Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment ponownie w sprzedaży!

173 postów w tym temacie

Kupie, nawet pomimo tego, że mam wydanie z Extra Klasyki. W serii z XKG zawsze dają 64 stronnicową instrukcje/poradnik, a ja lubie tego rodzaju dodatki. Tylko mam nadzieję, że ludzie nie wykupią całego zapasu Tormenta. Patrząc na ceny tej gry na Allegro można wywnioskować, że rzucą się jak na kiełbasę za PRLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości, żebym tego nie kupił. Gdy Torment święcił sukcesy ja się poważnie cRPG nie interesowałem, a teraz gdy głód wielki po ostatnich dobrych inaczej tytułach więc nie mam wyboru :D Normalnie ktoś z CDP w końcu wyczaił, że ludziska wybitnie pożądają tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:09, Dasqez napisał:

A co to za gra?

Nie wiem, chyba nic ciekawego. Brzydką ma grafikę, patrzyłem na screenach i podobno nie ma deathmatcha w multi.
Kupię z czystej ciekawości, tylko 26 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:14, Madoc napisał:

Nie wiem, chyba nic ciekawego. Brzydką ma grafikę, patrzyłem na screenach i podobno nie
ma deathmatcha w multi.
Kupię z czystej ciekawości, tylko 26 zł.


nie kupuj, nie dość, że nie ma ultra-grafiki, to jeszcze jest dużo do czytania, lol. w życiu nie widziałem tyle tekstu naraz. :DDDDDD


zolwiu22 -> w ogóle nie jest, lololol, kto Ci takich głópot naopowiadał xDDDDD pograj lepiej w Fallouta 3 :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że to dosyć genialna gra. :) Chyba sobie kupię. Ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, dalczego w sumie jest ona taka genialna. Bo ni wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja nie tak dawno wydarłem XKNowego Planescape''a za śmiesznie niską kwotę dziesięciu złotych z dłoni kumpla nieświadomego jaki skarb trzyma w dłoniach. Kupić? Nie kupić? Wspomniana wcześniej książeczka jest kusząca, ale żeby na nią równowartość całej gry wydawać? A może - z drugiej strony - lepiej się zabezpieczyć na wypadek ponownego wycofania P:T ze sprzedaży?
I do tych co nie grali - bierzcie. Bierzcie, bo naprawdę warto. Ale i ze świadomością, że tej gry nie powinno się przechodzić z odczuciem wyzwania rzuconego nam w twarz, a z delikatnością i szacunkiem oferowanymi zazwyczaj dobrym książkom. Odłóżcie wszystko na później. Dajcie się pochłonąć gorączkowemu Ulowi, współczujcie, denerwujcie się, kombinujcie, triumfujcie, a może nawet - kochajcie? Wszystko to razem z Nim. Nim, którego wyborami można ukształtować tak, by bliski był Tobie. A kiedy Udręka dobiegnie już końca, w taki czy inny sposób, Wy otrzecie nagle łezkę z oka, zadacie sobie jeszcze raz TO pytanie i zapytacie z żalem "Dlaczego tak nie jest?" i "Dlaczego nic nigdy nie dorównało Planescape''owi?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:40, rybisiu napisał:

Ekstra Klasyki nawet po 70zł się sprzedawały.



Oj absolutna prawda. Sam kilka miesięcy temu szukałem na aukcjach, do kilku nawet sprzedających wysyłałem maile o dodatkowe zdjęcia (chodziło mi o pierwszą edycję gry, mam pierwsze edycje BGII, ICWD 1 i 2 dodatków do nich to, chciałem do kompletu mieć i Tormenta ) niestety większość ludzi ma tą edycje w dość opłakanym stanie, jednak stan pudełka czy płyt nie wpływał zbytnio na cenę i 2 obserwowane przeze mnie aukcje dobiegły do 100 zł. Dalej nie sledziłem, ponieważ nie maiłem zamiaru dawać tyle za grę która w momencie premiery kosztowała 159 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:19, zolwiu22 napisał:

Słyszałem, że to dosyć genialna gra. :) Chyba sobie kupię. Ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć,
dalczego w sumie jest ona taka genialna. Bo ni wiem. :)

Bo ktoś się napocił i napisał 3600 stron tekstu do dialogów, które są uzależnione od inteligencji i mądrości bohatera, tam nawet zwykli mieszkańcy miasta mają rózne wypowiedzi do dyspozycji. Ale żeby nie było, że to kupa roboty z tymi 3600 stronami, to i wizualnie jak na grę 2D prezentuje się wyśmienicie.
http://www.youtube.com/watch?v=IJyUQ7zarS8
Postacie, jakie tam spotkasz to największe dziwologi zebrane ze wszystkich sfer, a questy często żywo przypominające najwredniejsze dowcipy mistrzów gry jak chociażby ten z magicznie zamkniętym pudełkiem. Jak już je otworzysz to się nieźle zdziwisz.
A i rozwój postaci w stosunku do standardowego, używanego w rozgrywkach FR został fajnie podrasowany. Nie wystarczy zdobyć punktów biegłości, trzeba jeszcze znaleźć nauczyciela doć bystrego, który pomoże Ci je wykorzystać.
To co uderza na początek to, że postać jest nieśmiertelna. Świeżynka powiedziałaby: "kolejna samoprzechodząca sie gra, w której na dodatek oficjalnie wprowadzono najmocniejszego czita". Tyle, że ten czit nie pozwoli ci rozwiązać zagadki w mieście zombiech, nie pozwoli ci zdobyć wszystkich dzienników, nie pozwoli ci zdobyć większości tatuaży. Wiele niepozornych questów ma ogromny wpływ na bieg wydarzeń oraz poznawanie głównej postaci.
no i chyba najmiodniejsza w historii CDP polonizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszne sa reakcje zapalencow myslacych, ze zlapali Pana Boga za nogi, bo cdp raczyl wziasc za ten ideal tylko 30 zl. Co z tego ze na allegro niebieskie wydania schodzily po 70 zl? Wazne, ze w dniu premiery reedycji ktos dal za nia maks 19.99 i to tyle lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt:
Czy ta reedycja będzie usprawniona pod miłe funkcjonowanie w Visice/Windowsie7 ?
Jeśli tak to jest na co czekać, olac Dragon Age. Nachodzi Planescape! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>2 obserwowane przeze mnie aukcje dobiegły do 100 zł.

Kurde a mam Tormenta w EK w idealnym stanie, dlaczego go nie sprzedałem na dniach ;( buuu ;(

@zolwiu22
Do postu hans-olo''a dodam że historie postaci pobocznych (a nawet i mieszkańców) są dużo bardziej rozbudowane niż niejedna historia główna (czyli fabuła) w nowych kropro-dukcjach którymi nas karmią ostatnimi laty.
Gra warta tych 30zł absolutnie i nie ma co słuchać ludzi typu Garett, kto się interesował tym tytułem wie, że znalezienie właściciela praw nie było takie łatwe, a 30zł to nie dużo chociaż osobiście wolał bym coś za 100zł z mapą sfer (z prawdziwej skóry ;)), figurką Bezimiennego (albo Anny, chociaż szczekający Morte też nie byłby zły :))
Jeśli ktoś szuka RPG na długie godziny z naprawdę niesamowitą historią, postaciami, rozwojem bohaterów i wszystkim co tylko można wymyśleć, to niech bierze w ciemno!

PS. Jedyna udana polonizacja wśród gier. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:58, TeoDark napisał:

Pytanie za 100 pkt:
Czy ta reedycja będzie usprawniona pod miłe funkcjonowanie w Visice/Windowsie7 ?
Jeśli tak to jest na co czekać, olac Dragon Age. Nachodzi Planescape! :D


Niestety nie ;( Ja zrobiłem tak.. wyciągnąłem starego kompa... zainstalowałem Win 98 i ciorałem! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 23:05, loczyn napisał:

> Pytanie za 100 pkt:
> Czy ta reedycja będzie usprawniona pod miłe funkcjonowanie w Visice/Windowsie7 ?

> Jeśli tak to jest na co czekać, olac Dragon Age. Nachodzi Planescape! :D

Niestety nie ;( Ja zrobiłem tak.. wyciągnąłem starego kompa... zainstalowałem Win 98
i ciorałem! ;]


a ja ostatnio zainstalowałem pierwsze wydanie na Vista 64 bit i działa, tylko, że bezimienny chodził jakoś tak bokiem, tyłem do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał, ale powrót. Tyle słyszałem o tej grze, że nie wypada nie kupić i wreszcie doświadczyć samemu tego, czym się wszyscy zachwycają.

A co do nowego rzutu w serii - jak jeszcze dadzą The Longest Journey w XK Hit to będę już całkowicie usatysfakcjonowany. ^^ No, może jeszcze Worms 1 - World Party w jakimś zestawie i przygotowanym na rozwałkę pod Vistą, bo oryginalna wersja premierowa żadnej z nich (Worms 2, Armageddon, WP) nie chce się nawet odpalić, chlip, chlip.
I kto mówi, że nie warto odnawiać starych znajomości i reaktywować starych gier? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko, ze mam pierwsza wersje, ale zawsze czekalem na reedycje :) teraz bede mial piekna kopie zapasowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie drugi post...

czytajac opis w sklepie gram.pl zauwazylem ze gra nie zostala poprawiona pod windowsy xp ani wyzej, szkoda wielka, czyli znow beda problemy graficzne i wywalanie do windy ? kto teraz uzywa systemu straszego niz XP ? zapewne mniej niz 5 % osob :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować