Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Ptasia grypa

307 postów w tym temacie

Witam,

Ostatnio jest o tym głośno. Podobno z Rosji do Polski miały przyleciec ptaki wędrowne i przywlec ze soba tą chorobę. Niewiem czy już przyleciały... Czy ktoś wie jak sie przed tym w miare skutecznie zabezpieczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie sądze(chociarz i tak pewnie się ktoś znajdzie).Powinieneś się zgłosić na forum jakiejś strony poświęconej zdrowiu,lekach itp itd to jest raczej forum o grach itp a nie centrum pomocy medycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 21:07, Loonatyk napisał:

Kup sobie szczepionke w aptece :). Chociaz podobno juz nie ma, a moja mama chciala bysmy sie cala rodzina zaszczepili...


Nie ma szczepionki na to. Jest jedynie lek, który w małym stopniu ogranicza działanie wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasia grypa dotyczy niemal wszystkich zwierząt jak się okazuje. Sam wirus nie jest groźny dla człowieka - ale w połączeniu z jakąśbakterią daje H5N1 który staje sięzabójczy dla człowieka. Nosicielami jak sięokazuje nie muszą być ptaki - w moączce drobiowej wirus dostaje się do wieprzowiny. Nawet stwierdzono że koty mogą być nosicielami.
Zarażenie następuje przez bezpośredni kontakt z nosicielem i jego śluzem. Ale okazuje się że po pewnym czasie wirus powoduje mutację która sprawia że roznosi sie drogą kropelkową. I tego najbardziej sięobawiają.

Do tej pory wirus zabił ponad 65 osób w azji. Tylok nikt nie powiedział że to się stało w przeciągu 3 lat...
Wirus wykryto w Japonii. Okazało się że może też pochodzić z Chin albo Vietnamu. Tam zebrał największe żniwo.

U nas jest głośno bo mamy się czego bać - skoro Rumunia nie leży daleko - ale nawet amerykanie podnieśli wżawę gdy ktoś powiedział że istnieje małe, aczkolwiek jest - prawdopodobieństwo przedarcia sięwirusa na ich kontynent. Kanada zapowiedziała już nawet plany zwalczania epidemi...
...heh czego się nie robi dla pieniędzy...

A oto moja myśl:
Najprawdopodobniej wirus ten pochodzi jak i SARS z laboratoriów broni biologicznej... a wypuszczony został dlatego by trzymać w szachu populacje świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mone Christo
Ty i te twoje przemyślenia ^_^.
Podobno i sprowadzają jakiś lek (czy szczepionkę :P Coś w tym stylu) do Polski. Ale ma być cholernie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.10.2005 o 18:00, Monte Christo napisał:


A
oto moja myśl:

Najprawdopodobniej wirus ten pochodzi jak i SARS z laboratoriów broni biologicznej... a wypuszczony
został dlatego by trzymać w szachu populacje świata.


Ha! Po pierwszej wojnie światowej pandemia grypy "hiszpanki" zabiła ponad dwadzieścia milonów ludzi - więcej niż zginęło na forontach. To też z laboratorium? Czyjego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:10, KrzysztofMarek napisał:

Ha! Po pierwszej wojnie
światowej pandemia grypy "hiszpanki" zabiła ponad dwadzieścia milonów ludzi - więcej niż zginęło na forontach. To też z
laboratorium? Czyjego?


Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:03, Valed napisał:

Mone Christo
Ty i te twoje przemyślenia ^_^.
Podobno i sprowadzają jakiś lek (czy szczepionkę :P Coś w tym stylu)
do Polski. Ale ma być cholernie drogi.


A jak myślisz - kto rozprowadza szczepionkę?... do tego drogą?
Tak samo jest z wirusami komputerowymi. Większość z nich zapewne powstaje w Symantecu, PandaSoftware i tym podobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:25, Monte Christo napisał:

Tak samo jest z wirusami komputerowymi. Większość z nich zapewne powstaje w Symantecu, PandaSoftware i tym podobnych...


Bez dowodów bym z takimi teoriami uważał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:28, Vilmar napisał:

Bez dowodów bym z takimi teoriami uważał...


Już mi wystarczy samo to że ich pracownicy jako dzieci robili wirusy ;D

A tak na poważnie - połowa dzisiejszego makretingu opiera sięna pozorach. Aby stworzyzbyt - trzeba wymyślić problem. Był to wymysł rodem z komunizmu - ale wspaniale sobie poradził w kapitaliźmie - i bardzo szybko sięwchłonął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:53, Konrad512 napisał:

Według mnie to tylko kwestia czasu, nim grypa ptaszków sie do nas przedostanie o.O. Lepiej sie przygotowac :P



moze i przezuci ale tylko drog jest zagrozony bo podobno tylko 1xx przpadkow zanotowano zebyc złowiek mieł (tzn zeby zaraził sie od drobiu) i podobno w 70* C juz ginie ten wirusik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:25, Monte Christo napisał:

> Sam wirus nie jest groźny dla człowieka - ale w połączeniu z jakąśbakterią daje H5N1 który staje sięzabójczy dla człowieka.


czy mogę zapytać o źródło tej..... informacji ?


wyjaśnię, że HxNy oznaczają typy hemaglutyniny i neuraminidazy, są to 2 białka wirusa - i zmiany ich struktury sygnalizowane zmianą cyferki a wynikają z ze zdolności wirusa do mutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 19:05, TYHE napisał:

czy mogę zapytać o źródło tej..... informacji ?

jak zwykle: internet, ale nie polski - jest to informacja zbiorcza. Ale moęd ci podaćjełi nie do wszystkich to przynajmniej do kilku liknki
...poszukam zaraz to ci podam linki...

Dnia 15.10.2005 o 19:05, TYHE napisał:

wyjaśnię, że HxNy oznaczają typy hemaglutyniny i neuraminidazy,


tego sięspodziewałem - nie studiowałem niestety biologii ani nie miałem genetyki w LO (bo dopiero na fakultecie była z którego chcąch niechcąc musiałem zrezygnować). Ale niejaką oriętacje posiadam - bo do życia nazw enzymów i lipidów mi akurat nie potrzeba- pozostawiam tą działkę bioinżynierom i lekarzom... ;D

Dnia 15.10.2005 o 19:05, TYHE napisał:

są to 2 białka wirusa - i zmiany ich struktury sygnalizowane zmianą cyferki a wynikają z ze zdolności wirusa do mutacji.


Dokładnie. Wirus mutuje dopiero z bakteriami... A sam nie jest groźny dla człowieka. Groźna - bo zabójcza jest m.in. mutacja H5N1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:40, Monte Christo napisał:

> /.../
A tak na poważnie - połowa dzisiejszego makretingu opiera sięna pozorach. Aby stworzyzbyt - trzeba wymyślić problem.
Był to wymysł rodem z komunizmu - ale wspaniale sobie poradził w kapitaliźmie - i bardzo szybko sięwchłonął.


Na wypadek, gdybyś nie wiedział, mieliśmy już kilka epidemii grypy, która rozpoczęła się w Azji, nawet jedna się tak nazywała, grypa azjatycka. "Hiszpanka", mimo tego, co sugeruje nazwa, prawdopodobnie też zaczęła się w Azji. To w Europie pojawiła się najpierw w Hiszpanii, stąd nazwa. Nie masz co sugerować "wrogiej działalności" nieznanych sił, bo tego nie ma i długo (mam nadzieję) nie będzie. Łykaj profilaktycznie cerutin, a w razie choroby, pamiętaj, aby nie wstać z łóżka za wcześnie. Sama grypa, jako grypa, nie spowodowała tylu ofiar co komplikacje pogrypowe. Ja sam chorowałem na grypę, wstałem za wcześnie (sesja!) i leżałem 6 tygodni na zapalenie płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować