Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

3D Realms zamknięte!

46 postów w tym temacie

Jak robili DNF-a przez 12 lat, to teraz się zemściło.
Jedna gra pochłonęła cały budżet firmy.
IMO to była ich wina, za długo ciągnęli produkcję.
Wygląda na to, że DNF nigdy już nie ujrzy światło dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale chce mi się teraz z tego... śmiać .

I co teraz będzie źródłem branżowych żartów o przekładaniu premier?

Świat schodzi na psy :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość ta ruszyłaby mnie jakieś... hmm, jakieś 12-13 lat temu. Dużo już wiosen minęło od czasu, kiedy przestałem interesować się Duke Nukem Forever - bo ileż można czekać na coś, co najprawdopodobniej nie będzie godnym następcą legendy?

@igor8472

> Uuu, lipa. Na DNF i tak nie liczyłem, najbardziej mnie interesuje co z Prey 2?

Producentem Prey 2 o ile pamiętam jest Human Head Studios. O jakość gierki nie ma się co martwić - stworzyli oni już takie behemoty jak pierwszy Prey, czy Rune (którego kontynuacji doczekać się niestety nie mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producentem tak ale wydawało ją 3D Realms. Mam nadzieję że jakiś wydawca tytułu przejmie. O jakośc samej gierki jestem spokojny, i Prey i Rune były kapitalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda - mam spory sentyment do Duke Nukem 3D. Co prawda, od dawna przestałem wierzyć w powstanie DNF - ale jednak szkoda, że jedno ze starszych studiów padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 11:30, igor8472 napisał:

Producentem tak ale wydawało ją 3D Realms. Mam nadzieję że jakiś wydawca tytułu przejmie.
O jakośc samej gierki jestem spokojny, i Prey i Rune były kapitalne.


Oj, mea kulpa. Myślałem, że tak jak pierwszą odsłonę, tak i "dwójeczkę" wydawać będzie Take 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w głębi duszy wierzyłem, że DNF jednak się kiedyś ukaże. Teraz szanse są jednak znikome...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rest in pieces.

No cóż, może Take-Two coś z tym zrobi... Może przekażą projekt w inne ręce, które dokończą grę w mniej niż 10 lat. Dukomania już raczej minęła, ale jednak chciałbym jeszcze kiedyś pobiegać Księciem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, koniec świata na razie odwołany XD W sumie trochę szkoda cała ta historia z DNF była jednym wielkim running gagiem przemysłu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wierzę, że oni tą grę robili. Parę filmików i renderów to trochę za mało. Tworzenie gry przez 12 lat ? Ja to nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robili tej gry tylko paprzyła im się cały czas i próbowali to ogarnąć. Tak się dzieje dokładnie wtedy kiedy ambicja przerasta możliwości. No i cóż - świat nie będzie już taki jak dawniej, bo zniknie źródło branżowych dowcipów ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 12:15, Kowal155 napisał:

Nie robili tej gry tylko paprzyła im się cały czas i próbowali to ogarnąć. Tak się dzieje
dokładnie wtedy kiedy ambicja przerasta możliwości. No i cóż - świat nie będzie już taki
jak dawniej, bo zniknie źródło branżowych dowcipów ;(


O jakim ty przeroście ambicji piszesz, zastanów się za nim się zaczniesz wypowiadać ! Powody dla których DNF do tej pory się nie ukazał nie sprowadzają się do ambicji, 3D Realms to już legendarne studio i nic tego nie zmieni, jego zamknięcie to nie konsekwencja nie wydania DNF jak by wielu tu chciało, tylko swojego rodzaju niezależność na podstawie której to studio istniało, nie wspierane przez gigantów z branży, bez narzucania jakichkolwiek terminów i wymogów co do samej gry. Trochę wyobraźni…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W styczniu prezentacja gry a teraz zamknięcie.. więc wydawcy nie spodobała się prezentacja chyba :P:P. Wyszło za dużo zmian i firma już tego nie potrafiła dociągnąć. Czekałem i czekam na DNF ale to jest takie amatorskie by robić grę 12 lat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Poledouris: faktycznie świetna sprawa, że studio miało pełną niezależność ;) Ta ich "niezależność" zaowocowała 12 latami czekania na DNF. Widocznie nikt ich nie poganiał, pewnie jakby dalej istnieli, to dzięki niezależności DNF pojawiłby się za jakieś kolejne 12 lat ;) Zbili kokosy na DN3D i na tym się ich ambicje skończyły.

W sumie trochę szkoda, ale jak jest się leniem, to tak się kończy i żadna "kultowość" nie usprawiedliwi tego, że stracili szansę. To zamknięcie jest niejako na ich własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 13:12, aope napisał:

@Poledouris: faktycznie świetna sprawa, że studio miało pełną niezależność ;) Ta ich
"niezależność" zaowocowała 12 latami czekania na DNF. Widocznie nikt ich nie poganiał,
pewnie jakby dalej istnieli, to dzięki niezależności DNF pojawiłby się za jakieś kolejne
12 lat ;) Zbili kokosy na DN3D i na tym się ich ambicje skończyły.

W sumie trochę szkoda, ale jak jest się leniem, to tak się kończy i żadna "kultowość"
nie usprawiedliwi tego, że stracili szansę. To zamknięcie jest niejako na ich własne
życzenie.



Po pierwsze nie napisałem że mieli „pełną niezależność”, więc nie przekręcaj moich słów, tylko czytaj ze zrozumieniem, nie rozumiem czemu wydanie DNF sprowadzasz do „braku ambicji” ? Po prostu powtarzasz bzdury i wielkie żale wylewane na forach od lat, i co z tego że DNF nie zostało wydane ? Tak cię to boli ? Na pewno mieli swoje powody, i ty na pewno nie wiesz jakie to były powody, jak każdy z Nas, a sprowadzanie tego do lenistwa i braku ambicji jest mocnym uproszczeniem problematyki wydawania gier, szczególnie w wypadku 3D Realms.

Po za tym przypominam Ci, że po DN3d byli współtwórcami takich klasyków jak Max Payne, czy Prey więc nie siej fermentu o ambicji…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda... cóż, czekamy na rozwój sytuacji i w razie czego na nowego inwestora. Nie dopuszczam sytuacji, by gra nie ujrzała światła dziennego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować