Zaloguj się, aby obserwować  
Kisielek1995

Pracaaa

214 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2014 o 20:06, Dared00 napisał:

Co lepiej wygląda w CV: nieukończone studia czy 3-letnia dziura po liceum?


Dodam tylko, że niekoniecznie musisz pisać, że nie ukończyłeś studiów. Wpisujesz 2005-2008 Wyższa Szkoła Lansu i Bansu. W ogromnej ilości przypadków pracodawcę nawet nie interesuje to czy skończyłeś studia czy też je porzuciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 20:06, Dared00 napisał:

Co lepiej wygląda w CV: nieukończone studia czy 3-letnia dziura po liceum?

Mój kolega ma podobnie, tj. skończył jedną magisterkę, następnie poszedł do pracy a w między czasie studiował drugą, której jak na razie nie bronił, może we wrześniu się mu uda. I ma dylemat, zazwyczaj mówił, że studiował by mieć status studenta, ale jak się pracuje i ma się już mgr to się lekko nie chce kolejnego robić i prawdopodobnie odpuści. Póki studiował to podobno pisał w cv, ale od października już chyba nie będzie tego robił, bo zawsze o coś z tego cv pytają. Zwłaszcza jak się nie ma zbyt wiele pozycji, to masz to jak w banku, że o te studia się zapytają. Potem jak będziesz miał już jakiś staż pracy, to po pierwsze o pracę będą pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie ponieważ obecnie nie mam pracy więc wysłałem cv do Merkury Market na stanowisko doradca klienta w dziale stolarki budowlanej i dywanów. Moje pytanie brzmi czy posiada ktoś jakieś opinie o tym stanowisku ,zarobkach i ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko - są jakieś sposoby, by sobie lekko dorobić, np. przez neta? Nie potrzeba mi obecnie wielkiej kasy, ale przydałoby się choćby tak z 50zł tygodniowo więcej na bieżące wydatki. Szczególnie, że semestr ledwo się zaczął, więc mam ciut więcej wolnego czasu, ale bardzo nieregularnie, więc szukanie jakiejkolwiek normalnej pracy mija się z celem. Ktoś, coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dorabiam jako tester stron internetowych. Otwieram stronkę, klikam, zgłaszam błędy i 10zł/godz. jest. :P Średnio tak 3 razy w tygodniu po 2-2,5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie o coś takiego mi chodzi. Coś czemu raz na jakiś czas można poświęcić parę godzin i w ten sposób parę zł wpada. Wczoraj jeszcze trochę poguglałem w tym temacie, ale za wiele nie znalazłem. Jakieś konkretne strony z ofertami tego typu polecisz? Bo jako praca dorywcza itp jakoś nie mogę się doszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak nie znajdziesz. Musisz chodzić po siedzibach firm, które zajmują się tworzeniem stron internetowych na zlecenie i tam popytać. Te, które mają dużo zleceń wolą już zapłacić komuś i zając się w tym czasie innym projektem niż robić to samemu i to jeszcze po godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to już trochę zachodu. Ale z tego co piszesz chyba warto. W każdym razie zastanowię się nad tym na pewno, dzięki za info. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, negocjował ktoś o stanowisko pracy, mając już pracę?

Chodzi mi o to żeby pracować na lepszych warunkach, tzn. nie tyle godzin co obecnie, i przykładowo jakiekolwiek ustalenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej mają odbicie na umowie? Czy np. mogą powiedzieć że dostanę 2500 brutto, a potem mi powiedzą że jednak nie jak już zrezygnuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na umowie masz zawsze podane szczegółowo formy wynagrodzenia np 17zl brutto za godzinę, system pracy 40h tygodniowo, praca pn-pt i wolne soboty plus niedziele. Premia uznaniowa np 350zl bruto, uwarunkowana oceną pracy i tu szczegóły systemu premiowego.
Dostajesz umowę do podpisania, czytasz, godzisz się lub nie. Proste jak konstrukcja cepa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety "na gębę" nic pewnego nie ma. Teoretycznie ustalenia ustne są wiążące ale w praktyce bywa różnie. Jak pracodawca jest poważny i mu ufasz to cię nie zrobi w kulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 14:55, zerohunter napisał:

No to wiadomo, ale chodzi mi to, żeby się nie wyłożyć w ten sposób, że rzucę jedną robotę,
i się okaże że kicha jest.


Przy rozmowie kwalifikacyjnej/po tym jak zdecydują się przyjąć, powinni zapytać od kiedy możesz zacząć. Pewnie zależy od branży, ale z moich doświadczeń raczej nie ma problemów, żeby np. w połowie sierpnia podpisać umowę od 1 października i w poprzedniej pracy dorobić cały okres wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować