Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Czy kupując teraz Mobo do Sandy Bridge mam pewność, że nie trafię na wersję z popsutym SATA. Czy po wymianie została zmieniona rewizja wszystkich kart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 17:50, byverter napisał:

Czy kupując teraz Mobo do Sandy Bridge mam pewność, że nie trafię na wersję z popsutym
SATA. Czy po wymianie została zmieniona rewizja wszystkich kart?


Wszystkie platformy z poprawionym chipsetem w nazwie posiadają "B3" np P67A-UD4-B4. Zatem przy zakupie płyty głównej sprawdź czy taki dopisek znajduje się na opakowaniu/płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 650i SLI DS4L i pewien problem. Nie chciałbym rozgrzebywać całego kompa nie mając pewności. Chodzi o tryb SLI w instrukcji określony jako "independent mode" pracujący jako 2 porty x8. Czy ten tryb umożliwia mi uruchomienie na jednym grafiki a na drugim karty dźwiękowej? Bardzo zależałoby mi na takim rozwiązaniu, bo obecnie mam Xonara HDAV Deluxe złożonego z dwóch kart, które okalają grafikę i robi się gorąco i strata szczególnie tego xonara byłaby wybitnie bolesna (pogwarancyjny). Zależy mi by załatwić to przed pierwszymi upałami (mały pokój od strony południowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 16:02, hans_olo napisał:

Mam 650i SLI DS4L i pewien problem. Nie chciałbym rozgrzebywać całego kompa nie mając
pewności. Chodzi o tryb SLI w instrukcji określony jako "independent mode" pracujący
jako 2 porty x8. Czy ten tryb umożliwia mi uruchomienie na jednym grafiki a na drugim
karty dźwiękowej? Bardzo zależałoby mi na takim rozwiązaniu, bo obecnie mam Xonara HDAV
Deluxe złożonego z dwóch kart, które okalają grafikę i robi się gorąco i strata szczególnie
tego xonara byłaby wybitnie bolesna (pogwarancyjny). Zależy mi by załatwić to przed pierwszymi
upałami (mały pokój od strony południowej).


Tak jest karty będą pracować niezależnie - nie powinno być problemu z taką konfiguracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie dotyczące podkręconych wersji kart graficznych serii "gtx 5xx".
Przez ostatnie kilka miesięcy widziałem dużo postów w internecie na temat niestabilnej pracy tych kart w trakcie działania Directx 11. Jedni doradzali żeby zwiększyć trochę napięcie karty a drudzy żeby od razu dać je na gwarancję.
Ja sam oczywiście także posiadam GTX 570 OC (GV-N570OC-13I) i u mnie problemy z Directx''em 11 także się objawiały, wyrzucanie błędu w Heaven Benchmark, wyrzucanie z gier lub zawieszanie się ich.
Kilka dni temu uaktualniłem BIOS karty z waszej strony i jak narazie nic się nie dzieje.

I tutaj jest moje pytanie, czy udało wam się znaleźć rdzenną przyczynę problemów z Directx 11 i co konkretnie jest jego powodem (jeśli można wiedzieć), czy aktualizacja BIOS''u rozwiązuje ten problem całkowicie i (co mnie cały czas dręczy) czy samodzielna aktualizacja tego BIOS''u wpływa na gwarancję ?

P.S. Czym różni się rev. 2.0 od wcześniejszej rev. karty graficznej GV-N570OC-13I ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 10:58, Mati-PL1993 napisał:

To ja mam pytanie dotyczące podkręconych wersji kart graficznych serii "gtx 5xx".
Przez ostatnie kilka miesięcy widziałem dużo postów w internecie na temat niestabilnej
pracy tych kart w trakcie działania Directx 11. Jedni doradzali żeby zwiększyć trochę
napięcie karty a drudzy żeby od razu dać je na gwarancję.
Ja sam oczywiście także posiadam GTX 570 OC (GV-N570OC-13I) i u mnie problemy z Directx''em
11 także się objawiały, wyrzucanie błędu w Heaven Benchmark, wyrzucanie z gier lub zawieszanie
się ich.
Kilka dni temu uaktualniłem BIOS karty z waszej strony i jak narazie nic się nie dzieje.

I tutaj jest moje pytanie, czy udało wam się znaleźć rdzenną przyczynę problemów z Directx
11 i co konkretnie jest jego powodem (jeśli można wiedzieć), czy aktualizacja BIOS''u
rozwiązuje ten problem całkowicie i (co mnie cały czas dręczy) czy samodzielna aktualizacja
tego BIOS''u wpływa na gwarancję ?

P.S. Czym różni się rev. 2.0 od wcześniejszej rev. karty graficznej GV-N570OC-13I ?

Pozdrawiam


Bios i sterowniki. Aktualna wersja biosu rozwiązuje dotychczasowe problemy, lecz objawiają się one na różnych sterownikach i także przy różnych konfiguracjach sprzętowych. Jest to swego rodzaju "uroda" serii GTX 5xx. Aktualizacja biosu nie wpływa na gwarancję, należy jednak pamiętać iż sprzedawca określa także warunki gwarancji. Zmiany w ramach następnej rewizji są niewielkie - nie wpływające na wydajność czy też specyfikację karty - drobne zmiany elementów elektronicznych np innych tranzystorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

kilka lat temu nabylem kartę graficzną Gigabyte model GV-N98TOC-1GH, kilkakrotnie podchodziem już do tematu zmiany biosu na nowszy (od początku jest wersja F1) chciaem zainstalowaś wersje F10 lecz nie mam takiej możliwości, próbowaem za pomocą udostępnianego na stronie firmy programu @Bios lecz ten podaje że nie mam poprawnego Biosu, zarówno model karty z pudeka i model wyświetlany w informacji tegoż programu się zgadzają a jednak nie mogę go zaktualizować, co może być powodem?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 00:27, Sangfroid77 napisał:

Dzień dobry,

kilka lat temu nabylem kartę graficzną Gigabyte model GV-N98TOC-1GH, kilkakrotnie podchodziem
już do tematu zmiany biosu na nowszy (od początku jest wersja F1) chciaem zainstalowaś
wersje F10 lecz nie mam takiej możliwości, próbowaem za pomocą udostępnianego na stronie
firmy programu @Bios lecz ten podaje że nie mam poprawnego Biosu, zarówno model karty
z pudeka i model wyświetlany w informacji tegoż programu się zgadzają a jednak nie mogę
go zaktualizować, co może być powodem?,


http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2917#bios

Jeśli program pobrany z podanego linku i bios nadal sprawiają problemu to warto upewnić się czy faktycznie masz na karcie pamięci marki Samsung.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 23:22, Sangfroid77 napisał:

jeśli chodzi o kości ustawione na około wentylatora to są zdecydowanie samsunga.


W tym przypadku bios F10 nie będzie pasować - do tej karty biosu niestety nie udostępniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2011 o 09:35, GIGABYTE_PL napisał:

W tym przypadku bios F10 nie będzie pasować - do tej karty biosu niestety nie udostępniamy.


Czy mógłbym prosić o rozwinięcie wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 23:06, Sangfroid77 napisał:

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie wypowiedzi


Jeśli karta ma bios F1 to pasuje bios F2, jeśli karta miałaby F9 bios wtedy pasowałby F10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy płyta głowna gigabyte 965p ds4 rev 2.0, obsluzy dysk ssd (np ocz revo), na slocie pci express x4. Czy nie jest wymagana od płyty opcja rozruchu z pci-e?

Pozdrawiam
marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 23:40, vaska napisał:

Witam, czy płyta głowna gigabyte 965p ds4 rev 2.0, obsluzy dysk ssd (np ocz revo), na
slocie pci express x4. Czy nie jest wymagana od płyty opcja rozruchu z pci-e?


W przypadku tego modelu płyty głównej, biosy nie są już modyfikowane i nie były przeprowadzane testy na tego typu dyskach SSD, dlatego może się okazać iż będzie problem z bootowaniem, wykrywaniem czy nawet poprawnym działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już nie najnowszą płyte ga-ma69vm-s2 i nie wiem jak aktualizowac bios do nowszej wersji np.f10e
Posiadam już plik tego biosu ale nie wiem czy da się z poziomu systemu uruchomic go czy z trzeba z dyskietki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować