Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe procesory w ofercie Intela; obniżka cenowa

11 postów w tym temacie

Jak ceny spadną poniżej 1000-1200 zł, to może ktoś zacznie kupować, już nie wspominając o DDR3 i płytach za kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:02, Luk4s napisał:

Core i7 to high-end - czy kiedykolwiek high-end był tani?


C2D miał kilkanaście modeli od tanich do drogich, a i7 miał go zastapić, szkoda, że tylko same najdroższe wyszły.
Czekamy na i5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:41, Jan_Czarny napisał:

ja bym poczekał na lepsze sztuki i Ciekawe czy wypuszczą DDR 3 z ECC :P

Wypuszczą z pewnością, ale po co Ci one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:43, hans_olo napisał:

> ja bym poczekał na lepsze sztuki i Ciekawe czy wypuszczą DDR 3 z ECC :P
Wypuszczą z pewnością, ale po co Ci one?


Normalne Ramy nie mają kontroli poprawności danych , a jeżeli trzyma się kopie zapasowe na kompie i kopiuje się je. To zależy na kopii bez glutów , zatem ECC się przyda po za tym 2% straty wydajności to mało.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 21:08, Jan_Czarny napisał:

Normalne Ramy nie mają kontroli poprawności danych , a jeżeli trzyma się kopie zapasowe
na kompie i kopiuje się je. To zależy na kopii bez glutów , zatem ECC się przyda po
za tym 2% straty wydajności to mało.

Standardoiwe RAMy mają kontrolę parzystości, więc nie p mi tutaj. No chyba, że jedziesz na 486 z 16 MB RAM. Też trzymam różne dane (projekty zaliczeniowe) i powiem Ci tak: jak będziesz miał błąd pamięci podczas kopiowania, to od razu będziesz wiedział, bo system totalnie się wykrzaczy i to jedyna różnica z ECC. Właśnie dlatego stosuje się ECC, a nie dla kopii zapasowych. Chodzi tylko o stabilność systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 22:03, hans_olo napisał:

> Normalne Ramy nie mają kontroli poprawności danych , a jeżeli trzyma się kopie zapasowe

Dnia 03.06.2009 o 22:03, hans_olo napisał:


> na kompie i kopiuje się je. To zależy na kopii bez glutów , zatem ECC się przyda
po
> za tym 2% straty wydajności to mało.
Standardoiwe RAMy mają kontrolę parzystości, więc nie p mi tutaj. No chyba, że jedziesz
na 486 z 16 MB RAM. Też trzymam różne dane (projekty zaliczeniowe) i powiem Ci tak: jak
będziesz miał błąd pamięci podczas kopiowania, to od razu będziesz wiedział, bo system
totalnie się wykrzaczy i to jedyna różnica z ECC. Właśnie dlatego stosuje się ECC, a
nie dla kopii zapasowych. Chodzi tylko o stabilność systemu.


Heh moja nie wiedza :P

ale , to co powiedziałeś o wykraczaniu to nie do końca , jak masz uszkodzone ramy to musi proces systemowy się na uszkodzony wbić i paść "bo ja przez 3 miechy miałem uszkodzone ramy i złe stery od neo bo neo nie umie wydać sterów pod x64" , system sypał bsody po 3h-4h pracy

po deinstallu sterów od neo

dziwie się że jak instaluje grę to wywala uszkodzone pliki

i dopiero jak sprawdziłem "Mem testem , to okazało się że mam rąbnięte ramy"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać, że programy archiwizujące też stosują różne algorytmy kontrolne (dużo bardziej zaawansowane niż ECC) i nawet jak zajdzie błąd pamięci, który nie zdestabilizuje systemu, to i tak backup ma swoje sumy kontrolne czy co tam zastosowano. A prawdopodobieństwo, że w sumie kontrolnej dojdzie do błędu takiego, że błąd w archiwum nie zostanie wykryty jest hiper kosmicznie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować