Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA straciło miliard dolarów

113 postów w tym temacie

Ależ dyskusja, no, no... A mnie się humor poprawił. EA dostało w dupsko i ja się cieszę, za DRM, za to że inne firmy idą w ich ślady. Cieszyłbym się jeszcze bardziej gdyby EA padło całkowicie. Nie martwię się chaosem bo na ich miejsce zaraz wskoczyliby inni. Od zeszłego roku nie kupuje gier EA i bardzo się cieszę że mam też swój udział w ich stracie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa i w

Dnia 06.05.2009 o 16:36, hallas napisał:

ten sposób EA zajechało Bullfrog. Na przykład.
A ostatnio sytuacja analogiczna w Ubisoft - Massive Entertainment będzie robiło jakieś
MMO na rynek azjatycki. Efekt? Głowa tego studia pożegnała się z Ubisoft. Powtórka z
wydarzeń na osi Bullfrog - EA.


Tak to może (ale nie musi) dzialać w przypadku kiedy wielka korporacja przejmuje mniejszą firmę. W przypadku EA były to: Bullfrog, Origin, Westwood czy calkiem niedawno Phenomic (tego mi było szkoda ze wzgledu na świetny Spellforce, gdyż prawa zostały przy JooWood). To były male studia, które EA wykupiła (dwa pierwsze poszły zreszta później w piach, Westwood zostal przemianowany na EA LA) - nie wiem jak były sporządzone umowy, ale sądze że "duży moze wiecej", więc te studia za duzo do powiedzenia nie miały.

W przpadku EA - BioWare cala sprawa (najprawdopodobniej) wygląda zupelnie inaczej. Raz że BioWare wraz z Pandemic Studios zostały wcześniej kupione przez Elewation Partners (swoja drogą ci nie wtrącali się w produkcje ani jednego ani drugiego studia). W momencie przejęcia/fuzji z EA były to już spore firmy - a takie mogą już (do pewnego stopnia ) dyktować warunki. A są jakies symptomy że EA, akurat w produkcje tego studia się jakos szczegolnie nie wtrąca:

- Mass Effect nie jest produkowany seryjnie, corocznie jak nie przymierzając NFS
- nie wyszedł na PS3, choc wszyscy obstawiali że tak bedzie
- premiera Dragon Age była już kilkakrotnie przekładana, a EA zazwyczaj popedza swoje studia
- Dragon Age nie bedzie posiadał uciążliwych zabezpieczeń DRM i autoryzacji przez net co w wypadku EA jest ewenementem
- BioWare zrobiło grę dla Segi
-w produkcji jest MMO (The Old Republic) dla Lucas Arts

Tyle. Nie znam szczegółów umowy pomiędzy EA - BioWare. Mogę jedynie podejrzewać, że nie są tak ubezwłasnowolnieni jak to sie niektorym wydaje. Mogę się też mylić - ale to czas pokaże czy są na pasku EA czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sound Wave nawet jak z kimś się w zupełności zgadza to i tak się kłóci tak jest przy każdym wątku normalnie jak troll z onetu. Lepiej żeby EA nie upadło, bo nie będę miał w co grać.:/ Większość gier jakie mam są z Microsoft Studio i EA mam jeszcze kilka z Ubisoftu. Gry EA mi po prostu odpowiadają zawsze się trafi jakaś ciekawa gra DRM mi nie przeszkadza kupuje gry na konsole, a mówiąc, że EA robi same odgrzewane kotlety to co dopiero robi Codemasters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> Dokładnie, ponieważ Bioware jest już tylko oddziałem EA i produkuje gry z myślą o rynku

Dnia 06.05.2009 o 17:00, michal_w napisał:

konsolowym,


Produkowało już wcześniej, m.in. MDK:Armageddon, KoToR, Jade Empire, Mass Effect - na zlecenie innych wydawców.

jako użytkownik PC nie mam z czego się cieszyć. Jedyne na co mogę liczyć

Dnia 06.05.2009 o 17:00, michal_w napisał:

to mniej lub bardziej udane konwersje.


Akurat "Dragon Age" jest portowany z PC na konsole. The Old Republic wyjdzie tylko na PC... więc cos marna ta Twoja hipoteza.

> I również płytką niczym kałuża, bez grama inwencji. Gra w sam raz by sobie przez 2h po

Dnia 06.05.2009 o 17:00, michal_w napisał:

obiedzie pobiegać i postrzelać. Lekko, łatwo i przyjemnie, zgodnie z polityką EA.


Twoja opinia (akurat się z nia kompletnie nie zgadzam). Acha - wydawcą wersji konsolowej był Microsoft, EA wykupiło/złaczyło się z BioWare kiedy gra była juz skonczona. No ale zgodnie z polityką "EA=zuo" musisz ich skrytykować nawet za cos czemu nie są winni :)

> Ależ oczywiście, że gracze wolą wydać na grę nie 129.90 ale dwa razy tyle. Wg informacji

Dnia 06.05.2009 o 17:00, michal_w napisał:

prasowych Dragon Age od początku jest tworzony z myślą o DLC. Czyli odpowiednia zawartość
zostanie z gry usunięta w celu późniejszego wydojenia kasy.


Tak, tak. Gra jeszcze nie wyszła - ale Ty juz wiesz lepiej że bedzie okrojona. BTW - NvN też byl wg. Ciebie okrojony ? Bo oprócz dodatków w pudelkach BioWare sprzedawało do tej gry moduły - ot na długo zanim pojawił sie termin DLC i zanim firma weszła w mariaz z EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:26, Xjumpaytech napisał:

Sound Wave nawet jak z kimś się w zupełności zgadza to i tak się kłóci tak jest przy
każdym wątku normalnie jak troll z onetu. Lepiej żeby EA nie upadło, bo nie będę miał
w co grać.:/ Większość gier jakie mam są z Microsoft Studio i EA mam jeszcze kilka z
Ubisoftu. Gry EA mi po prostu odpowiadają zawsze się trafi jakaś ciekawa gra DRM mi nie
przeszkadza kupuje gry na konsole, a mówiąc, że EA robi same odgrzewane kotlety to co
dopiero robi Codemasters.

Hahaha, nie bedziesz mial w co grac? Os ty biedny, zapomnialem, ze tylko EA tworzy gry ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Ludzie tylko by jeździli po EA w tę i z powrotem. Zapominają jednak, że EA wydało masę dobrych gier. napisałem to już wcześniej - szkoda, że nikt nie zauważył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że EA uważa PC za platformę priorytetową.

Mimo wszystko wolę, żeby EA nie upadło. Są gorsi wydawcy od nich, jak Activision, czy UBISOFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 12:11, zermithon napisał:

> Skończy się to tak, że wśród wydawanych
> przez nich produktów na pc gros będą stanowiły durne flashe i kolejne dodatki do
simsów.
> Bo to na pc przynosi największy zysk. W efekcie jedynymi platformami, na które pojawiać

> się będą tytuły dla "hardkorowców" będą konsole.

Dnia 06.05.2009 o 12:11, zermithon napisał:


Ciekaw jestem skąd masz takie informacje? A może sam je wymyśliłeś? Jeśli chodzi o gry
dla hardcoreowców, to akurat PC dominuje w tej kwestii.



aope to osioł nie warto zwracać na tego pacana uwagi. Myśli, że ma konsole, to już uważa, że należy do "elyty". A właśnie przez "elitarne" konsole gry są coraz prostsze.

EA traktuje rynek PC bardziej poważnie - przenieśli Burnouta na PC, a konsolowe BF:Bad Company w swej drugiej odsłonie ma zostać wydane na również na komputery.

Prawdopodobnie wyciągnął te informacje z d...y nietoperza. Udaje eksperta, a tak naprawdę o branży to on ma małe pojęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:05, Leos8 napisał:

Jestem za. Ludzie tylko by jeździli po EA w tę i z powrotem. Zapominają jednak, że EA
wydało masę dobrych gier. napisałem to już wcześniej - szkoda, że nikt nie zauważył :)

Laske zrobili? Nie ma innego wydawcy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:33, Xjumpaytech napisał:

A kto teraz wydaje dobre gry w takim razie?


LucasArts? ;P Nie no, żartuję, choć odbili się od dna, skończył im się okres, gdy wydawali słabe gry. No i jest Monolith, który został jednak ponoć wchłonięty przez Time Warner. Ciężko mi TERAZ wskazać jakiegoś dobrego wydawcę, w nowe tytuły rzadko już gram :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczynania "Elektroników" od dłuższego czasu nie są już w centrum moich zainteresowań. Co prawda co chwilę ukazują się jakieś informacje o ich poczynaniach (z reguły są komentowane negatywnie), więc nie ma możliwości aby takie newsy nie obiły się o moje uszy. W każdym razie jedyną grą, która jest moim faworytem z całej paczki wydawanej przez EA jest seria Battlefield, która jest jedną z najpopularniejszych i najtrafniejszych gier jakie mogli przyjąć pod swoje skrzydła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@QandQ: pewnie, że osioł, cymbał i fanboj, dawaj jeszcze epitetów, mało mi :) Co do branży, to mam z nią więcej wspólnego niż Ci się może wydawać :) Ty co najwyżej tylko grasz, pewnie jeszcze za pieniądze rodziców ;) Lepiej Ci?

A te 3 sekundy w google dają w pierwszej trójce tak znienawidzone przez niektórych EA ;) Coś ta teoria niektórych o dziadostwie EA przestaje mieć rację bytu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo brali pod uwagę takie czynniki jak obrót czy liczba wydanych gier. To musiało mieć swój spory udział w układaniu tej listy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 19:11, Revanchist napisał:

Wiesz, bo brali pod uwagę takie czynniki jak obrót czy liczba wydanych gier. To musiało
mieć swój spory udział w układaniu tej listy :P.


I w wielu innych kategoriach, tak mało istotnych, jak średnie oceny w mediach, traktowania pracowników, płace i takie tam ;) No ale przecież EA to zło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować