Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2010 o 19:21, Strzelek napisał:

Może polecił by pan mi jakąś karte GIGABYTE do 300 zł do gier. Maksymalnie do 350zł.
Zadawałem to pytanie w innych tematach ale nie dostałem odpowiedzi.


Podaj proszę aktualną konfiguracje komputera: płytę, procesor, pamięci.

Do 350 zł to GV-R567OC-1GI lub GV-N240OC-1GI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do płyty głównej GA-M68M-S2P dotyczące Frame Buffer Size. Dokupiłem 2 Gb pamięci
wię teraz mam 3 Gb, więc mam dużo pamięci. Czy jeśli zmienię opcję ustawiną w biosie, konkretnie 128 Mb pamięci na 256 Mb czyli maximum, to czy karta graficzna zacznie lepiej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI Radeona HD 4850 czy ATI Radeona 5670. Są w tej samej cenie. Która będzie lepsza do gier. Oczywiście mówię tu o kartach GIGABYTE. W przyszłości chciałbym kupić raczej kturąś z tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki problem z płytą główną, a właściwie biosem do niej. Płyta to GA-890GPA-UD3H rev. 2.0.
Na początku gdy ją kupiłem wszystko było ok, ale jakiś miesiąc później postanowiłem zaktualizować bios (programem @BIOS) i tu zaczyna się mój problem, a mianowicie po aktualizacj do wersji FD komputer zaczą się wieszać, nie działo się tak jakoś regularnie przy danej czynności tylko poprostu nie wiadomo było kiedy się znów zawiesi. Obraz się zaciął i tyle, tzn. jest wszystko ok, nagle myszka się nie rusza, komp się zawiesił. Dodam że nie wyskoczyły żadne błędy przy aktualizacji, wszystko sprawnie przebiegło. Teraz spowrotem wgrałem stary bios i jak narazie się nie zawiesił ani raz. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu, żeby komp nie wieszał się na nowszym biosie.
Reszta sprzętu:
Proc: AMD Phenom II X4 955
Ram: Patriot 2x2GB DDR3 1333MHz CL7 PGS AMD LLK
Karta graf: Gigabyte GeForce 9600GT 512MB DDR3
Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 12:38, Strzelek napisał:

ATI Radeona HD 4850 czy ATI Radeona 5670. Są w tej samej cenie. Która będzie lepsza do
gier. Oczywiście mówię tu o kartach GIGABYTE. W przyszłości chciałbym kupić raczej kturąś
z tych kart.


Sugerowałbym kartę z serii 5xxx, chociaż wydajnościowo HD4850 może mieć lepsze wyniki. Zwiększenie pamięci operacyjnej niewiele zwiększy wydajność pokładowej karty graficznej - nie warto dodawać pamięci tylko aby zwiększyć jej wydajność. Lepszy efekt uzyska się poprzez dodanie wydajniejszej karty.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Witam
Mam taki problem z płytą główną, a właściwie biosem do niej. Płyta to GA-890GPA-UD3H rev. 2.0.
Na początku gdy ją kupiłem wszystko było ok, ale jakiś miesiąc później postanowiłem zaktualizować bios (programem @BIOS) i tu zaczyna się mój problem, a mianowicie po aktualizacj do wersji FD komputer zaczą się wieszać, nie działo się tak jakoś regularnie przy danej czynności tylko poprostu nie wiadomo było kiedy się znów zawiesi. Obraz się zaciął i tyle, tzn. jest wszystko ok, nagle myszka się nie rusza, komp się zawiesił. Dodam że nie wyskoczyły żadne błędy przy aktualizacji, wszystko sprawnie przebiegło. Teraz spowrotem wgrałem stary bios i jak narazie się nie zawiesił ani raz. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu, żeby komp nie wieszał się na nowszym biosie.
Reszta sprzętu:
Proc: AMD Phenom II X4 955
Ram: Patriot 2x2GB DDR3 1333MHz CL7 PGS AMD LLK
Karta graf: Gigabyte GeForce 9600GT 512MB DDR3
Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W"

Tutaj znajduje się filmik jak prawidłowo zaktualizować bios:

http://www.youtube.com/watch?v=CefwtR96a3U

Sprawdź najnowszą wersję FE:

http://www.gigabyte.eu/products/product-page.aspx?pid=3420#bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie odblokować drugi rdzeń w procesorze AMD Sempron 140 2,7 GHz, teoretycznie jest to możliwe. Ale na płycie głównej GA-M68M-S2P z wersją biosu F1, nie znalazłem ani opcji odblokowania rdzenia, ani opcji podkręcenia procesora. Nie wiem, może źle szukam. Jeśli jest to możliwe, niech pan mi napiszę jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:10, Jeniwar napisał:

Chce sobie odblokować drugi rdzeń w procesorze AMD Sempron 140 2,7 GHz, teoretycznie
jest to możliwe. Ale na płycie głównej GA-M68M-S2P z wersją biosu F1, nie znalazłem ani
opcji odblokowania rdzenia, ani opcji podkręcenia procesora. Nie wiem, może źle szukam.
Jeśli jest to możliwe, niech pan mi napiszę jak to zrobić.


Niestety w tym modelu płyty głównej nie ma opcji pozwalających odblokowanie ukrytych rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 15:29, Jeniwar napisał:

A da się za pomocą mnożnika podkręcić procesor, bo też takiej opcji nie znalazłem.


Niestety oprócz opcji zmiany częstotliwości pamięci nie ma innych możliwości OC w MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z komputerem.
Moja płyta główna to GA-EP35DS3R Rev A2
Problem polega na tym iż kiedy chcę uruchomić komputer po paro godzinnej przerwie w użytkowaniu komputer włącza się na jakieś 2 sekundy poczym się restartuje i tak w nieskończoność

Procesor to Q6600 z wymienioną pastą termo i chłodzeniem Scythe Yasya poza tym temp. są dobre.
Zasilacz jest nowy 500W OCZ StealthxStreme 2 zakupiony w połowie września.
Poza tym nie mogę zrobić OC.
Zmieniam częstotliwości zapisuję ustawienia po czym komputer się nagle wyłącza ( Nie restartuje ) Po jakieś chwili odpala na nowo ale z taktowaniami stockowymi. Nie jest to wina ustawień gdyż wcześniej komputer działał na takich samych prawidłowo.
Wersja BIOS : Award F2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2010 o 16:41, GIGABYTE_PL napisał:

Ja sugeruje aktualizację biosu do najnowszej wersji za pomocą Q-flasha z opcją "keep
dmi data" na disabled.



Dziękuję za odpowiedź. Postaram się wgrać nowy BIOS najszybciej jak to będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Gdzie w Polsce można kupić mychę Ghost i tę nowa klawiaturę (nie pomnę nazwy, Aivia?)? Trochę poszperałem po necie, ale bez skutku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 14:23, GIGABYTE_PL napisał:

To już widziałem, Ghosty (myszy) są na Allegro, ale ew. interesuje mnie termin pojawienia się w sklepach Aivii.
Z tego co widzę to wzbudziła spore zainteresowanie, aż dziwne na co Gb czeka... Mam pod palcami Lycosę i jestem ogólnie niezadowolony, chętnie bym sobie taką klawiaturkę sprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować