Zaloguj się, aby obserwować  
maaarrr

komunikator

20 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2006 o 09:51, mariusz123 napisał:

jaki waszym zdaniem jest najlepszy komunikator internetowy

Ja obecnie uzywam tlena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja GG :P Chociaż ostatnio jest strasznie niestabilny..... zamierzam się przesiąść na jakiś inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest dość przewrotnie postawione, bo ciężko wybrać "najlepszy" z tego względu, że każdemu odpowiada coś innego (osobiste preferencje, a o gustach się nie dyskutuje), a poszczególne komunikatory mają różnorakie funkcje i zastosowania, co jeszcze utrudnia wybór. Mogę co najwyżej powiedzieć jaka jest moja opinia o komunikatorach, których używałem do tej pory.
Gadu-Gadu ma tę zaletę, że jest najbardziej rozpowszechnione w Polsce. Nietrudno zgadnąć, że większość znajomych korzysta właśnie z niego. Poza tym ma śliczne ikonki (przynajmniej miało w wersji 6, ostatnio je pozmieniali o ile się orientuję i była to zmiana na gorsze moim zdaniem). Jeśli chodzi o wady, to: centralny serwer, który stosunkowo często "pada" i słabe zabezpieczenia.
Tlena używałem krótko (i było to dość dawno) próbując się przesiąść z GG. Nie wyszło - nie spodobał mi się. Jak dla mnie był mało czytelny, za dużo było "napakowane" w tych okienkach. Wróciłem wtedy do GG.
Szukałem sobie jakiegoś innego komunikatora, ale zdecydowałem się na definitywną zmianę dopiero po "odkryciu" Jabbera. "Odkryciu", bo korzystałem z niego już wcześniej, ale w specyficznych okolicznościach i celach, więc nie zdawałem sobie sprawy z jego możliwości. W końcu poczytałem coś więcej o Jabberze i zdecydowałem się dać mu szansę. To było chyba w wakacje albo coś koło tego (na pewno zanim pojawiło się GG v.7). Korzystam z bodaj najpopularniejszego klienta Jabbera - Psi (obecnie v.0.10). Zalety? Co będę wymieniał... Kto chce to sobie poszuka (choćby na www.jabberpl.org ). Dla mnie najważniejsze było to, że teraz mam znacznie bezpieczniejszy od GG komunikator i nie straciłem kontaktu ze znajomymi z innych sieci (GG, Tlen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam będę używał GG do samego końca, mojego lub jego. Po primo jest pierwszym komunikatorem, którego używałem. Po drugie przyzwyczajenie a po trzecie co najważniejsze przez GG poznałem swoją obecną żonę więc względy sentymentalne odgrywają tu durzą rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konnekt proszę państwa, Konnekt! Nic innego :))

>>> www.konnekt.info

Komunikator świetny, troche ustawiania, ale jaka funkcjonalność! Do tego kilka stopni zaawansowania usera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GG bo nie ma problemu z przesyłaniem plików z GG na GG, a wiekszość osób ma jednak GG zainstalowane, choć czasem poproatu "uśpione"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku używam GG i jakoś nie mam z nim problemów. Nie zamierzam zmieniać, bo przyzwyczaiłem się i dotychczasowe funkcje mi odpowiadają. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat mam GG i jestem zadowolony chociaz co nowsza wersia to wiecej błędów a zadnich nowosći (bo kto kozysta z rozmowy przez kamere?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosh... Dziwię się ludziom, którzy piszą coś w stylu "GG ma dużo błędów, ale używam mimo tego". Moim zdaniem to bez sensu - jeśli komunikator się sypie, to przetestuj jakiś inny i już. Może akurat trafisz na lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 13:53, SirKamil napisał:

GG bo nie ma problemu z przesyłaniem plików z GG na GG, a wiekszość osób ma jednak GG zainstalowane,
choć czasem poproatu "uśpione"...

Ja tez nie mam problemu z wysylaniem plikow z Tlena do GG dzieki pewnemu pluginowi, jesli ktos uzywa wersje wczesniejsza niz 7.0 co czyni mala czesc osob z mojej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to, ze zamieszcze teraz drugi post pod tamtym (przydalaby sie mozliwosc edycji wlasnych postow) ale chyba napisalem nie jasno. Chodzilo mi o to, ze niewiele osob uzywa GG 7.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem GG, ale wystąpił dziwny problem - wszystkie konta na moim komputerze działały, ale moje nie. Gdy próbowałem się zalogować - znikało całe wnętrze okna. Nie pomogła ponowna instalacja, nawet z dopiero co pobranego instalatora. Tak przesiadłem się na Tlena i kożystałem z niego tak długo, że przyzwyczaiłem się na dobre. Oferuje możliwość rozmowy z użytkownikiem posiadającym GG i wiele innych funkcji, więc przy nim zostanę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam GG i czasami XFire (nagnijmy do niego definicję komunikatora), ale z GG mam dziwny problem. Od kilku dni za każdym razem jak właczę komputer to pojawiają mi się wiadomości (przeczytane!) które dostałem kilka dni temu. Może jakaś pomoc? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować