• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
SpecShadow

Odblokowywanie portów w Outpoście

Pytanie

Witam serdecznie, mój problem polega na tym że nie mogę korzystac jednocześnie z Internetu na PC i używać XBL gdyż surfowanie bez firewalla to samobójstwo. A Outpost Firewall Pro 2009 skutecznie blokuje dostęp do XBL. Pomaga tylko wyłączenie go albo ustawienie na "Zezwól na większość".

Krótka piłka jak odblokować te porty:
http://support.microsoft.com/kb/908874

TCP 80
UDP 88
UDP 3074
TCP 3074
UDP 53
TCP 53

No i pytanie - czy surfowanie po necie jest wtedy bezpieczne po ich odblokowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.05.2009 o 10:28, SpecShadow napisał:

Witam serdecznie, mój problem polega na tym że nie mogę korzystac jednocześnie z Internetu
na PC i używać XBL gdyż surfowanie bez firewalla to samobójstwo. A Outpost Firewall Pro
2009 skutecznie blokuje dostęp do XBL. Pomaga tylko wyłączenie go albo ustawienie na
"Zezwól na większość".

Krótka piłka jak odblokować te porty:
http://support.microsoft.com/kb/908874

TCP 80


Ten port musi byc chyba otwarty jesli chcesz wchodzic na strony hostowane na protokole HTTP...

Dnia 21.05.2009 o 10:28, SpecShadow napisał:

UDP 88


Tego portu nie znam :P.

Dnia 21.05.2009 o 10:28, SpecShadow napisał:

UDP 3074
TCP 3074


Te dwa sa specjalnie dla Xbox Live i Games for Windows Live.

Dnia 21.05.2009 o 10:28, SpecShadow napisał:

UDP 53
TCP 53


Te dwa sa dla DNS.

Dnia 21.05.2009 o 10:28, SpecShadow napisał:

No i pytanie - czy surfowanie po necie jest wtedy bezpieczne po ich odblokowaniu?


Chyba tak... Surfowanie po Internecie jest bezpieczne nawet bez FireWalla, o ile masz dobrego antywirusa (z platnych polecam np. McAfeem w Google oznacza strony sprawdzone, na ktorych nic niebezpiecznego nie zlapiesz, oraz te, na ktore lepiej nie wchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0



No dobrze ale jak odblokować te dwa porty:

Dnia 21.05.2009 o 13:18, kuba9876543210 napisał:

UDP 3074
TCP 3074


Z zapora windowsową sie nie bawię, raz że już jest wyłączona a dwa że nie ma ona wpływu na XBL. Tylko Outpost ma wpływ. A nie mogę przepuszczać XBL jako "aplikacji" (co jest proste) bo nie działa to w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.05.2009 o 13:46, SpecShadow napisał:

No dobrze ale jak odblokować te dwa porty:
> UDP 3074
> TCP 3074


Cytuje ze strony, do ktorej dales linka...:

"For information about how to configure port settings on a firewall, on a router, or on a gateway, please see the documentation that was included with that device, or contact your network administrator or local technical support for help."

Sugeruje wylaczyc tego Twojego FireWall''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 21.05.2009 o 15:12, kuba9876543210 napisał:

Sugeruje wylaczyc tego Twojego FireWall''a :P


Heh to byłoby takie proste gdyby nie to że inni domownicy też chcą korzystać z Sieci. Rozwiazanie proste ale nie na tyle żeby pograc chociaż rundkę albo ściągnąć minigierkę. Bo okobyłach po 1 GB i wyżej nie wspomnę.

Przejrzę dokumentację choć przysiągłbym że nie znalazłem tam potrzebnych informacji na ten mój przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem coś... w opcji Ustawienia->Wykrywanie ataków->Wyłączenia jest taka możliwość.
Prosi o podanie numeru portu i... zasiegu (że co?) Daję sam numer, przyjmuje ale nie działa. Chodzi o port 3074. Daję np "3074, XBL" i problem z aliasem jest. Cokolwiek by to znaczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z aliasem...? Czyli cos innego powinienes wpisac, rownoznacznego z tym co wpisujesz (tak ja to rozumie :P). Alias to jest druga nazwa/imie na cos/kogos.

A jak inni domownicy korzystaja z komputera, to (jesli masz miejsce na HDD) na jednej partycji zainstaluj im jakis dowolny OS (np. Ubuntu), ktory sluzylby tylko do przegladania Internetu... A najlepiej jakbys zainstalowal wirtualna maszyne (np. na VMware), z ktorej by korzystali Twoi domownicy; wtedy wszelkie smieci jakie by sie nagromadzily, nie mialyby zadnego wplywu na reszte kompa (wirtualna maszyna jest KOMPLETNIE odizolowana od reszty HDD). Tylko wtedy powinno sie miec w kompie przynajmniej 2GB RAM-u (ja mam 4GB i jest akurat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 21.05.2009 o 20:07, kuba9876543210 napisał:

A jak inni domownicy korzystaja z komputera, to (jesli masz miejsce na HDD) na jednej
partycji zainstaluj im jakis dowolny OS (np. Ubuntu), ktory sluzylby tylko do przegladania
Internetu... A najlepiej jakbys zainstalowal wirtualna maszyne (np. na VMware), z ktorej
by korzystali Twoi domownicy; wtedy wszelkie smieci jakie by sie nagromadzily, nie mialyby
zadnego wplywu na reszte kompa (wirtualna maszyna jest KOMPLETNIE odizolowana od reszty
HDD). Tylko wtedy powinno sie miec w kompie przynajmniej 2GB RAM-u (ja mam 4GB i jest
akurat).

Już się tym bawiłem ale teraz jak ICS działa to mogę spróbować lecz nadal szukam instrukcji odblokowania tych portów w Outpoście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować