Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Witam jestem na kupnie nowego PC i mam problem z wyborem Płyty głównej. konfiguracja jest taka:
Procek: Intel Core i7-950 3.06GHz LGA 1366
Płyta główna:?
RAM: Kingston 6GB (3x2GB)DDR3 1600MHz Hyperx KHX1600C9D3K3/6GX
Karta Graficzna: GigaByte 9500GT 1GB DDR2 GV-N95TOC-1GH
Dysk HDD: Western Digital 2TB 64MB 7200rpm SATA (WD20EARS)
Zasilacz: OCZ GameXStream 850W (OCZ850GXSSLI-EU)
Obudowa: CoolerMaster DOMINATOR RC-690
Dodam ze najlepiej pasowała by mi płyta główna Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 14:58, Aurelinus napisał:

> http://www.gigabyte.eu/products/list.aspx?s=50&ck=14#1
To już widziałem, Ghosty (myszy) są na Allegro, ale ew. interesuje mnie termin pojawienia
się w sklepach Aivii
.
Z tego co widzę to wzbudziła spore zainteresowanie, aż dziwne na co Gb czeka... Mam pod
palcami Lycosę i jestem ogólnie niezadowolony, chętnie bym sobie taką klawiaturkę sprawił.


No niestety póki co nie mam nic :(i - oczywiście napiszę jeśli dostanę jakąś konkretną informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 08:03, tomson52 napisał:

Witam jestem na kupnie nowego PC i mam problem z wyborem Płyty głównej. konfiguracja
jest taka:
Procek: Intel Core i7-950 3.06GHz LGA 1366
Płyta główna:?
RAM: Kingston 6GB (3x2GB)DDR3 1600MHz Hyperx KHX1600C9D3K3/6GX
Karta Graficzna: GigaByte 9500GT 1GB DDR2 GV-N95TOC-1GH
Dysk HDD: Western Digital 2TB 64MB 7200rpm SATA (WD20EARS)
Zasilacz: OCZ GameXStream 850W (OCZ850GXSSLI-EU)
Obudowa: CoolerMaster DOMINATOR RC-690
Dodam ze najlepiej pasowała by mi płyta główna Gigabyte.


Wszystko zależy od budżetu oczywiście. Ja polecę dwa modele GA-X58-USB3 lub GA-X58A-UD3R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowony Panie Grzegorzu
Piszę do Pana za pośrednictwem Tego forum gdyż z przykrością stwierdzam iż kontakt z tak poważną firmą jaką jest Gigabyte jest możliwy w Polsce jedynie za Pana pośrednictwem (rzekłbym cud że go w ogóle znalazłem). Z całym szacunkiem dla Pana osoby nie przystoi aby tak duża bądź co bądź firma miała w naszym kraju tylko jednego konsultanta. Widać znak czasu... W każdym bądź razie pisze o co mi chodzi: jestem posiadaczem poniższego zestawu:
|AMD Phenom II 940 BE 3000-default| Gigabyte GA-MA790FX-DS5 (bios F8i)| Scythe Katana 2| 2x2GB A-Data (DDR2 1066+)CL5 EPP| TwinTech GTX 480-default| HDD Samsung HD103UJ SATA2 1TB NCQ| BD-ROM Pioneer BDC-202| DVDRW Samsung SH-S203D| X-fi Gamer| Modecom Volcano Extreme 1000W| Antec Performace One P183| Compro VideoMate Vista E850F| LCD Iiyama E2209HDS Full HD| Logitech G9 Mouse| Win 7 64-bit Home Premium| Indeks wydajności 5,9| 3DMark Vantage perf. P20107|3DMark 11 P4470|
Jak Pan zapewne zauważył płyta główna to model GA-MA790FX-DS5 swojego czasu najwyższy poza DQ6 model na chipsecie 790Fx. Wgrałem do mojej płyty najnowszy możliwy bios z zamysłem wymiany procesora na phenoma II x6 najwyższego jak się da i co zauważyłem? Jest to JEDYNIE model 1075T? dlaczego bliźniacza wręcz płyta DQ6 ma jeszcze phenoma II 1090T? Wiem odpowie Pan, że to inna i dostosowana do tego płyta ale jeśli poważnie spojrzy Pan na różnice między nimi to w praktyce jedyna to ilość slotów PCIE, co ma się nijak do biosów pod nowe procesory. OBYDWIE płyty są na chipsecie FX 790, OBYDWIE maja mostek SB600 oraz OBYDWIE mają rozbudowaną oraz dobrze chłodzoną sekcję zasilania (TDP obsługiwanych procesorów na tej płycie spokojnie dochodzi do 125W). Co powstrzymuje producenta do zrównania pod kontem obsługi procesorów? Czyżby jednak GIGABYTE miało gdzieś klientów, którzy sporo zapłacili za ich produkty i nie dostają w zamian wsparcia? Kuriozalnie jednak konkurencja w postaci firmy ASUS spokojnie i systematycznie wspiera nowymi biosami swoje produkty dotąd do kiedy się da, umieszczam linka do konkretnej (bliźniaczej płyty):
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ESv3v4AmCdP1GdRp&templete=2
I co Pan na to?
jednak się da....
Czy zatem nie jest to kwestia tego że firma mówiąc delikatnie "nie przejmuje się" klientami którzy wydali pieniądze na produkty z najwyższej półki? Mam wrażenie, że jednak zostałem "frajerem" kupując najdroższą płytę nie otrzymując maksymalnego do niej wsparcia. Proszę wybaczyć mój ton ale jestem bardzo wzburzony podejściem GIGABYTE do klientów. Proszę zatem o rzeczowe wytłumaczenie mi postępowania Państwa firmy. Oczekuję na podpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowe procesory pojawiają się co jakiś czas; testy oraz aktualizacje biosów trwają - w przypadku obsługi procesorów muszą odbyć się stosowne testy. Następnie trafiają na oficjalną stronę. W tym przypadku faktycznie informacja taka nie znajduje się na stronie jeszcze - dopiero jeśli znajdzie się informacja iż procesor X ma status N/A wtedy jest nie obsługiwany. Ma Pan rację iż 1075T jest to bliźniaczy procesor i 1090T powinien być obsługiwany - z moich informacji wynika iż jest obsługiwany tyle, że nieoficjalnie (jeszcze). Pytanie do Pana zatem skąd informacja, że płyta nie obsłuży tego modelu? Czy nie wystarczy zadać pytanie na temat obsługi tego procesora, zamiast niepotrzebnie się stresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

prosze o porade- moja karta graficzna GV-N98XPZL-1GH zawiesza system podczas pracy w srodowisku 3d (gry i benchmarki). Sprawa jest o tyle skomplikowana, bowiem karta pochodzi z wymiany serwisowej, ktora miala miejsce w 2010.03 a dystrybutor udzielil jej 3 miesiecznej gwarancji (kontynuacja gwarancji poprzedniej karty graficznej), odmawiajac jednoczesnie jakichkolwiek swiadczen.
Wedlug mnie karta jest objeta gwarancja producenta, pytanie jak ja zrealizowac?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 12:57, xys_bt napisał:

witam,

prosze o porade- moja karta graficzna GV-N98XPZL-1GH zawiesza system podczas pracy w
srodowisku 3d (gry i benchmarki). Sprawa jest o tyle skomplikowana, bowiem karta pochodzi
z wymiany serwisowej, ktora miala miejsce w 2010.03 a dystrybutor udzielil jej 3 miesiecznej
gwarancji (kontynuacja gwarancji poprzedniej karty graficznej), odmawiajac jednoczesnie
jakichkolwiek swiadczen.
Wedlug mnie karta jest objeta gwarancja producenta, pytanie jak ja zrealizowac?

pozdrawiam


Proszę przedstawić ponownie problem poprzez formularz pomocy technicznej (język polski) podając jednocześnie numer seryjny:

http://ggts.gigabyte.com.tw/Default.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

]Witam, kupiłem grę scooby doo - muzealna draka z powodu robaka - mam vindows7 - hasło - zainstaluj gę ponownie - i nic, i nic, i nic.... dodzwonić się do was nie ma szans, napisać trzeba mieć anielską cierpliwość..
Panie napisz Pan co robić żeby odpalić tą grę kurczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 14:02, 197630 napisał:

]Witam, kupiłem grę scooby doo - muzealna draka z powodu robaka - mam vindows7 - hasło
- zainstaluj gę ponownie - i nic, i nic, i nic.... dodzwonić się do was nie ma szans,
napisać trzeba mieć anielską cierpliwość..
Panie napisz Pan co robić żeby odpalić tą grę kurczę

Sugeruję temat założyć w dziale pomocy gier. Tutaj służę pomocą techniczną odnośnie sprzętu Gigabyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria płyt głównych Intel 6 Sandy Bridge

P: Na czym polega problem z serią chipsetów Intel 6?
O: Według oświadczenia Intel’a®, po pewnym czasie użytkowania płyty głównej, opartej na chipsecie serii Intel® 6 ze stepping’iem B2, może pojawić się problem z obniżoną wydajnością kontrolera SATA 2 (dokładnie porty od 2~5). Problem ten może wystąpić na wszystkich platformach z serii Intel 6 pochodzących od każdego producenta. Porty SATA 3 są wolne od opisanego problemu.
http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-032263.htm

P: Na których modelach płyt głównych może występować ten problem ?
O: Wszystkie płyty główne P67/H67/P65/PH67 z chipsetem ze steppingiem B2 mogą mieć ten problem.

P: Co powinienem zrobić w przypadku kiedy kupiłem już płytę główną firmy GIGABYTE z serii Intel 6?
O: Jeżeli w posiadanej konfiguracji dyski twarde oraz napędy optyczne zostały podłączone do kontrolera SATA 3, zestaw będzie funkcjonował poprawnie bez jakiegokolwiek spadku wydajności lub stabilności. W przypadku wykorzystania większej ilości dysków twardych oraz konfiguracji systemu na kontrolerze SATA 2 po czasie mogą pojawić się problemy z obniżoną wydajnością. W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych produktów firma GIGABYTE gwarantuje wymianę obecnie zakupionych płyt głównych na równoważne płyty po pojawieniu się na rynku chipsetów wolnych od tego błędu. Pełna dostępność nowego stepping’u chipsetu planowana jest przez Intela na Kwiecień tego roku. W celu wymiany produktu proszę kontaktować się z miejscem zakupu płyty głównej.

P: Kiedy będzie możliwość wymiany płyty głównej?
O: Według planów Intel’a, chipsety serii 6 ze stepping’iem B3 będą dostępne w kwietniu 2011 roku. GIGABYTE będzie produkować i zastępować płyty główne opierając się na planach Intel’a.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej http://www.gigabyte.pl/.

20110202125308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy program GIGABYTE 6 Series SATA Check dla płyt głównych opartych na chipsetach P67 i H67

Aby wspomóc użytkowników w procesie optymalnej konfiguracji urządzeń SATA na płytach głównych z serii 6, firma GIGABYTE stworzyła program GIGABYTE 6 Series SATA Check, który sprawdza, czy porty SATA 2 są aktualnie używane. To proste oprogramowanie działa na każdej płycie głównej GIGABYTE opartej na chipsecie z serii Intel 6 i informuje o 3 różnych scenariuszach.

http://www.gigabyte.pl/media/1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kupiłem płytę GA-M68M-S2P do tego procek AMD Athlon II X2 250 3.0GHz zainstalowałem Win 7 i tu ZONK zobaczyłem bo po pierwsze nie widać drugiego rdzenia( kurcze w czasach wielordzeniówek aby coś takiego występowało to chyba poniżające albo z braku wiedzy nie wiem co mam uruchomić w biosie ale tam też nie widziałem drugiego rdzenia) po drugie podłączyłem kamerkę internetową i podczas łączenia się na SKYPE pisze wyłącz programy korzystające z kamerki (nie instalowałem takowych) lub słaba przepustowość magistrali USB . Czyżby ta płyta była aż takim złomem? Co na te problemy poradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 20:01, gigustron napisał:

Witam
Kupiłem płytę GA-M68M-S2P do tego procek AMD Athlon II X2 250 3.0GHz zainstalowałem
Win 7 i tu ZONK zobaczyłem bo po pierwsze nie widać drugiego rdzenia( kurcze w czasach
wielordzeniówek aby coś takiego występowało to chyba poniżające albo z braku wiedzy
nie wiem co mam uruchomić w biosie ale tam też nie widziałem drugiego rdzenia) po drugie
podłączyłem kamerkę internetową i podczas łączenia się na SKYPE pisze wyłącz programy
korzystające z kamerki (nie instalowałem takowych) lub słaba przepustowość magistrali
USB . Czyżby ta płyta była aż takim złomem? Co na te problemy poradzić ?


1. Rozumiem, iż zainstalowałeś sterowniki dołączone do płyty głównej. Ściągnij program CPU-Z - tam sprawdzisz bieżący status procesor i jego charakterystykę - wklej ewentualnie zrzut ekranu po jego uruchomieniu.
2. Odłącz kamerkę i ponownie podłącz - sprawdzając w menadżerze urządzeń czy nie występuje jakiś konflikt, ewentualnie zainstaluj sterowniki od kamerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście sterki z płytki to podstawa a oto screeny z cpu-z na żądanie
http://i51.tinypic.com/ifv91g.jpg
http://i56.tinypic.com/25in02v.jpg

A kamerka zrobiona na życzenie i efekt taki jak na screenie z menadżera
http://i51.tinypic.com/1oooxj.jpg
niestety sterów do niej nie ma i może tu jest wina ale nie znalazłem ich nawet na stronie producenta a oto link do niej
http://www.4world.pl/categories/product/62/1011/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 18:41, gigustron napisał:

Tak oczywiście sterki z płytki to podstawa a oto screeny z cpu-z na żądanie
http://i51.tinypic.com/ifv91g.jpg
http://i56.tinypic.com/25in02v.jpg

A kamerka zrobiona na życzenie i efekt taki jak na screenie z menadżera
http://i51.tinypic.com/1oooxj.jpg
niestety sterów do niej nie ma i może tu jest wina ale nie znalazłem ich nawet na stronie
producenta a oto link do niej
http://www.4world.pl/categories/product/62/1011/


Na zrzucie z CPU-Z widać prawidłowo 2 rdzenie 2 wątki Athlon II X2 250, tak jak i w menadżerze urządzeń masz dwa procesory (dwa rdzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kart GV-N460OC -768I-1.0 oraz GV-R685OC-1GD 1.2. Podobno karty te mają jakiś problem z chłodzeniem Windforce, które cały czas pracuje albo na wysokich obrotach albo w trybie 2D całkowicie zatrzymuje wentylatory. Również znalazłem informację, jakoby karty te (konkretnie właśnie modele Gigabyte), nie przełączały się w trybie 2D na profile oszczędzania, czyli niższe taktowania i napięcia.

Proszę o informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 20:12, hakatu napisał:

Mam pytanie odnośnie kart GV-N460OC -768I-1.0 oraz GV-R685OC-1GD 1.2. Podobno karty te
mają jakiś problem z chłodzeniem Windforce, które cały czas pracuje albo na wysokich
obrotach albo w trybie 2D całkowicie zatrzymuje wentylatory. Również znalazłem informację,
jakoby karty te (konkretnie właśnie modele Gigabyte), nie przełączały się w trybie 2D
na profile oszczędzania, czyli niższe taktowania i napięcia.

Proszę o informacje na ten temat.


Mówisz o zupełnie różnych konstrukcjach kart AMD i Nvidia. Podaj źródło tej informacji gdyż tego typu problemy nie zostały odnotowane. Ponadto proszę o dane jaki system został zastosowany, sterowniki oraz co oznacza wysokie obroty ( ile RPM) a ile niskie. Czy jeżeli wentylatory zatrzymują się w trybie 2d to czy karta się przegrzewa? Jaka jest temp GPU ? Na jakiej podstawie wniosek, że karta się nie przełączyła w tryb 2d oraz czy pracuje poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

Mówisz o zupełnie różnych konstrukcjach kart AMD i Nvidia.


Wiem, ale o kartach jednego producenta ;)

Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

Podaj źródło tej informacji
gdyż tego typu problemy nie zostały odnotowane.


Własne doświadczenia z kartami Gigabyte i innych producentów :) Doświadczenia innych kolegów z branży.

Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

Ponadto proszę o dane jaki system został
zastosowany, sterowniki


Windows 7 64bit, najnowsze, dostępne ze strony nVidia/AMD

Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

oraz co oznacza wysokie obroty ( ile RPM) a ile niskie.

W przypadku HD6850 Windforce, ciągła praca przy 70% szybkości. Brak możliwości bezpośredniej regulacji (chyba, że przez modyfikację BIOSu). Niskie? Pewnie z 20-30% :)

Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

Czy jeżeli
wentylatory zatrzymują się w trybie 2d to czy karta się przegrzewa? Jaka jest temp GPU
?

Dnia 13.04.2011 o 13:03, GIGABYTE_PL napisał:

Na jakiej podstawie wniosek, że karta się nie przełączyła w tryb 2d oraz czy pracuje
poprawnie.

Na takiej, że żaden z programów (gpu-z, afterburner, itp..) nie wskazuje zmiany częstotliwości pracy rdzenia/pamięci oraz napięcia, a po zrzuceniu biosu, w odpowiednich stanach, są dokładnie te same wpisy, co dla trybu 3D.

Omawiane tutaj "problemy" dotyczą rewizji 1.0 lub 1.1 (nie pamętam) wersji podstawowej (nie OC) GTX 460. Problem ze zmianą trybu pracy dotyczy również HD6850.

Stąd moje pytanie, czy dwie wcześniej wymienione karty (które są innymi rewizjami, a nawet produktami) również cierpią na ten problem, gdyż rozważam zakup jednej z nich w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Windows 7 64bit, najnowsze, dostępne ze strony nVidia/AMD

jakie najnowsze ( nr ) sterowniki potrafią wychodzić raz na tydzień

> W przypadku HD6850 Windforce, ciągła praca przy 70% szybkości. Brak możliwości bezpośredniej regulacji (chyba, że przez modyfikację BIOSu). Niskie? Pewnie z 20-30% :)

Jakim programem zostało to potwierdzone?

> Omawiane tutaj "problemy" dotyczą rewizji 1.0 lub 1.1 (nie pamętam) wersji podstawowej (nie OC) GTX 460. Problem ze zmianą trybu pracy dotyczy również HD6850. Stąd moje pytanie, czy dwie wcześniej wymienione karty (które są innymi rewizjami, a nawet produktami) również cierpią na ten problem, gdyż rozważam zakup jednej z nich w najbliższym czasie.

"Również " czyli mówimy jeszcze o jakimś trzecim produkcie?

Podsumowanie: Żadna z opisywanych kart ( GV-N460OC -768I-1.0 oraz GV-R685OC-1GD 1.2 ) nie sprawia tego typu problemów przy odpowiedniej konfiguracji.
Mówię tu o normalnym użytkowaniu przy zastosowaniu normalnych sterownikach, bez modyfikowania biosa.
Najlepiej udać się do sklepu gdzie karta zostanie odpowiednio skonfigurowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty i nie uzyskałem nadal odpowiedzi na zadane pytanie. Mogę się jedynie jej domyślać, po przedostatnim zdaniu. Szczerze, to trochę się czuję, jakby "konsul" chyba traktował mnie jak osobę technicznie ograniczoną lub użytkownika, który jedyne co wie, to jak włączyć komputer. Wydaje mi się również, że taka osoba by takiego pytania nie zadała.

Udać się do sklepu, gdzie "skonfiguruję kartę graficzną"? Pozostawię to bez komentarza. Dziękuję konsulowi "Gigabyte", za brak pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować