Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne gry z cyklu Władca Pierścieni w planach

17 postów w tym temacie

Władca Pierścieni i dzieci, a do tego Wii ? Rozumiem, że czekają nas niezwykłe przepełnione radością chwile w
Hobbitonie albo Rivendell oczywiście z Nazgulami siedzącymi nam na dupie. Bez Nazguli ? No tak to gra dla dzieci, liczę na masę jednorożców i kucyków jakichś kolorowych. Tolkien by się w grobie przewrócił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 11:40, MisioKGB napisał:

Władca Pierścieni i dzieci, a do tego Wii ? Rozumiem, że czekają nas niezwykłe przepełnione
radością chwile w
Hobbitonie albo Rivendell oczywiście z Nazgulami siedzącymi nam na dupie. Bez Nazguli
? No tak to gra dla dzieci, liczę na masę jednorożców i kucyków jakichś kolorowych. Tolkien
by się w grobie przewrócił...


Podpisuje się pod tym obiema rękami. Chociaż Tolkiem pewnie przewraca się w grobie od czasu samej ekranizacji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem całą trylogię przynajmniej 3 razy (z tego co pamiętam) i moim zdaniem, film jest o wiele lepszy od lekko nudnawej i infantylnej książki.

Tolkien jest zdecydowanie zbyt łagodnym pisarzem, w tym wypadku ekranizacja wyszła mu na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 13:07, palpatine napisał:

Czytałem całą trylogię przynajmniej 3 razy (z tego co pamiętam) i moim zdaniem, film
jest o wiele lepszy od lekko nudnawej i infantylnej książki.

Tolkien jest zdecydowanie zbyt łagodnym pisarzem, w tym wypadku ekranizacja wyszła mu
na dobre.


Tolkien był poetą i mistrzem języków, dlatego jego dzieła nie są szybką, zwartą akcją na niskim poziomie z ogromem wulgaryzmów. Jego książki mają wielką głębię i trzeba poznać całość świata który wykreował (nie tylko WP czy Hobbita) aby zacząć zauważać piękno tej mitologii.

Ja chciałbym żeby wreszcie powstała BFME 3 - i była porządnie zrobiona i nie umarła po 3 miesiącach, bo patche przestaną wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 13:45, Galadin napisał:

> Czytałem całą trylogię przynajmniej 3 razy (z tego co pamiętam) i moim zdaniem,
film
> jest o wiele lepszy od lekko nudnawej i infantylnej książki.
>
> Tolkien jest zdecydowanie zbyt łagodnym pisarzem, w tym wypadku ekranizacja wyszła
mu
> na dobre.

Tolkien był poetą i mistrzem języków, dlatego jego dzieła nie są szybką, zwartą akcją
na niskim poziomie z ogromem wulgaryzmów. Jego książki mają wielką głębię i trzeba poznać
całość świata który wykreował (nie tylko WP czy Hobbita) aby zacząć zauważać piękno tej
mitologii.


Masz absolutną rację. Jest głębia i poezja, jednak brak Tolkienowi czegoś "mrocznego", co powoduje, że w pełni czujemy dramatyzm sytuacji, ból i gniew. Brak mu temperamentu. Nie zawsze piękne słowa trafnie opisują negatywne emocje, nie każdy jest też na tyle wrażliwy aby poczuć moc śmierci, np. ze słów : " i dusza jego uleciała, a cień jego zmieszał się z cieniami przodków ;)" (to nie cytat, to na potrzeby przykładu :P)

Jest poezja, piękno i głębia treści ale jednak to nie to. Z drugiej strony prawdą jest też, że zgrabnie umieszczona w zdaniu ''kur.." jest tak samo istotna, jak piękne słowa ;).Prawdziwy mistrz pióra potrafi docenić wszelkie aspekty języka, stąd nazywam Tolkienowskiego "Władka" książką infantylną i zbyt ugrzecznioną.

Film natomiast pokazuje nam jak walka wygląda na serio, nie pięknymi słowami ale brutalnymi obrazami, przy czym zachowuje klimat książki i jeszcze go nawet potęguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gry z Władcą Pierścieni w tytule zbyt udane nie były. Może to się zmieni, choć szczerze w tą wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 11:40, MisioKGB napisał:

Tolkien by się w grobie przewrócił...


Tolkien to się w grobie przewraca jak słucha takich hunwejbinów jak Ty. Przez gry do książek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze dzięki tej grze , młodzież skieruje się na książki ( dorośli tez !!!) . Tolkien pochwalił by ten pomysł bo nie wiele młodych dzieci słyszało o LotR , zagrajją , spodoba sie im , będa chciały więcej i przeczytają trylogie ...
Szczeze to sam bym sobie zagrał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na jakiegoś porządnego RPGa w Śródziemiu (MMO sie nie liczy ). Może kiedyś twórcy ogarną, że nie każdy ma ochotę płacić co miesiąc żeby pograć kilka, kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Drużyna Pierścienia nie jest częścią serii gier, o której mowa. EA nigdy takiej gry nie zrobiło.

Po drugie - Trzecia Era jest "przygodową grą akcji"? Czad, gram.pl przeciera szlaki i wreszcie ktoś pokazał światu, że myli się nazywając ją RPGiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że wyjdzie taka gra , może (ale niestety jest na to mała szansa) zachęci ludzi do czytania książek , szczególnie literatury Tolkiena którego dzieła czytałem , szanuje i uwielbiam za ich piękno , głębie znaczeniową i język . Myślę że będzie wiele jeszcze gier w tym uniwersum. Przecież nikt nie spróbował jeszcze zekranizować czy zrobić grę z mitologi Tolkiena jaką jest Silmarilion , jest tam jeszcze wiele , bardzo wiele nie wykorzystanych tematów które mogą być doskonałym tematem na film , grę czy książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 14:47, BigM napisał:

Jak na razie gry z Władcą Pierścieni w tytule zbyt udane nie były.


Chyba pomijając co drugi palec w wyliczaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoł:D Oglądałem właśnie trailer i gra autentycznie mi się podoba. Gra dla dzieciaków, ale na szczęście nie jakiś różowo uśmiechnięte zoombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeszcze wyjdzie Gimli''s Quest, Legolas'' Quest i Eowina''s Quest. I Sharku''s Quest, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować