Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP go! - nowy model PSP bez napędu UMD

112 postów w tym temacie

Uważam że wszystko jest ok. Mniejszy wyświetlacz poprawi jakoś grafiki i mobilność samej konsoli. Przyciski mają fajne ułożenie. A co do braku napędu. No panowie mamy XXI wiek ;]
W przyszłości wszystkie konsolę będą działały w taki sposób. Ciekawe czy będziemy kupować specjalne zdrapki czy może jakieś przelewy na konto playstation. Ja jeszcze czekam na psp 2. Może wtedy Microsoft dołączy się do walki o graczy. Jest to bardzo prawdopodobne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z opcji nowego PSP go jest ściaganie z sieci gier itp ? Ciekawe czyżby Sony kpiło sobie z ludzi i myślą żę będa płacić non stoper zeby miec nowe gry i filmy. Kryzys chyba ich złapał jeżeli wydaja te same PSP co już jest tylko z małymi zmianami kosmetycznymi. Teraz jest okazja na przemyślenia co do kupna PSP czy DS I ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno nabyłem PSP-3000 i nie żałuję. Tak samo jak parę osób piszących przede mną jestem zwolennikiem klasycznej, pudełkowej dystrybucji - wolę posiadać nośnik, który mogę pożyczyć znajomemu czy też sprzedać gdy gra mi się już znudzi (dystrybucja elektroniczna to próba zabicia rynku wtórnego), plus dochodzi jeszcze walor czysto estetyczny - pudełeczka na półce wyglądają super, a zapachu farby drukarskiej z nowiutkiej instrukcji nie zastąpi nawet najlepszy manual online. ;)

Osobna sprawa to wygląd tej konsoli, a raczej ergonomia. Zmniejszona waga to oczywiście plus, ale martwi mnie ułożenie przycisków - d-pad jest obok analoga, a nie nad nim, w dodatku ten ostatni jest w jakimś wgłębieniu (?), a wszystkie przyciski są blisko siebie. Co to oznacza? Że na przykład demo Monster Hunter Freedom United będzie niegrywalne, bo jak jednocześnie poruszać postacią (analog) i sterować kamerą która za graczem nie podąża (d-pad) przy takim ułożeniu? Ja na PSP-3000 mogę jeszcze wygiąć palce w odpowiedni sposób, natomiast tu - nie wyobrażam sobie tego... Ponadto - Resistance Retribution, ten sam problem - wiele akcji wymaga wychylenia analoga + naciśnięcia ''w dół'' na d-padzie. Jak to zrobić tu? :/

Kwestią jest też mała grubość konsoli, co ludziom o większych niż dziecięce/japońskie dłonie może przeszkadzać i prowadzić do zmęczenia rąk. Triggery też nie będą pewnie zbyt duże - ten sam problem, zmęczenie palców (miałem GameBoy Micro - wiem co to znaczy ''małe przyciski''). W końcu (jak już sobie używam, to do końca ;) ) - wysuwany ekran kiedyś w końcu się obluzuje i odpadnie, a poza tym nadal nie jest chroniony w żaden sposób przed zarysowaniem - czy nie lepsza byłaby konstrukcja typu ''clamshell'', jak w DSie? No, ale ''slider'' jest bardziej bajerancki. ;)

Zaraz pewnie odezwą się głosy że narzekam bo kupiłem poprzednią wersję a wolałbym tą - nie taka jest prawda, po prostu nie lubię dystrybucji elektronicznej, a ergonomia nowej konsolki Sony jest żadna (inna rzecz że w poprzednich też jest niezbyt dobra - coś mają z tym problem... Całe szczęście że na półkach zostanie stara wersja - mam wielu znajomych którzy tak jak i ja przedkładają wolno ładujące się i chroboczące UMD nad bezpłciowego, mrugającego lampką flasha... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja elektroniczna ma swoje plusy. I to dużo. Na przykład gdy raz kupimy grę to możemy ją pobierać wiele razy. Czyli możemy być posiadaczami gier nie mając ich w konsoli. Następny plus to cena. Brak opakowań i co za tym idzie zmniejszone koszty produkcji gier. Na bieżąco aktualizowane ceny. Nie będziemy musieli czekać aż sklepy wprowadzą promocję itp. Nie trzeba będzie płacić za przesyłkę a grę dostaniemy od razu po premierze. Do tego dochodzą same nośniki. Można je zgubić lub po prostu zniszczyć. W nowym psp tego nie uświadczymy. A co do rozsuwanej obudowy to uważam to za plus. Myślę że konsola będzie wytrzymała i nie ma mowy o żadnym odpadaniu ekranu. Konsola będzie miała grafikę w lepszej jakości a do tego będzie bardziej mobilna. Wysuwany ekran też ma lepsze praktyczne zastosowanie. Możemy niżej trzyma ręce a ekran i tak będzie dobrze widoczny. Przyciski będą chronione a sama folia na ekran załatwi sprawę zniszczeń lcd. Jest jeszcze rynek wtórny. Ale to że zostanie zniszczony będzie na pewno lepsze dla twórców. Myślę że nie tak wiele osób kupuje gry używane. Myślę że zalety dystrybucji elektronicznej przemawiają za nią. Uważam że jeżeli ktoś chce kupić psp to tylko najnowszą wersję. Ciekawe tylko co z ceną ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja elektroniczna to nie jest wcale taki zly problem, ale nadal pozostaja ludzie tacy jak ja ktorzy lubuja sie w klasyce i jak to juz powiedzial Kifa, pudelka na polce i ten zapach farby drukarskiej, to naprawde jest cos warte tych kilku dodatkowych zlotych :P A co do samej konsoli, nie jest zla, ale drugi analog przeciez by ich nie zabil xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pile - grafika nie będzie lepszej jakości, ponieważ PSP Go! ma dokładnie te same bebechy co starsze wersje. A ekranik to zmniejszona wersja tego z PSP 3000, z całym dobrodziejstwem inwentarza, a więc efektem ''scanlines'' włącznie. Więc nie wiem, skąd ta lepsza grafika Ci się wzięła.

Co do dystrybucji - taniej będzie na początku, do czasu aż przejdziemy w całości na elektroniczną, a wtedy ceny wzrosną do poziomu tych pudełkowych. Co do gubienia i niszczenia nośników - jeszcze mi się to przez ponad 15 lat grania nie przytrafiło, żebym nośnik zniszczył lub zgubił. :) Więc niebardzo rozumiem ten argument - jak ktoś dba o swoje gry to nie niszczą mu się one, proste.

Kwestia aktualizacji cen i dostawania gier zaraz po przemierze - nie wiem, skąd się urwałeś, ale PSN Store to nie widziałeś chyba na oczy. Ceny niektórych rzeczy nie są aktualizowane od ponad roku (w przeciwieństwie do wydań pudełkowych), do tego dochodzi regionalizacja (która w wypadku dystrybucji elektronicznej jest nawet prosta - starczy zablokować zakres IP i po problemie), która będzie, wierz mi, i nadal będziemy musieli czekać na premierę w swoim regionie. Wierzysz w cuda. ;)

Co do ergonomii - nie wydaje mi się żeby ekran wyżej-niżej miał znaczenie, bowiem przyciski są i tak za blisko siebie żeby było to wygodne dla osób z większymi dłońmi, o czym już pisałem. Dodatkowo umieszczenie analoga obok d-pada znacznie utrudni grę w wiele rzeczy, o czym już wspomniałem.

W końcu - tak, dystrybucja elektroniczna jest lepsza dla twórców, ale nie dla nas. I zdziwiłbyś się jak wielu ludzi nabywa używki, bo są po prostu tańsze i tyle. Na PSP Go! nie będzie takiej możliwości, więc rynek odbiorców się zmniejszy. Więc dystrybucja elektroniczna na pewno nie jest dobra dla wszystkich. I znam kilka osób które kupią właśnie PSP 3000, a nie Go!, bo Go! w ogóle do nich nie przemawia i uznają go za po prostu brzydką, a klasyczną dystrybucję przedkładają nad wirtualną.

ArchArtas - nie mogą dodać drugiego analoga, bo to wymagałoby pisania gier specjalnie na PSP Go!, a za to posiadacze starszych wersji gotowi zlinczować każdego napotkanego pracownika Sony. Do czasu nowej platformy musimy poprzestać na jednym analogu który wystarczy, ale na pewno nie tak umieszczony jak w nowym produkcie Sony... O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki fart ,że mam normalne PSP.(Pierwszą wersję) Jak by mi się zepsuło to wżyciu bym tego nie kupił, tylko ostatni model jaki wyszedł. Gry bez pudełek? Po to kupuje oryginał ,żeby mi się kolekcja pudełeczek powiększała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 14:50, Kifa napisał:

Pile - grafika nie będzie lepszej jakości, ponieważ PSP Go! ma dokładnie te same
bebechy co starsze wersje. A ekranik to zmniejszona wersja tego z PSP 3000, z całym dobrodziejstwem
inwentarza, a więc efektem ''scanlines'' włącznie. Więc nie wiem, skąd ta lepsza grafika
Ci się wzięła.

Co do dystrybucji - taniej będzie na początku, do czasu aż przejdziemy w całości na elektroniczną,
a wtedy ceny wzrosną do poziomu tych pudełkowych. Co do gubienia i niszczenia nośników
- jeszcze mi się to przez ponad 15 lat grania nie przytrafiło, żebym nośnik zniszczył
lub zgubił. :) Więc niebardzo rozumiem ten argument - jak ktoś dba o swoje gry to nie
niszczą mu się one, proste.

Kwestia aktualizacji cen i dostawania gier zaraz po przemierze - nie wiem, skąd się urwałeś,
ale PSN Store to nie widziałeś chyba na oczy. Ceny niektórych rzeczy nie są aktualizowane
od ponad roku (w przeciwieństwie do wydań pudełkowych), do tego dochodzi regionalizacja
(która w wypadku dystrybucji elektronicznej jest nawet prosta - starczy zablokować zakres
IP i po problemie), która będzie, wierz mi, i nadal będziemy musieli czekać na premierę
w swoim regionie. Wierzysz w cuda. ;)

Co do ergonomii - nie wydaje mi się żeby ekran wyżej-niżej miał znaczenie, bowiem przyciski
są i tak za blisko siebie żeby było to wygodne dla osób z większymi dłońmi, o czym już
pisałem. Dodatkowo umieszczenie analoga obok d-pada znacznie utrudni grę w wiele rzeczy,
o czym już wspomniałem.

W końcu - tak, dystrybucja elektroniczna jest lepsza dla twórców, ale nie dla nas. I
zdziwiłbyś się jak wielu ludzi nabywa używki, bo są po prostu tańsze i tyle. Na PSP Go!
nie będzie takiej możliwości, więc rynek odbiorców się zmniejszy. Więc dystrybucja elektroniczna
na pewno nie jest dobra dla wszystkich. I znam kilka osób które kupią właśnie PSP 3000,
a nie Go!, bo Go! w ogóle do nich nie przemawia i uznają go za po prostu brzydką, a klasyczną
dystrybucję przedkładają nad wirtualną.

ArchArtas - nie mogą dodać drugiego analoga, bo to wymagałoby pisania gier specjalnie
na PSP Go!, a za to posiadacze starszych wersji gotowi zlinczować każdego napotkanego
pracownika Sony. Do czasu nowej platformy musimy poprzestać na jednym analogu który wystarczy,
ale na pewno nie tak umieszczony jak w nowym produkcie Sony... O.o



Co do grafiki to nie chodzi mi o lepsze parametry samej konsoli ale jakość wynikającą z mniejszego ekranu.
Pewnie będzie takiej samej rozdzielczości co wpłynie na wielkość piksela. A to z kolei przełoży się na lepszą jakość


Nośniki danych tak jak wszystko po prostu się zużywają. Kupując grę w pudełku kupujesz płytę z danymi. Kupując grę przez internet kupujesz dane. Chociaż ja sam też nigdy nie zniszczyłem gry to wiem że taki przypadki się zdarzają.


A co do PSN network to już wina SONY. Masz rację, bo nie widziałem tej usługi "na żywo". Ale e dystrybucja dotyczy się każdej konsoli i to jest przyszłość. Myślę że wraz ze wzrostem popularności takiego rodzaju kupna multimediów wzrośnie jakość samej usługi. A poza tym chyba nie są jeszcze sprzedawane gry na psp przez neta.


Konsoli nie miałeś w rękach a więc nie powinieneś z góry osądzać wygody użytkowania nowego psp. Możliwe że niektóre gry zostaną zaktualizowane dla nowej konsoli.


Myślę że wygląd konsoli nie powinien być decydującym czynnikiem chociaż i tak bardziej podoba mi się PSP Go!

Dystrybucja internetowa to przyszłość a więc nowe psp to po prostu krok dalej. To tak jak z termometrami rtęciowymi. Niektórzy je wolą ale elektroniczne odpowiedniki wygrały. Tak samo było z HD DVD i Blu Ray. Tak samo będzie z e dystrybucją. Pamiętasz dyskietki? Płyty winylowe? Kasety VHS? Historia pokazuje że dystrybucja internetowa to PRZYSZŁOŚĆ.


Dużo ludzi kupuję używane gry. Ale to się będzie musiało zmienić. Myślę że plusy nowego rodzaju dystrybucji niwelują ten minus. Równie dobrze niektórzy mogą narzekać że nie mają internetu itp. Ale co z tego?

Może wolisz starsze wersje psp. Ale ja po prostu myślę że PSP Go! jest lepsze. Podejrzewam że twoja kolekcja gier itp. przemawiają za starszą wersją. Ale technologia idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:33, Vernio napisał:

Jaki fart ,że mam normalne PSP.(Pierwszą wersję) Jak by mi się zepsuło to wżyciu bym
tego nie kupił, tylko ostatni model jaki wyszedł. Gry bez pudełek? Po to kupuje oryginał
,żeby mi się kolekcja pudełeczek powiększała.



To też argument i to poważny jednak kupno oryginałów to po prostu kupno. A pirat to kradzież. I to jest najważniejsze. A poza tym zawsze można sobie kupić figurki z gry itp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pile - Znów się nie zgodzę w kwestii ekranu. W GB Micro ekran był mniejszy niż w SP, i miał mniejsze piksele. Stał się przez to mniej czytelny i mniej wygodny. W PSP podoba mi się właśnie duży ekran, do jakości którego nic osobiście nie mam.

Nośniki i zużywanie - mam w kolekcji sprawne dyskietki i kasety na C64, używane dość często. I nadal są w perfekcyjnej kondycji. :) Więc no... Nie uwierzę że po 3 latach zużyje Ci się jakieś UMD. A przypadki - to przypadki, a nie zasada.

Co do PSN Network to znów nie masz racji - gry na PSP od dawna są oferowane w sprzedaży elektronicznej, ale do wyboru jest też w 99% wersja pudełkowa. W dodatku cena obu wersji jest bardzo zbliżona i naprawdę nie czuć zasadniczo zysków z zakupu elektronicznego. To tak dla Twojej wiadomości... I wierz mi - nie jest miłe zasysanie 1,8 GB danych żeby w coś pograć. Ja już wolę się przespacerować do sklepu i kupić płytkę - czasy wczytywania są takie same z UMD i flasha, sprawdziłem...

Konsoli nie miałem w rękach, ale widzę jak jest zbudowana i miałem w rękach już niejednego handhelda i pada, w tym PSP-3000. I wiem jak jest ułożone w grach sterowanie. Owszem, mogliby je pozmieniać, ale nadal w takiego Resistance Retribution po prostu nie byłoby jak grać bo fizycznie nie ułożysz tak przycisków żeby wszystko działało. Miałeś PSP w rękach i grałeś? Nie? Więc o czym mówisz?

Nie wiem jaki sens ma Twój wywód dotyczący dystrybucji elektronicznej. Termometry to naprawdę tragiczny przykład, bo w ich wypadku to usprawnienie czysto praktyczne i zwiększające bezpieczeństwo. Co ma do tego wojna HD DVD i BluRay - naprawdę nie rozumiem, weź mi to wyjaśnij, bo dla mnie to oba formaty to taki sam nośnik fizyczny. :] A dystrybucja elektroniczna to może i przyszłość, ale na pewno nie taka, jaka mnie by się podobała. I będę z nią walczył ile wlezie.

Zmienić przyzwyczajenia odnośnie używek powiadasz? W USA rynek używanych gier to 30% całego obrotu w tym sektorze, im to powiedz i ciekaw jestem, co Ci odpowiedzą. :] Naprawdę, sądzisz że wszyscy nagle się rzucą na nową formę dystrybucji? Nie sądzę.

A na koniec - ja dopiero kupiłem konsolę, gier mam 3. Wiedziałem że nowe PSP nie będzie miało nic poza distro online i dlatego właśnie kupiłem to stare. I dlatego właśnie będę z uporem maniaka kupował gry na UMD póki są, a elektronicznie tylko jeśli to będzie konieczne. Bo po prostu wolę mieć pudełko, manuala i płytkę, swoje własne i nie wirtualne. Ot i wszystko. :]

A z tym kupnem - również nie rozumiem. Co ma do tego piracenie? ;) I ja nie chcę tandetnych figurek, plakatów i podobnych. Chcę boxa. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy model GO! oceniam w miare dobrze, ale kupiłem niedawno PSP 3000 i nie mam zamiaru na razie zmieniać :) chodż na pewno w przyszłości, i tak nie unikniemy nowych modeli bez umd itp. Ja na razie czekam na Gran Turismo ;) tz. cukiereczek sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Dystrybucja elektroniczna ma swoje plusy. I to dużo. Na przykład gdy raz kupimy grę to
możemy ją pobierać wiele razy.

To nie jest zaleta, to jest WYMÓG! Wyobrażasz sobie płacić za każdym razem, bo ja nie? Więc nie dodawaj tego do zalet. To tak jak by pisać w zaletach lodówki, że ma światełko... dobrze że nie to że mrozi...

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Czyli możemy być posiadaczami gier nie mając ich w konsoli.

Ja tak mam na 2k.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Następny plus to cena. Brak opakowań i co za tym idzie zmniejszone koszty produkcji gier.

Hahahahahahaha uśmiałem się bez kitu :D Dystrybucja cyfrowa to te same ceny. Btw. mała ciekawostka na gram.pl Red Alert 3 był za XX zł a u konkurencji pudełkowa tańsza, że nawet z przesyłką wychodziło taniej.
Osobiście nie widziałem żeby były gigantyczne różnice w cenach (albo żeby jakiekolwiek były) natomiast brak pudełka WIDZĘ.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Na bieżąco aktualizowane ceny.

Did! Mistake!

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Nie będziemy musieli czekać aż sklepy wprowadzą promocję

Ta... tylko Ci z cyfrowej nie wprowadzają praktycznie żadnych promocji. Biorą ceny z kosmosu i trzymają długo jak wina w piwniczkach.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

itp. Nie trzeba będzie płacić za przesyłkę a grę dostaniemy od razu po premierze.

To jest plus. Chyba że ktoś ma jakiś net z orange a''la stare modemowe i te 1,4Gb będzie ściągąć tydzień.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Do tego dochodzą same nośniki. Można je zgubić lub po prostu zniszczyć.

Hmm styczność z grami mam od około 96... chyba... i nie zepsułem ani nie zgubiłem żadnej gry (no może ze 3 które mi skradziono).

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

A co do rozsuwanej obudowy to uważam to za plus. Myślę że konsola będzie
wytrzymała i nie ma mowy o żadnym odpadaniu ekranu.

Pożyjemy zobaczymy.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Konsola będzie miała grafikę w lepszej jakości[...].

??

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Wysuwany ekran też ma lepsze praktyczne zastosowanie.
Możemy niżej trzyma ręce a ekran i tak będzie dobrze widoczny.

To Ty masz łapy jak Big Foot? Ja tam grając na moim 2k widzę bardzo dobrze... a do tego jaka ergonomia!

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Przyciski będą chronione

Najważniejszy to ekran.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

a sama folia na ekran załatwi sprawę zniszczeń lcd.

Powtórka z rozrywki - 1k, 2k, 3k.

Dnia 31.05.2009 o 14:27, Pile napisał:

Jest jeszcze rynek wtórny. Ale to
że zostanie zniszczony będzie na pewno lepsze dla twórców. Myślę że nie tak wiele osób
kupuje gry używane. Myślę że zalety dystrybucji elektronicznej przemawiają za nią. Uważam
że jeżeli ktoś chce kupić psp to tylko najnowszą wersję. Ciekawe tylko co z ceną ;]

Tylko NIE najnowszą wersję. Osobiście polecam 2000 albo starego dobrego FATA. Panom z SONY bije już na głowę. Na dodatek niektórym graczom też. Strzelacie sobie w stopę, oni będą mieli full $$$ a wy będziecie ciułać miesiącami żeby kupić jeden (k)HIT i to jeszcze zwykły strumień zer i jedynek, bez pudła, bez instrukcji, bez gadżetów, bez czegokolwiek.

Jeszcze odniosę się do tych dziwnych wołań i narzekań że nie ma drugiego analoga. Że co? Po co? A co z kompatybilnością wsteczną?

-Hej Mike! Mam genialny pomysł na nowego FPP!
-Comone!
-No to patrz: zrobimy chodzenie tą gałką, drugą gałką się ruszamy, R- zoomik, L- reload, Lewo - mapa, kwadrat...
-No dobra ale gdzie to upchniemy jeśli będziemy chcieli wydać na wcześniejszych konsolkach?
-Oj tam f*** 1k, 2k, 3k

Z jednej strony gadacie że to nie nowa konsola tylko nowa wersja, a się ślinicie jak by to miało być PSP2. Zdecydujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam psp fat (1004) i psp 3004 ale to co zobaczyłem na screenie mnie poraziło.....brzyyyyydkie...ale jeśli będzie praktyczne to kupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować