Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 z konkretną datą premiery

38 postów w tym temacie

Bardzo fajnie. W tym roku dzieje się sporo dobrego zarówno w grach jak i przy siódemce. Dziś zainstalowałem RC oraz spolszczenie i jestem dużo bardziej zadowolony niż z Visty oraz leciwego już XPka. Ceny natomiast, jak plotka niesie, mają być zdecydowanie droższe od dotychczas wydanych. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu Live@edu przedstawiciel MS powiedział że projekt będzie domknięty i przygotowany do wydania dla producentów sprzętu pod koniec października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ceny mają być zdecydowanie *wyższe XD.


W informacji podano, że będzie dostępna wersja zarówno OEM jak i pudełkowa. Nawet jeśli trzeba będzie poczekać to raczej niezbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy podobnie jak w przypadku XP>Vista można bylo dokonać upgradu, to będzie tak samo z Vista>7.

Pamietam że cena upgradu z XP do Visty była nie opłacalna i lepiej wyszło mi kupno od razu systemu Vista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od paru dni na Windows 7 build 7100 wersja 64 bit i wszystko śmiga bardzo dobrze.
Problemem są sterowniki, ale zastrzegam, że problemem jest tu 64bit system). Dużo aplikacji nie ma specjalnego certyfikatu, którego koszt dla producenta to kilkaset $ rocznie. Jest na szczęście legalny program, który pozwala nam instalować niby niezgodne aplikacje. Tryb zgodności z poprzednimi systemami sprawia się lepiej niż w Vista, znacznie lepiej. Możemy wybrać, jakiego systemu, z jakim service pakiem chcemy użyć w trybie zgodności. Dodatkowo opcja "Troubleshoot compatibility", która pozwoliła mi na zainstalowanie sterowników do mojego, starego skanera, których wersja pasowała "jedynie" do XP i do tego taki myk zadziałał :D
Denerwujący w Viście UAC, którego pełne wyłączenie nie należało przecież do najprostszych w W7 zostało ograniczone do trzech kroków -> [kliknij > przesuń suwak na sam dół, by maksymalnie ograniczyć kontrolę użyszkodnika > kliknij].
Jestem pełen nadziei wobec finalnej wersji tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super panowie, itd...ale jest kilka ALE...nie uważacie że "system" który to płynnego (w miare...) działania potrzebuje 1GB (1000 MB!!) ram, 2 rdzeniowych proceosorów itd, jest z lekka "nie dojeb..."? Jak to możliwe że Amiga OS 4, odtwarza divix, oferuje PEŁNY 100% multitasking (nie "namiastkę w win np. win XP - odpal winAMP, jakąś gierkę, zwiń ją Alt+Tab, worda, jakies kopiowanie...i konie - core2duo 3ghz, 2 gb ram...paranoja...), przy 128 mb pamięci, i 800 mhz procka?? Nie tędy droga wg mnie...niedługo skończy się możliwość miniaturyzacji procesów produkcji procesorów linio x86...i co wtedy? Zostaniemy w doopie...Bo najpopularniejszy (co analogiczne najsłabszy) system WOGOLE nie jest optymalizowany...To co "daje" win7, od dawna mam obecne w AmiOS4, właśnie przy 512 Mb ram, i 1ghz procku... Cóz, może następnym razem Bill ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie. Jest kolejny niepotrzebny OS Microsoftu wydany po to by bylo co sprzedawac. Osoba majaca XP nie potrzebuje niczego wiecej ale oczywiscie TRZEBA kupic nowy system bo jest... nowy. Dokladnie jak z telefonami komorkowymi - zadko pojawia sie jakas nowa przydatna funkcja a mimo to nowe aparaty sa doslownie co chwile by ludzie mieli jakis pretekst do ich kupowania (bo nowe) a wiekszosc potrzebuje funkcji dzwonienia, sms, od swieta aparat.
A wymagania OS? Kogo to obchodzi - dobry OS ma byc ladny i nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena to najmniejszy problem. Dla mnie najważniejsze jest, aby W7>XP>Vista w wydajności, niezawisłości i sprawności gier. Poza tym musiałby odpalać starsze gry typu Gothic, Diablo bez żadnych patch''y. Niech sobie wymaga tego 1GB ram. Ja kupię wersję 64bit i 2x 2GB ramu, ale niech on korzysta z tego 1GB i uruchamia się przynajmniej tak szybko jak najnowsza wersja Ubuntu. Niech nie muli, niech nie fragmentuje plików (Pingwin to potrafi) i zwiesza się. Niech będzie wreszcie pozbawiony tych irytujących błędów typu
"anuluj ponów próbę kontynuuj"
"wyślij nie wysyłaj"
jak poprzedniki. Wtedy na pewno przesiądę się z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Windowsa 7 jestem bardzo zadowolony jest bardzo szybki (wg mnie szybszy od Ubuntu), w wersji RC miałem 1 błąd w rFactorze, ale nic się nie stało, odpala mi starsze gry np. Colina 3, mi bardzo podoba się design te przeźroczyste paski kocham i chciałem mieć takie w XP, są częste aktualizacje, pliki fragmentuje nadal(co za problem raz na miesiąc włączyć defragmentator dysku), ale się nie zawiesza przynajmniej mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stl1982 - MS nie zrobi systemu na stare komputery, bo nikt by nie kupowal nowego sprzętu, co rok, co wydanie OSa, co nową częśc gry. Wiec zapomnij że nastepny Win8 pojdzie na sprzecie ktory teraz kupisz.
I pamietaj przysłowie, jak kupisz dziś komputer w sklepie, on juz jest przestarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam ja kupiłem ostatnio Vistę 64 bitową i z chęcią bym się przerzucił na siódemkę, ale skoro to nie będzie możliwe to szkoda. Nie narzekam na obecny system. Ani razu nie spotkałem się z niestabilnością, czy niekompatybilnością. A tak mnie w sklepie straszyli, że nic nie będzie działać (idiotyczni sprzedawcy). Chciałbym jednak zobaczyć w czym siódemka w wersji finalnej będzie lepsza od Visty, bo jak wiadomo nie od dziś, beta to takie demko - mocno okrojone, niestety pod względem wymagań również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować