Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Ptasia grypa

307 postów w tym temacie

Ja nie porównuję ptasiej grypy do zwykłej tylko mówię ze mozna się nią zarazić chociaż stosuje się zalecenia naukowców... Wystarczy dotknąć jajka albo bć kilka metrów od jakiegoś ptaka zeby się zarazić!!! W tramwaju tez mozna się ptasią grypą zarazić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 11:26, Diddle napisał:

Ja nie porównuję ptasiej grypy do zwykłej tylko mówię ze mozna się nią zarazić chociaż stosuje
się zalecenia naukowców... Wystarczy dotknąć jajka albo bić kilka metrów od jakiegoś ptaka zeby
się zarazić!!! W tramwaju tez mozna się ptasią grypą zarazić...


To nie dotykaj jajek i nie bij ptaka :-)))
Ha,ha,ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotknąć jajka.. Weź nie bądź śmieszny. Aby się zarazić trzeba przez dłuższy czas przebywać w otoczeniu ptaków. Dlatego osoby, które dotychczas zachorowały to albo rolnicy mający kury/kaczki albo ludzie, którzy zjedli surowe/niedogotowane mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 11:26, Diddle napisał:

Ja nie porównuję ptasiej grypy do zwykłej tylko mówię ze mozna się nią zarazić chociaż stosuje
się zalecenia naukowców... Wystarczy dotknąć jajka albo bć kilka metrów od jakiegoś ptaka zeby
się zarazić!!! W tramwaju tez mozna się ptasią grypą zarazić...

Można zarazić się ptasią grypą. To niewątpliwe. Ale bardzo trudne. Wyobraź sobie pogladowo: skończenie studiów, zrobienie doktoratu, zostanie docentem i profesorem jest trudne? Jest. Bardzo trudne. Ale co roku więcej osób w Polsce zostaje profesorem, niż na całym świecie zmarło na ptasią grypę przez ostatnie 10 lat.
Prędzej zostaniesz profesorem, niż zachorujesz na ptasią grypę. Prędzej złapiesz psiego tasiemca (co roku w Polsce jest kilka takich przypadków). Telewizor w domu Ci prędzej wybuchnie (takie przypadki się trafiają).
Więc przestań się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 12:31, KrzysztofMarek napisał:

Prędzej zostaniesz profesorem, niż zachorujesz na ptasią grypę. Prędzej złapiesz psiego tasiemca


dowód na siłę sugestii: przeczytałam "ptasiego tasiemca" i juz chciałam zapytać, co to jest... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 13:34, TYHE napisał:

dowód na siłę sugestii: przeczytałam "ptasiego tasiemca" i juz chciałam zapytać, co to jest... :P


To taki niekończący się serial o romansach w grupie łabędzi. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 19:53, natkasuper1 napisał:

Mnie osobiście bardzo denerwuje to trąbienie mediów o ptasiej grypie. Robią aferę bo martwy
ptak miał ptasią grypę. I co z tego?? Niech się martwią jak to będzie H5N1. Poza tym większość
ludzi nie boi się, że jak zjedzą kurczaka to od razu zachorują. Nie wiem po co to uspokajanie
ministra zdrowia. I ciekawi mnie jeszcze to, że nie wolno nawet karmić ptaków. A niby dlaczego?
Przecież nikt ich nie dotyka tylko im rzuca pokarm,a jak ptaki nie będą dokarmiane to umrą
z głodu w czasie zimy.


a wtedy powiedzą ze umarły na H5N1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie de''javu. Przypomina mi się sytuacja sprzed kilku lat jak media wywoływały panikę z powodu BSE. Teraz jest tak samo z ptasią grypą. Słyszał ktoś o epidemii BSE wśród ludzi? Nie? No właśnie.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie potrzebnie sieja panikę. ale kiedys i tak trzeba umrzeć a czy to bedzie ptasia grypa czy np. uderzy w ziemie asteroida i rozwali nas to juz wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje to choroba ptaków ludzie mogą się tylko zarazić przez spożywanie surowuch ptaków lub jajek czyli nici z kogla-mogla. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny(mycie rąk wodą z mydłem) i gotowaniu lub pieczeniu ptasiego mięsa nie ma szans się zarazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Azji żyje ok 3,5 mld ludzi do tej pory zidentyfikowanych "rzekomych ofiar " HPN1 było ze 20. Biorąc pod uwagę że w tamtejszych kręgach kulturowych ptaki jada się na surowo czasami wręcz na żywca, a higiena stoi na tragicznym poziomie - ludzie weźcie na wstrzymanie z tą paniką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno Jeść jajek..! Nie wolno dotykać zdechłoch ptaków..! Przestrzegaj tych zasad a nie zarazisz sie ptasią gryfą..!!
HAHAHAHA..!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 15:40, Distler. napisał:

/.../

Na wszelki przypadek, gdybyś sam nie zauważył, to informuję, że ptasia grypa wychodzi z mody...
Teraz mamy modny rok 2012, ale też już niedługo...
Najmodniejszym tematem staną się nowe wybory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się coś poważnego... Skoro nawet w telewizji puszczają spot o ptasiej grypie...
Pozostaje tylko czekać...

INNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNCCCCCCCCCCOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMIIIIIINNNNNNGGGG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 18:18, HumanGhost napisał:

To się nazywa profilaktyka. Żeby do większego grona ludzi dotarły najważniejsze informacje
o tej ptasiej grypie. Nic się nie dzieje. :-)


ONI też tak mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 18:22, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> ONI też tak mówią...
Słyszysz głosy w głowie? Aha...


LOL ONI - politycy (ale nie LEPPER)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować