Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 13:34, GIGABYTE_PL napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy. To że Gigabyte sprzedaje płyty główne na terenie Polski
nie oznacza iż także sprzedaje inne produkty swojej produkcji a tym bardziej prowadzi
wsparcie techniczne dla nich. Sprzedawca czy dystrybutor tego produktu powinien udzielić
Ci pomocy w tej kwestii.

Jakiej rady ma udzielić mi sprzedawca w kwestii konfliktu sterowników (jak mniemam)? Widzę na stronie Gigabyte, że ten produkt nie ma nawet sterownika dla Visty, więc w zasadzie pytam was - producenta sterowników tychże - dlaczego. Jest to własnie o tyle zabawne, ze te stery na stronie Gigabyte obsługują mój konfig (ładują się jako stery pod XP) ale nie daja sie zaktualizowac do nowszych, a nowsze pod Win7 też nie chcą działać (wydane bezpośrednio przez RAlink).

BTW. jakie pytanie miałbym zadać sprzedawcy, tak a''propos? Mogę prosić o "przepis" (serio pytam; jakoś głęboko podejrzewam, że skieruje mnie do producenta urządzeń i... będzie miał rację.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 14:07, Aurelinus napisał:

> Chyba się nie zrozumieliśmy. To że Gigabyte sprzedaje płyty główne na terenie Polski

> nie oznacza iż także sprzedaje inne produkty swojej produkcji a tym bardziej prowadzi

> wsparcie techniczne dla nich. Sprzedawca czy dystrybutor tego produktu powinien
udzielić
> Ci pomocy w tej kwestii.
>
Jakiej rady ma udzielić mi sprzedawca w kwestii konfliktu sterowników (jak mniemam)?
Widzę na stronie Gigabyte, że ten produkt nie ma nawet sterownika dla Visty, więc w zasadzie
pytam was - producenta sterowników tychże - dlaczego. Jest to własnie o tyle zabawne,
ze te stery na stronie Gigabyte obsługują mój konfig (ładują się jako stery pod XP) ale
nie daja sie zaktualizowac do nowszych, a nowsze pod Win7 też nie chcą działać (wydane
bezpośrednio przez RAlink).

BTW. jakie pytanie miałbym zadać sprzedawcy, tak a''propos? Mogę prosić o "przepis" (serio
pytam; jakoś głęboko podejrzewam, że skieruje mnie do producenta urządzeń i... będzie
miał rację.)?


Myślę iż wyraziłem się dość jasno - skontaktuj się proszę ze sprzedawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z plyta GIGABYTE GA-M57SLI-S4. Otoz, plyta posiada Dual Channel, wiec zalozmy, ze wyglada to tak:

XX XX YY YY

Jezeli podepne kostke RAM do ktoregokolwiek slotu XX -> napiecie jest (swieca sie oczy na GeIL Black Dragon), ale juz nie wykrywa pamieci (charakterystyczne pikanie).
Czy konieczne bedzie wyslanie plyty do serwisu? A moze potrzebny jest update BIOSU?
PS. Przestalo dzialac ktorego dnia, tak od siebie (wczesniej mialem DC w slotach XX i wszystko bylo OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 08:43, Zjacer napisał:

Witam. Mam problem z plyta GIGABYTE GA-M57SLI-S4. Otoz, plyta posiada Dual Channel, wiec
zalozmy, ze wyglada to tak:

XX XX YY YY

Jezeli podepne kostke RAM do ktoregokolwiek slotu XX -> napiecie jest (swieca sie
oczy na GeIL Black Dragon), ale juz nie wykrywa pamieci (charakterystyczne pikanie).
Czy konieczne bedzie wyslanie plyty do serwisu? A moze potrzebny jest update BIOSU?
PS. Przestalo dzialac ktorego dnia, tak od siebie (wczesniej mialem DC w slotach XX i
wszystko bylo OK.


Spróbuj zrobić CLR CMOS i sprawdź na zwykłej pamięci - prawdopodobnie te pamięci wymagają wyższego napięcia na moduły. Czy na 3 i 4 banku komputer wstaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:08, GIGABYTE_PL napisał:

Spróbuj zrobić CLR CMOS i sprawdź na zwykłej pamięci - prawdopodobnie te pamięci wymagają
wyższego napięcia na moduły. Czy na 3 i 4 banku komputer wstaje?


Clear CMOS nic nie daje, na 3 i 4 wstaje - obecnie tak trzymam, ale jest to 2x1GB, a na obecne czasy do optymalnej pracy przydaloby sie juz chociazby to 4x1GB.

EDIT: Postaram sie sprawdzic na innej pamieci dzisiaj, ew. jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:34, Zjacer napisał:

Clear CMOS nic nie daje, na 3 i 4 wstaje - obecnie tak trzymam, ale jest to 2x1GB, a
na obecne czasy do optymalnej pracy przydaloby sie juz chociazby to 4x1GB.

EDIT: Postaram sie sprawdzic na innej pamieci dzisiaj, ew. jutro.


Sprawdź jaką rewizję płyty masz i wersję biosu, czy 4 kości są dokładnie takie same? Podaj resztę konfiguracji komputera - zasilacz, procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam płytę gigabyte ga-ep45-ds3l i chciałem dokupić ram.
Moje pytanie jaką częstotliwość obsługuje ta płyta. Na stronie producenta napisane jest że DDR2 1333+/1066/800/667 MHz a w instrukcji 1200/1066/800/667.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 07:41, Lucas01 napisał:

Witam.
Mam płytę gigabyte ga-ep45-ds3l i chciałem dokupić ram.
Moje pytanie jaką częstotliwość obsługuje ta płyta. Na stronie producenta napisane jest
że DDR2 1333+/1066/800/667 MHz a w instrukcji 1200/1066/800/667.


W instrukcji znajduje się informacja DDR2 1333/1200/1066/800/667 MHz, przy czym instrukcja odnosi się do dwóch modeli płyt głównych. Ze względu na charakterystykę chipsetów P45, częstotliwości wyższe niż 1066MHz zwykle należy ustawiać manualnie co wiąże się z overclockingiem. Pytanie podstawowe jakie pamięci obecnie posiadasz i jakie chcesz dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 12:39, GIGABYTE_PL napisał:

W instrukcji znajduje się informacja DDR2 1333/1200/1066/800/667 MHz, przy czym instrukcja
odnosi się do dwóch modeli płyt głównych. Ze względu na charakterystykę chipsetów P45,
częstotliwości wyższe niż 1066MHz zwykle należy ustawiać manualnie co wiąże się z overclockingiem.
Pytanie podstawowe jakie pamięci obecnie posiadasz i jakie chcesz dołożyć?


Posiadam Corsair DDR2
XMS2 DHX PC6400 2x1024MB 800MHz CL4

Zamierzam albo dołożyć do tej lub dokupić
Pamięć Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 1066MHz CL 5.0 Black

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę iż pamięci mogą ze sobą nie współpracować - różnice wielkości, częstotliwości, timingi i producent. Częstotliwość nowych pamięci będzie obniżona do 800MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ciągle jeszcze trwających wakacji, chcielibyśmy rozpocząć luźną dyskusję na temat przyszłości komputerów PC. Chętnie poznamy Wasze opinie jak będzie wyglądał komputer PC w roku 2015? Jakie nowe funkcjonalności będzie Waszym zdaniem posiadał ? Jakie zadania będą stawiane przed tego typu komputerami ? A może sądzicie że komputery stacjonarne do tego czasu zostaną całkowicie wyparte przez konsole oraz rozwiązania mobilne ? Autora najciekawszej wypowiedzi firma GIGABYTE nagrodzi zestawem upominków.

Zabawa trwa do 10.09 (włącznie)

Zapraszam

20100830104447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 10:52, karolekx23x napisał:

Gdzie te wypowiedzi zamieszczamy ?
Tyle pracy a tak słabe nagrody , szkoda czasu i myślenia.


Tutaj w tym temacie. Skoro szkoda czasu i myślenia na napisanie jednego posta (co zrobiłeś) nikt Cię nie zmusza ;) Myślę iż nie wszyscy się z Tobą zgodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu borykam się z usterkami płyt Gigabyte(socket 478,775,754,939).Płyty normalnie działają i w pewnym momencie resetują się lub wyłanczają a po ponownym włączeniu jest brak sygnału z karty graficznej kręcą się tylko wentylatory.
Jest jakaś fabryczna usterka jak w płytach Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 00:33, pc_serwis napisał:

Od dłuższego czasu borykam się z usterkami płyt Gigabyte(socket 478,775,754,939).Płyty
normalnie działają i w pewnym momencie resetują się lub wyłanczają a po ponownym włączeniu
jest brak sygnału z karty graficznej kręcą się tylko wentylatory.
Jest jakaś fabryczna usterka jak w płytach Asusa.


Sugeruję zatem skontaktować się z naszymi technikami bezpośrednio i omówić konkretne problemy. Kontakty znajdzie Pan na stronie b2b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 10:45, GIGABYTE_PL napisał:

Korzystając z ciągle jeszcze trwających wakacji, chcielibyśmy rozpocząć luźną dyskusję
na temat przyszłości komputerów PC. Chętnie poznamy Wasze opinie jak będzie wyglądał
komputer PC w roku 2015? Jakie nowe funkcjonalności będzie Waszym zdaniem posiadał ?
Jakie zadania będą stawiane przed tego typu komputerami ? A może sądzicie że komputery
stacjonarne do tego czasu zostaną całkowicie wyparte przez konsole oraz rozwiązania mobilne
? Autora najciekawszej wypowiedzi firma GIGABYTE nagrodzi zestawem upominków.

Zabawa trwa do 10.09 (włącznie)

Zapraszam


Wątek przeniesiony:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=61380&u=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat, ponieważ kupiłem ostatnio płytę główną GA M68M S2P, chciałbym kupić sobie do niej jakąś dobrom karte graficzną ale nie wiem jakie złącze PCI posiada ta płyta 1.0 czy 2.0. Szukałem wszędzie ale nie znalazłem na to odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do płyty głównej GA M68M S2P. Co to jest Frame Buffer Size. Czy to dotyczy zintegrowanej karty graficznej którą używam. I co się stanie jak to wyłącze. Dodam że ta opcja zabiera mi dużo cennej pamięci RAM. A jak kupię nową karte graficzną to czy ta opcja nadal będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna GA-M68M-S2P nie posiada złącza PCI Express w standardzie 2.0 jednak karty z PCI Express działają prawidłowo - są kompatybilne i nie ogranicza to wydajności karty. Frame Buffer Size - tak to dotyczy zintegrowanego układu graficznego (wielkość przydzielanej pamięci - najlepiej zostaw na auto). Tak w zależności od wielkości zainstalowanej pamięci operacyjnej bios przydziela karcie część pamięci. Po instalacji karty graficznej ta opcje będzie zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może polecił by pan mi jakąś karte GIGABYTE do 300 zł do gier. Maksymalnie do 350zł. Zadawałem to pytanie w innych tematach ale nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować