Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2007 o 06:22, Abi Dalzim napisał:

Ja też radze najpierw przejść bez dodatku.


Jakoś mi się nie chce wierzyć, że potem będzie mi się chciało przechodzić jeszcze raz wszystko to samo. Jak rzeczywiście będzie taktrudno, że nie będę dawał rady to odinstaluje dodatek i zacznę od nowa. Przy pierwszym Gothicu trochę życia zostawiłem, więc mam nadzieję, że to wystarczy jako wprawa przed dwójką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 07:42, WIelbiciel DSII napisał:

Nie no ludzie,nie straszcie chłopaka.Noc Kruka nie jest aż taki trudny.

No może aż tak trudny nie jest,ale napewno jest dużo cięższy od samej wersji podstawowej.Po pierwsze na zwykły miecz trzeba minimum 60 siły (no może na taki trochę lepszy) natomiast w wersji podstawowej 30 starczało w zupełności,więcej punktów idzie nam na nauke poszczególnych umiejętności,potwory mają dużo więcej życia i gorzej się je zabija,dla porównania : taki Warg w wersji podstawowej był nie dużo lepszy od wilka,natomiast w dodatku był prawie na równi z orkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 07:42, WIelbiciel DSII napisał:

Nie no ludzie,nie straszcie chłopaka.Noc Kruka nie jest aż taki trudny.

Nie jest jakoś może potwornie trudny, ale jest trudniejszy sporo od Gothic 2 i o wiele od Gothic 1.
pamiętam jak ogromnym zonkiem było dla mnie to, że załatwił mnie ten goblin nad jeziorkiem koło wieży Xardasa (w G2 bez dodatku nie miałem z nim żadnych problemów). W NK przeciwnicy są trudniejsi do zabicia, broń kosztuje o wiele więcej, ma wyższe wymagania siłowe a Punkty Nauki wydaje się trochę inaczej (czyt. gorzej, bo trzeba ich więcej stracić).
Dlatego uważam, że NK jest trochę za trudny jak na granie po raz pierwszy w G2.

@ Buduczek - z czterema wargami miałem więcej problemów niż z czterema orkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co pamiętam około 170,ale najwięcej możemy się nauczyć 200 (chyba) + za kamienne tabliczki,to może wyjść jakieś 220.I najlepszą branią jest Duże Magiczne Ostrze na Smoki (przynajmniej dla mnie),albo Szpon Beliara, na który potrzeba mniej siły.
Abi Dalzim- no właśnie,a w wersji bez dodatku któ by pomyślał że może być odwrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejdź najpierw grę bez dodatku, najlepiej jako Paladyn, chyba najprostszy sposób. Co do bugów, to są ona tak częste, że przestaniesz na nie po pewnym czasie zwracać uwagę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 09:01, Probos napisał:

Przejdź najpierw grę bez dodatku, najlepiej jako Paladyn, chyba najprostszy sposób.


Dobra, uległem waszym namowom. Skoro tak wszyscy zalecacie zacząć grę bez dodatku, to reinstaluję grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 09:21, Klimos napisał:

Skoro tak wszyscy zalecacie zacząć grę bez dodatku, to reinstaluję grę :)

Nie zalecamy tylko po przyjacielsku proponujemy ;)
Jak skończysz grę (zagraj rzeczywiście chyba paladynem), to odczekaj jakiś miesiąc czy dwa i doinstaluj dodatek. Wtedy "zbuduj" Łowcę Smoków albo Maga Ognia (trochę odradzam, bo w dodatku Mag ma przechlapane na początku - strasznie trudno ponoć {sam nie grałem więc nie wiem na 100%}).
Miłej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 09:49, Abi Dalzim napisał:

/ciach/


Nie chcę nic mówić, bo to może być złudzenie, ale coś mi się wydaje, że bez dodatku ginę tak ze 2-3 razy częściej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 09:01, Probos napisał:

. Co do bugów,
to są ona tak częste, że przestaniesz na nie po pewnym czasie zwracać uwagę xD

Mojej uwagi jakoś bugi nie przykuwały, a nawet powiem więcej, żadnych nie pamiętam. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jest ich tyle, że po pewnym czasie, nie zwraca się na nie uwagi. Chyba, że nie robiliśmy save dość długi i nagle zaczynamy spadać w Otchłań pod Khorinis ;) Wtedy sobie o nich przypominamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 22:06, patrYX93 napisał:

1. Zabij bandytę który pilnuje drogi- da się ale trzeba trochę się pomęczyć, ale broń boże
nie wchodź do jaskini której też pilnuje. Polecam sposób na dogadanie się z nim (rozmowa i
odpowiednie poprowadzenie dialogów, nawet wielokrotnie próbuj) byl być z nim w dobrych stosunkach.
Po rozmowie jak gdyby nigdy nic zabij gościa.


To jakieś super niezbędne? Jak dostaje quest od Maletha (tego co owce pasie na farmie Lobarta) i wracam zrobić porządek w jaskini, to mogę mu powiedzieć, żeby się nie wtrącał i idzie sobie kawałek dalej w stronę Wieży Xardasa do ogniska, gdzie wcześniej były gobliny. Zarówno za zatłuczenie go, jak i za opisane rozwiązanie dostaję po 50 punktów doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 14:18, Ecko09 napisał:

Ja nie widzę specjalnej różnicy w poziomie trudności między podstawką a dodatkiem.


Oj jest różnica.
Np. trzeba wydać więcej punktów nauki na różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 17:49, Sith66 napisał:

Oj jest różnica.
Np. trzeba wydać więcej punktów nauki na różne rzeczy.

Niby trzeba , ale efekt jest taki , że na koniec mamy postać mocniejszą od tej z podstawki.Nowy sposób podnoszenia współczynników wymaga troszkę kombinowania , ale trudniejszy nie jest.Wystarczy pamiętać w jakiej kolejności wykorzystać punkty , miksturki , tablice itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 12:16, Klimos napisał:

Nie chcę nic mówić, bo to może być złudzenie, ale coś mi się wydaje, że bez dodatku ginę tak
ze 2-3 razy częściej :P

Złudzenie... Albo giniesz specjalnie żeby udowodnić, że to Ty miałeś rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 09:21, Abi Dalzim napisał:

Złudzenie... Albo giniesz specjalnie żeby udowodnić, że to Ty miałeś rację ;)


Może na początku takie złudzenie. Z bandytami w jaskini poszło bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować