Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment ponownie w sprzedaży!

173 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2009 o 19:27, tosz napisał:

i co z tego jak na monitorze 22 calowym przy rozdzielczości 1680x1050 nie da się w to
grać


Link do konkurencji mam nadzieję, że za to nie oberwę:
http://www.frazpc.pl/b/214139

Cytat:
Pół roku temu powstał G3: Widescreen Mod, który pozwalał na arbitralne ustawienie rozdzielczości w grach opartych na Infinity Engine. Na początku “działał jak działał”, ale od momentu ukazania się w lutym tego roku wersji 1… faktycznie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:27, tosz napisał:

i co z tego jak na monitorze 22 calowym przy rozdzielczości 1680x1050 nie da się w to
grać


Właśnie na takie okazje warto zostawić sobie stary komputer z Windą 98 i GF2 lub nawet Rivą TNT (zatrzymałem przez sentyment, ale się opłaciło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniam, mniam... Kto lubuje się w gatunku RPG absolutnie powinien mieć tę grę w swojej kolekcji. Aczkolwiek ciekawe byłyby wyniki badań ilu młodych graczy, którzy nie pamiętają premier takich gier jak P:T czy BG wytrzymają uderzenie mocno leciwej już grafiki :). Bo moim zdaniem wielu odpadnie mimo "ochów i achów". Warto jednak nie odpadać, bo takich gier jeśli chodzi o tak bogatą fabułę po prostu nikt w dzisiejszych czasach nie robi (zresztą nawet jak na tamte czasy była wyjątkowa). Świetne jest również spolszczenie, czego z kolei CDP już dzisiaj - moim zdaniem - nie umie robić :) (szczególnie tyczy się to dubbingu, kinówkę zawsze się jakoś przełknie).

Nie kupię reedycji, bo poprzednie wydanie z EK trzyma sie zupełnie dobrze, ale za tę cenę na pewno warto. Wstrzymywałbym się za to przed oświadczeniami, że i 200zł warto dać :) (jeszcze wydawcy podchwycą i zacznie się zalew drogą klasyką, zamiast tanią, a po co nam to? ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest WIADOMOŚĆ DNIA!!! bez dwóch zdań! Pamiętam te noce zarwane wśród grabarzy, zbieraczy, Raveli szaradnej...ech...zaraz zamawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie egzemplarz z Extra Klasyki, ale jeśli CD Projekt postarał się o wyeliminowanie bugów graficznych (na kartach GF6600GT i GF7600GT efekty czarów wołały o pomstę do nieba), to skuszę się na nowe wydanie. Grę gorąco polecam, bo przeszedłem ją trzy razy, za każdym razem odkrywając coś nowego, a niedawno dowiedziałem się, że to i tak nie wszystko. :D No i nie każdą grę się czyta jak dobrą książkę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość pogrania w taki klasyk. Premiery wielkich gier RPG końca poprzedniego wieku przespałem w pierwszysch klasach szkoły podstawowoej, więc teraz będę mógł odrobić zaległości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - najwspanialsza gra w historii branży, i nie wierze, by kiedykolwiek jeszcze powstało coś tak wspaniałego, w erze wypasionych kart graficznych i czasuali... Bo gry ambitne się nie sprzedają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoo, w końcu! The best crpg is back! Może z tej okazji odzyskam moją wersję z XK od kolegi i zagram kolejny raz? ;) Gorąco wszystkim polecam, niewiele jest gier, przy których ma się wrażenie, że czyta się powieść.
Ech, pamiętam, jak 5 razy kończyłem grę i potem 20 oglądałem filmik końcowy, bo nie mogłem się oderwać i uwierzyć, że to już koniec :P Nigdy nie zapomnę tego pytania: "What can change the nature of a man?..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już Wam z podniecenia opadnie... entuzjazm, to zobaczcie kto wydaje tą grę.
Z tego co wiem Atari nie miało praw do wydawania gier w świecie Planescape.
Może wykupili prawa do komputerowych adaptacji gier w świecie Planescape? (tylko za co?)
Jeśli Atari ma teraz prawa do komputerowych gier w danym świecie to może doczekamy się wreszcie kolejnych osadzonych w nim gier?
Jeśli tak, to Atari siedzi teraz na "żyle złota". Mają prawa do FR a teraz może i Planescape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie koszulkę zamówił nową, bo stara mi wyblakła i do tego jest pożarta przez mole.

Tym od wysokich rozdziałek zalecam wcześniejsze opanowanie skrótów klawiszowych, bo po kilku godzinach gry wam łapy poodpadają.

Gra jest strasznie liniowa, jak już się zna ten najlepszy sposób jej przejścia, więc trochę wam zazdroszczę doświadczeń, jakie Was czekają przy pierwszym i drugim przechodzeniu gry. Potencjalni nabywcy jednak powinni pamiętać, że w tej grze się głównie gada. Naprawdę bardzo, bardzo dużo. Jeżeli więc nudzi was czytanie -nawet do tego nie podchodźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość dnia znajduje się na moim GS-ie już od 3 dni, a także w poście w temacie o Tormencie. No ale nie wszyscy obserwują wszystkie GS-y i wątki, więc dobrze, że tę wiadomość podali na głównej gramu :) CDP u mnie odzyskuje punkty w rywalizacji z Cenegą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech próbowałem odpalić Tormenta u siebie, ale okazało się że gra jest niekompatybilna z kartami nVidii z serii 8 (8600M GT) - pozostawał tylko okropnie mulący tryb software''owy. Gdyby wypuścili jakiegoś fixa przywracającego pełną kompatybilność z dzisiejszymi kompami, ta gra przeżyła by swoją drugą młodość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób jej przejścia? Koleś, to jest RPG! Tu nie chodzi o to żeby "przejść go najlepszym sposobem", bo od takich rzeczy jest rajdowanie w WoW. Tu chodzi o klimat, o Sigil, o bohatera, o postacie, o brutalność i przede wszystkim o sam pomysł i fabłue która bije na głowe niejedną książkę. Zamiast szukać najlepszego sposobu jej przejścia, jak pewnie robi dużo osób za pierwszym razem - za każdym kolejnym można szukać najgorszego, najdziwniejszego, najtrudniejszego - a zabawa wciąż jest taka sama, jeśli nie lepsza. Niezliczone możliwości, side questy (które są prześwietne), samo zwiedzanie świata - cud! ARCYDZIEŁO które bije na głowe oba Baldur''s Gatey, nie umniejszając tym produkcjom również ich perfekcyjności i legendarności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 20:39, Unf napisał:

Stara slaba gra z przecietna fabula...

Ide pograc w Halo na moim nowiutkim xboxie



w dupie byłeś, g**no widziałeś koleś :] idź stąd bo cie śmiechem ludzie zabiją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować