Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft Windows 7 z oficjalną datą premiery

45 postów w tym temacie

[quote]Miałem chwilę problem ze sterownikami do Soud blastera Audigy, ale problem już rozwiązany:)[/quote] mi wykrywa jako SB Audigy, stery pobrałem i instalowałem, jednak nic to nie zmieniło... wie ktoś skąd pobrać panel sterujący kartą dźwiękową? (opcje mixera, surround itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nowego windowsa szybko nie przejdę, wystarczy mi mój Kubuntu i XP do gier. Mam doczynienia również z Vistą, sporadycznie, bo z drugiego komputera korzystam mało. Mówiąc szczerze nie potrafię się przekonać do Visty, szczególnie przez drobne szczegóły, które dość irytują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 17:56, Vegan napisał:

Na nowego windowsa szybko nie przejdę, wystarczy mi mój Kubuntu i XP do gier./.../


Proponuję spróbować wersję RC Siódemki. Wypróbować można, a gwarantuję, że się nie zawiedziesz. Prędkość XP, poprawiony silnik ergonomiczny Visty, no i te wymagania, które sprawiają, że system ruszy nawet na słabym sprzęcie. Nie ma problemów ze sterownikami, bo system aktualizacji jest perfekcyjny.
Sam czekam na wersję finalną, którą kupię na pewno. Miejmy tylko nadzieję, że wersja polska będzie miała premierę wtedy kiedy światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ta wiadomość bardzo, mój XP już chyba powoli będzie przechodził na emeryturę, a Win7 RC1 jest naprawdę bardzo dobrym systemem - w chwili obecnej mam tylko jego i żadnych problemów nie stwierdzam. Jest szybki, stabilny, sterowniki są do wszystkiego praktycznie (poza bardziej egzotycznymi rzeczami typu stare urządzenie do łapania wideo na USB - to nie ruszyło) - w końcu dobry Windows. Zobaczymy, jak to będzie z wersjami i cenami tychże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 17:28, pawiano napisał:

[quote]Miałem chwilę problem ze sterownikami do Soud blastera Audigy, ale problem już
rozwiązany:)[/quote] mi wykrywa jako SB Audigy, stery pobrałem i instalowałem, jednak
nic to nie zmieniło... wie ktoś skąd pobrać panel sterujący kartą dźwiękową? (opcje mixera,
surround itp.)


Creative wypuściło dopiero co beta sterowniki i dzięki temu mi wszystko działa i jest panel sterujący itp. Jesli dobrze pamiętam to na ich stronie szukaj, jak nie to sam zaraz ci znajde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 08:38, Beleth napisał:

coś mi się to nie podoba...jakim sposobem z 3 lat zrobiło się mniej niż pół roku? znowu wypuszczą zajebiście rozpadający się system :/


Pracuję na wersji beta od releasu 7000 i póki co nie miałem ŻADNYCH problemów z systemem. Wszystkie gry i programy działają bez problemu, a gdy tylko pojawiają się nowe sterowniki, to natychmiast system sam się aktualizuje. Oczywiście od wersji 7000 do 7100 została poprawiona stabilność i strona wizualna OSa, ale nie przypominam sobie błędów czy wysypywania się, tak znanego z Visty czy pierwszych XPków.
Warto spróbować betę i się przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam z Windows 7 od Bety (konkretnie od builda 7068) i jestem zachwycony.

Naprawdę, moi drodzy, nie warto oceniać tego systemu, zanim się go nie wypróbuje - a jak już go zainstalujecie, to więc na XP ani Vistę swego wzroku nie zwrócicie.

Obowiązkowo kupuję pełną wersję, gdy tylko się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 10:02, Grzech napisał:

> coś mi się to nie podoba...jakim sposobem z 3 lat zrobiło się mniej niż pół roku?
znowu wypuszczą zajebiście rozpadający się system :/

Pracuję na wersji beta od releasu 7000 i póki co nie miałem ŻADNYCH problemów z systemem.
Wszystkie gry i programy działają bez problemu, a gdy tylko pojawiają się nowe sterowniki,
to natychmiast system sam się aktualizuje. Oczywiście od wersji 7000 do 7100 została
poprawiona stabilność i strona wizualna OSa, ale nie przypominam sobie błędów czy wysypywania
się, tak znanego z Visty czy pierwszych XPków.
Warto spróbować betę i się przekonać :)


Co, gdzie... Vista Wam się wysypuje? Ja nie wiem, kompletni amatorzy ?... W Viscie brakuje tylko "boostu" wydajności w grach w stosunku do XP. NIC się nie wysypuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 10:02, Grzech napisał:

> coś mi się to nie podoba...jakim sposobem z 3 lat zrobiło się mniej niż pół roku?
znowu wypuszczą zajebiście rozpadający się system :/

Pracuję na wersji beta od releasu 7000 i póki co nie miałem ŻADNYCH problemów z systemem.
Wszystkie gry i programy działają bez problemu, a gdy tylko pojawiają się nowe sterowniki,
to natychmiast system sam się aktualizuje. Oczywiście od wersji 7000 do 7100 została
poprawiona stabilność i strona wizualna OSa, ale nie przypominam sobie błędów czy wysypywania
się, tak znanego z Visty czy pierwszych XPków.
Warto spróbować betę i się przekonać :)


spróbowałem na nowym kompie... po dwóch dniach wróciłem do xpeka. za stary jestem na takie nowinki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem problemy z odpaleniem Kotor 2 i NWN2 (obecnie gram w SoZ). Pierwszy problem to sterowniki Nvidii, drugi problem to nie do końca jeszcze dopracowany Dx11 (wina MS)... oraz sterowniki Nvidi (wina Nvidii)i. Ale np. odpaliłem bez problemu starego WH40k Chaos Gate co na XP bylo dopiero możliwe na SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 12:47, MisioKGB napisał:

Co, gdzie... Vista Wam się wysypuje? Ja nie wiem, kompletni amatorzy ?... W Viscie brakuje tylko "boostu" wydajności w grach w stosunku do XP. NIC się nie wysypuje ;).


Ja Ci dam amatora! :P Vista zarówno na PC (x64) jak i na laptoku (x86) strasznie mi zamulała. Wiem, że nie tylko mi, ale również kolegom z pracy. Sprzęt mam bardzo dobrej jakości, ale mimo to, przy katalogach z dużą ilością plików filmowych czy graficznych system po prostu nie wyrabia żeby zrobić głupi podgląd. Wiadomość typu "Not Respodning" stała się moją bolączką i bardzo irytowała. Potrzebuję system, ponieważ pracuję na wymagających programach (SAS, Statistica, AutoCAD) i gram w gry najnowsze, które są bardzo zasobożerne, to wiem co mówię. Vista się sypie i po prostu nie wyrabia. Dlatego też przerzuciłem się na Siódemkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double post, ale nie zauważyłem odpowiedzi.

Dnia 13.05.2009 o 12:50, castlerock napisał:

spróbowałem na nowym kompie... po dwóch dniach wróciłem do xpeka. za stary jestem na takie nowinki hehe


Hehe :) Rozumiem Cię doskonale. Możesz w ustawieniach OSa ustawić wygląd XP i masz po problemie. Słyszałem, że wysłużonego XPka chcą porzucić i skupić się na Siódemce + ewentualnie łatać Vistę, tak jak to miało miejsce z Win98, gdy wszedł XP. Za dużego wyboru nie będziesz miał, jak tylko przenieść się na Vistę lub Seven. Wybór chyba staje się jasny ;)

@R4venger

Hmmm. DX11 w KoTOR? Nie wiedziałem, że jakakolwiek gra obsługuje coś co jest w fazie testów, tym bardziej taka staruśka gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy upgrade z Visty byłby fajną sprawą :) a jak nie to zbyt szybko nie zamierzam kupować. Mimo obaw nie narzekam specjalnie na Vistę chociaż hibernacja przestała działać i wyszkkiwarka wiesza mi eksploratora - lepsze jest klasyczne rozwiązanie: wpisz i kliknij "start". Dopiero przy upgrade kompa jak będę chciał wrzucić ponad 3GB RAMu to kupię wersję 64b. Poczekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy okaże się tak rewelacyjny jak zapowiadają, ze wstępnych testów wynika, że przesiadka z Visty na siódemkę będzie konieczna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Viste 32-bitową i jestem z niej zadowolony tylko trzeba pamietac aby wszystkie aktualizacje byly na powodzenie oraz pamietac o servispaku1 wtedy wszystkie programy i gry beda chodzic :) slyszalem ze Windows 7 to jakis shit ale czy to prawda???podobno to jest vista tylko ze ma duzo mniej programow i bajerów przez to jest szybszy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja od kiedy mam wszystkie aktuazlizacje na powodzenie i servispack 1 mi wszystkie gry i programy chadza to jest najpiekniejszy szystem i najbardziej stabilny jaki widzialem serdecznie polecam Vista cool :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować