Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age w wersji papierowej

14 postów w tym temacie

Ostatnio GR bardzo pozytywnie zaistniał w mojej świadomości świetnym, nowym (i nowatorskim) ''A Song of Ice and Fire RPG''. Do tej pory kojarzyłem go tylko z jakimiś tam wersjami d20. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:07, Renor_Mirshann napisał:

A co to? Pierwsze słyszę, szczerze ;)


Niestety, jak to zwykle "nieuświadomieni" mylą często planszówki z grami fabularnymi. ;)

Sam pomysł wydania "rolplejowej" adaptacji kolejnego Fantasy jakoś mnie nie nęci.
Sam GR dał jak na razie jedną tylko wartościową, jak dla mnie, pozycję czyli Black Company RPG na podstawie książek Glena Cooka. ;]

Tak więc bez szału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przypominamy, że Dragon Age: Origins nie będzie oparte na żadnym istniejącym systemie, tylko na autorskiej mechanice studia i jest zapowiadane jako spadkobierca tradycji serii Baldur''s Gate"

Czegoś tu nie rozumiem, przecież Baldur''s Gate wykorzystywał Advanced Dungeons & Dragons 2nd edition w świecie Forgotten Realms. Ciekawe jak można "nie opierać się" i jednocześnie być spadkobiercą? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czegoś tu nie rozumiem, przecież Baldur''s Gate wykorzystywał Advanced Dungeons & Dragons 2nd edition w świecie Forgotten Realms. Ciekawe jak można "nie opierać się" i jednocześnie być spadkobiercą? :-)"

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem tradycji. Nie musi chodzić o mechanikę, a o epicką fabułę, bardzo dobrze zrobionych NPC-ów, klimat, niebanalne questy, interesujące oraz wyjątkowe itemy z własną historią.
Wymieniać dalej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał, potrzebujesz opis historii legendarnego miecza +3 do machania żeby sobie pograć:P? Mam nadzieje że to nie będzie następny DeDek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Łał, potrzebujesz opis historii legendarnego miecza +3 do machania żeby sobie pograć:P? "

Nie, ale stać mnie na docenienie pracy, którą ktoś włożył w skonstruowanie opisu :P I takie właśnie opisy są dla mnie częścią "tradycji Baldur''s Gate".

Nie zapominaj też o pewnej rzeczy, zwanej klimatem :) Dla jednych to gołe cycki, dla innych szczegółowy opis elfiej bielizny - a jeszcze dla innych książki z historią krainy czy też właśnie opis miecza :) Wszystko zależy od gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować