawdę coś daje. 16 to już są stadiony świata.
Chciałbym jakieś konkretne testy zobaczyć ;)
Pozdrawiam


Z uwagi iż nie wypada wklejać linków do konkurencyjnych portali bezpośrednio sugeruję poszukać informacji na portalach samemu. Było mnóstwo recenzji i testów na modelach wyposażonych w 24 fazy zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szczerze mowiac nie mam pojecia czy w dobrym miejscu i do odpowiedniej osoby kieruje moje pytanie ? ;) otóż mam problem z gra lost planet extrem condition dokladniej mowiac z kluczem gry ktory trzeba w pisac w steamie gre juz kiedys mialem zainstalowana na innym komputerze ale nie pamietam jakie konto mialem na steamie po zakupie nowego kompa probuje zainstalowac gre i nic z tego wyskakuje mi komunikat "
duplicate product code
the product code youve entered has alredy been activated by an existing Steam account, and is therefore invalid.Your activation of Lost Planet :Extreme condition Retail has not been complited "
i nie mam pojecia o co chodzi ;/. gra jest oczywiscie oryginalna.
Czy jest jakies rozwiazanie na ten problem? z gory dziekuje i przepraszam za rozpisanie sie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49747&u=11
https://support.steampowered.com/

Mam płytę od was, ale już drugi raz z kolei zrobił mi się zimny lut na chipsecie (oczywiście oddałem na naprawę gwarancyjną), przez co przestawał działać port PCIEx16. Może wie pan jak zapobiegać owym zimnym lutom? ;)

Komputer jest dobrze chłodzony, a temperatura płyty nie przekracza 40*C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:32, d00ny napisał:

witam szczerze mowiac nie mam pojecia czy w dobrym miejscu i do odpowiedniej osoby kieruje
moje pytanie ? ;) otóż mam problem z gra lost planet extrem condition dokladniej mowiac
z kluczem gry ktory trzeba w pisac w steamie gre juz kiedys mialem zainstalowana na
innym komputerze ale nie pamietam jakie konto mialem na steamie po zakupie nowego kompa
probuje zainstalowac gre i nic z tego wyskakuje mi komunikat "
duplicate product code
the product code youve entered has alredy been activated by an existing Steam account,
and is therefore invalid.Your activation of Lost Planet :Extreme condition Retail has
not been complited "
i nie mam pojecia o co chodzi ;/. gra jest oczywiscie oryginalna.
Czy jest jakies rozwiazanie na ten problem? z gory dziekuje i przepraszam za rozpisanie
sie :) pozdrawiam


Mam nadzieję, że Konsul wybaczy mi moje wtrącenie się :)
Powód jest bardzo prosty. Otóż grę już raz zarejestrowałeś na konto w Steam. Jak sam piszesz nie pamiętasz konta na które zarejestrowałeś a więc starasz się pewnie zarejestrować tę grę ponownie na inne konto. Dlatego pojawia Ci się ten komunikat. Nie można zarejestrować tego samego kodu dwa razy na różnych kontach.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyś sobie przypomniał tamto konto. Grę miałbyś wtedy w liście My Games.
Jeśli totalnie nie pamiętasz, to jedyne co Ci pozostaje to napisać do obsługi Steam, wysłać im skan dowodu zakupu, fotkę gry i info o co chodzi. Ale obawiam się, że to może nie zadziałać i nie dadzą Ci nowego kodu od tak.
W każdym innym wypadku pozostanie Ci zakup gry ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 09:46, Phobos_s napisał:

> witam szczerze mowiac nie mam pojecia czy w dobrym miejscu i do odpowiedniej osoby
kieruje
> moje pytanie ? ;) otóż mam problem z gra lost planet extrem condition dokladniej
mowiac
> z kluczem gry ktory trzeba w pisac w steamie gre juz kiedys mialem zainstalowana
na
> innym komputerze ale nie pamietam jakie konto mialem na steamie po zakupie nowego
kompa
> probuje zainstalowac gre i nic z tego wyskakuje mi komunikat "
> duplicate product code
> the product code youve entered has alredy been activated by an existing Steam account,

> and is therefore invalid.Your activation of Lost Planet :Extreme condition Retail
has
> not been complited "
> i nie mam pojecia o co chodzi ;/. gra jest oczywiscie oryginalna.
> Czy jest jakies rozwiazanie na ten problem? z gory dziekuje i przepraszam za rozpisanie

> sie :) pozdrawiam

Mam nadzieję, że Konsul wybaczy mi moje wtrącenie się :)
Powód jest bardzo prosty. Otóż grę już raz zarejestrowałeś na konto w Steam. Jak sam
piszesz nie pamiętasz konta na które zarejestrowałeś a więc starasz się pewnie zarejestrować
tę grę ponownie na inne konto. Dlatego pojawia Ci się ten komunikat. Nie można zarejestrować
tego samego kodu dwa razy na różnych kontach.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyś sobie przypomniał tamto konto. Grę miałbyś wtedy
w liście My Games.
Jeśli totalnie nie pamiętasz, to jedyne co Ci pozostaje to napisać do obsługi Steam,
wysłać im skan dowodu zakupu, fotkę gry i info o co chodzi. Ale obawiam się, że to może
nie zadziałać i nie dadzą Ci nowego kodu od tak.
W każdym innym wypadku pozostanie Ci zakup gry ponownie


gre mam od czasu premiery czyli juz spory kawalek czasu i nie mam dowodu zakupu kto by trzymal tyle czasu paragon? ;p i watpie tez ze pisanie do zalogi steama cos da .Chyba naprawde pozostaje mi zakup nowej gry dobrze ze teraz juz jest w tanszym wydaniu :) a z 2 strony to jest przesada ze nie da sie nic z tym zrobic dzieki za odp na mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
>

Dnia 23.02.2010 o 10:33, d00ny napisał:

gre mam od czasu premiery czyli juz spory kawalek czasu i nie mam dowodu zakupu kto by
trzymal tyle czasu paragon? ;p i watpie tez ze pisanie do zalogi steama cos da .Chyba
naprawde pozostaje mi zakup nowej gry dobrze ze teraz juz jest w tanszym wydaniu :) a
z 2 strony to jest przesada ze nie da sie nic z tym zrobic dzieki za odp na mojego
posta


Tak to niestety wygląda. 1 kod = 1 aktywacja na 1 koncie.
Ale zanim kupisz nową grę spróbuj jeszcze tu: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4988-DHXV-7272
Może jednak uda Ci się odzyskać tamto stare konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 10:43, Phobos_s napisał:

>/ciach/
>
> gre mam od czasu premiery czyli juz spory kawalek czasu i nie mam dowodu zakupu
kto by
> trzymal tyle czasu paragon? ;p i watpie tez ze pisanie do zalogi steama cos da .Chyba

> naprawde pozostaje mi zakup nowej gry dobrze ze teraz juz jest w tanszym wydaniu
:) a
> z 2 strony to jest przesada ze nie da sie nic z tym zrobic dzieki za odp na mojego

> posta

Tak to niestety wygląda. 1 kod = 1 aktywacja na 1 koncie.
Ale zanim kupisz nową grę spróbuj jeszcze tu: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4988-DHXV-7272
Może jednak uda Ci się odzyskać tamto stare konto :)


Phobos_s mam prosbe moglbys mi dokladnie na maila napisac co i jak do nich najlepiej napisac? bo niestety moj ang to lipa ;p sorry ze awracam Ci glowe ale moze akurat to cos pomoe warto sprobowac moj adres to d00ny@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2010 o 21:51, Arkhaor napisał:


Mam płytę od was, ale już drugi raz z kolei zrobił mi się zimny lut na chipsecie (oczywiście
oddałem na naprawę gwarancyjną), przez co przestawał działać port PCIEx16. Może wie pan
jak zapobiegać owym zimnym lutom? ;)

Komputer jest dobrze chłodzony, a temperatura płyty nie przekracza 40*C.


Zimne luty powstają z różnych przyczyn i niestety nie ma "przepisu" jak temu definitywnie zapobiec. Sugerowałbym zwrócić uwagę na kartę graficzną i ciepło jakie wydziela, oraz regularnie badać czy radiator chipsetu nie jest zbyt gorący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty nie przekracza zaś 60*C ;).

A co do steam - napisz do nich (jeśli na starym koncie nie miałeś innych gier :P), spokojnie i bezproblemowo przeniosą ci Lost Planet na nowe. Zrób wszystko według wzoru podanego na stronie steam support.

Resztę tematu kontynuował bym w temacie o steam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3724&u=1969 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 11:01, d00ny napisał:

Phobos_s mam prosbe moglbys mi dokladnie na maila napisac co i jak do nich najlepiej
napisac? bo niestety moj ang to lipa ;p sorry ze awracam Ci glowe ale moze akurat
to cos pomoe warto sprobowac moj adres to d00ny@onet.pl


Dostałeś maila? Wysłałem Ci małą instrukcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować