Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 09: Relacja na żywo z konferencji Microsoftu

276 postów w tym temacie

Do ekipy gram: Moglibyście jakiś embedem chat (obok tego okienka z komentarzem z konferencji) zrobić, żeby na żywo można było komentować. Ciekawie by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 22:51, Cygi napisał:

Nie wiem, jak się kiedyś gadało, ale chyba zanim komunikatory weszły do życia codziennego, to też na nie rzucali gromy z nieba, że to będzie źle dla młodzieży, itp.? Czy się jednak mylę...?

A nie jest? Większość nie potrafi sklecić porządnie zdania złożonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 22:59, Marco_Polo napisał:

> Nie wiem, jak się kiedyś gadało, ale chyba zanim komunikatory weszły do życia codziennego,
to też na nie rzucali gromy z nieba, że to będzie źle dla młodzieży, itp.? Czy się jednak
mylę...?
A nie jest? Większość nie potrafi sklecić porządnie zdania złożonego.

A może kiedyś też nie umieli? Teraz po prostu można to zjawisko ładnie w internecie obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2009 o 22:20, Pile napisał:

Po piersze to nie mam ochoty zniżać się do tego poziomu i odpowiadać w nieskończoność
na twoje posty. Po drugie to nie wiem po co ten sarkazm. Bo zamiast konstrukcyjnej wymiany
zdań czynisz naszą dyskusję zwykłym syfem. I nie wiem po co te durne uwagi na temat pisania
postów. Dla mnie liczy się przekazana informacja a nie ilość liter...

Szkoda, ja tez nie mam ochoty, ale bede odpisywac. Chociazby dla jaj. Po drugie sarkazmu uzywa sie, aby w zabawny sposob zwrocic uwage na pewne rzeczy. Po trzecie moim argumentem bylo to, ze porownales gadu-gadu, komunikator internetowy do "wirtualnego przyjaciela" co bylo idiotyczne. Po czwarte te "durne" uwagi na temat pisania postow sa po to, zeby nie trzeba bylo czytac twoich postow przez lzy i z zagryzionymi wargami, tak jak teraz. A jesli chodzi o "przekazana informacje" to tez pod tym wzgledem lezysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miło patrzeć jak forum żyje sobie od jednej batalii do kolejnej, coś mi to przypomina... nieważne.

Cieszy mnie informacja o drugiej częsci Crackdowna, jedynka była bardzo dobra (choć grafika potrafiła popsuć przyjemność płynącą z gry) i moje przypuszczenia o wydaniu sequela się potwierdziły. O nowyej grze studia Infinity Ward nawet nie czytam, przestała mnie bawić ta seria po kilku miesiącach obcowania z CoD4.

Co do nowego Rock Banda - "zaraz po premierze pojawią sie albumy do zakupienia". Bardzo śmieszne, jakby nie mogli zaimplementowac je do gry, już nie mówię dlaczego tak je$t.

Projekt Natal śrendio mi się podoba ale to wyjątek:]
Nie wiem tylko jak ustosunkować się do informacji o umieszczeniu last.fm, Twittera i Facebooka w XBL. Po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 23:10, Namaru napisał:

A może kiedyś też nie umieli? Teraz po prostu można to zjawisko ładnie w internecie obserwować.

Point taken. Nie ma co zwalać na takie wynalazki skoro dziś maturę z polskiego może zdać każdy kretyn - byle by tylko czytać i pisać umiał (trochę przesadzam, ale dużo więcej nie musi wiedzieć).

Jak się cieszę, że nie oglądałem tej konferencji i w ogóle nie śpieszy mi się do tego. To wszystko to jest show przygotowany tak by zwrócić uwagę i otworzyć portfele w odpowiednią stronę. Poza tym przeglądałem sobie komentarze i wspominane w nich idee (wirtualny przyjaciel) przerażają.

Czy MS zrobi coś lepiej niż Nintendo jeśli chodzi o te wynalazki? Wątpię by stało się to w obecnej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 22:51, Cygi napisał:

Alan Wake - zostałem zmiażdżony. Klimaaaaaaaaaat!
MGS na X360 - czyli co? Z exclusive''ów z PS1 i PS2 zostało jeszcze GT5 i GoW? Czy coś
pominąłem? (pomijamy świeże tytuły z PS3)


A buu... MGS wciąż jest excusivem na PS3 :). Gdyż ta część nigdy nie pojawiła się na PS3, więc nie ma co mówić o jakiejkolwiek stracie exclusiva :) Zaś Xbox360 zyskał i teraz ps3fanboje będą się smucić. :)

( Gdyby na PS3 ta część MGS'a była i pojawiła by się na XBOX'a wtedy można mówić o pozbawieniu PS3 ekskluzywnej gry, ale tak nie jest)

No chyba, że mówisz o całym świecie MGS, w takim wypadku ekskluzywny świat MGS'a już nie należy do Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 23:34, hallas napisał:

To wszystko to jest show przygotowany tak by zwrócić uwagę i otworzyć portfele w odpowiednią stronę.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz, a dowodem na to była konferencja Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na żywo. Po tym jak widziałem jak w gry będzie można grać bez kontrolerów - niechce mi się grać w normalne gry z myszką i klawiaturą. No i ten Gameplay z Modern Warfare 2 - w necie dopiero jakieś głupie trailery, a tu już grają. Albo Tony Hawk z tym kontrolerem-deską. Czyżby Xbox stawał się WII? Ale im więcej urozmaiceń tym lepiej. Wątpię że ktoś da lepsze show niż Microsoft na E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... Playstation3 stracił exclusiva :D. Ale i tka grzeje mnie to :)
(prawdopodobnie bedzie tez na PS3, gdzie jak wczoraj czytałem niusa, wspominali tylko, na x360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft pozamiatał - zwłaszcza jeśli chodzi o nowy kontroler. Szykuje się mala rewolucja i bardzo dobrze - nowatorskie pomysły zawsze w cenie, a to na pewno rozrusza nieco skostniałą branżę. To oczywiście wariant optymistyczny. Bo czarny scenariusz zakłada, że ten wynalazek skończy jako ciekawostka i nic więcej.

Z rzeczy bardziej praktycznych (wypisze tylko to co mnie interesuje):

- radio - jak dla mnie świetny patent, na pewno skorzystam

- Alan Wake: wreszcie pokazano coś więcej i podano przybliżoną datę premiery. Pozostaje czekać do przyszłego roku

- FF XIII: działa na 360. Premiera dopiero w przyszłym roku, czyli czekam :)

- Forza Motorsport 3: to jest to ! Królowa symulacji wreszcie powraca ! Co więcej - podoba mi się tu podejście 10Turn/Microsoftu. Podczas kiedy konkurencja (tak to jest przytyczek do Polyphony) hypuje swoją grę od ładnych kilku lat, wydaje płatne "demo" , a właściwej gry wciąż nie ma... chłopaki z 10Turn dłubią sobie nad nową Forzą po cichu. Żadnych screenów, filmików, żadnych oficjalnych zapowiedzi, żadnego hype''u. I nagle przychodzi czerwiec 2009 i okazuje się że gra będzie miała premierę - za 4 miesiące (czyli jest juz prawie skończona). Dodatkowo - nie będzie to odgrzewany kotlet, bo poprawiono wszystko co poprawić się dało (choć dla mnie "dwójka" była prawie że ideałem i spędziłem nad nią ładnych kilka miesięcy). Znacznie podciągnięto grafikę (teraz ociera się już o fotorealizm), nie zmieniając frameratu (nadal będzie 60 kl.). Będzie jeszcze lepsza fizyka i zachowanie auta. Będzie widok z kokpitu (jego brak był IMO jedynym mankamentem dwójki). I to wszystko po cichu, bez żadnego rozgłosu, bez chwalenia się na lewo i prawo, bez czczych obietnic. To są prawdziwi mistrzowie kodu - potrafią zrobić megagrywalną produkcję, porządnie zooptymalizowaną, na sprzęt który ma już parę lat na karku i nie jest potęgą. Anyway - z tego się cieszę najbardziej i na moją listę zakupów wskoczyła kolejna gra (na którą liczyłem - ale nie w tym roku)

A na koniec dwie łyżki dziegciu:

- nadal jesteśmy wg. Microsoftu trzecim światem, choć zdziwiony tym nie jestem. Ostatecznie pożegnałem się z nadzieją na ujrzenie polskiego live jeszcze w tej generacji

- L4D2 - Valve zaczyna odcinać kupony. Zamiast dokończyć wreszcie EP3 do HL (i wreszcie jakoś sensownie ten cykl zakończyć) wydają drugą część jakiejś sucharskiej gry o zombiech. Na tym samym silniku (właściwie powinien być to dodatek, ale chciwcy chcą zedrzeć kasę z frajerów). Moich pieniędzy nie zobaczą na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 23:34, hallas napisał:

> A może kiedyś też nie umieli? Teraz po prostu można to zjawisko ładnie w internecie
obserwować.
Point taken. Nie ma co zwalać na takie wynalazki skoro dziś maturę z polskiego może zdać
każdy kretyn - byle by tylko czytać i pisać umiał (trochę przesadzam, ale dużo więcej
nie musi wiedzieć).

A co gorsze, żeby się wypowiadać w internecie nie trzeba mieć nawet tej śmiesznej matury ;)

Dnia 01.06.2009 o 23:34, hallas napisał:

Jak się cieszę, że nie oglądałem tej konferencji i w ogóle nie śpieszy mi się do tego.
To wszystko to jest show przygotowany tak by zwrócić uwagę i otworzyć portfele w odpowiednią
stronę. Poza tym przeglądałem sobie komentarze i wspominane w nich idee (wirtualny przyjaciel)
przerażają.

Ma otwierać portfele ale raczej casuali. ;) Ale w tym wirtualnym przyjacielu wyczuwam ściemę, już to, że nie pokazali tego ''life'', daje do myślenia. Obstawiał bym, że to było inscenizowane specjalnie dla E3...

Dnia 01.06.2009 o 23:34, hallas napisał:

Czy MS zrobi coś lepiej niż Nintendo jeśli chodzi o te wynalazki? Wątpię by stało się
to w obecnej generacji konsol.

No właśnie nie jest to takie pewne. MS chce zrezygnować z jakiegokolwiek kontrolera to będzie ''ultimate casual experience'' (oczywiście jeśli uda im się wcielić w życie to co pokazali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 09:00, Lordpilot napisał:

Microsoft pozamiatał - zwłaszcza jeśli chodzi o nowy kontroler. Szykuje się mala rewolucja
i bardzo dobrze - nowatorskie pomysły zawsze w cenie, a to na pewno rozrusza nieco skostniałą
branżę. To oczywiście wariant optymistyczny. Bo czarny scenariusz zakłada, że ten wynalazek
skończy jako ciekawostka i nic więcej.

Eye Toy już było więc to nie taka mega innowacja. Ale jeśli uda im się to zrealizować z taką jakością kontroli jak na pokazie i nakłonić ludzi do kupna tych kamerek to faktycznie przeniosą ''casual gaming'' na nowy poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem po obejrzeniu dwóch konkurencyjnych prezentacji z jednej strony Micro z drugie Sony, więc chyba mogę w tej sytuacji wyciągnąć jakieś wnioski, po pierwsze jestem po prostu przerażony tym wirtualnym przyjacielem, nie wiem gdzie jest miejsce bytu czegoś takiego, i nie wiem czego ma takie coś uczyć, bądź w czym pomagać interakcja z drugim człowiekiem nigdy nie zostanie przebita przez takie coś, jedyne do czego możę dorpowadzić do do wyalienowania poszczególnych jednostek które w obawie przed światem realnym będą prowadzić ciekawie sztuczne konwersacje z wirtualnym przyjacielem....
Kontroler Microsoftu jest naprawdę czymś wyjątkowo ciekawym, zobaczymy jeszcze jak to będzie się miało do realnego ostatecznego wyglądu, z tej prezentacji przedstawionej przez tą panią widać było, że po tych kilku minutach podskakiwania była lekko zmęczona, teraz postawmy an tym miejscu człowieka który wraca do pracy i chce się odprężyć - raczej nie będzie skory do tego by skakać kopać czy rzucać się całym ciałem, jako chwilowa rozrywka tak, na dłuższą metę - cóż zobaczymy...
Co do gier oczywiście Alan Wake - bardzo mi się spodobał niezaprzeczalnie, co do Halo cóż nie gustuję w takiego typu grach - grałem w pierwszą część Halo jeszcze na PC i na tym moja przygoda z grami tej serii się skończyła, wyścigów nie tykam ale podobno FORZA na X-BOX to jedna z najlepszych ścigałek - nie wiem, nie wypowiadam się zatem na ten temat....
To tyle, w opozycji stoi Sony i ich ciekawy kontroler, przyznam się szczerze widząc to przyszło mi namyśl tylko jedno....
STAR WARS.... i miecz świetlny... Prezentacja produktu bardzo ciekawa, teraz tylko zastanowić się nad tym czy ędzie sprzedawany pojedyńczo czy jako zestaw 2 egzemplarzy <miecz tarcza, łuk w tej prezentacji> tak czy siak podsumuję to w ten sposób każda z firm próbuje przyciągnąć do siebie jak największą ilość nowych klientów... ja poczekam, zobaczę jak to będzie wyglądać... wojny konsolowców.. nie wiem czy jest to tak samo popularne w innych krajach, sam osobiście uważam, że w znacznej mierze zależne jest to od zamożności danego społeczeństwa bowiem gdyby każdego było stać na obie konsole czegoś takiego jak wojny fanbojów nie miały by miejsca....
To tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować