Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chiński rząd przeciwko grom online i nie tylko

62 postów w tym temacie

Wy czegoś nie rozumiecie.

To, że rząd Chinski stara sie odciac obywateli od informacji ze wnatrz, oraz cenzuruje opozycje to jest zupelnie inna sprawa.

Fakt, faktem przesadzili troche, bo jakby tu zobaczyc na szybko to zablokowali 2 alternatywne rozrywki.

Wielu z was nie rozumie jaką plaga w chinach jest granie. Ja tez sobie lubie pograc, ale tam poprostu przesadzaja. Ludzie graja pare dni w kafejkach, czy tez domach NON-STOP bez przerwy, z kafejki ich nie wyrzuca bo to dodatkowy zysk, a nastepstwem tego sa powazne choroby, a i bardzo czesto w tamtym kraju smierc, najprawdopodobniej z odwodnienia i przez ogolne oslabienie organizmu. Ludzie tam poznaja czesto ludzi tylko w grach online. Byla pare miesiecy temu afera co jedna dziewczynka co byla znana postacia w WoW zmarla z przegrania i ludzie w grze postanowili jej zrobic pogrzeb, a podczas tego pogrzebu zmarly kolejne osoby.

Naprawde nie dziwie sie, ze rzad Chinski probuje zapobiec takiej fali cyber "nałogu". Ludzie dorosli w tamtym kraju czesto nie maja zadnych znajomych ida po pracy prosto do salonow gier, gdzie sie siedzi na taboretach przed maszyna i gra sie w jedna osobe w jakies proste gierki.

To jest naprawde plaga, rzad Chinski jednakoz nie powinien blokowac wstepu na dyskoteki, czy tez karaoke, gdyz jest to pewna alternatywa, by oderwac sie od swiata. Choc calkowity zakaz kafejek tez wydaje mi sie przesadzony. Moim zdaniem powinno byc tak, ze mlodzi ludzie przed 15 nie moga byc w kafejce [czy kiedy tam sie szkola konczy], a i powinni ograniczyc im tam czas przebywania, a nie calkowicie zakazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy... to już nieco przesada... ZAKAZ WSTĘPU? Rzeczywiście, problem z graniem non-stop jest wielki, fakt, ale żeby aż takie cuś...:/ Przecież nie wszyscy grają dobami, i świrują do szczętu, wielu jest graczy "normalnych". Sądzę, że możnaby wymyślić jakoweś inne środki zaradzce, a nie takie kroki... I faktem jest także to, że starają się ograniczyć ludziom dostęp do informacji. Jeszcze tylko brakuje, by w WoWie i innych grach wprowadzono blokadę słow takich jak "demokracja", jak było to chyba kiedyś w wyszukiwarce Yahoo...

Niemniej, czytając takie newsy, to wolę już obecną Rzeczpospolitą Obojga Kaczorów...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze (tfu tfu, przepraszam za kiepski dowcip)
O czym my wogóle rozmawiamy, przecież Chiny to kraj na dobrą sprawe totalitarny, a wszelkie zagrywki "dla dobra ludu" to zwykła ściema żeby dowalić społeczeństwu kolejne zakazy, a banda partyjniaków mogła sobie spokojnie dalej siedzieć na swoich stołkach. Wiem Wiem politykuje, ale czy nie mam racji :-P. Komunizm Polski w porównaniu z tym Chińskim to był pikuś. W Chinach chyba od zawsze gwizdano na prawa człowieka, a najważniejszy był "Boski Cesarz" w tym przypadku "Boski Partyjniak". Chociaż Chociaż, jedna moja znajoma była na feriach w Chinach u córki (jej córka tam studiuje) i musiała przyznać że Chiny rozwijają się na złamanie karku, w ciągu dwóch tygodni wybudowali całkiem ładny kawałek autostrady. Miejmy nadzieje że pewnego dnia przywódcy zajdą Chińczykom za skóre do tego stopnia że ci w końcu się zbuntują (myślicie że te zabójstwa na placu Tien-An-Men (jeśli źle napisałem to przepraszam) to dla ukarania przestępców, phi też mi coś, to zwyczajne trzymanie ludności postrachem)
Ufff rozpisałem sie o Chinach, ale nie zostanie ono chyba uznane za offtop (mam nadzieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy( albo Japończycy) byli i sa do przodu w technologii.............. tam granie na kompie jest codziennoscia , a takie zakazy moglyby sprawic ze powstanie Terroryzm Chiński ( zapomnialem jak sie nazywa cos innego , czy jakos tak). Przynajmniej w Polsce nie ma takich zakazow , bo by mlodziez z nudow szkole pewnie by rozwalila :P (w Polsce). Przez takie zakazy Chińczycy przeniosa sie do innych krajow gdzie nie ma ograniczen w graniu ( np. Polska, Niemcy, Ukraina itp., chyba tez w Stanach , ale nie znam tamtejszej polityki za dobrze) , wiec bysmy mieli ( chyba mamy) przyplyw Chińców w Europie. Uważam ze powinni ten zakaz zrobic na minimum 12 godzin , wtedy to mozna jakos grac , a zakaz wstepu do Barów i Dyskotek , spowoduje ( może spowodowac ) 3 razy wieksze akty wandalizmu , bo mlodziez by z nudow niszczyla .

Chyba troche za bardzo sie rozpisalem o tym. Ale tam nie powinni tego robic ( tego zakazu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to ludzie tam nie wychodza przez pare dni (jedzenie itd zamawiaja przez internet) pozatym zaowazcie ze w chinach jest 1mld ludzi a te 13% oznacza 130.000 ludzi siedzacych przy kompie wiec uwazam ze jakies ograniczenia mogli by wprowadzic ale z tym zakazem to troche przesadzili pozatym oni nawet nie beda sie buntowac bo tam wszyscy mysla tak samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"demoralizującymi i szkodliwymi treściami" oraz walkę z produktami, które "szkodzą bezpieczeństwu narodowemu i podsycają nienawiść do ludzi innych narodowości".

całe szczescie ze w polsce ten okres mamy juz w tyle... chyba ze PiS cos namiesza ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chocby nie wiem co rzad wymyslil i tak nie upilnuje takiej ilosci ludzi szczegolnie w chinach ;) moze niedlugo wprowadza izolatke do lat 18...w takim wypadku niedlugo mlodziez chinska bedzie wyjezdzac do innych krajow zeby pograc jak polacy wyjezdzaja za praca ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w chinac w grach mmopowinoo byc zabezpieczenie zby mozna bylo grac tylko 3 h dziennie po przekroczeniu tego limitu dostawali by ban na 3 dni. w ten sposub beda ograniczac granie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja znam całą prawdę :)

Wystarczy policzyć ile to 13% chińskiej młodzieży:P Jeśli chińczyków jest miliard to na rodzinę przypadają 3 osoby w tym jedno dziecko. w przybliżeniu 1/3 miliarda ludzi to dzieci a jeszcze od tego 13% to jakieś 43 tysiące uzależnionej młodzieży:P Więcej niż ludzi w Polsce, a niech sobie ktoś wyobrazi wszystkich Polaków siedzących przed komputerem bez przerwy:P Wiecie jak tam są zapchane łącza!!!!???? Po prostu rządzący nie mogą wejść na serwery a co za tym idze pograć w gry online:P I co wy na to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować