Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Mam taki problem: Moja karta graficzna ATI Radeon HD2600 AGP 8x nie widzi monitorów (ciemny obraz czerwona lampka), po przełożeniu karty do innego komputera okazało się, że działa normalnie a na moim nie. Obecne mam starą kartę graficzną i chodzi bez zarzutu. Czy to oznacza, że szyna jest uszkodzona? Obecnie pracuje na 400W zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:24, Arrakis napisał:

Mam taki problem: Moja karta graficzna ATI Radeon HD2600 AGP 8x nie widzi monitorów (ciemny
obraz czerwona lampka), po przełożeniu karty do innego komputera okazało się, że działa
normalnie a na moim nie. Obecne mam starą kartę graficzną i chodzi bez zarzutu. Czy to
oznacza, że szyna jest uszkodzona? Obecnie pracuje na 400W zasilaczu.


1. Sprawdź czy wizualnie slot AGP nie jest uszkodzony - czy piny są równo; to samo zrób z kartą tj. sprawdź czy piny na złączu nie są uszkodzone - ew przeczyść je suchą chusteczką.
2. Co to jest za "stara" karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w sprawie gry The Settlers: Narodziny kultur ,The Settlers 7: Droga do Królestwa mam program windows 7.Czy te gierki będą chodziły prosze o jak najszybszą odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam krystek13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 11:58, GIGABYTE_PL napisał:

1. Sprawdź czy wizualnie slot AGP nie jest uszkodzony - czy piny są równo; to samo zrób
z kartą tj. sprawdź czy piny na złączu nie są uszkodzone - ew przeczyść je suchą chusteczką.
2. Co to jest za "stara" karta?

1. Sprawdziłem dokładnie slot nie jest uszkodzony karta również, przeczyściłem slot sprawdziłem działanie jeszcze raz i problem dalej występuje.
2. ATI Radeon 9550 Pro AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 21:28, krychu13 napisał:

Mam pytanko w sprawie gry The Settlers: Narodziny kultur ,The Settlers 7: Droga do Królestwa
mam program windows 7.Czy te gierki będą chodziły prosze o jak najszybszą odpowiedz z
góry dziękuje i pozdrawiam krystek13


Tak Settlers 7: Droga do Królestwa jest przeznaczony również dla systemów operacyjnych Windows 7. Taka informacja znajduje się na opakowaniu bądź w instrukcji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 17:17, Arrakis napisał:

1. Sprawdziłem dokładnie slot nie jest uszkodzony karta również, przeczyściłem slot sprawdziłem
działanie jeszcze raz i problem dalej występuje.
2. ATI Radeon 9550 Pro AGP


A czy ta nowa karta nie wymaga przypadkiem dodatkowego zasilania?
Jeśli go nie podłączysz to karta nie będzie działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 17:17, Arrakis napisał:

1. Sprawdziłem dokładnie slot nie jest uszkodzony karta również, przeczyściłem slot sprawdziłem
działanie jeszcze raz i problem dalej występuje.
2. ATI Radeon 9550 Pro AGP


Podaj pełną konfigurację zestawu jaki CPU, płyta itp. Sugerowałbym sprawdzić inny zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon 3200+ 2x 2.2 GHz 64 bit
RAM: 2x 1 GB Kingston DDR2
Karta Dźwiękowa: Realtek AC 97
Zasilacz: Volcano 400W
Płyta Główna: ELITEGROUP 755-A2

Sprawdziłem na mocniejszym zasilaczu (750W) i problem dalej występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 21:54, Arrakis napisał:

Procesor AMD Athlon 3200+ 2x 2.2 GHz 64 bit
RAM: 2x 1 GB Kingston DDR2
Karta Dźwiękowa: Realtek AC 97
Zasilacz: Volcano 400W
Płyta Główna: ELITEGROUP 755-A2

Sprawdziłem na mocniejszym zasilaczu (750W) i problem dalej występował.


Phobos_s zauważył iż karta może ma dodatkowe zasilanie?
Zaktualizuj bios w płycie
Sprawdź specyfikację płyty i obsługę kart PCIEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealna platforma dla gracza

Czego oczekujecie od idealnej platformy dla gracza ?
Co Waszym zdaniem jest najważniejsze przy takiej płycie głównej?

Zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 11:06, GIGABYTE_PL napisał:

Idealna platforma dla gracza

Czego oczekujecie od idealnej platformy dla gracza ?
Co Waszym zdaniem jest najważniejsze przy takiej płycie głównej?

Zapraszam do dyskusji


Może to nie będzie poprawne politycznie zważywszy, że jest to konsulat Gigabyte ale dla mnie idealny mobas dla gracza to Asus Crosshair IV Formula :)
Ma wszystko czego oczekuję: łatwy overclocking, dużo złącz PCI-e, usb 3.0 i sata 6Gb/s, stabilność i power :)
U Gigabyte odpowiednikiem może być GA-890FXA-UD7 ale jednak płyta Asusa ma trochę lepiej rozwiązany overclocking i pierdołki typu Game First :)
No i co tu dużo mówić, Asus wygląda ładniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ale pytam właśnie jakie elementy powinna zawierać idealna platforma dla gracza a nie konkretny model:

1. Dużo złącz PCI-e
2. Usb 3.0 i sata 6Gb/s
3. Stabilność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam płyte GA-M52L-S3 (rev. 1.x) czasami podczas pracy system zawiesza się pomoga tylko twardy reset ale po ponownym uruchomieniu płyta nie widzi hdd musze wtedy odłączyc kabel sata od dysku podpiąc go i jest ok bios wgrany f8 bo f9 jest w wersji beta i nie wiem czy jest stabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość nietypowy problem, a mianowicie z kartą sieciową i 4 GB pamięci. Płyta główna P55USB3, RAM DDR3 2x2 GB 1600 Kingston XMP, Corei5, Windows 7 64.bit itd. Karta sieciowa WS-GS01 WiFi (Gigabyte) za chińskiego boga nie chce połączyć się z żadnym profilem sieciowym. Problem dotyczy ew. karty i 4 GB RAMu, bo przy 2x1 GB karta chodzi normalnie. Z ciekawości sprawdziłem inne platformy - Asus P5Q Deluxe, EVGA 780i i na wszystkich jest ten sam problem z ww. kartą i 4 GB (na 2 GB szumi i burczy). O dziwo, metodą prób i błedów wcisnąłem jakieś stare, dziwne sterowniki na płytce na których karta chodzi i z 4GB, ale chciałbym wiedziec co jest takiego wyjatkowego w tym modelu sieciówki, że tylko ten, starożytny sterownik (podobno pod XP!) chodzi a nowsze aktualizacje nie chcą. Tzn. próba wgrania innego sterownika lub aktualizacji via WinUpdate kończy się rozstrojeniem karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 14:42, Aurelinus napisał:

Witam, mam dość nietypowy problem, a mianowicie z kartą sieciową i 4 GB pamięci. Płyta
główna P55USB3, RAM DDR3 2x2 GB 1600 Kingston XMP, Corei5, Windows 7 64.bit itd. Karta
sieciowa WS-GS01 WiFi (Gigabyte) za chińskiego boga nie chce połączyć się z żadnym profilem
sieciowym. Problem dotyczy ew. karty i 4 GB RAMu, bo przy 2x1 GB karta chodzi normalnie.
Z ciekawości sprawdziłem inne platformy - Asus P5Q Deluxe, EVGA 780i i na wszystkich
jest ten sam problem z ww. kartą i 4 GB (na 2 GB szumi i burczy). O dziwo, metodą prób
i błedów wcisnąłem jakieś stare, dziwne sterowniki na płytce na których karta chodzi
i z 4GB, ale chciałbym wiedziec co jest takiego wyjatkowego w tym modelu sieciówki, że
tylko ten, starożytny sterownik (podobno pod XP!) chodzi a nowsze aktualizacje nie chcą.
Tzn. próba wgrania innego sterownika lub aktualizacji via WinUpdate kończy się rozstrojeniem
karty.


Niestety nie zajmujemy się sprzedażą jak i wsparciem kart sieciowych a podany przez Ciebie model WS-GS01 nie odpowiada naszym oznaczeniom produktowym mógłbyś sprawdzić ponownie model i producenta karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 13:44, GIGABYTE_PL napisał:

Niestety nie zajmujemy się sprzedażą jak i wsparciem kart sieciowych a podany przez Ciebie
model WS-GS01 nie odpowiada naszym oznaczeniom produktowym mógłbyś sprawdzić ponownie
model i producenta karty?

Ile kart Gigabyte''a ma oznaczenie GN-WP01GS (?) lub podobne (co najwyżej wersje USB itp), bo tę chodzi. Nota bene poszukując na waszej stronie "01GS" wyświetliło mi tylko tę.
Nie rozumiem też "nie sprzedajemy", skoro kupiłem, wraz (niegdyś) z oryginalnym opakowaniem i płytką instalacyjną z logo Gigabyte...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej: AirCruiser G Desktop Adapter Ver 1.1, nr 25620G-01GS0-N01.

Tak jak powiedziałem, poradziłem sobie z problemem, ale nie samego problemu nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 19:20, Aurelinus napisał:

A dokładniej: AirCruiser G Desktop Adapter Ver 1.1, nr 25620G-01GS0-N01.

Tak jak powiedziałem, poradziłem sobie z problemem, ale nie samego problemu nie rozumiem.


Nie wszystkie produkty z logiem Gigabyte są dystrybuowane do Polski. W tym przypadku jak już wspomniałem kart sieciowych nasz firma nie sprzedaje, aczkolwiek nie znaczy to iż nie mogą pojawić się na rynku. W takich przypadkach sprzedawca jest zobowiązany do udzielenia wszelkiej pomocy - także w kwestiach technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 10:23, GIGABYTE_PL napisał:

Nie wszystkie produkty z logiem Gigabyte są dystrybuowane do Polski. W tym przypadku
jak już wspomniałem kart sieciowych nasz firma nie sprzedaje, aczkolwiek nie znaczy to
iż nie mogą pojawić się na rynku. W takich przypadkach sprzedawca jest zobowiązany do
udzielenia wszelkiej pomocy - także w kwestiach technicznych.

Nie, no oczywiście, Komputronik kupił to na wyprzedaży na Tajwanie.
To jest produkt Gigabyte i jest (był) dystrybuowany przez Gigabyte na Polskę, tyle, że ma w bebechach chipset RAlink (2500 chyba).
Myślałem, że tutejszy konsul powie mi coś ciekawszego niż standardowe formułki pomocy technicznej o kupnie nowszej karty sieciowej (!)... Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 11:01, Aurelinus napisał:

> Nie wszystkie produkty z logiem Gigabyte są dystrybuowane do Polski. W tym przypadku

> jak już wspomniałem kart sieciowych nasz firma nie sprzedaje, aczkolwiek nie znaczy
to
> iż nie mogą pojawić się na rynku. W takich przypadkach sprzedawca jest zobowiązany
do
> udzielenia wszelkiej pomocy - także w kwestiach technicznych.
Nie, no oczywiście, Komputronik kupił to na wyprzedaży na Tajwanie.
To jest produkt Gigabyte i jest (był) dystrybuowany przez Gigabyte na Polskę, tyle, że
ma w bebechach chipset RAlink (2500 chyba).
Myślałem, że tutejszy konsul powie mi coś ciekawszego niż standardowe formułki pomocy
technicznej o kupnie nowszej karty sieciowej (!)... Hmmm...


Chyba się nie zrozumieliśmy. To że Gigabyte sprzedaje płyty główne na terenie Polski nie oznacza iż także sprzedaje inne produkty swojej produkcji a tym bardziej prowadzi wsparcie techniczne dla nich. Sprzedawca czy dystrybutor tego produktu powinien udzielić Ci pomocy w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować