Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 zapowiedziany

67 postów w tym temacie

Niektórym na tym forum to chyba coś odbiło, i to ostro. Nie można tu pisać newsów, bo czego się nie napisze, to i tak zaczyna się wojna między jednymi konsolowcami a drugimi, teraz jeszcze na dodatek weszli pecetowcy. Nie macie innych problemów, naprawdę?
Crysis pierwszy, chociaż krótko w niego grałem, bardzo mi się spodobał. Swoboda, pojazdy, kombinezon, ulepszenia broni, poezja. Druga część to niegłupi pomysł. I mimo że jestem pecetowcem, jakoś mi to nie przeszkadza, że gra wychodzi na konsole. Bo exclusivy to zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znowu dadzą ten jak dla mnie wymarły wątek z obcymi ... Ja licze na v.good MP ...i singiel przy ktorym bede sie dobrze bawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 17:59, Marco_Polo napisał:

> I dobrze. Pctowcy tracą argument za wyjątkowością swej platformy ;]
Tzn?

"Efekt jest taki, że drugi Crysis, oprócz PC, trafi również na PS3 i X360."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, pierwszy Crysis trochę mnie rozczarował, owszem grafiką fenomenalna, ale jednak sama gra w sobie nie była świetna. Jakoś nie mogłem się do niej przyzwyczaić więc Warhead zupełnie mnie już nie interesował. Co do Crysisa 2 to już nie jestem taki napalony na ten tytuł, znów pewnie będzie genialna grafika, ale już z resztą tak świetnie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 16:13, Lordpilot napisał:

- optymalizację: w pierwszej częsci nie istniała, ponieważ teraz jednak gra wychodzi
tez na konsole, to mam nadzieję że sie przyłożą

W tym sęk że to właśnie gry multiplatformowe częściej mają koszmarną optymalizację [GTA4, Saint''s Row 2...] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:23, Ecko09 napisał:

Cóż, że Crysis 2 powstanie było wiadomo od dawna, nie mniej bardzo się cieszę, że dwójka
już oficjalnie jest.


A kto sie nie cieszy?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 18:25, Wojtas94 napisał:

> > I dobrze. Pctowcy tracą argument za wyjątkowością swej platformy ;]
> Tzn?
"Efekt jest taki, że drugi Crysis, oprócz PC, trafi również na PS3 i X360."

Ale co to ma do wyjątkowości tej platformy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:37, Marco_Polo napisał:

Ale co to ma do wyjątkowości tej platformy?

Domyślam się, że jemu (jako fanowi x360 o ile pamiętam) chodzi o to, że gracze pecetowi tracą taki wyjątkowy tytuł (z ponoć najlepszą grafiką i fizyką) na rzecz konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:37, Marco_Polo napisał:

> > > I dobrze. Pctowcy tracą argument za wyjątkowością swej platformy ;]

> > Tzn?
> "Efekt jest taki, że drugi Crysis, oprócz PC, trafi również na PS3 i X360."
Ale co to ma do wyjątkowości tej platformy?


Pewnie chodzi o to że grafika zostanie na tyle obcięta również na PC żeby biedny XO nie dostał rrod''a po 2 minutach gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super... napewno na konsolach ta gra bedzie wyglądać rewelacyjnie, smiem twierdzić ( wiem , że to smiała teoria ) ale być może wersja konsolowa przebije graficznie ( zresztą jako pierwsza gra konsolowa), takich gigantów jak half-life 1, quake 1 lub duke nukem 3d... choć jka znam życie to... kurde kogo ja oszkuje XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jako fan Crysis''a mam nie małą listę, co panowie z Cryteku powinni dopracować... W głowie oczywiście. Napiszę tutaj niektóre rzeczy:

Jeżeli chodzi o grafikę - modele twarzy są według mnie niemal idealne. A może idealne? No w każdym razie, są jak żywe. Za to zażyczyłbym sobie lepsze tekstury. Złe w CryEngine 2 nie były no ale mogą być o wiele lepsze. W F.E.A.R. 2: Project Origin są świetne. Ze snajperką i przybliżeniem na x10 na monitor [w grze] to można sobie spokojnie czytać nazwy plików [na max detalach to te nazwy mają nawet wygładzone cienie]. Fajnie by było, gdyby na podobnym albo lepszym poziomie stały teksturki w Crysis 2. I nie wiem co jeszcze w grafice mogliby popoprawiać. Jak najwięcej szczegółów trzeba i tyle ;]

Za to fabułę chciałbym o wiele lepszą. No i żeby wciągała. Nie żeby fabuła w Crysis była zła no ale... po prostu była średnia. Bugi dźwiękowe mogliby usunąć [czasem muzyka nagle znikała i powracała dopiero przy następnym checkpoincie]. Ustawić też checkpointy tak, by po ich dotarciu nagle na nas się nie zawaliła jakaś skała.

Większa nieliniowość. Co prawda już mamy jako taką nieliniowość. Mamy wiele możliwości jak zaatakować wrogi posterunek. Wejść niezauważonym w trybie kamuflażu? Zmodyfikować karabin szturmowy [np: SCAR] tak by działał jak snajperka? Zbombardować wrogi posterunek wyrzutnią rakiet? Wbić się jakimś pojazdem, zaatakować od strony morza? Proszę bardzo. I jest też wiele innych możliwości. Bardziej epickie bitwy [bo np: ta bitwa czołgowa była intensywna ale miało się mało sojuszniczych czołgów. Właśnie chciałbym więcej sojuszników w misjach. Bo AI tak przeciwników jak i sojuszników była na bardzo wysokim poziomie, szkoda, że nie do końca wykorzystali tego potencjału. No ale jest usprawiedliwienie, już ledwo który sprzęt sobie dawał radę z Crysis''em więc po co mieliby jeszcze bardziej obciążać sprzęt? Sam próbowałem ponamieszać i z 20 FPS mi się zrobiło 5 ;]

Fizykę niech dopracują. Bo choć jest dobra to jednak jest dziwaczna. Czasami padałem przez nie wiadomo co. Czasem byłem zabijany przez otwieranie lodówki. Trzymanie się dachu złożonego z wielu blach na jednym cieniutkim drewienku. Odbijanie się niektórych elementów otoczenia od wody [czasem drewno radośnie podskakiwało na morzu i tak cały czas]. Często kiedy się zestrzeliwało drzewo to tak dziwnie się zachowywało. Czasem po prostu latało. Więc niech te algorytmy ogarną.

Multiplayer dla mnie już w tej chwili jest świetny. Mam na myśli Crysis: Wars. Naprawdę świetnie się gra. Bardzo dobrze wyważyli wszystkie bronie oraz resztę rzeczy. Ewentualnie więcej map. Więcej trybów [!]. Większe mapy i więcej ludzi na mapie [chociaż 32 osoby to już wystarczająco dużo jak na takie mapy]. No może fajnie by było jakby tak umożliwili w multi oddziaływać na środowisko. Karczowanie lasów i rzucanie kawałkami drewna w przeciwników. Koszami na śmieci. :D itp.

Co do optymalizacji - to ja się nie martwię. PC jest dla Cryteka też ważne. A więc tej platformy nie oleją. Prędzej teraz stworzą CryEngine 3 na PC a potem będą wszystko przenosić na konsole.

No to czekamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No...nareszcie hehe:D Mam nadzieję że różnic będzie więcej niż pomiędzy Crisis, a Warhead ;)aaa...wersja PC i tak będzie najbardziej wypasiona, co by nie mówić (w kwestii grafy oczywiście). Do tego czasu GeForce 260 będzie już standardem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować