Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment ponownie w sprzedaży!

173 postów w tym temacie

Chlip, chlip.. Już kumple nie będą z zazdrością patrzeć na mój egzemplarz - teraz sobie go sami kupią.
A tak na poważnie, bardzo dobre posunięcie - znam wiele osób, które chciały kupić, ale nie miały okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 06:20, Jagged napisał:

czytajac opis w sklepie gram.pl zauwazylem ze gra nie zostala poprawiona pod windowsy
xp ani wyzej, szkoda wielka, czyli znow beda problemy graficzne i wywalanie do windy
? kto teraz uzywa systemu straszego niz XP ? zapewne mniej niz 5 % osob :(


Zatem chyba trzeba będzie odkurzyć VirtualBoxa lub inną wiretualną maszynę i na niej zainstalować Win98 i grać bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 23:43, viking37 napisał:

a ja ostatnio zainstalowałem pierwsze wydanie na Vista 64 bit i działa, tylko, że bezimienny
chodził jakoś tak bokiem, tyłem do przodu ;)


No właśnie - chodzi tyłem, to jest koszmarne, na dodatek przy czarach niektórych występują czarne kwadraty lub białe :/
CDP mogło by ruszyć pupska i przystosować do XP i Visty wtedy bym kupił tą edycje, a tak zostaje przy starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ta perełka znowu w sprzedaży... U mnie na półce dumnie stoi jeszcze pudełko z pierwszego polskiego wydania, w którym można było znaleźć koszulkę, a opakowanie na płytki było zapinane na rzepa... Ehhh, łezka się w oku kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi z graniem pod XP? Gram na lapku z Intelem X3100 pod XP SP3 z widescreen modem i hula pieknie i bez zadnych klopotow, a dzieki grze w natywnej rozdzielczosci matrycy wyglada bajecznie :)

Na dniach postaram sie sprawdzic Win7 RC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób narzekało na brak reedycji, a tu proszę. Jak widać Polak potrafi. Gdyby tak jeszcze ktoś na zachodzie poszedł po rozum do głowy gdy nie było za późno to może i byłaby szansa na drugą cześć, a tak to zostaje nam tylko jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę wywalić do śmieci ostatnie "przegrywane" płytki z grą jakie ostały się w mojej kolekcji. Pre-order złożony :D CDP - gratulację, że się udało to dopiąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że jeśli chodzi o grafikę powstały mody, które znacznie ją poprawiają. Kombinacja Widescreen Moda (pozwala ustawić w grze dowoloną rozdzielczość) z jedną z modyfikacji GhostDoga pozwalają odpalić PS:T i nie poranić oczu pikselozą.

Jeśli ktoś jest tym tematem zainteresowany: http://www.shsforums.net/index.php?showforum=551
(mody Fixpack/Tweaks/UB są niestety dostępne w j. angielskim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:30, hans_olo napisał:

> Słyszałem, że to dosyć genialna gra. :) Chyba sobie kupię. Ale czy ktoś mógłby mi
powiedzieć,
> dalczego w sumie jest ona taka genialna. Bo ni wiem. :)
Bo ktoś się napocił i napisał 3600 stron tekstu do dialogów, które są uzależnione od
inteligencji i mądrości bohatera, tam nawet zwykli mieszkańcy miasta mają rózne wypowiedzi
do dyspozycji. Ale żeby nie było, że to kupa roboty z tymi 3600 stronami, to i wizualnie
jak na grę 2D prezentuje się wyśmienicie.
http://www.youtube.com/watch?v=IJyUQ7zarS8
Postacie, jakie tam spotkasz to największe dziwologi zebrane ze wszystkich sfer, a questy
często żywo przypominające najwredniejsze dowcipy mistrzów gry jak chociażby ten z magicznie
zamkniętym pudełkiem. Jak już je otworzysz to się nieźle zdziwisz.
A i rozwój postaci w stosunku do standardowego, używanego w rozgrywkach FR został fajnie
podrasowany. Nie wystarczy zdobyć punktów biegłości, trzeba jeszcze znaleźć nauczyciela
doć bystrego, który pomoże Ci je wykorzystać.
To co uderza na początek to, że postać jest nieśmiertelna. Świeżynka powiedziałaby: "kolejna
samoprzechodząca sie gra, w której na dodatek oficjalnie wprowadzono najmocniejszego
czita". Tyle, że ten czit nie pozwoli ci rozwiązać zagadki w mieście zombiech, nie pozwoli
ci zdobyć wszystkich dzienników, nie pozwoli ci zdobyć większości tatuaży. Wiele niepozornych
questów ma ogromny wpływ na bieg wydarzeń oraz poznawanie głównej postaci.
no i chyba najmiodniejsza w historii CDP polonizacja.



Miałem napisać coś bardzo podobnego ale mnie ubiegłeś :) Ze swojej strony dodam, że PS:T to wielka gra, którą można ukończyć kilka razy i nie zobaczyć nawet połowy jej zawartości. To jedna z niewielu gier, w których rozgrywka w 100% uzależniona jest od naszego alter ego a raczej jest statów i .... członków drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ponoć trafi do sprzedaży po oficjalnej podwyżce cen serii wydawniczych CDP, a więc nowa cena XKG ma wynieć 30 zł. tak/nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młodzieży ! Marsz do sklepów - zobaczycie jak 10 lat temu wyglądały genialne cRPG :)

Od siebie powiem tyle - choć nie jest to mój ulubiony tytuł, to pod względem klimatu/mechaniki/fabuły był absolutnie wyjątkowy. Powalały również postacie - nie tylko Bezimienny ale i jego towarzysze (zwłaszcza Morte). Dialogi to również absolutna czołówka - te w dzisiejszych grach (z nielicznymi wyjątkami) nie mają w ogóle startu. Do tego absolutnie genialna muzyka - motyw z Fortecy Żalu potrafię zanucić z pamięci obudzony w środku nocy :)

Osobiście jednak nie kupię.... bo mój premierowy egzemplarz (4 CD) ma się jeszcze całkiem dobrze. Ba - nawet koszulka mi się ostała (gdzieś na dnie szafy), hehe - tyle że już w nią nie wejdę, bo się trochę przytyło ;-)

Problematyczne byłoby dziś jedynie uruchomienie tego klasyka (Vista, GF serii "8", 22" monitor) - więc nawet nie będe próbował :/ (zresztą i tak czasu brak).

Mam jednak nadzieję że CDP o tym pomyślał i ta edycja z XK jest połatana odpowiednimi "fixami" pod nowe kompy. Bo mało kto dziś jedzie na Win 98 i 14'' monitorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super że wznowili tego najlepszego RPGa wszech czasów :D Ja osobiście posiadam wersję kolekcjonerską tej gry (4CD+podkładka pod mysz+koszulka) :) ale i tak zastanawiam się czy nie kupić w tej serii bo płyty CD nie będą działać wiecznie a drugiej okazji może już nie być ;) Polecam gierkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 10:41, Lordpilot napisał:

Mam jednak nadzieję że CDP o tym pomyślał i ta edycja z XK jest połatana odpowiednimi
"fixami" pod nowe kompy. Bo mało kto dziś jedzie na Win 98 i 14'' monitorze...


Po opisie na sklep.gram.pl widać, że nie... tutaj CDP dało plamę i to taką konkretną. Wydawało mi się że za te 10zł extra mogli się postarać o to żebym z powodzeniem uruchomił tą grę na nowszym kompie a nie szukał jakiś funowskich łatek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 11:13, loczyn napisał:

Po opisie na sklep.gram.pl widać, że nie... tutaj CDP dało plamę i to taką konkretną.
Wydawało mi się że za te 10zł extra mogli się postarać o to żebym z powodzeniem uruchomił
tą grę na nowszym kompie a nie szukał jakiś funowskich łatek :/


Jest nvfix i widescreen mod - ale nikt nie zagwarantuje, że nie będzie żadnych problemów na xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta zawiera zarówno Widescreenmod2.1 jak i NVfix oraz edytor stanów gry.
Jednakże, tak jak napisał Laid, są to programy nieoficjalne tworzone przez fanów. Mogą zatem powodować efekty uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 11:40, RobeN napisał:

Płyta zawiera zarówno Widescreenmod2.1 jak i NVfix oraz edytor stanów gry.
Jednakże, tak jak napisał Laid, są to programy nieoficjalne tworzone przez fanów. Mogą
zatem powodować efekty uboczne.


Oby efektem ubocznym nie była utrata konta bankowego :)
Fajnie że z grą są mody bo miałem problem z 20" ekranem w panoramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować