Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - MDK

29 postów w tym temacie

Jeśli miałbym wybrać jedną, jedyną grę (tudzież serię gier), które spowodowały u mnie opad szczęki pod każdym względem (od grafiki, przez gameplay, po fabułę (głównie śmiechy), to bez wątpienia odpowiem, że tymi grami były MDK i MDK2.
Myszasty zapomniał w Retrogramie wspomnieć o ŚWIETNEJ polonizacji drugiej części gry (lektor i jego "aaaatomowa grzanka?" na jednym z końcowych etapów), dzisiaj mało jest gier, które zlokalizowano tak dobrze.
Skrót MDK sam zawsze rozwijałem jako "Max, Dr, Kurt", ale gdy mi się to znudziło zaczęły się zabawy z bratem typu "Małe Dupsko Kaczki" albo "Mam Dużo Keczupu"...
Gram, narobiliście mi smaka na MDK, muszę przejść od nowa, bo słabo już pamiętam jedynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza gra <3
moja najwieksza milosc tamtych lat :D

btw... artykul zacny. ale watpie zeby gracze, ktorzy za mlodu nie siegneli po ten tytul teraz zagraliby w to. a szkoda... szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się w tą grę zagrywałem. Piękne czasy. Kiedy to było??? Aż mam chęć zagrać. To dobrze, że mam gdzieś :] razem z dwójką :]:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MDK!!! Ludzie to było objawienie! Ta gra była (jest) tak grywalna że jak ktoś nie grał to się niech nie odzywa, zamknie dom na klucz i grać!Grałem w część drugą, a dopiero potem w jedynkę i szczerze mówiąc jedynka już mnie tak nie wciągneła, ale to nadal arcydzieło. Błagam zagrajcie chociarz w dwójkę, a słowa: "Grywalna Gra" nabiorą dla was zupełnie nowego znaczenia.No i warto wspomnieć równierz o świetnej polonizacji.Niektóre txty mnie poprostu rozwaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa... nigdy się nie zetknąłem z tą grą, co więcej- do niedawna znałem sam tytuł, nie miałem pojęcia, o czym ona jest. Trzeba to nadrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra w chwili kiedy wyszła po prostu MIAŻDŻYŁA! Rewelacyjna grafika, niesamowity design poziomów i przede wszystkim genialny gameplay sprawiały, że nie można było się od tej gry oderwać. Prawdziwy klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurcze, pamiętam, że giera była bardzo głośna, ale niestety mój blaszak był zawsze za słaby żeby mdk pociągnąć, a potem nie było kompa wcale. Jak był kolejny, to już mdk był historią... i tak mnie ta produkcja ominęła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio niezmiernego farta. Na dworcu PKP z kiermaszem książek znalazłem na półce nowiutkiego w folii pierwszego MDK w starej eXtra Klasyce... za 5zł. Oczywiście nie mogłem pozwolić, by stał na tamtej półce i za tę astronomiczną kwotę przygarnąłem go do swojej :) W wakacje po sesji zaraz go przygarnę do biurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Murder Death Kill to była jazda :-). Grałem w to u kampla na kompie jeszcze duużo wcześniej zanim miałem swój. Zrobiła ogromne wrażenie zwłaszcza humorem. Jak już miałem swojego kompa zagrałem w demko. Tryb snajperski i spadochron to unikatowe fjuczersy które zapamięta się na zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wspomnienia wracają.. :-)

pierwszy raz grałem w to na iMacu w szkole mojego kuzyna :-))
pamiętam, że największym problemem dla mnie było przestawienie się na mysz jednoprzyciskową ;D [a przyzwyczajony byłem do zwykłej myszy z dwoma przyciskami i rolką ;-)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty Doi Krowy !! Tak na prawdę twórcy nigdy nie zdradzili co oznaczają te 3 położone w bliskiej odległości od siebie literki. Ehh :), co tu dużo mówić, owego czasu jedna z lepszych gier na PC, 2ka okazała się jeszcze lepsza.

Pójdzie to to jeszcze na Viście 64? a 2-ka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jak MDK2 był na okładce każdego magazynu o grach to ja dopiero zaczynałem zapoznawać się z tą branżą ;) Niestety nigdy w to nie grałem, ale liczne oferty na GOG-u pewnie kiedyś mnie skuszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś tą masakryczną lokację w MDK2, której przejście mnie swego czasu kosztowało sporo nerwów:

Grało się Kurtem, jakaś obca planeta, pomieszczenie z 3 rurami wystającymi z sufitu oraz jedną dużą rurą, do której trzeba było wlecieć, ale wiatrak/wentylator (czy jak to nazwać) był wyłączony. Na końcu tej mapy walczyło się z tym wielkim fioletowym kosmitą.

Internet mnie tam uratował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zagrać :)

Co do wskrzeszenia MDK, to mam nadzieję, ze tak się stanie, bo mają też wskrzesić serię Descent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować