Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 23:36, sprite39 napisał:

> Zniszczenie zła jest bodajże palladynowskie ;]
> Nawet w G1 był czar ''śmierć nieumarłym'' który zadawał każdemu nieumarłemu (szkielet,
zombie
> i widocznie smok ożywieniec) 9999 obrażeń :D

Aa, jest chyba jeszcze czar zniszczenia zombie


Z tego co pamiętam to nie ma takiego czaru

sry za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 23:40, Unser Fuhrer napisał:

Zniszczenie ożywieńca
Obrażenia: 1000 (tylko ożywieńcy) 2000/350
Nauczyciel – Parlan
składniki : 1 woda święcona

w 2 gothicu zadaje ten czra tylko 1000 obrazen niemumarlym a w gothic 1 zadaje 9999 czyli niema takiego nieumarlego by go niezabiło tym czarem a w gothic 2 jest sląby czar a dobiero po 3lub 4 zakleciach zniszczenie ozywienca smok ozywieniec umiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:27, albinskia napisał:

jak działa święta strzała??

No jak działa, normalnie, uaktywniasz rune czy czar i strzelasz tak jak z fireballa, ajeśli chodzi Ci o jej działanie to jest skuteczna właściwie głównie przeciw nieumarłym.Ja pierwszy raz grając i nie posiadając niczego lepszego świętą strzałą zniszczyłem smoka ożywieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:27, albinskia napisał:

jak działa święta strzała??


W zwykłej "Dwójeczce" bez Nocy Kruka ze Świętej Strzały możesz zabijac Smoki, chociaż jest to mało efektywne. Najlepiej działa ona na orki, wargi i nieumarłych (w ogole nie zadaje obrażeń istotom neutralnym jak np. wilk, czy ludziom) Z tego co pamiętam na orka wojownika wystarczają dwa ciosy, na elitarnego trzy. Tak więc już z maną na poziomie 40 punktów możesz spokojnie niszczyc wszystkich przeciwników. Opis działania masz wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jedynkę Gothica grałem, w dwójkę nie miałem jeszcze okazji... z samego rana poleciałem po CDA i teraz mam mały dylemat. Najpierw przejść podstawkę i później dodatek (czyt instalować najpierw czystą G2 - przejść i później dodatek), czy instalować wszystko razem i grać jak leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 11:31, mota napisał:

w jedynkę Gothica grałem, w dwójkę nie miałem jeszcze okazji... z samego rana poleciałem po
CDA i teraz mam mały dylemat. Najpierw przejść podstawkę i później dodatek (czyt instalować
najpierw czystą G2 - przejść i później dodatek), czy instalować wszystko razem i grać jak leci?


Najpierw oczywiście podstawke- jest postsza i w fabule też będziesz bardziej wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 11:31, mota napisał:

/..../


Graj razem z dodatkiem gdyż wnosi sporo do gry a w podstawkę to moim zdaniem szkoda, gdyż w wersji z dodatkiem wypełniasz te same zadania tyle, że dochodzą nowe. Ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym na początek samego G2 a dopiero potem dodatek - będziesz miał dwa razy frajdę z odkrywania świata i jego tajemnic. Poza tym NK jest znacznie trudniejsza od podstawki więc lepiej żebyś już jako tako się orientował w terenie i w tym jak się zabierać do poszczególnych questów, wiedza gdzie można znaleźć dobrą broń czy inne przydatne przedmioty też z pewnością nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepeij Ci będzie grać jeśli zaczniesz od podstawki bo inaczej możesz się pogubić trochę. Ja zacząłem od podstawki ale nie wiedziełem o co chodzi bo nie grałem w pierwszą część. Musiałem dużo czytać w internecie o jedynce zanim się połapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 11:31, mota napisał:

w jedynkę Gothica grałem, w dwójkę nie miałem jeszcze okazji... z samego rana poleciałem po
CDA i teraz mam mały dylemat. Najpierw przejść podstawkę i później dodatek (czyt instalować
najpierw czystą G2 - przejść i później dodatek), czy instalować wszystko razem i grać jak leci?


Ale teh w wersji z CDA nie da się zainstalować osobno ;].

A ja mam takie pytanko (jestem całkowicie zielony w G2 bo dopiero co zainstalowałem z CDA :D):

Czy można robić jakieś skróty klawiszowe do mikstur i zwojów? Jeżeli tak to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:52, stingah napisał:

Ale teh w wersji z CDA nie da się zainstalować osobno ;].

Da się. Przy wybieraniu składników można odznaczyć NK

Dnia 04.09.2007 o 15:52, stingah napisał:

Czy można robić jakieś skróty klawiszowe do mikstur i zwojów? Jeżeli tak to jak?

Gdy powybierasz aktywne bronie i zaklęcia a następnie przytrzymasz spację, pojawi się okienko wyboru broni / zaklęcia. Każdej broni / każdemu zaklęciu przypisana jest inna cyfra- naciskasz ją i możesz użyć danej broni/ zaklęcia.
Tak mi się przynajmniej wydaje, bo grałem w GII z rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:52, stingah napisał:

Czy można robić jakieś skróty klawiszowe do mikstur i zwojów? Jeżeli tak to jak?


Jest taki mod czy patch że możesz używać mikstur podczasz walki to bardzo pomaga. Wejdź w download na jakiejś stronie sądzę że powinieneś znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:02, Darth Moul napisał:

nie da sie smoka ozywienca(boss)zabic czarem"zniszczenie ozywienca"??


Z tego co wiem to się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować