Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Ptasia grypa

307 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2005 o 13:16, Widek napisał:

Niedawno słyszałem ze za wypusczanie kur z kurnika grozi kara od 500 zł do kilku tysięcy, a ptasiej grypy to trochę się
boję;/ , niewiadomo jak ten wirus się rozprzestrzeni i czy zmutuje brr;] ale czuje ze bedzie podobnie jak z Sarsem ludzie
zapomną o tym

Trzeba kurom, kaczkom, gęsiom i indykom zrobić szkolenie a potem wywiesić w widocznym miejscu regulamin. W regulaminie muszą być kary, do dekapitacji włącznie. Wtedy cała odpowiedzialność za naruszenie regulaminu spadnie na drób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:36, KrzysztofMarek napisał:

Trzeba kurom, kaczkom, gęsiom i indykom zrobić szkolenie a potem wywiesić w widocznym miejscu
regulamin. W regulaminie muszą być kary, do dekapitacji włącznie. Wtedy cała odpowiedzialność za naruszenie regulaminu spadnie
na drób.

Przydał byś sie gdzie indziej wiesz??;] masz zajefajną wyobraźnie ...:D
Hehe juz to widze
Generał Kogut wzywa wszystkich Merine[kury] i szkoli ich do działania...:D
A tak poważnie to ja tez boje sie tej grypy...kurde oby tylko do polski nie dotarła..Władze mają racje ze wydały zakaz wypuszczania kazdego ptactwa (czy jak on brzmiał)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 22:53, BaRt3k. napisał:

>

/.../

Dnia 18.10.2005 o 22:53, BaRt3k. napisał:

A tak poważnie to ja tez boje sie tej grypy...kurde oby tylko do polski nie dotarła..Władze
mają racje ze wydały zakaz wypuszczania kazdego ptactwa (czy jak on brzmiał)...

Ja jestem zaprawiony w bojach z biurokracją, znam też trochę radosną twórczość urzędników UE i wiem, że biurokrację można zwalczyć skutecznie tylko większą biurokracją. Stąd propozycja regulaminu dla kur. A Ty,skoro boisz się ptasiej grypy, to nie powinieneś wychodzić na ulicę, szansa, że zginiesz w wypadku na drodze jest wielokrotnie większa, tak na oko conajmniej 1000 x większa od tego, że zachorujesz na ptasią grypę. Może w przyszłości będzie inaczej, ale teraz jest tak, jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bać się nie ma potrzeby....
Ale kiedyś, dawno temu w Nie do wiary pokazany
był sposób przez który cały świat w ciągu 24 godzin może zostać
zarażony wirusem Eboli....... A jeśli tak samo stanie się z ptasią grypą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje Ptasiej Grypy:P Wczoraj w wiadomościach mówili, że kurczaki tanieją. Dla mnie to nawet lepiej - uwielbiam kurczaki:)

Ale tak na poważnie to myślę, że jeśli państwo podejmie odpowiednie kroki to nie mamy się co bać ptasiej grypy, a nawet jak to zawsze się coś wymyśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje Ptasiej Grypy:P Wczoraj w wiadomościach mówili, że kurczaki tanieją. Dla mnie to nawet lepiej - uwielbiam kurczaki:)

Ale tak na poważnie to myślę, że jeśli państwo podejmie odpowiednie kroki to nie mamy się co bać ptasiej grypy, a nawet jak to zawsze się coś wymyśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 12:36, Monte Christo napisał:

(...)
Ale fakt faktem mamy już epidemię.. tyle że strachu... Wyczytuję w gazetach o masowych ''pielgrzymkach'' właścicieli
zwierzaków do weterynarzy - ludzie przynoszą nawet zdechłe kanarki... Paranoja społeczna - czyli tak zwana siła mediów...


Ha! Dobrze powiedziane. Ciekawi mnie czy gdyby media zaczęły trąbić o chorobie wściekłych jabłek to ludzie zaczęliby masowo wycinać i palić jabłonie? :)
Z drugiej jednak strony są pozytywy takich zachowań - chociażby wspomniane już tutaj obniżenie cen kurczaków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 13:58, .Darnok napisał:

Ha! Dobrze powiedziane. Ciekawi mnie czy gdyby media zaczęły trąbić o chorobie wściekłych jabłek to ludzie
zaczęliby masowo wycinać i palić jabłonie? :)


Może choroba wściekłych jabłek to nie - ale co powiesz na to że Polsce zagraża meksykańska grypa wściekłych robaczków świętojańskich?

Dnia 19.10.2005 o 13:58, .Darnok napisał:

Z drugiej jednak strony są pozytywy takich zachowań - chociażby wspomniane
już tutaj obniżenie cen kurczaków :P


Tak... aż do tego stopnia że kurczaki zaczepiają ludzi w parkach i mówią im aby iść do Colonela ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 23:14, Monte Christo napisał:

CZY JAJKA TEŻ SĄ NOŚNIKIEM CHOROBY?


Tak, zjadane w dużej ilości powodują miażdżyce. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 00:25, Monte Christo napisał:

> > [/.../
W
moim przypadku były tylko wzdęcia ;P

Skleroza rozwija się powoli, nawet nie zauważysz kiedy... Mówią, że nie boli, ale to nieprawda. Otwórz kiedyś drzwiczki od szafki wiszącej w kuchni i zapomnij o tym, sam się przekonasz, jakie to potrafi być bolesne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Węgierscy lekarze opracowali skuteczną szczepionkę przeciwko ptasiej grypie. Zdaniem rzecznika prasowego węgierskiego rządu Batiza Andrasa szczepionka może skutecznie chronić ptaki i ludzi." Taką informację podało o2.pl, więc chyba nie mamy się już czego obawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 21:49, Cheed napisał:

"Węgierscy lekarze opracowali skuteczną szczepionkę przeciwko ptasiej grypie. Zdaniem rzecznika prasowego węgierskiego rządu
Batiza Andrasa szczepionka może skutecznie chronić ptaki i ludzi." Taką informację podało o2.pl, więc chyba nie mamy się
już czego obawiać :)

To kiedy pojechali do Wietnamu (Hongkonku, na Syberię - niepotrzebne skreślić) po wirusa? Pewnie jeszcze latem, bo wyprodukowanie szczepionki to trochę trwa (słyszałem, że 6-7 miesięcy, ale nie wiem, czy to prawda). Bo robić szczepionkę bez wirusa, no niby można, ale raczej nie zadziała. Czy to nie placebo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako zainteresowani, dostali pewnie wirusa do badań w prezencie ;) A prace nad szczepionką na ptasią grype z tego co mi wiadomo, trwają już naprawde bardzo długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować