Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chiński rząd przeciwko grom online i nie tylko

62 postów w tym temacie

Miliard = 1 000 000 000 o ile sie nie myle, wiec 1\3 z tego to jakies 333 miliony * 13% to jakies 43 miliony, czyli [chyba] wiecej niz w Polsce zyje ludzi. [nie poamientam dokladnej liczby mieszkancow Polski dlatego pisze chyba].

W Chinach według encyklopedi mieszka 1181,137 milionow ludzi, bez tajwanu (1995}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google już się poddał (i dał wysukiwarce cenzure) a teraz to. To wszystko idzie w zła stronę, coraz gorzej się dzieje w państwie chińskim :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki przejęzyczyłem się z tymi tysiącami, rzecz jasna chodziło mi o miliony:D A to dlatego że pisałem ten post zaraz przed matmą na przerwie:P A tak poważnie to nie dość że kontrola urodzin to jeszcze to. Niedługo państwo będzie kontrolować co chińczycy mają jeść na śniadanie obiad i kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tą kontrolą urodzen to byl przeciez dobry pomysl! gdyby nie ona to Chiny by nie wytrzymaly naporu coraz to nowszych mas wlasnych mlodych obywateli:)
a co ograniczania netu. ja jestem za jesli u nich zjawisko uzaleznien osiaga taką skalę. Niech ci ktorzy to czytaja i mowia ze sa troche uzaleznieni ale to nic i wogole net i mmo to tylko ciu ciu i wypas niech popatrza na siebie i na swoje zycie prywatne! na tych swoich wątłych ramionach to nie utrzymacie przez minute kilograma cukru, a wasza lista znajomych znajduje sie w programie GG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce bronic chinskiego rzadu ale wezcie pod uwage to ,ze tam ludzie umieraja z powodu gier. ida do kafejki i np. zapominaja o tym ze zostawili w domu dziecko i dziecko umiera, wiec w ich konkretnym przypadku nie jest to takie bezsensowny pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Świat rozwija się tak jak samemu mu sie to podoba a prawienie morałów nic nie zmieni. Poza tym :-P Ja na przykład mam sobie znaleźdź znajomych na Podkarpaciu, i to mieszkajac na wsi, noo niby jak ?? Tyle dobrze że na studiach mam fajnych znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się chinczykom -.- .

Jesu jak u nich taka 1 Polska jest on-line 24h/dobe to jakie ludzie powinni mieć lagi, dziwie się dlaczego grajo w MMO :D (jakbym ja miał takie lagi to bym nie grał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiny maja takie doswiadczenia historyczne, ze nawet ich rzad rozumiem. W XIX w. mialy tam miejsce II Wojny opiumowe. Otoz Brytyjczycy ardzo chetnie importowali herbate (i inne towary) z Chin, a zeby nie utrzymywac nadmiernego deficytu w handlu zagranicznym, musieli im cos sprzedawac. Glownym towarem eksportowym stalo sie, produkowane w kontrolowanych przez Wlk. Bryt. Indiach, opium. Gdy chinski rzad zorietnowal sie jakie negatywne skutki powoduje zazywanie opium, wprowadzil zakaz jego importu. Wtedy Wlk. Bryt. zaczela wojne, w imie prawa do eksportu narkotykow do Chin (i wygrala ja niestety).

A porownanie MMORPGow do opium ma swoj ukryty sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm wiecie jakie mam zdanie na ten temat ? sam gram w gre online moze to nie jest wow ale muonline to nieprawda ze wow podsyca nienawisc do innych narodow ... 3h grania w mmnorpg ?? bez przesady ja raz przesiedzialem prdzed kompem 67h i nie mam roznicy w swoim zachowaniu zalezy od czlowieka jaka ma psychike i od tego czy ma silna wole ja gram tyle bo lubie robie to dla przyjemnosci nie gram od uzaleznienia wlaczam ta gre kiedy chcce i wylaczam kiedy juz wiem ze sie nagralem ale to jest przesada a i 2 sprawa co maja do tego dyskoteki kareoke i kafejki .... do kafejek ludzie chodza np. gdy nie maja komputera i musza z iternetu skorzystac a kareoke i dyskoteki to dla zabawy .. no coment a i dla wiedzacych o co chodzi w tym


nie zadawaj sie z debilem bo najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a pozniej pokona doswiadzczeniem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakieś wariactwo. 3h miesięcznie!? Tyle to ja spędzam na graniu przez Internet w ciągu 2 dni. To już trochę przesadzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci Chińczycy to nie mają umiaru po prostu. Są mega-pracowici i intelgentni, ale uzależniają się normalnie od razu w takim np. WoWie, Lineage II, Guld Wars,
a nawet Tibii, która nie zasługuje na to, by zostać wymienioną w jednej linijce z TAKIMI grami ;).
Po prostu przyzwyczajeni są, że jak coś robią, to robią to na maxa i takie są s(k)utki (sorry za marny dowcip).
Nie mają umiaru i tyle.

P.S: Po napisaniu tej wypowiedzi było mi trochę głupio gdy spostrzegłem, że siedze na Neostradzie już 4 godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować